mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:09:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447807 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1920 : torek, 13.08.2013 : 13:49:16 »

Tarči  Kiss ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1921 : torek, 13.08.2013 : 14:18:28 »

 Cheesy Cheesy Grin
Ampak tako suhcena pa ni več, a ne?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1922 : torek, 13.08.2013 : 14:37:35 »

v puberteti je fejst spominjala na one egipčanske kipce.
zdaj je glih taprava, špehca nekaj ima, ampak minimalno - glih tolk, da je malo rezerve, če zboli.
samo tle ima res odbito pozo in zgleda bajska.
vsekakor najlepši geštelček pri naši hiši  Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1923 : torek, 13.08.2013 : 20:02:14 »



O mater, kakšna damska poza

Lubica  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1924 : torek, 13.08.2013 : 20:06:38 »

Na tej sliki je zelo podobna meni, po marsičemu
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1925 : torek, 13.08.2013 : 20:34:17 »

Pa menda si nista v rep podobni  Shocked Tongue
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1926 : torek, 13.08.2013 : 21:59:39 »

Joooj, moj Max je tudi znal takole čičat  ljubezen (ponavadi med obiski, na kavču Tongue Grin)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1927 : torek, 13.08.2013 : 22:09:40 »

Pa menda si nista v rep podobni  Shocked Tongue

Jap. In v brke  Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1928 : sreda, 14.08.2013 : 06:28:39 »

Pa baje mimogrede koga zmaha, tako se govori o kuloarjih....Tarica, mislim... za cats pa (še) ne vem...  Grin Grin Grin
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1929 : sreda, 11.09.2013 : 16:57:05 »

premikam semle, da ne bom Viine teme smetila

Tale nivo diskusije, ki neko predpostavko postavi za absolutno napacno in hkrati svoje mnenje oznaci za absolutno pravilno meni ne lezi in ne disi, zato tu zakljucujem s sodelovanjem. Lahko imas prav, lahko nimas, lahko imam jaz prav, lahko nimam in to sem ze enkrat napisala. Zal ni nobene studije, ki bi dokazovala absolutno resnico na primerih kaj bi bilo, ce bi bilo, zato nobenega od teh primerov ne moremo oznaciti za edinega in absolutno pravilnega, ne tvoje tvoje ne moje misljenje to ne sme in ne more biti.
Tu bi dodala se komentar, kar sem tudi ze omenila, da pobiranje zivali v navalu emocij zame ni odgovorna "posvojitev". In zopet ne trdim, da imam prav, to je moje mnenje. Lahko ga oznaciteza absolutno napacno, ni panike.

po moje je tole strinjanje/nestrinjanje bolj gramatične narave zaradi omejitve medija Wink to pride od tega, ker že dolgo nismo nič drinkali skupaj in to bo treba popravit  Cheesy

na splošno se absolutno strinjam, da je treba pri odločitvi za kosmatinca delat kljukice po Janinem seznamu.
hudič pa je, ko včasih skušaš splošna pravila nažokat v posamičen primer, ko je v špilu impulz.
zato tudi pravim, da zavetiščar in najdenec nista substituta.
metoda sicer ni znanstvena, ampak na svojem primeru lahko 100% trdim, da ne bi imela nobenega mačka, če bi obstajali samo zavetiški, ker do impulzivne posvojitve ne bi prišlo spljoh.

impulzivne odločitve same po sebi imho ne moremo kar tako opredeljevat na splošno kot inferiorne, ker imamo v prvi vrsti opravka z individualnim, poleg tega pa ljudje nismo racionalna bitja.
če to spravimo v sistem, lahko rečemo, da so tu 4 možnosti, najpomembneje pa je itak, kako jo odnese žival.

1. načrtovana posvojitev + odgovoren človek = žival se bo imela fajn
2. impulzivna posvojitev + odgovoren človek = žival se bo imela fajn
3. načrtovana posvojitev + neodgovoren človek = žival bo potegnila kratko
4. impulzivna posvojitev + neodgovoren človek = žival bo potegnila kratko

iz tega imho sledi, da v primeru posvajanja ni tako pomembno ali je odločitev dolgo načrtovana ali impulzivna, ker je izid v vsakem primeru fajn. neresen in neodgovoren človek pa lahko 30x naredi vse kljukice na Janinem seznamu, ampak kosmatinec ga je pa naj**** v vsakem primeru.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1930 : sreda, 11.09.2013 : 17:16:27 »

sem se pa ob temle spomnila, kako je bilo, ko sem Gusarja najdla.
pridem z morja.
začnem guglat.
ugotovim, da nimam pojma o mačkih, čeprav sem ga imela 10 let v 80tih letih, ko gugla še ni bilo spljoh.

študiram horjulsko spletno stran.
dobim nek filing, da tele babnice iz horjula bi pa utegnile imeti nekaj pojma o mačkih  Wink.
grem na mail in jim prec zatežim, da sem najdla mačka, da ga bomo obdržali in kaj je sploh treba naredit.
 

------

evo, kopi pejst maila, da se boste lahk mal režale  Grin Grin Grin

Spoštovani ga. Ada in ga. Polona
na jadranju na Hrvaškem smo na nekem nenaseljenem otoku pobrali mucka, ki je tam jokal par dni.
po nekaj dnevih, ki smo jih z mucem skupaj preživeli na barki, smo se včeraj vrnili domov.
mucka bomo obdržali.
jutri gre k veterinarju.
ker nimam izkušenj, bi vaju, ki imata z najdenimi živalmi veliko izkušenj, prosila če lahko povesta na kaj vse moram biti pozorna, da z veterinarjem česa ne pozabimo.
google pravi, da
- mora dobiti zdravila proti parazitom
- ga moramo cepiti proti kugi, kašlju, kalici virusu - in še čemu morda?
- opraviti teste bolezni - levkoza, aids, mikrosporija - še kaj morda?
muc izgleda star nekaj mesecev, je malo prehlajen in malo kiha, verjetno ima vnetje ušes (ko se praska po ušesih zamjavka ker ga verjetno zaboli pa še neke krastice ima po uhljih), občasno kaj malega priteče iz očkov. kožuh je lep, bolh nima. drugače izgleda kar ok, je zelo crkljiv, zdaj se že igra in seveda ni več prestradan Smiley.
lepo prosim, če mi lahko svetujeta ali je morda še kaj pomembnega na kar moramo biti pozorni?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1931 : sreda, 11.09.2013 : 18:06:39 »

Mene bolj zanima odgovor  Tongue Evil Cheesy
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1932 : sreda, 11.09.2013 : 18:13:01 »

Mene bolj zanima odgovor  Tongue Evil Cheesy

Mene tudi  Cheesy

Čeprav ne dvomim, da so takoj pomagali z nasveti, vsaj glede na svoje izkušnje bi upala trdit, da ne odrečejo pomoči. Živalim seveda.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1933 : sreda, 11.09.2013 : 18:51:09 »

Mene tudi  Cheesy
Čeprav ne dvomim, da so takoj pomagali z nasveti, vsaj glede na svoje izkušnje bi upala trdit, da ne odrečejo pomoči. Živalim seveda.

ne upam citirat brez avtorja  Tongue
v glavnem je rekla, da ima gugl prav in se pozanimala, kako smo zrihtali pri veterinarju.
pol sem pa še eno doooolgo štorijo napisala kako smo zrihtali - v nulo vsako garjo posebej, kot se spodobi za novopečeno panično mamo  Grin Grin

pol je bilo pa konc debate in je zgleda ni več skrbelo za tega mačka - mogoče se je ustrašla kakih materinskih izlivov kako je otroček pameten pa kako miške lovi pa kar je še takih
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1934 : sreda, 11.09.2013 : 19:19:49 »

1. načrtovana posvojitev + odgovoren človek = žival se bo imela fajn
2. impulzivna posvojitev + odgovoren človek = žival se bo imela fajn
3. načrtovana posvojitev + neodgovoren človek = žival bo potegnila kratko
4. impulzivna posvojitev + neodgovoren človek = žival bo potegnila kratko

iz tega imho sledi, da v primeru posvajanja ni tako pomembno ali je odločitev dolgo načrtovana ali impulzivna, ker je izid v vsakem primeru fajn. neresen in neodgovoren človek pa lahko 30x naredi vse kljukice na Janinem seznamu, ampak kosmatinec ga je pa naj**** v vsakem primeru.
Se strinjam!

to pride od tega, ker že dolgo nismo nič drinkali skupaj in to bo treba popravit  Cheesy
Se absolutno strinjam in ex Ajsini kelnarji se moramo nujno spet kaj dobiti na cveku in pijaci takoj ko se vrnem nazaj v Ljubljano!
Logiran
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines