mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:42:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Gita
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gita  (Prebrano 46864 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #45 : četrtek, 09.06.2011 : 20:33:38 »

Še par ''frišnih'', posnetih kako uro nazaj   Wink

... najprej smo bili na sprehodu ...
(jah vem ... prva slikca je slaba ... v eni roki dežnik ... v drugi pa fotoaparat  predaja )





... in potem pod tušem (mimogrede ... če ima kdo kak uporaben nasvet kako psa navaditi na tuširanje se toplo priporočam ... ker Giti mokre zadeve niti najmanj niso všeč  pevka)

... ekola - skopana in puhasta  Cool







Hoj AnaJ! Imaš maremanca? Sem brala, da znajo bit glasni  Roll Eyes  In Gita nadvse rada glasno izraža svoje razpoloženje  Grin  Grin  Grin ... predvsem takrat, ko se sama igra s kakšno igračo je daleč naokoli slišati vse mogoče ''odtenke'' renčanja, bevskanja, godrnjanja, kruljenja, zavijanja ... 

Tako da, mogoče je pa res kaj na teh maremsko-abruških prednikih glede na to, da prihaja iz Italije   Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #46 : četrtek, 09.06.2011 : 21:08:59 »

Naša M issy se je ful otepala tuširanja, dokler mi ni potegnilo, da sem ji naštimala malo bolj toplo vodo. Sedaj je mnogo bolje.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 09.06.2011 : 21:11:20 »

Ja nerodovniško maremmanko imamo ja. Ampak naša ne nosi pravilno ušes, kot mladič jih je lepo nosila, zdaj pa nič več. Karakter pa ima čist maremmanski, čuvaj in pol, ampak so po večini samo glasni čuvaji, samo v izjemnih situacijah reagirajo malo bolj grobo.Je pa ta pasma zelo zamerljiva in težko odpuščajo. Tako, da morate kar fajn paziti, da ne bo doživela kakšne neprijetne izkušnje. Naša je že od malega živela z ovcami in jih čuvala, ampak je pri hlevu pri ovcah žal doživela eno neprijetno izkušnjo, da jo je med čuvanjem ovc en zablodeli turist, ki je prišel mimo hleva, udaril z pohodniško palico čez hrbet, ker ga je nazjala in od takrat ne mara moških. Zdaj zadnji dve leti se stanje izboljšuje in počasi sem pa tja kakšnega moškega sprejme. Je pa trajalo 5 let, da je vsaj malčk pozabila, da so moški grdi in zlobni. Sedaj pa je več ali manj kar z mojima ostalima dvema psoma, ker ji gredo turisti, ki hodijo tam okoli hlevov in travnikih mal preveč na živce.

Gita ima pa sploh na 3 fotki čist maremmanske poteze ljubezen
Tukaj si lahko pogledaš našo Bello  Wink http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36525.0.html
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #48 : četrtek, 09.06.2011 : 21:15:00 »

Alji, a imaš podlogo v tušu oz. banji, da ji ne drsi?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #49 : četrtek, 09.06.2011 : 21:44:28 »

Ampak na taprvi sliki je kot en beli švicar Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #50 : petek, 10.06.2011 : 07:28:06 »

Oho, mala bela kepica se je razpotegnila! Kakšen sladkorček je... z rožički na glavi!  Kiss Evil Cheesy
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #51 : sobota, 11.06.2011 : 01:06:46 »

Jaz sem po dolgem in širokem nekako pogruntala, da živali pri kopanju še najbolj moti šumenje tuša. No, že kad sama po sebi je zoprna, ker drsi. Ampak tu se da pomagat s kopalniško preprogo, ki jo položiš not. Brisača ni v redu, ker se zvozi in zmečka. Potem si pa pripravim 2 vedri mlačne vode (no ja, za Črta jih potrebujem 6, tako da je treba še 2x vmes polnit), litrsko plastično posodico, npr. od kislega zelja in šampon, ki ga zmešam z vodo v 1,5 l plastenki od kake pijače. Psa postavim zraven veder (poleti si organiziramo kopalnico kar zunaj), zajemam vodo in počasi polivam - od tac navzgor in od repa čez hrbet do vratu. Potem enakomerno polijem s pripravljenim šamponom, zdrgnem in spiram spet s polivanjem. Pes sicer še vedno ni srečen, pa malo bolj dolgo traja cel postopek, gre pa dosti bolj mirno skozi kot tuš. Mačka (samo dolgodlakega) pa perem na podoben način v kuhinji, v pomivalnem koritu.

Lahko pa poskusiš odviti ročko od tuša, tako da ostane samo cev. Nisem preizkusila, ampak bi skoraj moralo delovati.

Pa, aja, pomemben pripomoček za kopanje je na kockice narezana piščančja posebna.  Cool
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #52 : sobota, 11.06.2011 : 07:46:32 »

Kepca puhasta, kakšne tace, rep, vse ji je preveliko, meni je to tolk simpatično ko rastejo in so tako fletkano neproporcionalni Kiss.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #53 : ponedeljek, 13.06.2011 : 11:23:11 »

sam vedno najboljše veš kako navadit tvojega psa, ker ga najboljše poznaš.. tudi glede tuširanja, samo važno da si dosleden tako kot glede vsega .. predvsem mu pa naredi to zabaven dogodek, vsakodnevno rutino, ki jo komaj čaka

pri mojem je vedno enak postopek pri tuširanju. ... pride domov - obrišemo tačke z mokro brisačo pri vratih, nato skoči v banjo (ko je bil še majhen sem ga dvignila notri) .. dobi za to mini nagradico - briketek ali dva (v banji je takrat vedno pogrnjena taka gumijasta nedrseča podlaga)... potem sme pit vodo izpod tuša - tudi to mu je grozno všeč .. drugače tega ne dovolim in pije samo iz posode

sledi tuširanje šapic spodaj in umivanje med prsti (na take dotike ga navajaš ves čas tudi med božanjem, da mu je povsem normalno), občasno pade vmes kakšen briket ali pa kdaj naredi kakšen trikec (se dotakne mojega nosa, prsta itd), potem mu umijem trebušček in pa nos, če ima blatnega (za smrček sem ga spet posebej navajala z nagradico)... tuširam celega ga redko, ker ni potrebe..

na koncu tuširanja skoči iz banje in počaka, da ga obrišem z brisačo, potem naredi še katerikoli trikec in si prisluži veliko nagrado tuširanja - pest briketov, ki ga vedno čaka na košu za smeti .... potem pa sledi njegov zajtrk

zdaj bi verjetno lahko polovico nagradic ukinila, vendar mi je v bistvu vseeno, če poje kakšno četrtino zajtrka malo prej pa mu je tuširanje zato toliko manj neprijetno




Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #54 : sreda, 15.06.2011 : 09:01:26 »

Hooooj!

Najprej najlepša hvala vsem za odgovore! Super ste!  Wink

Torej, plan je naslednji:

1. kupim penasto podlogo za v banjo (js  butnglavc pač nisem pomislila, da ji mogoče drsi   sram sram  se vidi, da nimam izkušenj z kopanjem psov  sram )

2. ker imamo majhno kopalnico in še manjšo banjo (kavkazarja nismo niti poskušali noter spravit, ker je bil prevelik  pevka) in ker sem videla, da je Giti neprijetno že v suhi banji bomo imele najprej ''suhe treninge'' z obilo priboljškov, da bo videla, da to ni nič tako groznega. Cilj: da mirno stoji/sedi noter brez, da bi poskušala ob prvi priložnosti skočit ven  Smiley

3. sončne poletne dneve bomo izkoristile za ''tuširanje'' na vrtu z zalivalno cevjo in seveda spet obilo priboljškov in igračk. Ker je veliko prostora in se ne bo počutila tako utesnjena kot v kopalnici mislim, da to ne bi smel biti problem. Cilj: da ji lahko brez problema z zalivalno cevjo stuširam tačke in trebuh. Ob prvi priložnosti tudi obisk večje vode Wink jezera ali potoka seveda v družbi kakega pasjega plavalca  Cool

4. ko bo navajena na oboje (tuširanje na vrtu in sedenje v banji) bomo poskusile oboje združiti skupaj  - tako kot si napisala enaNika brez ročke od tuša, samo s cevjo. Cilj: da ji lahko jeseni, ko se bo začelo deževno obdobje v banji sperem tačke in trebuh  Smiley


O napredku bom seveda poročala  Wink

Lep dan vsem!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #55 : sreda, 15.06.2011 : 14:07:37 »

Hooooj!

Najprej najlepša hvala vsem za odgovore! Super ste!  Wink

Torej, plan je naslednji:

1. kupim penasto podlogo za v banjo (js  butnglavc pač nisem pomislila, da ji mogoče drsi   sram sram  se vidi, da nimam izkušenj z kopanjem psov  sram )

Afro drsenje zna biti težava, ampak po moje to ni glavni vzrok za to, da se kopanju upira. Ker eni pač ne marajo šampona in (čiste Tongue ) vode pevka

2. ker imamo majhno kopalnico in še manjšo banjo (kavkazarja nismo niti poskušali noter spravit, ker je bil prevelik  pevka) in ker sem videla, da je Giti neprijetno že v suhi banji bomo imele najprej ''suhe treninge'' z obilo priboljškov, da bo videla, da to ni nič tako groznega. Cilj: da mirno stoji/sedi noter brez, da bi poskušala ob prvi priložnosti skočit ven  Smiley
Če bo le mirna in pridna, še tako majhna kopalnica ne bo problem Wink Lahko se tudi malo poigraš z njo v banji, če bo pridna, samo da jo poveže z nečim super dobrim (če je dovolj prostora), morda se samo malo povlečeta s cufo (da ne ji ne bo potem banja predstavljala igralnice in se bo v njej želela le igrati). In pa seveda nagrajuješ VEDNO, ko je pri miru, še bolj pa, če mirno sedi/ leži Wink

3. sončne poletne dneve bomo izkoristile za ''tuširanje'' na vrtu z zalivalno cevjo in seveda spet obilo priboljškov in igračk. Ker je veliko prostora in se ne bo počutila tako utesnjena kot v kopalnici mislim, da to ne bi smel biti problem. Cilj: da ji lahko brez problema z zalivalno cevjo stuširam tačke in trebuh. Ob prvi priložnosti tudi obisk večje vode Wink jezera ali potoka seveda v družbi kakega pasjega plavalca  Cool

 Afro

Komaj čakamo na super novičke o super napredku!
Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #56 : petek, 24.06.2011 : 19:23:42 »

Hooooj!

AnaJ mi je končno uspelo prebrati tvoj temo  Cheesy  .... in pogledati slikce   ljubezen

WAAAAAU ... FANTASTIČNE PESJANE IMAŠ!!!!   bravo super  ljubezen ljubezen ljubezen 

se sploh nisem mogla nagledati slikc  Wink

Ker sem poleti precej v vaših krajih pridem zagotovo na obisk, da preverim če so tudi v živo tako lepi  Cool Pri nekaterih slikcah namreč obstaja močan sum na fotomontažo   Shocked  in uporabo photoshopa  Evil

 Grin Grin Grin  Wink



Drugače smo pa danes popoldne, ko je zunaj deževalo, z Gitko spremenile garažo v ruševinarski poligon  Grin Grin Grin



... mala uporablja nos 100 na uro ...



... in ker pri nas ni tartufov ....



... bo zgleda treba tele talente drugače uporabiti  Cool 



Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #57 : petek, 24.06.2011 : 19:27:40 »

Hooooj!

AnaJ mi je končno uspelo prebrati tvoj temo  Cheesy  .... in pogledati slikce   ljubezen

WAAAAAU ... FANTASTIČNE PESJANE IMAŠ!!!!   bravo super  ljubezen ljubezen ljubezen 

se sploh nisem mogla nagledati slikc  Wink

Ker sem poleti precej v vaših krajih pridem zagotovo na obisk, da preverim če so tudi v živo tako lepi  Cool Pri nekaterih slikcah namreč obstaja močan sum na fotomontažo   Shocked  in uporabo photoshopa  Evil

 Grin Grin Grin  Wink


Hvala  Wink ... ampak fotomontaže pa ni, photoshop je pa samo za popravo kontrasta in svetlobe in čist nič več  Tongue  Wink

Gita je zmeraj lepša in lepša, pa same taceeee in rep so jo  Grin Grin Kiss Kiss
Logiran
Alji
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 60


« Odgovor #58 : sobota, 25.06.2011 : 08:58:24 »

Gita je zmeraj lepša in lepša, pa same taceeee in rep so jo  Grin Grin Kiss Kiss

 Grin Grin Grin  ja, tudi mene preseneča, ko jo gledam kako se v hrta spreminja  Grin Grin
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 25.06.2011 : 13:30:25 »

Gita je zmeraj lepša in lepša, pa same taceeee in rep so jo  Grin Grin Kiss Kiss
To tudi jaz opažam pri vseh velikih mladičkih! Grin Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Gita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines