mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 11:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141113 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #180 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:36:02 »

kakšna logika je potemtakem  ko je pes na povodcu postane bolj agresiven, kot če je odvezan?a se počuti ogroženega?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #181 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:42:31 »

kakšna logika je potemtakem ko je pes na povodcu postane bolj agresiven, kot če je odvezan?a se počuti ogroženega?

ve, da ima na spagi dodatne pripomocke Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #182 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:43:15 »

kakšna logika je potemtakem ko je pes na povodcu postane bolj agresiven, kot če je odvezan?a se počuti ogroženega?
razlogov j eveč.
Počuti se bolj ogroženega,ker se ne more umaknit.
Preko napetega povodca se prenaša poudarjeno človekova nervoza.
Povodec oz vlečenje le tega onemogoča psu pravilno komuniciranje.
Čuti podporo oz potuho gazde na drugi strani vrvice
Pritisk na vrat dela psa že sam po sebi živčnega.
Itd

skupen rezultat je, da celo psi, ki so odvezani povsem normalni ,so privezani mnogokrat nemogoči.
Predvsem,če vodnik res občuti nelagodje ob srečanju s psi in napenja vrvico.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #183 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:45:01 »

Lanabela, vcasih ni bilo druge moznosti kot to, da sem cucka privezala. Mi pa na sreco ni niti eden pregriznil povodca. Cool Zdaj imam itak mir, ker je kaja sterilizirana, bagi pa ne kaze ravno zelje po ponovni gonitvi. Grin Med njeno prvo in edino gonitvijo pa je imela pravega cuvaja v obliki nasega kastriranega nemca.  Wink Ko je on zraven se nas vsi potepuhi izognejo ze od dalec. Smiley

Deso, najprej najdes eno drevo, da privezes svoja dva, potem privezes zasledovalca, nato s svojima dvema nadaljujes sprehod. Cool lp
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #184 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:47:41 »


Bučka, v taki situaciji jaz ne bi stran vlekla svoje psice ampak bi napadalko brez vsakega razburjanja v tako užgala z jermenom po gobcu da bi jo v hipu odneslo. Zgražanje gor ali pa dol. Ampak vseeno stavim, da bi se ne upale toliko zaganjati vanjo, če bi bila spuščena.

ja tudi mene ljubezen do živali  mine, ko kakšen pes pretirano teži.
Znam mojstrsko zavihteti povodec, če je treba-in še vsi so razumeli sporočilo, kaj čemo, če jih domači ne znajo vzgojit ,jih moram pa jaz bol na hitro
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #185 : ponedeljek, 24.10.2005 : 15:51:30 »

poznam primer, ko je psčka skakala v mojo in ji nenehno težila, ko pa je bila pripeta na povodcu se je umirila in ji nehala ''utrujat''.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #186 : ponedeljek, 24.10.2005 : 17:32:58 »

No ja, reševalnega bi naj bilo moè odpoklicati tudi v taki situaciji se mi zdi.
Možno. Komentar ''vodnika'' je bil, da je stara šele 2 leti. Pa da ko enkrat skoči, ''ne sliši ničesar več.''
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #187 : ponedeljek, 24.10.2005 : 17:45:39 »

Ja, je razlika ali so na povodcu ali ne. Kar nekaj psov je, ki jih Tari ne mara, ce so na povodcu, spusceni so pa ok-se MOJ cisto drugace obnasa. Predvsem pa je pomembno, da vanj ne silijo (prevec).
A nosi kdo s sabo bic? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #188 : ponedeljek, 24.10.2005 : 17:58:24 »

nisem še slišala za uporabo biča pri psih...zanimivo Roll Eyes Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #189 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:32:21 »

Jermen je enako dober
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #190 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:45:06 »

a kdo kaj ve o električnih ovratnicah?a jih uporabljajo samo lovci?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #191 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:49:45 »

- elektronska ovratnica
Logiran

Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #192 : torek, 25.10.2005 : 09:29:56 »

razlogov j eveč.
Počuti se bolj ogroženega,ker se ne more umaknit.
Preko napetega povodca se prenaša poudarjeno človekova nervoza.
Povodec oz vlečenje le tega onemogoča psu pravilno komuniciranje.
Čuti podporo oz potuho gazde na drugi strani vrvice
Pritisk na vrat dela psa že sam po sebi živčnega.
Itd

skupen rezultat je, da celo psi, ki so odvezani povsem normalni ,so privezani mnogokrat nemogoči.
Predvsem,če vodnik res občuti nelagodje ob srečanju s psi in napenja vrvico.


to je res. Je pa tudi res, da odvezani psi na privezanega mnogokrat reagirajo drugače kot če bi bil odvezan. Živ primer je sosedova španjelka, ki se zaganja v privezane pse, ko so pa prosti je pa prava p....

Jaz pri Buči poskušam ne napenjat vrvice ravno zaradi nervoze, ki bi jo s tem povzročila in ona gre z veseljem pogledat "prijatelja". Potem pa včasih dobi po nosu. Flexija še nisem zalučala v nobenega cucka, ker bi lahko skasirala moja Buča (po vsej verjetnosti bi, ker je ponavadi večja od drugega), jermena posebej pa še ne nosim zraven. Pa ga bom, ker mi grejo že pošteno na jetra...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #193 : torek, 25.10.2005 : 11:07:00 »

Fleksija res ni dobro metati okoli, če drugega ne ga je škoda. Lahko pa vržeš recimo verižno ovratnico, ponavadi se najbolj obnese, če je ne vržeš direktno v psa ampak tik ob njem, nekam med noge.
Pa da ne bo kdo misli, kako jaz na sprehodih tuje pse s povodci po glavah ... menda mi tega na sprehodu ni bilo treba narediti že vsaj deset let. So jih pa že večkrat pošteno dobile kar moje lastne psice doma, če so se slučajno steple med seboj.
ah, pa prejšnji teden sem enega zelo nadležnega gordon setra klofnila. Nič kolikokrat se mi je že zakadil pod kolo, bevskal in z gobcem butal ob mojo nogo (grizel ni nikoli). Zadnjič pa se je tako lepo nastavil, da sem mu pripeljala eno tako lepo klofuto z roko čez gobec. mišljeno je bilo bolj simbolično, ampak pes je tako imenitno nastavil gobec, da so me pošteno zaboleli prsti. zdaj je pred njim mir (predvidevam pa, da bo kmalu pozabil)
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #194 : torek, 25.10.2005 : 13:45:12 »

nisem še slišala za uporabo biča pri psih...zanimivo Roll Eyes Smiley

jaz sem z jahalnim bičem nekajkrat naklestila svojega dobija, ker so odpovedale učinkovitost prijaznejše metode in ker sem v tistih časih ravno jahala in sem ga imela zato pri roki.
Še vedno mislim, da je zadeva boljša kot cukanje z zateznimi ovratnicami,metanje ob lta , brcane in ostle grobe metode.
Bi pa najbrž človeka čudno geldali ,če bi hodil po svetu  kot v sado-mazo filmih, z bičem pod pazduho, pri tem da konja ne bi bilo nikjer
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines