mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:57:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Transporter oziroma kletka za avto
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Transporter oziroma kletka za avto  (Prebrano 6489 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« : ponedeljek, 01.12.2008 : 13:54:39 »

Dragi prijatelji psov, čeprav sem moški, bi šel rad v šoping. Kupujem pasji box za avto. In sem v dilemi, ali kupiti "jekleno" kletko ali plastični transporter. Pri "jekleni" oziroma mrežasti mi je všeč, da pes iz nje dobro vidi na vse strani in da je zračna. Plastični transporter pa je najbrž manj boleč na ovinkih (da zdrsne pes s telesom na mrežasto kletko, je najbrž manj udobno, kot če zdrsne na plastično steno). Zaradi polnih sten gre iz plastičnega transporterja obenem manj umazanije  na drugo prtljago, a prav zaradi tega pes leži v precej bolj temnem, manj zračnem prostoru.

Vesel bi bil vašega mnenja, kaj ste vi kupili in zakaj?

Pa še nekaj me zanima - kako rešujete prostorsko stisko, kadar greste na pot? Ali date v prtljažnik najprej kovčke in na vrh še pasjo kletko? Obratno - najprej kletka in nato nanjo in okrog nje še prtljago, se mi zdi malo hudo za psa, ki ga tako kar stisneš v temo kovčkov...?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 01.12.2008 : 14:06:23 »

Mi smo se odločili za plastični box, nekak mi je bil bolj simpatičen  Roll Eyes Ne vem, kako naj razložim, sem bolj plastičen tip človeka Grin  Ker gre v mojem primeru za veliko škatlo, imam feeling, da plastiko lažje shendlam v in iz avta, sploh ker pogosto prestavljam. Kovinski box ima to prednost, da je po potrebi zložljiv, ter ima po navadi tako sprednjo kot stransko možnost odpiranja, kar omogoča uporabo tako v prtljažniku kot na zadnjih sedežih recimo. Kot sam navajaš, se razlikujeta v odprtosti, v kovinskem bi mi imela dlake povsod, tako je pa v plastičnem praktično ni.

Glede prtljage ti ne vem svetovati, ker mi naša velikost boxa zaseda skoraj cel prtljažnik. Tako ostane prtljaga na zadnjih sedežih, če niso zasedeni, drugače pač kovček na streho, pa je. Vsekakor je treba prtljago pametno pritrdit, da se ob primeru trka ne bi zamaknila Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 01.12.2008 : 14:15:44 »

Ze obstojece teme:

- Boks za v avto po meri
- Boks za v prtljažnik avtomobila
- vožnja z avtom
Logiran

NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 14.07.2011 : 09:51:53 »

Pozdravljeni!

Ne vem, če je ok, če sm odprla novo temo, ampak ok.
Imam mopsiko staro 1 leto in 10 mesecev in letos smo se odločil, da jo bomo vzeli s sabo na morje, ker je letos fuuuul vzljubila vodo (pred hišo ima bazen in skos skače notr in vn - noro).

Problem pa nastane pri boksu. Sicer se zelo rada vozi v avtu, ampak se je skos vozila na sedežu pripeta s pasom za pse. Ker pa sem prebrala, da je fino, če je pes v boksu, sem šla v Mr. Peta in kupila boks. V trgovini je še šla notr, ko pa smo boks prinesli domov in ji ga dali vn na prosto, da se ga navadi pa je kasneje postal problem. Ni in ni hotela notr. Poskusili smo že vsek kar ima rada. Najprej z briketi, kasneje s sirom, ampak je ugotovila, da lahko s tačko potegne vn odejco na kateri je bil sir.
Mi smo že skor obupali, avgust pa je čim bližje.

Imate še kakšen konkretn predlog, ki uspe njo spraviti v boks??

 Undecided Grin Shocked

Lep pozdrav
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : četrtek, 14.07.2011 : 10:11:52 »

Psa se navaja na box postopoma. Odrasel ali  mladič, način je enak. Tu je že napisanega veliko o tem http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26556.0.html
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 14.07.2011 : 10:13:11 »

Hvala, nisem še uspela prebrskati vseh tem Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Transporter oziroma kletka za avto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines