mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:28:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67190 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #390 : sreda, 23.09.2009 : 13:43:34 »

 Grin ne, moj pes je smotan do kraja  Grin
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #391 : sreda, 23.09.2009 : 13:59:26 »

Tongue
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #392 : sreda, 23.09.2009 : 14:13:12 »

Moja sterilizirana psica naskakuje sterilizirano mačko. Shocked Cheesy Sta nekako iste velikosti. Grin Jaz dojemam to kot podrejanje, recimo, ampak ji vseeno preprečujem. Mačka se je pa tudi navadila, da se kar na tla vrže, tako da je ne more s tačkami objet, pa potem odneha.

Glede kakcev sem pri moji ta veliki psici ugotovila, da jih jé dokler so mački mladi, potem pa po določeni starosti mačke, neha. Sicer pa že tko marsikatero svinjarijo na sprehodu požre, tako da se zaradi mačjih drekov sploh ne sekiram več.Evil

Glede umivanja načeloma ni problemov, samo pazi, da ne bo mačka preveč mokra, da si potem ne prehladi mehurja. To se je zgodilo eni naši mladički, ker jim je Kana skoz ritke umivala, pa so bili konstantno mokri.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #393 : sreda, 23.09.2009 : 14:29:34 »

Čist OT - a smajla z rožički Evil mamo tud? Super!!!
Koda je pa > : D (brez presledkov, seveda). Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #394 : sreda, 23.09.2009 : 15:11:33 »

a res al ka Cheesy Evil noro Grin
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #395 : sreda, 23.09.2009 : 15:15:27 »

 Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #396 : sreda, 23.09.2009 : 15:57:59 »

Matr, kaj se pri vas ful dogaja, sploh pri majas. Cheesy Pri nas pa tak dolgčas. sram

Pes je poskusil mačko naskakovati isti dan, ko sem jo prinesla, če se mene vpraša, je šlo za čisto podrejanje. Mačka mu sploh ni branila, sem pa jaz stogo prepovedala in ga polila z vodo. Bilo je enkrat samkrat, že naslednji dan ga ni več zanimala, razen ko se je prištulila v moje naročje, kar mu odkrito ni bilo ok.
Mačji kakci so ga zanimali samo prve dni po prihodu mačke, ko je navdušeno  kontroliral njeno izločanje in potem to ovohaval (in bi verjetno tudi poskusil, če ne bi preprečila). Težavo sem odpravila tako, da takoj po potrebi odstranim kakce iz wc-ja - bi jih tudi sicer, že zaradi vonjav (točno veš, kdaj gre maček opravit).
Mačk tudi slučajno ne liže, se jih sploh ne pritakne, pač pa bi mačke njega umivale, če bi  pustil. Pa mu je bljak. Največ kar dovoli, je stiskanje mačke k njemu hrbet-ob-hrbet, rit-ob-rit. Videt jih ne želi, štuležev nepotrebnih.
Logiran
matiček
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #397 : ponedeljek, 23.11.2009 : 22:02:53 »

Jaz bi rad slišal kakšno bolj elegantno rešitev od teka, da vsak mačji drek posebej odstranim iz stranišča.
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #398 : četrtek, 09.09.2010 : 12:17:54 »

Mi imamo 2 leti staro mačko, ki pa ni najbolj prijazna. Saj nas ima rada, predvsem ima pa rada svoj mir. Zdaj pa bomo januarja najverjetneje dobili še kužka. Enkrat so bili pri nas na obisku prijatelji s svojim mačkom in se naša muca 3 dni ni hotela prikazat izpod kavča, kjer je njeno glavno skrivališče, ko pa je prihajala ven na stranišče in hrano, pa je pihala.
Najverjetneje se ob mladičku ne bo počutila tako ogroženo, samo se vseeno bojim, da mu kaj ne stori. Moja mama ne hodi v službo, tako da je stalno doma, januarja pa bom tudi jaz na študijskem dopustu, tako da ju ne bomo puščali sama in bosta pod stalnim nadzorom.

Ima mogoče kdo kak nasvet, kako narediti izkušnjo čim manj neprijetno za oba?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #399 : četrtek, 09.09.2010 : 14:10:36 »

Ima mogoče kdo kak nasvet, kako narediti izkušnjo čim manj neprijetno za oba?
S pazljivim ignoriranjem Smiley Naj se zmenita sama, ampak v začetni fazi vedno v vaši prisotnosti, da pravočasno stopite vmes, če bo (sploh) potrebno. Pri meni se je (skoraj) vedno obneslo.
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #400 : petek, 10.09.2010 : 14:45:21 »

hvala  Smiley
tako ali tako vsaj en mesec ne bosta sama.
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #401 : nedelja, 10.04.2011 : 12:18:09 »

Če taka tema že obstaja, se res opravičujem, ker ne najdem.  sram

Zanima me, če je možno cca. 2 leti starega psa (pes tipa bull), ki kot mladič ni bil v stiku z mački, navaditi na bivanje z mačko (ki ni dominantna)? Vem, da je to v bistvu odvisno od vsakega psa posebaj, samo nimam takih izkušenj in ne vem ali bi se z delom dalo to naredit ali ne.

Hvala!

lp
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #402 : nedelja, 10.04.2011 : 12:32:22 »

Če taka tema že obstaja, se res opravičujem, ker ne najdem. sram

Zanima me, če je možno cca. 2 leti starega psa (pes tipa bull), ki kot mladič ni bil v stiku z mački, navaditi na bivanje z mačko (ki ni dominantna)? Vem, da je to v bistvu odvisno od vsakega psa posebaj, samo nimam takih izkušenj in ne vem ali bi se z delom dalo to naredit ali ne.

Hvala!

lp

Ponavadi je tako, da kompliciramo lastniki, ki mislimo, da bo to privajanje nekaj zelo zelo težavnega - pa v resnici ni tako, ampak nas pasja bitja pozitivno presenetijo.
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #403 : nedelja, 10.04.2011 : 15:06:38 »

Hvala za prestavljeno vprašanje, bom zdaj še malo to temo prebrala, ker pač obstaja. Smiley

Drugače se pa strinjam s tem, da ljudje kompliciramo precej bolj kot živali.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #404 : nedelja, 10.04.2011 : 17:28:54 »

No, mislim, da tako zelo enostavno vseeno ni.
Verjetno je dobro prej preveriti pri kakšnih znancih, prijateljih, kako odreagira na mačko, ki mora biti vajena psov (drugačne jaz absolutno ne bi vzela v sobivanje z odraslim psom). Če se po postopnem privajanju še kaže izrazita agresija, je fajn dobro premisliti.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines