mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:33:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mati mila! Zavca imamo!
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mati mila! Zavca imamo!  (Prebrano 33297 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #135 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:12:40 »

Krajinski park Goričko?
tam ne bo ravno dolgo... poznam lovce....  sram Angry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #136 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:15:59 »

Kolikor poznam lovske revirje in njihovo razmišljanje, je štajerski konec porazen in ga glede na poznavanje "mentalitete"  Sad odsvetujem. Kaj pa kakšen kras? Ali pa kraški rob? (Če tam ne harajo "italijanski lovci"?)
Se mi zdi, da je Kozjanski park še najbolj blizu (po mojem vedenju) približno varnemu območju...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #137 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:20:01 »

Če prav razumem, torej v Sloveniji nimamo nekega varovanega območja, kjer ne bi bila zaščitena samo krajina, ampak tudi tam živeče (čeprav sicer lovne) živali?  Huh
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #138 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:20:54 »

Hja, cinično, ampak... ZOO Ljubljana verjetno :-/
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #139 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:21:21 »

Prav razumeš, ja.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 28.03.2011 : 08:55:56 »

Kolikor poznam lovske revirje in njihovo razmišljanje, je štajerski konec porazen in ga glede na poznavanje "mentalitete"  Sad odsvetujem. Kaj pa kakšen kras? Ali pa kraški rob? (Če tam ne harajo "italijanski lovci"?)
Se mi zdi, da je Kozjanski park še najbolj blizu (po mojem vedenju) približno varnemu območju...
Luna7, pri nas (na Krasu) redno srečujem zajce. Vsake toliko kateri "sreča" tudi avto ... Sad (se mi na srečo še ni zgodilo, ampak parkrat smo ponoči že fajn bremzali Lips Sealed )
Lovci pravijo, da so se v zadnjih letih "izredno namnožili" in ne dvomim, da v dovoljeni lovni sezoni ne izkoriščajo dovoljenja za odstrel ...
Ne vem ... na Krasu po mojem nimamo dovolj varnega okolja, sploh pa ne varovanega območja, kar se zajčkov tiče.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #141 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:20:36 »

Eh, ja, lovna vrsta. Kdo za vraga hoce te atleticarje na krožniku Roll Eyes
A da lovijo zaradi hrane? butnglavc  bruham Sem mislila, da je finta kao neki šport v moških genih...  butnglavc
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #142 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:43:28 »

Kaj pa tole?

Citat
Leta 2004 je bil v svetovno mrežo biosfernih rezervatov sprejet tudi Regijski park Škocjanske jame - imenuje se Kraški biosferni rezervat. Obsega osrednje območje, ki obsega strogo zavarovano območje samega parka, vplivno območje parka, ki združuje vzporedne aktivnosti v skladu s smiselno ekološko rabo in prehodno območje, ki obsega območje občine Divača.

Seveda ne v jamo... ampak tam okrog imajo bojda tudi  zunanje zavarovano območje?

Pa okrog Cerkniškega jezera naj bi bili naravni rezervati (za naravni rezervat naj bi veljajo, da je prepovedan lov in ribolov + še en kup drugih stvari...)

(ostali seznam slovenskih naravnih rezervatov sem pa tule našla KLIK je pa najbrž tudi še kak bolj uraden kje ...)
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #143 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:49:42 »

Če prav razumem, torej v Sloveniji nimamo nekega varovanega območja, kjer ne bi bila zaščitena samo krajina, ampak tudi tam živeče (čeprav sicer lovne) živali?  Huh

Zavarovana območja, ki se varujejo zaradi živali, so omejena samo na tisto vrsto živali, za katero je bilo določeno/ugotovljeno, da tam prebiva znaten delež populacije, ki je pomemben za ohranjanje. To s samim lovom niti nima neke bistvene veze, saj se zaščitenih živali ne lovi (izjeme so zapisane v zakonu). Imam precej različnih statusov zavarovanih območij, med drugim tudi taka, kjer je zadrževanje ljudi prepovedano Smiley Ampak...

Mogoče za boljše razumevanje:
10. člen Zakona o divjadi in lovstvu
(lovna in nelovna površina)

(1) Nelovne površine so:
1. površine, kjer je iz naravovarstvenih razlogov trajno prepovedan lov na vse vrste divjadi;
2. površine naselij in zaselkov;
3. javni in zasebni parki ter pokopališča;
4. vrtovi, nasadi, sadovnjaki, drevesnice in intenzivne kmetijske kulture, ograjeni z ograjo, ki ne dovoljuje prehoda zajcu ali parkljasti divjadi;
5. z ograjo obdani industrijski in drugi objekti;
6. površine vseh vrst obor, razen lovnih;
7. otroška in športna igrišča, redno obiskovana in označena sprehajališča, kopališča in podobni objekti;
8. površine, na katere dostop ni dovoljen;
9. površine vseh javnih cest, prog in druge tovrstne površine.

(2) V lovno površino se razen površin iz prejšnjega odstavka, štejejo vse površine, vključno s tistimi, na katerih je zaradi ohranitve določenih vrst divjadi začasno prepovedano loviti.

(3) Površine obor razen lovnih ne štejejo v lovno površino lovišča oziroma lovišča s posebnim namenom, v katerem se obora nahaja.

(4) Lovne in nelovne površine se določijo v katastru lovsko upravljavskega območja, lovišča in lovišča s posebnim namenom.


In pa kot primer:
66. člen ZON
(naravni rezervat)

(1) Naravni rezervat je območje geotopov, življenjskih prostorov ogroženih, redkih ali značilnih rastlinskih ali živalskih vrst ali območje, pomembno za ohranjanje biotske raznovrstnosti, ki se z uravnoteženim delovanjem človeka v naravi tudi vzdržuje.

(2) Na zavarovanem območju je prepovedano opravljati dejavnosti s sredstvi in na način, ki bi lahko povzročil bistvene spremembe biotske raznovrstnosti, strukture in funkcije ekosistemov, in opravljati dejavnosti v času, ko je lahko ogrožen obstoj rastlin ali živali.

(3) Z aktom o zavarovanju se na zavarovanem območju lahko prepovejo ali omejijo:
1. izvajanje posegov v prostor;
2. odkopavanje ali zasipavanje zemljišč;
3. spreminjanje vodnega režima;
4. odvzemanje naplavin;
5. povzročanje hrupa, eksplozij in vibracij;
6. gospodarsko izkoriščanje naravnih virov;
7. plovba in sidranje;
8. promet z motornimi vozili in plovili;
9. letanje pod določeno višino, vzletanje ali pristajanje zrakoplovov;
10. izvajanje agro – in hidromelioracij;
11. spreminjanje kemičnih značilnosti tal;
12. spreminjanje vegetacije;
13. odstranjevanje živih meja, posameznih dreves in drugih drobnih naravnih struktur;
14. zasajanje monokultur;
15. nabiranje plodov, gob ali rastlin ter njihovih delov;
16. vznemirjanje, ubijanje ali jemanje živali iz narave;
17. naseljevanje in doseljevanje živali prosto živečih vrst;
18. lov in ribolov ter nabiranje rastlin ali živali;
19. umetno zasneževanje in dosneževanje;
20. raziskovanje in odnašanje raziskovalnega materiala iz narave;
21. športnorekreativne dejavnosti;
22. obiskovanje in ogledovanje;
23. opravljanje vojaških dejavnosti;
24. kurjenje;
25. vse druge dejavnosti, ki lahko bistveno ogrozijo zavarovano območje.

(4) Pri določitvi prepovedi ali omejitev dejavnosti in posegov iz prejšnjega odstavka se upoštevajo značilnosti zavarovanega območja in namen zavarovanja.


Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #144 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:51:54 »

Uradno so zavarovana območja (in vse ostalo) tukaj:
http://www.naravovarstveni-atlas.si/
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #145 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:54:27 »

Pa okrog Cerkniškega jezera naj bi bili naravni rezervati (za naravni rezervat naj bi veljajo, da je prepovedan lov in ribolov + še en kup drugih stvari...)

No, pa smo pri tistem "ampak"...  Smiley Naravni rezervati, sploh pa strogi naravni rezervati, so tako majhna območja, da območje za zajca pomeni toliko, kot za vašo mačko vaš (neograjen) vrt.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #146 : ponedeljek, 28.03.2011 : 19:58:13 »

tam ne bo ravno dolgo... poznam lovce....  sram Angry

Jih poznam tudi jst. Zato pa imam upanje Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #147 : ponedeljek, 28.03.2011 : 20:05:01 »

Upam, da je to mlajša generacije, ker tista, ki je bila z mano na faksu, je bila .....  Roll Eyes kar se lovstva tiče...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #148 : ponedeljek, 28.03.2011 : 20:20:56 »

Povsod so taki in drugačni lovci, taki in drugačni trgovci, sosedje, naravovarstveniki in živalovarstveniki Smiley Če veš, kam pes taco moli  Wink  Tongue
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #149 : ponedeljek, 28.03.2011 : 20:45:52 »

Prav to sem hotela tudi sama rečt. Si ne želim, da bi ga lovec pihnil, valda... ampak kar povprek po njih pa pač ni treba. TarraLand priporoča območje, kjer ni lovcev, obdelovalnih površin in je zadosti stran od cest in ljudi. To iščem in to je vse... pa treba bo prej kot v treh tednih, ker divjaka vsak dan težje rihtam.
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mati mila! Zavca imamo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines