mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:48:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes in studij
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes in studij  (Prebrano 8972 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« : torek, 02.08.2005 : 11:40:54 »

Vprasanje za tiste, ki ste se med studijem intenzivno ukvarjali s svojim psom,kinologijo.. To mislim kot resevalci, razstavljalci, sodniki ipd.
Ne vem, kako to fura. Iz sebe hoces nekaj narediti in trdo studiras. Ali se sploh ostane cas, da se lahko res posvetis psu in ukvarjanju z njim? Za vse rabis cas, veliko casa. Poleg tega porabis veliko denarja. Razstave stanejo, resevalci stanejo (pa tudi ce stejemo le bencin do poligona). In ce hoces denar, rabis sluzbo, ki pa ti seveda zavzame veliko casa.

To je ze nasplosno cas, ko postajas malo bolj samostojen, neodvisen od starsev. Financna pomoc je seveda priporocena, a vem, da je je veliko manj kot v dijaskih, najstniskih letih.

Pa tudi vem, da ce nekaj rad delas, za to vedno najdes cas. Tako da bi bilo lepo, da iz izkusenj napisete, kako je bilo, ce je slo, ste zadovoljni ali na tem podrocju kaj obzalujete pa se kaj.

Pa se nekaj.

Studij: je v bistvu obvezen za celo zivljenje (iz mojega vidika). Tako da ta je pri meni na prvem mestu.

Sluzba: recimo pol obvezna. Rabis, da se lahko zacnes osamosvajat.

Pes: cisto neobvezen. hobi. Vendar brez njega ne bi dosegla dusevnega zadovoljstva, nekaj bi mi absolutno manjkalo in ne bi bila srecna.

In torej rabis vse troje za svoje osebno zadovoljstvo. Kako to doseci? Ste to dosegli? Dosegate?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : torek, 02.08.2005 : 14:57:07 »

Nekaj o tem je bilo napisanega tudi tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1718.0.html

Mene ta tema tudi zelo zanima, vendar sem jaz v skrbeh že za "normalno" skrb za psa med študijem, torej samo sprehodi, igranje, nega itd. Pa seveda me skrbi če je zares tako težko najti stanovanje ...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #2 : torek, 02.08.2005 : 16:39:49 »

Nikoli ne boste imele več časa kot med študijem so pa seveda finance bolj omejene (vedno se pa najde delo za študenta Smiley)

Za stanovanje pa mislim, da imajo ljudej kr nekaj težav,ker ogromno ljudi nemara psov,al sostanovlaci v bloku ali pa najemodajalci...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #3 : torek, 02.08.2005 : 17:20:45 »

Zame bo tale tema aktualna čez kakšna tri leta...Me pa že zdaj zanima, ali je slučajno kdo hodil na predavanja s psom in kako se je obneslo?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #4 : torek, 02.08.2005 : 17:57:04 »

Zame bo tale tema aktualna čez kakšna tri leta...

Tudi jaz se ne grem kar naslednje leto studirat, me pa zanima ker imam v nacrtu delovno pasmo, ki bo po moznosti prihajala iz delovnih linij.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #5 : torek, 02.08.2005 : 18:02:17 »

Jaz imam pa v načrtu še naprej razstavljanje, striženje, učenje, kakšen agility itd. Zato tudi tako z veseljem prebiram to in tisto drugo temo (Saj je le pes) in se sprašujem, kako bom uspela vse to uskladit...Se mi zdi, da če gre zdaj, bo šlo tudi potem Smiley
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #6 : torek, 02.08.2005 : 18:04:10 »

Živjo,
Svojega prvega bokserja sem si kupila v tretjem letniku srednje šole in spremljal me je tudi čez cel študij. Intenzivno sem ga šolala (SchH 1), ga intenzivno razstavljala (5 šampionatov različnih držav + Inter.), kondicijsko trenirala vsaj 1x na dan in zraven počela še vse "normalne" stvari, ki se jih s psom počne.

Starši mi niso pri Aviku stroškovno nikoli pomagali (nakup, hrana, oskrba, kaj šele razstave!), pa vendar je bilo vse to mogoče. Sem pa cel čas srednje šole in študija tudi delala zraven in redno študirala. Zoisova štipendija pa me je (čeprav je ni bilo veliko, glede na to, da sem živela pri starših) res pogosto rešila iz težav, ko je bilo treba kupiti pasjo hrano ali plačati veterinarja.

Je pa tudi šel z menoj na predavanja ene parkrat in poziral je na urah slikanja Smiley.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #7 : torek, 02.08.2005 : 18:10:53 »

Dunja to pomeni, da lahko kdorkoli pripelje psa na predavanja? Na kateri fakulteti to? Jaz bom šla najverjetneje (upam, da mi bo uspelo) na filozofsko ...
Ne vem pa, kako bom starše prepričala, da gre Sammy z mano. Cimre si bom pa že našla take, da jih to ne bo motilo ... Težje bo s stanovanjem. Undecided
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #8 : torek, 02.08.2005 : 18:16:52 »

Dunja to pomeni, da lahko kdorkoli pripelje psa na predavanja? Na kateri fakulteti to? Jaz bom šla najverjetneje (upam, da mi bo uspelo) na filozofsko ...

Akademija za likovno umetnost - smer oblikovanje. Res ni najbolj "klasična" fakulteta.
Na filo faksu pa ne vem, če bo to mogoče.  Undecided
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #9 : torek, 02.08.2005 : 18:18:25 »

Dunja, pa so se kaj pritoževali?
Jaz trenutno sicer ne morem nič rečt, ampak po vsej verjetnosti bom kdaj vzela mojadva na predavanja, če bo predolga, da bi bila sama. Edino, kar me skrbi je to, da sta precej velika in še dva povrhu. Nista pa problematična (posebno Liza, Aaron se bo pa do takrat tudi že malo zresnil...): jih parkiraš nekam in zaspita.
Na vet. ali bio. faksu med predavanji bi jaz že skoraj pričakovala, da bi šlo, glede na to, da bi se potem lahko učili še o psih v živo  Grin Tongue Pa je imel mogoče kdo izkušnje na teh dveh faksih?
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #10 : torek, 02.08.2005 : 18:26:15 »

Dunja, pa so se kaj pritoževali?

Ravno nasprotno - Avika so vsi poznali in imeli radi; od študentov do profesorjev. Je pa res naš faks zelo majhen in je vse skupaj kot ena malo večja družina (30 študentov v letniku).
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : torek, 02.08.2005 : 19:11:51 »

Tudi na filofaxu ne bi smel biti problem. Wink Nam je na predavanjih delal druzbo Benji, ki ga je Sara takrat ravno posvojila in ni zelel biti sam doma. Je pa res, da je hodil le k eni profesorici, ki je znana ljubiteljica zivali. Poleg tega pa se mi zdi, da je tudi Silvija hodila na predavanja s svojo La. Kar nekajkrat pa je tudi mene spremljala moja Kaja, vendar ne na predavanja, temvec samo kadar sem imela kaksno kratko obveznost. Verjetno bi hodila tudi na predavanja z menoj, ce bi jaz zivela v Ljubljani, tako pa sem se vozila z vlakom in me je raje cakala doma. Smiley
Ne poskusajte pa s psi na FDV, ker se vam lahko zgodi, da vas bodo fizicno odstranili! Grin lp
Logiran

Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #12 : torek, 02.08.2005 : 19:15:21 »

Ne vem pa, kako bom starše prepričala, da gre Sammy z mano.

Pobases psa in reces adijo. Na koncu koncev je tvoj pes. In glede na to, da doma ne sme biti skoraj nikjer, ne vem zakaj bi starsi sploh imeli kaj proti temu
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #13 : torek, 02.08.2005 : 19:17:22 »

Ampak najbrž je razlika med faksi v tem, koliko časa ti učenje vzame in koliko časa ti potem ostane še za ukvarjanje s psom. Glede na to, da se je tebi, Dunja, med študijem uspelo še intenzivno ukvarjati s kinologijo in delati, likovna akademija najbrž ni tako zelo zahtevna. Jaz sem v veliki dilemi, ali naj izberem veterino ali likovno akademijo (malo je v igri tudi biotehniška). Kuža najbrž  ne bom mogla vzeti s sabo v Ljubljano v nobenem primeru, še najmanj, če izberem veterino, ki je eden najtežjih faksov. Če bi bil pes ob meni bi šola ali/in pes verjetno kar precej trpela, časa za delo pa ne vem, če bi bilo kaj...

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #14 : torek, 02.08.2005 : 19:28:37 »

n3wfka, ne me strašit...Mogoče se bom pa celo jaz premislila in šla na likovno :p
Jaz bom, če bom le imela možnost oba psa vzela s sabo. Predvidevam, da tudi če bom izbrala veterinarski faks, bom lahko dovolj časa posvetila tudi psom...Se mi zdi, da če bom tisti čas, ko bi žurala porabila za sprehode in pasje učenje oziroma treninge, bi kar moglo znest. Bolj me pa skrbi stanovanje, ker se bo verjetno ponudnik vstrašil, ko bo slišal, da imam dva precej velika psa... Mogoče bo pa predlog, ki ga je dala mislim da linchaich (namreč da na koncu omeniš, če so še kakšne druge omejitve in pod to misliš pse, mačke itd.) deloval
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes in studij
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines