mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 06:44:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mati mila! Zavca imamo!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mati mila! Zavca imamo!  (Prebrano 33301 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #75 : sreda, 23.02.2011 : 14:07:14 »

A ta obesek nameravate vrnit v naravo ali so kakšni drugi plani?
Po mojem bi lahko počakali na veliko noč, pa pol vrnili (čeprav še vedno ne vem, kaj točno imajo piščanci in zajčki/kunčki skupnega v tem prazniku in s tem praznikom, pol se pa zraven prekajena šunka je...)... Tongue Wink Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #76 : sreda, 23.02.2011 : 14:20:39 »

Zajci nas spominjajo na pomlad in novo življenje, piščanci pa se valijo iz jajc in so tako kot jajca simbol pomladi in Velike noči.  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #77 : sreda, 23.02.2011 : 15:16:29 »

Mene zajec spominja samo na nekoga, ki bi me zbrcal in pogrizel 
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #78 : sreda, 23.02.2011 : 16:55:00 »

 Cheesy oooo hudo

ampak je pa "feisty little devil"  Grin Grin
Logiran
arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #79 : petek, 25.02.2011 : 06:56:06 »

zavetišče za pobezljano podivjane zajčke oz kunčke  Grin Grin Grin Grin
Logiran
arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #80 : petek, 25.02.2011 : 06:58:12 »

tam nekje konec maja bo objavljeno obvestilo : sporočamo vam, da so naše kapacitete polne, kuncev ne sprejemamo več, ker je vseh 54 kletk polnih.....  Evil Evil Evil Evil Evil Evil
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #81 : petek, 25.02.2011 : 22:29:33 »

Takole Cool. Ob prebiranju otroških revij o živalih smo zasledili tale stavek Shocked: Mladiči se skotijo v podzemnem gnezdu, postlanem z mahom in samičino dlako. Konec citata. Torej, draga Smet, za nekaj časa zaključi z depilacijo pa boš kmalu imela zajčjo Pupo Evil Evil .
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #82 : sobota, 26.02.2011 : 06:39:11 »

O kateri živali ste pa brali? Ker tole je poljski zajec, ki ne koplje rovov niti za mladiče, pač pa se skotijo pod milim nebom. Skotijo se odlakani in z odprtimi očmi, praktično takoj pripravljeni na beg. Mladiči živali, ki polegajo v rove, se skotijo slepi in goli. Tegale zajca so prinesli starega par dni, že popolnoma sposobnega hitrih reakcij, bega in branjenja. Pri nas v naravi živijo samo poljski zajci, drugih ni.

Opozarjam samo zato, ker bi rada, da se taki primeri "najdenih" zajčkov ne dogajajo več. Če bi mali zajčki živeli v rovih, bi bilo sumljivo, da bi bil par dni star mladiček zunaj, sredi trave in bi resnično rabil našo pomoč. Vendar poljski zajec koti zunaj in mladiči se po treh dneh razkorpijo iz kotitvene vdolbinice po vsem travniku, si poiščejo vsak svoje skrivališče/zavetje, kar torej pomeni, da niti tako majhni ne potrebujejo naše pomoči.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 26.02.2011 : 10:16:31 »

Piše o gorskem kuncu. Ampak so to edini podatki, niti ne piše, ali pri nas sploh živi. Se pa na zajce in kunce res ne spoznam, zgolj po barvi dlake sem domnevala da imata mogoče kaj skupnega.  sram
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #84 : sobota, 26.02.2011 : 11:27:08 »

Oh, ja. Itak. Imamo tudi planinskega zajca (podoben poljskemu, krajša ušesa, pozimi bel). Živi predvsem v Alpah. Kunca pa ne, nikakor.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #85 : sobota, 26.02.2011 : 11:46:25 »

Sem malo pobrskala po netu.

Torej, pri nas živijo zajci - poljski in planinski:
http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=38

http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=37

Poljski zajec je lovna vrsta, planinski zajec je zavarovana vrsta.

Tole pa je divji kunec:
http://193.2.23.10/prirocnik/zapis.aspx?idso=780

Pri nas so kunci domače živali. Glavna razlika med zajci in kunci je (jih je več, ampak tale se mi zdi pomembna  Smiley), da kunci živijo v družinah in kopljejo rove, zajci pa so samotarji in živijo na prostem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #86 : sobota, 26.02.2011 : 11:57:14 »

Pri nas so kunci domače živali. Glavna razlika med zajci in kunci je (jih je več, ampak tale se mi zdi pomembna Smiley), da kunci živijo v družinah in kopljejo rove, zajci pa so samotarji in živijo na prostem.


In ta, ki si jo že zgoraj navedla. Zajci imajo daljšo brejost, kunci pa krajšo. Mladiči zajca so tako ob rojstvu že odlakani in praktično sposobni preživeti na prostem, kunci pa so koteni v rovu, goli in slepi.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #87 : sobota, 26.02.2011 : 13:25:32 »

Precej pomembna je tudi razlika v stevilu kromosomov. Kunci jih imajo 22 (parov), zajci pa 24 parov. Kar pomeni, da se ne morejo parit med sabo.
Tudi na videz je razlika precejsnja, kunci so bolj kompaktni (glede na vrsto in pasmo so sicer razlike), s krajsimi nogami, krajsimi uhlji, medtem, ko imajo zajci precej dolge prednje noge in dolga pokoncna usesa.

Vse kar imamo doma (naceloma), so kunci. Razlicnih pasem in posledicno velikosti, oblik, barv, odlakanosti sicer, ampak kunci ... Tisto "tam zunaj", so pa zajci. Ki se jih, kot vse divje zivali, pusti pri miru, ce jim ravno ne visi kaksna taca stran ali ce niso kako drugace poskodovani.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #88 : sobota, 26.02.2011 : 13:35:03 »

In potem spodaj pise tole:  Roll Eyes
Opombe:


Udomačen potomec divjega kunca je domači zajec.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #89 : sobota, 26.02.2011 : 18:30:13 »

  A veš, da nisem vidla. Sem samo slikce gledala. Hudo  Afro
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mati mila! Zavca imamo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines