mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:56:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bajči
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bajči  (Prebrano 6569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 25.09.2011 : 08:45:50 »

Najden v Domžalah z vijolično Rogz ovratnico in zelenim flexijem privezan. Star 3-5 let, neoznačen, vzgojen, priden. Ga kdo pozna?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 25.09.2011 : 08:54:26 »









Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : nedelja, 25.09.2011 : 18:49:41 »

Meni je neznan.  sram
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.09.2011 : 23:29:53 »

Meni je neznan in lep.
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #4 : torek, 27.09.2011 : 08:17:45 »

lep, vzgojen, tudi negovan? je možno, da je čip kam "zdrsnil"?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #5 : četrtek, 29.09.2011 : 11:08:18 »

Privezan pa z Rogzovo ovratnico? Smo ziher, da je slovenski?
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 29.09.2011 : 22:31:49 »

Mene pa zanima sledeče,vem da ni tema o tem ampak vseno.Gospa,ki jo osebno poznam ji je pred leti izginil pes dve leti ga je iskala sploh pa nikoli prej  ni vedela,da obstajajo zavetišča.Nažalost ga nikoli ni našla ampak me zanima ali,ko taka žival konča v zavetišču in je posvojena ali ima prvi lastnik pravico iskati svojo žival nazaj,če dokaže,da je vedno lepo skrbel zanjo in jo zelo želi nazaj?Tudi ta Bajči je mogoče od nekogar,ki sploh neve,da obstajajo zavetišča in ga zelo mogoče pogreša.Hvala za odgovor. Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 29.09.2011 : 22:45:52 »

8 dni časa ima lastnik, da se oglasi in prevzame žival nazaj; oz. 10 dni, kolikor traja karantena, oz. kolikor časa pač je potrebno, da izve, da zavetišča so, če je res ok in če pes še ni posvojen.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #8 : četrtek, 29.09.2011 : 22:50:37 »

Ne predstavljam si, da nekdo, ki ima psa in se mu ta pes izgubi, ni še nikoli slišal za obstoj zavetišč. Če prej ne, bo menda slišal vsaj takrat, ko psa išče, al kako? Huh 
Vsaj jaz si to tako predstavljam. Če ga pa ne išče prav intenzivno oziroma čaka, da bo pes sam prišel nazaj - ja takemu ga pa jaz sploh ne bi dala. Pa ni važno, čez koliko časa bi pribluzil in ugotovil, da je pa nek dotičen pes njegov.

Bajči, oprosti za smetenje.  Kiss Sem že tiho.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : petek, 30.09.2011 : 08:09:13 »

Hm, pri kakšni stari teti, ki živi v kakšni zahojeni vasi, ali/in je samo nesocialna, bi se to lahko zgodilo. Lokalni časopisi in tudi radii ne obveščajo prav hudo o tej problematiki. Je pa res, da enkrat bi pa lahko pri iskanju naletel na človeka, ki bi ti povedal, da zavetišča so... Huh
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #10 : petek, 30.09.2011 : 10:05:08 »

To pa sploh ni res. Jaz delam v okolju, kjer 90% ljudi ima fakultetno izobrazbo, in dobra polovica je prvič od mene slišala, da obstajajo zavetišča, društva in celo zakoni o živalih.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #11 : petek, 30.09.2011 : 10:23:48 »

Tu pa je tisti pojav asocialnosti in odtujenosti...  Angry včasih tudi kratkosti... Tongue kljub izobrazbi in titulam pred imenom...
Logiran
SaraB
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #12 : petek, 30.09.2011 : 10:31:22 »

Saj niti nima veze, ker je bil Bajči od 8h zjutraj pa do 15h popoldne privezan pred trgovino v Domžalah, tako da ni ušel, ampak ga je nekdo tam pustil.
Jaz takemu lastniku ne vrnem psa, pa naj ga pogreša kolikor hoče!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #13 : petek, 30.09.2011 : 11:07:25 »

Jaz sem to sredo v vrtcu pozabila otroka.
Hvala bogu za moža, ki mu termini, odpiralni časi itd. ne grejo tako hitro iz glave, ker bi mi sicer kak nadobudnež očitno kljub temu, da sem čisto normalna, z veseljem obesil socialno službo.

Sicer sem pa prejšnjo psico enkrat dejansko pozabila pred lokalno trgovino, kamor sem šla po jutranjem sprehodu po en sam izdelek. Čez eno uro je mimo prišel en prijazen rasta-man, tudi lastnik psa. Očitno mu je bila dovolj znana, da si jo je upal odvezat in mi prišel zvonit. Je to zrelo za odvzem?

Razmišljam - lahko da nakomu psa dopoldne varujejo starejši starši, ki se jim je pripetila pozabljivost (sploh kjer živijo v eni hiši, ni nič čudnega, če si ga 'sposodijo' za kak sprehod). Lahko bi tudi komu ušel in ga je privezal kak žleht sosed ali kak pameten mimoidoči, ki si je mislil, da se ga bo tam hitro našlo... No ja, lahko je tudi dejansko bil puščen. Je pa oskrbljen tako in tako, pomoje je panika odveč, razen tega, da sploh ne šteka, kje za vraga se je zdaj znašel, mu trenutno ni kaj hudega. Kolkor toliko zbrihtan lastnik bo pa tako obvestil vsaj radio, za to možnost vedo tudi tisti, ki nimajo pojma o zavetiščih.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #14 : petek, 30.09.2011 : 14:32:04 »

se strinjam s Cats, da izobrazba nima veze.

pred x leti, ko so odprli mariborsko zavetišče, sem v službi rekla, da naj mi kot administrativno prepoved odbijejo par fičnikov od plače vsak mesec in se je to nakazovalo leta in leta.
jaz zaradi drugih prioritet (služba ali celo dve naenkrat, študij ...) itak nisem imela pojma, kaj se dogaja, ko sem menjala službo, se je pa še to nehalo.
od doma sem bila od 14 do 16 ur dnevno, šla zjutraj ven iz avta v stanovanje in to je bilo to. od cajtngov berem samo finance, televizije ne gledam, plakatov in drugih zadev tudi ne, tako da tudi če so bile kake medijske kampanje, informacije niso prišle do mene.

pol sem pa na mojega morskega razbojnika nabasala, ki mi je lajf obrnil na glavo, sama začela brskat in iskat informacije.
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #15 : petek, 30.09.2011 : 23:02:11 »

Hvala vsem za odgovore in komentarje sama leta in leta nisem vedela,da obstajajo zavetišča za katere sem slučajno izvedela.Mislim,da bi take reči ,ki delajo v dobrobit vseh nas ne samo živali trebali vsi mediji brezplačno in dolgoročno reklamirati.
Bajčiju pa želim vse dobro v nadaljnjem življenju pa čim manj stresnih situacij. Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #16 : nedelja, 02.10.2011 : 12:56:22 »

Plakati visijo v DOmžalah okoli Mercatorja, pa ob Kamniški Bistrici do peš mostu v Podrečje. Vidim, da si jih ogledujejo, upam, da bo kdo kaj sporočil... Kiss
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 02.10.2011 : 13:46:43 »

Plakati visijo v DOmžalah okoli Mercatorja, pa ob Kamniški Bistrici do peš mostu v Podrečje. Vidim, da si jih ogledujejo, upam, da bo kdo kaj sporočil... Kiss

Tudi jaz upam in želim.da ga res iščejo njegovi.Še bolj upam,da so fajn ljudje in,da ga bodo zelo veseli,.kot on njih.
Najlepši mi je razplet s srečnim koncem in želim,da Bajči prav takega doživi.
Bajči res si mi všeč. Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : nedelja, 02.10.2011 : 14:57:39 »

Meni deluje znano, pa se nikakor ne morem spomniti, kam bi ga lahko vtaknila. Tak čist lokalen tip, podobnih je tu okrog veliko, ampak tiste dva najbolj podobna sta doma.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #19 : torek, 11.10.2011 : 20:22:28 »

Sem imela klic na DT, pravi da je lastnik in da bo jutri poklical.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #20 : torek, 11.10.2011 : 20:34:54 »

 Shocked Shocked bejž no
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #21 : sreda, 12.10.2011 : 09:16:03 »

Hm, kako pa to preverite? Po obnašanju psa? Če že nima nobene info na sebi?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : sreda, 12.10.2011 : 12:46:19 »

Označen vrnjen lastniku.
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bajči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines