mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:48:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74496 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #330 : sobota, 06.09.2008 : 19:25:21 »

mene pa skoraj vsak dan v Tivoliju prepričujejo, da moram psa spustit, da se bo lahko igral z njihovim najmanj 3x večjim psom, ki drvi proti nam... in meni vre kri - vsak dan, ker se 1. moj mali ne sme igrat z velikimi, ker ga preveč povaljajo in potem šepa še nekaj dni (je bil poškodovan), ker 2. ne mara vsiljivih psov, ki se vanj zaletijo kot rakete in skočijo direktno na njegov hrbet, ker 3. je bil ugriznjen od velikega psa in se jih malo boji če pridivjajo, ker 4. se rad repenči in mu še ne zaupam, da se bo do vsakega lepo obnašal... da ne bi o tem, da me prepričujejo v nekaj kar je po zakonu prepovedano. celo v naročje ga moram dvigniti včasih ko cvili kadar po njem "med igro" skače velik razigran pes in ga to boli - pa še takrat se moram kregat ali pa zagrabit "tadrugega" psa in ga vlečt stran. ne razumem zakaj ne morem iti v miru na sprehod?! me ne motijo spuščeni psi, ki ne pridejo k nam in nam dajo mir, pa tisti, ki se odzovejo, ko jih lastnik pokliče k sebi takoj ko vidijo, da ni ok.
velike pse imam rada, Skoki tudi če se obnašajo v skladu s pasjim bontonom... naša najmanjša zanalašč hodi v pasjo šolo za pse (in ne za majhne pse), ker se mora navaditi na vse - ji gre odlično in se rada igra z vsemi! in moj point: če je vaš pes prijazen in nikomur nič noče, to še ne pomeni, da je tudi moj, oziroma, da se bosta lahko skupaj igrala dokler se lastika med sabo o tem ne dogovoriva! Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #331 : sobota, 06.09.2008 : 19:26:09 »

Ja se strinjam TalQec. Že danes na sprehodu je bilo takole:
Skupaj sva bili na sprehodu, ko je naenkrat prišel en mešanček (samček velik kakor kavalir?) in začel mojo Bello... khm se ne znam izrazit. V glavnem Bella je bila na 10m štriku (psica je proti koncu gonitve in odpoklic ni glih 100%) in pes se ni pustil odgnat. No medtem pa je Charlie začel lajat in renčat ker je "branil" svojo Bello (Charlie seveda na povodcu). Roll Eyes No lastnika pa seveda nikjer. Pa sem "cucka" pripela in ga peljala stran od najnih psov, ko se naenkrat pokaže lastnik! Angry
No pa ga je prepel na svoj flexi. Jaz sem mu pa rekla, da sem ga pripela ker bi se lahko kaj zgodilo (ziher je ziher čeprav sta Charlie in Bella prijazna). On pa.. "ja saj je še premlad da bi lahko "dal" mladiče, pa fuuul je predrzen,..." No pa to ne pali name, pa sem mu rekla, da če bi se psa stepla bi midve naj***** pa se je samo smejat začel češ da se nebi mogl stepst.. Shocked Pes pa vmes skoz lajal, lastnik ga pa z palco tepel!?!?! Angry Me je prav razjezil.
Kakšen odnos imajo nekateri! Shocked Angry
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #332 : sobota, 06.09.2008 : 19:39:41 »

ja nezzek hvala, da si povedala današnjo zgodbo, ki je tudi mene zeloooooo razjezila. jaz sem doma kar malo pozabila nanjo. zelo čudno se mi je zdelo to, da je pes prišel, njegov lastnik pa je bil tam šele kakšnih dobrih 5 minut za tem.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #333 : sreda, 17.09.2008 : 15:37:24 »

No jaz mam pa doma malo pogumno 13letno kepo, in sem jo imela na sprehodu vedno spuščeno in je uživala v dolgih sprehodih. No to pa se je pred letom dni spremenilo, ker naju je obe napadla ovčarka, ki ji je nekaj škripnilo v glavi pa njenmu gospodarju tudi. Po vsem tem je komaj preživela ker jo je kar dobro raztrgala pa še mene zraven. No in zdaj po enem letu se moram jaz z mojim kuželjnom skrivati po kotih , ker "pametni" gospodar svojo ovčarko spušča v okolici moje hiše in samo čakam s katerega kota se bo spet zagnala proti meni. A ima kdo kakšno idejo kako to rešit, če se z lepo besedo ne da....Lastnika peljat v pasjo šolo...pa psu nagobčnik...
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #334 : sreda, 17.09.2008 : 15:52:11 »

Prijava na policijo, namreč s tem, ko psice nima na povodcu, krši zakon. Poleg tega ja psica napadalna, ne nosi nagobčnika, kar je zopet kršitev zakona.
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #335 : sreda, 17.09.2008 : 16:58:25 »

Sama ne vem če bi se ravno omejila na male ali velike pasme, vam pa povem, kar se je zgodilo par dni nazaj.  Grem na sprehod s svojo psico, je sterilizirana, greva vsak dan v isti gozd, kjer jo spustim, vendar pa pripnem vedno, še preden se srečava s kakšnim psom, čeprav obvlada odpoklic in se ne zanima najbolj za druge. Pes je pes. Wink
No v glavnem, komaj zakorakam prav v gozd in vidim, da se mi približuje gospa na kolesu, ki ima prosto spuščenega španjela. Svoje psice nisem odpela, sem hotela, da gredo najprej mimo. Mali španjel se je že iz desetih metrov zagledal v mojo Lajko in ji "zlezel" z gobcem naravnost v rit. Gospa, ga je nekaj medlo klicala, medtem sem ga jaz odganjala, moja psica pa tudi JAZ tega namreč ne marava.  Pa mi reče: "kaj se goni?" Rečem, da ne, ampak da se mi to ne dopade. Je pa rekla: "Gospa, ja tako se psi socializirajo Angry Angry!! Morajo se ovohati, da se spoznajo!" Pa sem ji lepo odgovorila: "Gospa, po zakonu mora biti pes pripet, vaš namreč ni, pa zgleda da je tudi gluh. Grin Kako se vi doma spoznavate sicer ne vem, ampak moje psice v to nikar ne vtikujte!!! Grin Grin"
Je zagnala pedala in se kar hitro zgubila nekje v gozdu, medtem ko je španjel svoj gobec "namočil" še v vsakega, ki je šel mimo. Angry

Najbolj mrzim, ko mi ljudje vsiljujo svojega psa, pred ali za mojo psico, medtem, ko jih ta sploh ne opazi (tako je bila namreč naučena, in tako se mi tudi dopade). Za igro imajo starši doma tudi labradorca, ki vem, da je zdrav in brez zajedalcev in z njim (ker ga pozna že od malega) se tudi z veseljem igra.   Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #336 : sreda, 17.09.2008 : 18:58:09 »

bonny vsak pes je lahko problem.
Ravno včeraj s s TalQec šli na travnik. Bello spustim in kar na enkrat se pojavita 2 psa. En velik (bernski planšarski pes še malo večji - seveda ne rod. ) in nek mali kuža ki je od daleč spominjal na papilona. No pa sva jo kar hitro popihali, ker 2 psa delujeta kot krdelo in bi jo Charlie in Bella lahko fino fasal! Angry
Nočem z lastniki niti stikov imeti! Angry
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #337 : sreda, 17.09.2008 : 19:11:38 »

Verjamem, da jih nočeš niti videt.  Če pa jih že boš, pa jih dobro poduči. Angry
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #338 : četrtek, 18.09.2008 : 14:12:32 »

ja res je bilo grozno nezzek. kar ne enkrat sta bila tam. še dobro da sva ju opazili in hitro odšli stran.

ps. bonny, kakšno psičko imaš doma?
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #339 : četrtek, 18.09.2008 : 16:17:15 »

Ja take stvari tudi mene razjezijo. Sicer pa je bila v mojem primeru že takrat oddana prijava na policijo in tožarili smo se več mesecev. Ampak sem dobila bore malo odškodnine ,ker ima tisti človek goro denarja in sem v tem primeru nemočna. Vsi pa vemo kako izgleda človek, ki ima nerazčiščene stvari v glavi in po vrhu še preveč pod palcem...kruta kombinacija. A obstaja kakšen solzilec zarad katerga pes ne trpi preveč al pa kakšna druga zadeva, ki bi jih odgnala v takih primerih? Zaenkrat imam samo palico, ampak v tem primeru sem pri kakšnem napadalnem psu popolnoma nemočna. sram
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #340 : četrtek, 18.09.2008 : 19:05:56 »

O ko smo že tukaj. Kaj solzivec za ljudi deluje tudi za pse?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #341 : četrtek, 18.09.2008 : 19:44:14 »

Mislim da ja, drugače pa tudi lak za lase pomaga. Pa saj te ob napadu najbrž bolj zanima, da ti ne boš fasala ugriza kot to da bo psa peklo v gobcu?? Huh
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #342 : četrtek, 18.09.2008 : 21:24:30 »

Ker se v naših krajah (tako kot drugod) dogaja "svašta" tako nosim s sabo solzivec. V bližini se je namreč že marsikaj zgodilo. Angry Angry
To, da psa peče je normalno, sem mislila samo, da ne bi povzročal kake trajne poškodbe oči ali smrčka,...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #343 : petek, 19.09.2008 : 18:33:09 »

Hehe najbrž nima trajnih posledic razen to da se te bo na daleč izogibal! Cool Grin
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #344 : sobota, 20.09.2008 : 10:43:41 »

imam novo zgodbo. včeraj sem šla na sprehod in pride k meni nek majhen, bež, puhast kuža. nisem se zmenila zanj in nadaljevala svoj sprehod. pridem do konca ulice (tisti pes mi še vedno sledi), kjer "kraljuje" nemška ovčarka. mali puhec se ji pribljiža on pa začne renčat, lajat in je bila pripravljena ugrizniti malega, če on ne bi dovolj hitro pobegnil. vse se je dogajalo sredi ceste in ne na njenem ozemlju. tako, da imam zdej kar neprijeten občutek, če se odpravim v tisto smer.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines