mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:58:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: katera pasma?!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: katera pasma?!  (Prebrano 43515 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #90 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:15:47 »

To ni starfford, bolj liči na bitbull
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #91 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:43:21 »

Mogoče, če bi bila slikana ko stoji, bi lažje določili kateri je, staff ali pitbull
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #92 : ponedeljek, 03.09.2007 : 15:04:04 »

Kolk je men znano so starfordi belo rjavi.  Undecided
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #93 : ponedeljek, 03.09.2007 : 15:14:23 »

lahko so v katerikoli barvi, tudi tigrasti, kot je ta na sliki Wink
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #94 : ponedeljek, 03.09.2007 : 15:21:20 »

hm...zanimivo se opravičujem  Wink
Logiran
tsotsie
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #95 : sreda, 05.09.2007 : 16:43:54 »

oj, dodala sem še 4 slike od svoje psičke in bi rada da določite pasmo. Pa če se najde kdo, ki bi mi bolj natančno povedal razlike med pittbuli in ameriški staffordi npr. dlaka, oblika glave, oblika telesa itd.
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #96 : sreda, 05.09.2007 : 18:07:56 »

točno ti lahko pove samo kakšen strokovnjak. Jaz bi sicer rekla pit bull. Apbt in AST izvirata iz iste pasme, ki se je razvila v dve liniji. In sicer eno za razstave in eno za boje. AST je razstavna linija. Razlike so zelo male, sploh zato, ker je v Sloveniji malo pravih APBT-jev (moje mnenje). Tako, da jaz še vseeno mislim, da bi ti točno lahko povedal samo kakšen strokovnjak. Enkrat sem sicer nekaj brala o postavitvi repa, samo sem že pozabila točno kako je šlo. En naj bi imel sabljasto nošen rep (govorim bolj kot ne na pamet). Mogoče malo pogooglaj in se bolj poglobi v ti dve pasmi. Še nekaj APBT pri nas ne more imet rodovnika (vsaj bilo je tako kakšni dve leti nazaj).
LP
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #97 : sreda, 05.09.2007 : 18:12:42 »

eh sem še pozabila napisat, poglej na forumu v temo AST ali pa APBT, tam bojo vedli več, jaz sem se dve leti nazaj zanimala za nakup takšnega psa, pa sem potem to idejo opustila Undecided
Torej jaz bi rekla, da je ta kužika APBT, ampak je samo lucky guess  Wink
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #98 : sreda, 05.09.2007 : 18:25:22 »

Če prav vem, je Am.Staff enako kot pit bull, samo da pitbull ni priznan v FCI ali nekaj takega...
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #99 : sreda, 05.09.2007 : 18:27:29 »

Sploh mi ni jasno kaj se tukaj bockamo kateri pasmi je ta pes podoben....če nima rodovnika (očitno ga nima) in glede na izgled je pač nekje bil vmešan neki bulček, pa mogoče labradorček, pa mogoče shar pei, pa mogoče en vaški mešanec in spet bulček in kaj te jaz vem kaj še vse. Se mi zdi brezpredmetno zaj iskat podrobnosti komu je podobem....nikomur in vsakemu malo..mešanček je in basta in tukaj ne bo mogel noben strokovnjak pomagat in spremenit zadeve.

Če pa je pes rodovniški in ni podoben pasmi kateri bi naj pripadal, pa je treba malo koga prijavit in tako naprej, da se preveri dejansko očetovstvo...kar pa dvomim, da je tako v tem primeru.

Jaz sem tudi imela mešanko,  njen izgled je bil med tibetanskim terierjem, poljskim nižinskim ovčarjem in še bi se našlo....kaj bi si pač bolj želela, bi lahko rekla (ker folk pojma nima)...pa sem vedno povedala da je mešanka....ker je to bila in pika...in zato nisem sklicevala strokovnjakov in celotnega kinološkega zbora.

Bah, zakaj sploh more biti pes podobem kateri pasmi, tvoj je in imej ga rada....pika!!
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #100 : četrtek, 06.09.2007 : 07:43:26 »

Bravo Felina, lepo si to napisala. Moj je tudi mešanček pa je moj in imamo ga radi!  Wink Smiley Cheesy
Logiran
tsotsie
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #101 : petek, 07.09.2007 : 09:31:21 »

lep pozdrav, hvala za izčrpne odgovore. Moja psička ni rodovnik, sem jo kupila preko oglsa, kjer je bilo napisano pitbull, zato sem hotela neko drugo mnenje o izvoru moje psičke. Ko je psička zrasla sem dobivala različne odgovore od ljudi, eni so rekli da je stafford spet drugi da njena glava liči bolj na pitbulla...Mam pa tud eno mešanko, psičko, tko da tle ni stvar v tem da bi mogla met pod nujno čistokrvnega psa.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #102 : petek, 07.09.2007 : 09:33:01 »

Torej je tudi ta psička mešanka in ni ne eno in ne drugo! Važno je, da jo imate radi in da lepo skrbite zanjo! Druga pa ni pomembno!  Wink Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #103 : petek, 07.09.2007 : 09:48:17 »

Če si želela točno določeno pasmo potem bi morala kupiti psa z rodovnikom in bi točno vedela kaj imaš doma.  Ker pa si kupila psa brez rodovnika, bi morala že takrat vedeti, da kupuješ mešanca, če si se pred nakupom vsaj malo pozanimala o teh stvareh.  Ker pes nima rodovnika je mešanec, kateri pasmi je podoben je pa vseeno. Definitivno pa nimaš Pitbulla doma. Imaš lušno mešanko, imej jo rada in lepo skrbi zanjo.

Še en primer naivnosti in nevednosti kupcev psov in ustvarjanje dobička preprodajalcem.
Logiran
tsotsie
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #104 : petek, 07.09.2007 : 10:31:44 »

Ja Sasenka maš prou, pred nakupom bi se morala prej pozanimati o pasmi, ne pa da sem zgrabla prvi oglasnik, ki mi je pršel v roke.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: katera pasma?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines