mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:24:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Cerknica
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cerknica  (Prebrano 6853 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : sobota, 11.02.2012 : 22:32:02 »

kaj pa če si ga daš kar pod bundo in ga greješ s svojim telesom ... kot prvo pomoč v avtu ali mora biti temperatura višja?

Ja, ampak samo pod bundo (ali samo pokrit ali zavit) obicajno ne pomaga. Je treba boj aktivno ogrevat, v tem primeru bi to pomenilo, da das zival pod vse svoje majice, na golo kozo, cesar pa zaradi varnosti (tvoje) ne priporocam. V avtu je cist ok gretje na ful, pa da recimo pihanje bolj usmeris v svoje narocje, kjer imas zival.
Logiran
noelle212
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 12.02.2012 : 10:57:19 »

Držim pesti za njega, da se izmaže in čimprej okreva:).

Glede na to, da je odrasel prostoživeči maček, me takole čist by the way zanima, kakšna je možnost da prostoživeči maček enkrat živi noter, v stanovanju. Mislim, koliko nekoč prostoživečih mačk po vaših izkušnjah sedaj brez problema živi v stanovanju? Namreč nekje sem slišala/prebrala, da ni problem, če maček že od začetka živi v stanovanju, se pa zelo težko navadi, če je odrasel in je živel zunaj.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : nedelja, 12.02.2012 : 13:21:36 »

Odvisno od macka. Res so nekateri, ki ne morejo zdrzati notri, imas pa take, ki jih potem ven za nic na svetu ne spravis.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 12.02.2012 : 14:02:22 »

Rava (ali katerakoli druga), če bi rabila sem ravno pri ven metanju starih neuporabnih jaken...

najlepša hvala Tečka, žal ne rabim Sad ker nisem uspela ugotoviti, kje spijo Sad .
danes mi je kapnilo, da grem lahko po sledeh in skušam najt "spalnico".
sledi vodijo v vrtove v bližnjih ulicah - folka zunaj nisem videla, ne bi pa si rada na glavo nakopala kakega motenja posesti ali tega, da bi se kak potencialen psiho razjezil name in se znesel nad mački.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 12.02.2012 : 15:13:04 »

Glede na to, da je odrasel prostoživeči maček, me takole čist by the way zanima, kakšna je možnost da prostoživeči maček enkrat živi noter, v stanovanju. Mislim, koliko nekoč prostoživečih mačk po vaših izkušnjah sedaj brez problema živi v stanovanju? Namreč nekje sem slišala/prebrala, da ni problem, če maček že od začetka živi v stanovanju, se pa zelo težko navadi, če je odrasel in je živel zunaj.

mi imamo za prostoživečkote v bistvu samo en izraz.

anglosaški viri uporabljajo izraz "feral" za udomačene vrste živali, ki ponovno živijo kot divje (navajajo recimo  mačke, konje, pse, prašiče, koze ...).
pri mačkah nekateri viri ločujejo feral cats, semi-feral, stray cats, converted cats itd.

za "fully feral" mačko, ki zunaj beži, če se približaš na 50m, naj bi bila socializacija hudo vprašljiva oz. so šanse za to minimalne. po nekaterih klasifikacijah, naj bi bile te mačke rojene v kolonijah in imajo z ljudmi samo slabe izkušnje.

"semi feral" ali tudi "stray" naj bi bile mačke, rojene v kolonijah, z ljudmi pa naj bi imele celo kako dobro izkušnjo. če to mačko hraniš, se sčasoma približa, se pusti božati, crkljati. za tele so čisto realne šanse, da se lepo navadijo notranjega življenja.
jaz imam zdajle cca 2 meseca enga takega popolnoma odraslega mačka doma in mu še na misel ne pride, da bi kaj težil za ven Smiley, naše avanture popisujem tule http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,40180.msg824375.html#msg824375
rabiš pa precej časa, potrpljenja in takih zadev - ker ne gre tako na izi kot pri posvojitvah v celoti socializiranih mačk.

"converted" cats pa naj bi bile tiste, ki so bile nekoč že notri, vendar so jih lastniki vrgli ven in tudi pri teh naj ne bi bilo prevelikih problemov s ponovnim privajanjem na notranje življenje.


tok o klasifikacijah.
vsak maček je pa itak svet zase  Smiley


aja, enega pa nisem v nobenih klasifikacijah videla  Smiley in sicer gre za "fully feral indoor cat", en tak čudovit primerek pa imajo v horjulu http://s0.mojalbum.com/15630030_17374443_19086161/zh-macke-psi/19086161.jpg
Citat: Smetka
Da ne govorim o tem, da piha vsakič, ko pridem v njegovo vidno ali vohalno polje  Cool.
Sem mu že nekajkrat "slučajno" pustila vrata odprta, pa mu na kraj "pameti" ne pade. Za odpeljat ga nekam je pa bolj... khm... zaenkrat še ne bom živolovke v bajti postavljala  Tongue.
On bi, da se mi izselimo  Roll Eyes
Logiran
noelle212
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 12.02.2012 : 16:58:21 »

hvala za info... torej je čisto odvisno od mačkona;)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 13.02.2012 : 14:49:24 »

Ni šlo, je bilo preveč za FeLV+ muca.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Cerknica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines