mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:55:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rane po hrbtu  (Prebrano 24234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : četrtek, 11.08.2005 : 16:30:39 »

Dober dan!

Našemu 5 let staremu beauceronu Aiku so se zadnje čase začele pojavljati po hrbtu (pri repu) rane. Te rane hudo napadajo muhe. Dlaka je zato v šopih, mastna in grdo izgleda. Ko smo psa krtačili po tem delu, je dajal znake, da ga boli. Na rane smo nanesli Bivacyn prašek.

Kaj bi to lahko bilo in kako se pomaga? Strah nas je, da niso to že kakšni starostni znaki, ker je imela iste znake tudi naša bivša labradorka, vendar v višji starosti, le te pa je imela do smrti.

Hvala in lep dan!

http://www.moj-album.com/slike/868049/ynqJPqrCSYA73Mnb.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/868049/PZEzq1DVQRVDgbSk.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1 : četrtek, 11.08.2005 : 16:55:05 »

Sicer nimam pojma, kaj bi to lahko bilo, vendar jaz bi svojega psa peljala k veterinarju. Enkrat sem pomagala veterinarki in veliko živali je prišlo k veterinarju, ko je bilo stanje že zelo hudo(skoraj prepozno) in to samo zato, ker so lastniki predolgo odlašali z obiskom veterinarja Sad
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #2 : četrtek, 11.08.2005 : 17:03:29 »

Malo opisi, kako zgledajo rane. Mene spominja na hot-spot.
Je taka "mokra" rana, braz krvi ampak zgleda v bistvu, kot da je samo brez koze in spodaj je tak izcedek?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : četrtek, 11.08.2005 : 17:35:59 »

 Ja, meni se tudi tako zdi. Mi smo včasih temu rekli kar ekcem, čeprav to ni čisto prav. Lahko sicer daješ gor obkladke z betadinom ali plivaseptom, včasih, če zadevo ujameš dovolj hitro, deluje. Vseeno je bolje, da ga vidi veterinar, saj se  ponavadi kmalu začne gnojiti in je treba zdraviti z antibiotiki, pa mogoče še kaj proti srbenju (po možnosti ne kortikosteroidov). Vzroki so različni, kadar se pojavlja na tem mestu kot pri tvojem so ponavadi krive bolhe, zamašene analne vrečke, mogoče tudi tamale gliste. Dokler ne odpraviš vzroka, se bo zadeva ponavljala, tudi če ti uspe posamezen hot spot zasušiti.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #4 : četrtek, 11.08.2005 : 17:58:13 »

Ja, naj povem, da se zadnje čase veliko praska. Imajo lahko bolhe vmes prste?  Wink
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #5 : četrtek, 11.08.2005 : 18:04:05 »


Ja, lahko imajo bolhe prste vmes.
Veliko psov je alergičnih na bolhe. Moj prvi kuža je imel to smolo, da ni prenesel niti ene same bolhe-takoj je bil ves v krastah.

Dobro ga preglej, mogoče ima bolhe, če nisi odstranjeval redno zunanjih parazitov je čisto možno, da jih ima.


Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #6 : četrtek, 11.08.2005 : 18:20:22 »

Naš kraški ovčar je imel rano na hrbtu, ki jo je povzročila alergija na sredstvo proti zunanjim zajedalcem.

Ste mu mogoče dali kaj podobnega?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : četrtek, 11.08.2005 : 18:30:37 »

Če nisi 1000% da nima nobene bolhe, potem so to bolhe. Pa sploh ni nujno da je alergičen nanje.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #8 : četrtek, 11.08.2005 : 19:26:41 »

Ojla tukaj je pa en link prav o "hot spots".Je zelo poucen kaj vse lahko taka reakcija pomeni.(ce je potreben prevod kar rect)
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : četrtek, 11.08.2005 : 21:40:53 »

Balu, kje je link?

Bina je tudi imela (podkozne) bunkice in hrastice. Pri veterinarju je dobila Plivasept šampon in že po prvi uporabi je bilo 10x bolje. Ker semjo dovolj zgodaj pripeljala, ji ne bo potrebno dati antibiotika. Zato le k veterinarju!

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : petek, 12.08.2005 : 11:17:18 »

se strinjam, da gre verjetno za bolhe. Imamo skoraj identicne tezave, ki so se pojavile po gostovanju parih "uvozenih" bolh. Spela se praska, rane pa si potem se lize. razkuzujem ji z Betadinom, ko je sama ima "luster", pa seveda je dobila repelent proti bolham.
m.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #11 : ponedeljek, 15.08.2005 : 10:28:46 »

Kolega ima s križancem med nemškim ovčarjem in labradorcem identične težave. Očitno so se zaradi čudnega leta bolhe zelo zredile.

Dali smo mu eno modro ampule neke tekočine proti bolham in klopom, ki se zlije za vrat, utre in potem deluje 6 mesecev. Glede ran je veliko boljše in tudi praska se manj kot prej.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #12 : torek, 16.08.2005 : 09:16:03 »

bolhe bos moral odstraniti tudi iz okolja. Na zivali se namrec samo hranijo. Zivijo (in se pridno razmnozujejo) pa se v okolju. Priporocam dezinfekcijo z Desktinom, ki ubije tudi licinke. Verjetno vec na to temo najdes v temi o bolhah (ne dvomim, da je ze odprta Wink ).
lp, m.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #13 : nedelja, 28.08.2005 : 18:07:43 »

V pasji trgovini mi je prodajalka predlagala nekakšen insektocid. Plastenka je rumene barve, deluje pa na brizg. (mislim, da smo isto uporabljali za odstranjevanje mravelj po hiši  Shocked ) Stvarca smrdi da to kar res ni, bolhe pa so zelo hitro izginile.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #14 : petek, 02.09.2005 : 08:25:31 »

upam, da mi bo lahko nekdo pomagal najti vzrok. Moj kuza je cez noc dobil okoli 1cm premera velik ekcem nad sprednjimi tackami, na lopatici. Sedaj je na antibiotikih in veterinarka je rekla, da ga je verjetno nekaj ugriznilo in si je s praskanjem okuzil. Po tem pa sem isto opazila na drugi lopatici in sicer na istem mestu kot prva rana.
Noben sedaj ne ve kaj je vzrok...hrana ne more bit, ker je prevec lokalizirano(smo pregledali celo telo in ni nikjer nic vec), pa se menjavali je nismo, bolhe tudi ne, ker jih redno odpravljamo (v poletnih mesecih dobi enkrat na mesec frontline), tudi lezisca se razkuzijo, zleza tudi ni, ker je veterinarka pregledala in je imel normalno stanje.
Ima se kdo kaksno idejo, ker zdravino ze, ampak bi rada nasla vzrok, ne samo da ga šopam z antibiotiki.
Hvala,
Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rane po hrbtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines