mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 20:55:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #360 : četrtek, 05.05.2016 : 19:35:42 »

Ja, saj ji nihče nič ne prepričuje. Ona pač ne mara tekat z mano in grem sama tečt, ne mara plavanja-ker se boji globoke vode (sporobano vse), za žogo steče parkrat, potem se vleže in je off. Pač ni atletski pes, niti ni hud šprinter. Je pes z nizko stopnjo energije bi se reklo. Na sprehodu se počasi špancira, vmes malo potrimčka, naredi par šprintov za žogo...Potem pa nima interesa, da bi šla še na kak sprehod ali igro. Pač se poči dol in se prestavlja iz levega na desni bok in vmes pride malo pozdravit, za nekaj pozornosti.

Res, da je bolj živahna, ko je mrzlo tam od 5 stopinj navzdol.
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #361 : petek, 06.05.2016 : 08:04:52 »

Ja, saj ji nihče nič ne prepričuje. Ona pač ne mara tekat z mano in grem sama tečt, ne mara plavanja-ker se boji globoke vode (sporobano vse), za žogo steče parkrat, potem se vleže in je off. Pač ni atletski pes, niti ni hud šprinter. Je pes z nizko stopnjo energije bi se reklo. Na sprehodu se počasi špancira, vmes malo potrimčka, naredi par šprintov za žogo...Potem pa nima interesa, da bi šla še na kak sprehod ali igro. Pač se poči dol in se prestavlja iz levega na desni bok in vmes pride malo pozdravit, za nekaj pozornosti.

Res, da je bolj živahna, ko je mrzlo tam od 5 stopinj navzdol.

Ja, nekateri psi so pač po karakterju bolj lenuhi oz. ne za igro. Tudi moja dva. Sprehodi ja, lahko tudi več ur, to imata zelo rada (najraje počasi in z nosom prilepljenim na tla), interes za tek ne preseže minute ali dveh, žogica ju ne zanima sploh, ko jima doma mečem kake igrače iz postelje na tla, mi jo prineseta nazaj max. 5x.
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #362 : petek, 06.05.2016 : 08:12:54 »

Drugače pa za hujšanje preprosto zmanjšaš količino hrane (katero koli pač običajno je) najprej za 10%, če po enem mesecu ne bo nič shujšala, za dodatnih 10%, in morda celo še za dodatnih 10%. Pa res red pri priboljških - karkoli dobi, je treba odšteti od obroka. Pa tudi zunaj je treba res paziti, da ne požre kakih smeti oz. odvržene hrane (sploh v naseljih je to velik problem).

Pri starejših psih je zelo težko spraviti vsak gram dol. Jaz sem morala mojemu psu zmanjšati obrok za 1/3, pa še to gre res počaaaasi dol.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #363 : petek, 06.05.2016 : 11:14:54 »

Problem je ta, da količinsko ne smem it dol, ker že sedaj dobi manj od najnižje priporočene količine. Če bi dobila še manj, bi se ji pa metabolizem preveč upočasnil in si v začaranem krogu s kilažo.

Pa Bina ni ravno lenuh, samo, ni pa plenska in ima 9 let in kolki jo matrajo. Kdo bi si želel naporov? Pa te prehitro pretople temperature jo matrajo. Tako, da ja....Maščob nekaj vseeno rabi, to vem.  Tako, da je zdaj kompenzacija med malenkost manj kalorično in manj mastno, ampak še vedno nekje v okviru, da zadosti potrebam. Igro imava kratko in sladko. Smiley

V četrtek pa preverimo še ščitnične hormone.

Dobila sem tudi predlog, da je možni krivec ta, da se še ni adaptirala na domačo hrano. Ker je prej 95% dobivala brikete in to zelo nizko dozo (240g).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #364 : petek, 06.05.2016 : 12:17:15 »

A pa je Bina zamaščena ali je bolj senior-mišičnjak?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #365 : petek, 06.05.2016 : 12:42:41 »

Hmmm ima bolj štruklasto postavo. Ima sicer mišice, zednje noge so lepe. Okoli rebrc pa sloj maščobe.

Tastari dalmatinc- je bil mišičnjak. Tale pa ni take sorte postave. Dve fotki, če pomagata.

Recimo taka je bila pred 7 leti, po mladičih, pred sterilizacijo, kmalu po posvojitvi-pač suhica brez mišic, z ocufano dlako, 30.5kg


In taka je sedaj

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #366 : ponedeljek, 09.05.2016 : 08:11:41 »

Pa ji normalno tipaš rebra, kolčne kosti. A ima displazijo kolkov? Če namreč ni zamaščena, potem bo tisto kilo izgubila na račun mišic, česar pa si jaz pri starejšem psu ne bi ravno želela.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #367 : ponedeljek, 09.05.2016 : 10:54:42 »

Ima displazijo, ja. Ne bi sicer znala povedat kako slabo, ti pa lahko pošljem RTG iz 2013, čeprav imava ta teden podrobni sistematski in bom verjetno dala ponovno slikat kolke, nisem čisto sigurna. Reber ne otipam z lahkoto, kot sem pri 32kg. Tisto je res njen optimum, kjer ima tudi zelo lepe stegenske mišice. Kolčnih kosti ji pa sploh ne otipa, tudi hrbtenico tipam samo tam nekje 5cm pred repom se pa zgubi.

Sedaj ji hrane nisem čisto nič manjšala, delež maščob v prehrani sem malenkost zmanjšala, ne pa preveč. Gibanje sem pa malo bolj dodelala. Dodala sem 1 krajši 10min sprehod ali pa nekaj vaz ravnotežje, na blazinah, kavaleti. To ima ona ful rada. Tako, da upam, da bomo spet lepi.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #368 : sobota, 14.05.2016 : 09:18:18 »

Dva kilograma Surove hrane za hišne živali, dva kilograma kuhanih pljuč, pol kile špagetov in pol kile blanširanih kopriv



Zadeve zmanjka v 2,3 dneh, spomin na pomivanje vseh možnih posod pa ostane za vedno  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #369 : četrtek, 19.05.2016 : 09:10:11 »

1g maščob ima precej več kalorij (~9kcal/g) kot 1g beljakovin ali 1g ogljikovih hidratov (oboje okrog 4kcal/g). Tako da recimo z zmanjšanjem količine maščob v prehrani precej bolj oklestiš kalorije kot z zmanjšanjem beljakovin ali OH. Če zelo rada jed in je zdaj kar naprej lačna, bi jaz poskusila eventuelno z dodajanjem zelenjave. S tem povečaš volumen obroka, dodatnih kalorij (tudi na račun vlaknin) pa ni ravno ogromno.

Na briketih je pa lepo držala težo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #370 : četrtek, 19.05.2016 : 10:44:15 »

Z veterinarjem smo malo predebatirali in zadeva je taka, da je hormon T4 tik nad spodnjo mejo, TSH pa je še normalen. Zato  sem ukinila lcarnitine, ki bi lahko imel prste vmes in poslabšal delovanje ščitnice, po posvetu sem začela z dodajanjem kelp morske alge, da spodbudimo delovanje metabolizma, dobiva omega 3 in vsevid od Nutrilaba. Čez tri mesece ponovim test za ščitnične hormone.

In tudi pri briketih je dobivala dobro tretjino manj od priporočene doze na vreči. Tako, da sem očitno psa prefutrala s tem 600g dnevno in je sedaj na 410g dnevno. Pa ni težav s fehtarjem, kot sem se bala da bi lahko postalo.

Maščobo pa ja, klestim. Kar je vidne maščobe, razne kože ipd odrežem stran.

bo vaga pokazala, če sem na pravi poti.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #371 : petek, 20.05.2016 : 10:41:36 »

POPRAVEK tipkarski škrat. 480g dnevno dobiva trenutno. 1.5% telesne teže.
Logiran
agi
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #372 : petek, 20.05.2016 : 14:17:06 »

Kelp in drugi jodovi dodatki lahko zavrejo delovanje ščitnice, tako da pazi da ne bo še več škode nastalo s temi dodatki.

Nekateri psi imajo več kot očitno tako presnovo, da potrebujejo pod 2%. Sej 2% je samo izhodišče, potem pa se opazuje psa.

So pa na eni strani pisali, da psi ki so bili na briketirani hrani in so prešli na npr. surovo potrebujejo dolgo časa, da porabijo maščobo (zaradi OH) in jo pretvorijo v mišico. Lahko da bo oblogo okoli trebuha, ki ji je nastala zaradi briketov, počasi začela izgubljati in boš čez čas tipala rebra, bo pa pridobila na mišični masi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #373 : ponedeljek, 23.05.2016 : 13:09:01 »

Uf, pa res dobiva malo. Glede joda pa res pazi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #374 : ponedeljek, 23.05.2016 : 13:42:07 »

Agi, na surovi se mi je poredila. Smiley Na briketih je držala težo, in bila lepa, z lahkoto otipljiva rebra, ker sem vedela kolik mora dobiti....Pri surovi pa sem brez izkušenj in ne vem še koliko potrebuje, da ohrani težo in se ne redi. Po brskanju po spletu sem našla, da so psi, ki jedo 1.5% teže, da jo vzdržujejo, tudi aktivni med njimi.

Zdaj na poletje moram kelp zmanjšat. Doza je 1-2 tbl na 10kg, poleti manj. Ker so temperature že poletn se bom posvetovala s proizvajalcem koliko manj je treba dajat.
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines