mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:56:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup psa-začetnik
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup psa-začetnik  (Prebrano 16109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SuperDaisy
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 19.02.2011 : 01:46:59 »

sej vsseno.
Hvala za nasvete,

Lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : sobota, 19.02.2011 : 10:14:38 »

zmeraj so zginli najlepši mački, kar je postajalo res čudno...
Odkrili še danes nismo.
Ne vem pa niti kje sem napisal da mi je čisto normalno da zginejo oz. bi na to namigoval.


Ja itak, pokradli so ti jih, kaj pa drugega  Roll Eyes Roll Eyes Angry
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 19.02.2011 : 10:31:50 »

Ja, nekaj so jih ukradli, nekaj jih je povozil kak tovornjakar, nekaj pa jih je požrlo kakšen strup... Merila lepote pa so za vsakega drugačna...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 19.02.2011 : 10:32:22 »

Pa od vsega je prebral samo to o mačkah ......
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #19 : sobota, 19.02.2011 : 11:15:18 »

Če imaš rad živali, potem poskrbi za tiste, za katere že lahko, saj jih imaš na razpolago kar nekaj.
Če pa bi rad sebi in drugim dokazal, da si odgovoren, skrben in "vreden" živali, naredi enako. Poskrbi za živali, ki jih že imate.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sobota, 19.02.2011 : 12:00:48 »

Psica, ki je vse življenje privezana vsekakor ni mladiček, s katerim bi lahko začel delati od začetka, tako kot bi si sam želel. je pa taka psica izziv - s socializacijo in učenjem te psice, bi si lahko nabral veliko  izkušenj,  ki bi ti še kako prišle prav čez par let, ko se bodo razmere uredile in si boš lahko privoščil čisto svojega mladička.
Logiran
SuperDaisy
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 19.02.2011 : 12:31:44 »

Psica, ki je vse življenje privezana vsekakor ni mladièek, s katerim bi lahko zaèel delati od zaèetka, tako kot bi si sam želel. je pa taka psica izziv - s socializacijo in uèenjem te psice, bi si lahko nabral veliko  izkušenj,  ki bi ti še kako prišle prav èez par let, ko se bodo razmere uredile in si boš lahko privošèil èisto svojega mladièka.
sej bi samo je zelo stara(11 let) dobili smo jo v začetku novega tisočletja...
zdej ne vem ali lahko tako starega psa naučiš oz. navadiš sprehodov.
Samo morte razumet da jest nisem bodybuilder in je tudi pes zelo,velik ter močan.
Drugače pa psici manjkajo samo sprehodi (poleg tistega spuščanja) ker glede socializacije,ter treniranja je dokaj vredu(pes je prijazen,ter naučen osnov)samo ni ravno tak tip psa ki bi ga vozil v hišo.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 19.02.2011 : 12:45:06 »

Če boš imel vsaj malo volje, jo boš brez problema navadil na sprehode. Saj bo to zanjo ja nekajprijetnega, da malo razišče okolico, odkriva nove izzive in zunanji svet. Hitro bo kot tvoja senca, hvaležna ti bo za vsak sprehod. Samo vztrajnost, ker od začetka ne pričakuj, da bosta tako najboljša prijatelja, morda se bo najprej malo bala zapustitit domače dvirišče.
Ampak, če si pa že sedaj skeptičen in črnogled, ko se še nista odpravila na noben sprehod, ja kako bo šele potem? Večkrat se zgodi prav tisto, česar si ne želimo, če o tem razmišljamo že predhodno.

Pa tudi starega psa se da izjemno lepo spet navajat na določene novosti, sploh, če so zanj prijetne (kar sprehod vsekakor je)
Logiran
SuperDaisy
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 19.02.2011 : 12:57:52 »

Èe boš imel vsaj malo volje, jo boš brez problema navadil na sprehode. Saj bo to zanjo ja nekajprijetnega, da malo razišèe okolico, odkriva nove izzive in zunanji svet. Hitro bo kot tvoja senca, hvaležna ti bo za vsak sprehod. Samo vztrajnost, ker od zaèetka ne prièakuj, da bosta tako najboljša prijatelja, morda se bo najprej malo bala zapustitit domaèe dvirišèe.
Ampak, èe si pa že sedaj skeptièen in èrnogled, ko se še nista odpravila na noben sprehod, ja kako bo šele potem? Veèkrat se zgodi prav tisto, èesar si ne želimo, èe o tem razmišljamo že predhodno.

Pa tudi starega psa se da izjemno lepo spet navajat na doloèene novosti, sploh, èe so zanj prijetne (kar sprehod vsekakor je)
samo pravim da je nočem nekje zgubit sred travniki ker bi preveč potegnila
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #24 : sobota, 19.02.2011 : 13:05:39 »

A oče, če je močnejši, pa ne bi šel zraven? Vsaj na začetku, da vidite kako se psica na sprehodu sploh obnaša?
Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #25 : sobota, 19.02.2011 : 13:07:43 »

Saj jo lahko počasi navajaš na vrvico. Najprej na dvorišču, jo učiš, da ne vleče, probaš z osnovnimi povelji stoj, poleg. Potem, ko pa vama to gre, greš vedno dalj...

vse se da, če se hoče... Wink

Logiran
SuperDaisy
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 19.02.2011 : 13:34:50 »

A oèe, èe je moènejši, pa ne bi šel zraven? Vsaj na zaèetku, da vidite kako se psica na sprehodu sploh obnaša?
sploh nisem pomislu.
hvala
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sobota, 19.02.2011 : 14:26:46 »

Obstajajo tudi pripomočki proti vlečenju - oprtnica lup ali pa halti, ki se da na gobec - na to zadnje je treba psa postopno privajati in privezana mora biti za vsak slučaj še na ovratnico, če sname halti. Starega psa lahko brez težav naučiš novih trikov- še zlasti lepo uspeva s klikerjem - se splača naučiti in poskusiti, tako pridobljeno znanje bo zelo koristno pri bodočem čisto tvojem mladičku, tastara psica bo pa zanesljivo imela s tem veselje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #28 : sobota, 19.02.2011 : 21:33:20 »

11 letni pes, ni zelo star pes.  Wink
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #29 : sobota, 19.02.2011 : 23:28:50 »

Jaz pa razmišljam, zakaj bi psica sploh morala biti kar naenkrat na vrvici, če se že celo svoje življenje "sprehaja" sama po vasi. Po mojem bo čisto v redu, če greš od začetka samo z njo, za družbo. Najprej samo krog ali dva okoli hiše, potem malo dalje po znanem okolju... V žep si nabašeš par pasjih piškotov, jo od časa do časa pokličeš k sebi, počohaš in nagradiš še s piškotom. Šele potem, ko bosta že bolj prijatelja, ji pripneš povodec in gresta spet najprej en krog okoli hiše na povodcu, potem pa še na kratek špancir kar tako.

Tako boš tudi čisto lepo ugotovil, ali se ti res ljubi čisto vsak dan obuti škornje in kako uro hoditi, ali pa samo ta trenutek misliš, da bi.

Tudi če je sicer huda (kar se mi nekako zdi iz pisanja), ne bo kar skočila v tebe samo zato, ker ji delaš družbo na sprehodu. Izbiraj pa pač take poti, kjer gotovo ne bosta nikogar srečala. Pa odpne in nazaj pripne na ketno naj jo pa vseeno oče, ne ti.

Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup psa-začetnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines