mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:39:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 142607 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #630 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:27:22 »

oj!
sam se povezavo vam dan na stran od lastnika mocce in njenga brata; son of gold panthera unica.
ogledate  si jih lahko na; http://www.geocities.com/divalinorbg/
uzivajte
grega
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #631 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:12:36 »

ma dobro zgleda tale bejba... Cool Wink
spet mi je glava najbol všeč... ma močno pa tak dober izraz...
jaz bi kaj podobnega ja...vsaj glavo tako; ma itak si mi že reku da jo lahko kar od flaykota vzamem Wink
Citat
spet se duvam,ha,ha!!! sam mislite da nimam pravice??? in argumentov??
naduvali me rezultati in take lepe slikce,ajme puknit cu!!!
eh daj umiri se kdo pa ti je reku da se ne smeš duvat.... Roll Eyes
al si bil glih v elementu še iz BT teme? Wink
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #632 : ponedeljek, 22.08.2005 : 16:45:54 »

hipo kaj ne vidis da so vsi utihnili, tudi tisti ki so mela kaj cez mene za rect pa jih moram malo zmotivirat da se spet oglasijo Wink
grega
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #633 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:07:01 »

ja maš prav, sploh ni več zanimiva tema...sam še ti se hvališ.. Tongue
al če napišem: iiiii....kok je lepa pa luštkana... Roll Eyes
brezveze...dejte kej napisat no...drugač se bo tema preimenovala v:hvaljenje gregorja nemaniča Wink
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #634 : ponedeljek, 22.08.2005 : 18:36:10 »

Mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje z alergijami pri dalmatincih? Kaj so največkrat alergeni? Zanima me tudi, kako je z dedovanjem alergij... (vsaj tisti, ki imate legla, se pravi izkušnje)

PU, sem šla gledat kakšen pes je Alphadirato big smiler, pa mi je padel v oči tale pes  http://www.dalmatians.ee/eng/donna/alg_rait.shtml , pa me zanima kaj pa o tem misliš.

Lp, Nataša
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #635 : ponedeljek, 22.08.2005 : 21:38:21 »

hipo kaj ne vidis da so vsi utihnili, tudi tisti ki so mela kaj cez mene za rect pa jih moram malo zmotivirat da se spet oglasijo Wink
grega

zmotivirat ali sprovocirat?
se toliko hvališ, da se boš napihnil kot balon... ma uni... cepelin varjanta! LOL

ni kej, te bo treba malo naspenkat naslednjič!
 Wink
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #636 : torek, 23.08.2005 : 08:18:57 »

dobro jutro!
marjetkica da si ne bos kaj nardila ko bos druge spenkala...
natasa; alergije ponavadi niso dedne, so pa pogoste pri dalmatincih! problem je metabolizem pasme-so zelo obcutljivi na proteine, ker jih tezko do konca prebavijo. od viske se potem razvije alergijska reakcija, ki pa ni boleca je pa moteca. pes se ponavadi ne praska-dobi samo izpuscaje in rdece flekce, ki pa s casom izginejo. temu se da izognit ce se uporablja hrano ki ne vsebuje prvec proteinov-beljakovim, izogibajte se dajanju prekajenih priboljskov in pa rednoiztiskajte analne vrecke in cistite usesa. tudi umazanjije na kozi in dlaki so lahko vzrok alergij, kot tudi bolhe. paziti je treba tudi pri izbiri sampona ker vsi premocni lahko unicijo zascitni sloj koze in pes dobi rdece izpuscaje po kozi...
alphadirato copyright je lep pes na prvi pogled, ce pa gremo gledat bolj natancno vidimo da ima par velikih in za dalmatince znacilnih pomanjkljivosti (gledao cisto iz stokovnega vidika-primerjava z idealom); v celoti je ta pes dokaj kratek v telesu-ledvenem delu (dalmatinci morajo bit 10 procent daljsi kot so visoki) zato pa tudirep zgleda visoko nasajen oz. krizec ni optimalno padajoc ampak je samo rahlo zavit in se zaradi kratkega ledvenega dela hitro neha. okotenost zadnjih nog bi lahko bila boljsa ceprav tega najboljtocno pa slikah ne mormo ocenit,ker pes ne stoji vedo najboljse na sliki. tudi ta slika je zelo diskutabilna ker vemokako dalmatinci mahajo z repom in se jih skoraj ne da dobit pri miru, se posebno ne rep v tem polozaju-lahko da je slika rahlo korigirana(fotomontaza) in zato se ne da ocenit kako on nosi rep... zacel sem pri zadnjem delu ker mi je to najbolj padlo v oci! lahko je namerno ni pa nujno da obsatajo slike tega psa v pozi samo v casu 9 mesecev starosti; na teh slikah ima ta pes se malo premalo razvito globino prsnega kosa ker ce dobro pogledate ta nikjer ne seze cito do komolcev ali globje kako bi morala biti. skoda tudi da ni nobene slike iz fronta, ker se tezko rece kako je z predprsjem pri tem psu. lahko se vidi da pes ima sirok prsni kos toda na zadnji sliki spodaj desno se vidi da ima rahlo praznino v predprsju pa tudi to da komolci rahlo odstopajo od reber-prsnega kosa. to bi kr verjel saj je spodnja slika narejena ko pes ima 15 mesecev in takrat je razvoj teh segmentov ze koncan. mislim da so moja predvidevanja kr tocna ker psi ki nimajo zelo globokega prsnega kosa-dolgih reber, ampak imajo rahlo zaobljen prsni kos v obliku soda imajo vedno malo bolj odstojece komolce in  z tem posledicno manj razvito predprsje! to se je treba naucit gledat in lahko enkrat predstavim to v zivo kajti tako je lazje pojasniti in pokazati nekomu ki se ni nikoli ucil anatomije. manubrium sterni-prscnicni rocaj- ali kost ki je najbolj naprej v sredini predprsja-kost ki strli ven, je sicer v redu nakazan ima pa ta pes rahlo odprte kote spredaj kar je najvecji pasemski problem! redko se najde dalmatinec ki ima dober polozaj scapule-lopatice povezane z nadlaktnico(ki je tudi ponavadi prekratka) in dober prehod v laket oz prednjo nogo... vrat pri tem psu je lep, kar pa me zelo moti je kolicina koze pod brado! tudi ce pogledate slike glave vidite da ima celni del glave v obluki trikotnika, kar pa ni zazeleno pri dalmatinci, je pa atraktivno! te dve stvari je treba locit, ker atraktivne stvari niso vedno v skladu z standardom. posledicno je tudi nosini del glave malo krajsi.
tega psa sem parkrat videl v zivo in je kr atraktiven v ringu in lep za pogledat. ima kr lepe pikce in pigment, tudi mase ma dovolj, giba pa se ne najboljse, kar je tudi posledica anatomije in kotov.
ce pogledate se alphadirato big smiler za primerjavo; ta pes ne veliko bolj tezak v telesu kot copyright.ima vec kosti in mase na telesu. kote spredaj in zadaj nepremirljivo boljse, pa tudi globino prsi in razvitost predprsja je boljsa. pike ma enkao dobre pa pigment tudi. kar je malo motece oz nepravilno je glava, ki je zelo tezka in nagubana z kozo. pa tudi nosni del je zelo kratek ceprav celni del ima boljsi kot right. za svojo ekstremno tezo in majhno visino se pes zelo dobro giba in jekr poleten v ringu, ker ima nepremirljivo boljso anatomijo, kar mu omogoca da premakne vecjo maso telesa dosti lazje. big smiler je tudi malo manjsi kot right...
big smilerja sem razmisljal za lejlo ker ona rabi malo vec kosti in pa telesne mase. je zelo elegantna psica z dokaj dobro anatomijo-idealni zadnjikoti in ne toliko dobri sprednji, kar ji omogoca atraktivno gibanje-z veliko izkoraka prednjih nog in dobrega odriva zadnjih ne pa toliko pravilno, kot recimo njen oce flayko ki je skoraj perfekcija anatomije in ima idealno gibanje! tudi njena glava je zelo nezna, tudi pravilnih oblik in potez, pa tudi viska koze nima niti mm. zato mislim da bi glava big smilera dala malo vec gmote, koza pa nebi bila problem pri mladicih ker lejla tega ne prenasa. to vem ker je v prvi paritvi z good luckom ki ima podobno tezko glavo z dosti koze na vratu kot big smiler, dala izredno lepe glave z suhim vratom.
pri rightu sem se pozabil dodati da linije glave-gledano iz profila na prvi veliki sliki niso cisto pravilne; nosna linija mora biti paralelna-vzporedna z celno, pri njemu pa se nosna dviga rahlo navzgor...
upam da sem vam lahko pricaral kako se naj bi psa opisovalo in gledalo, toda najboljse bo da to vse ponovimo v zivo ker boste tako lahko videli stvari ki vam jih tukaj ne morem pokazat.
anatomske pravilnosti si pa lahko pogledate na moji strani pri psu quite like flayer panthera unica, ki je tam slikan kot mladic 3 mesece in ima vse poteze in kote izredno pravilne in tocno take kot morjo bit! je pa zalostno in resnicno da se ta pes ni razvil tako dobro kot je zgledalo da se bo in kot tista slika kaze... to je pac nepredvidljivot vzreje,odrascanja in narave. ni pa receno da ta pes tega vsega dobrega ne bo naprej prenasal-to je treba sprobat.
uzivajte
gregor nemanic
www.pantheraunica.net
P.S.zna se zgodit da bom v parih dneh paril mojo ghia panthera unica z oliverjem. po pedigreju je to definitivno super kombinacija kaj pa bo narava rekla ne mormo vedet oz noce povedat...
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #637 : torek, 23.08.2005 : 13:45:36 »

Zdaj si tolk podatkov natrosu, da sem čist zmedena. Hvala za vso razlago, res pa bi to morala slišat ob psu, ki ga gledam, ti recimo pa kažeš zraven. Saj neke stvari so jasne, nekaj pa  Huh
Drugače pa ja, mi je bil Copyright na pogled všeč.
Te bom še za kakšnega prosila, da napišeš svoje mnenje o njem, ko boš imel čas.

Lp, Nataša
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #638 : sreda, 24.08.2005 : 13:19:41 »

to bi pa jaz tudi enkrat rada v zivo vidla - ocenjevanje z kazanjem zraven Cheesy .. samo ne na Johnyju  Grin Grin  Grin ok, kritiziranje do neke mere gre skozi, samo cisto natancno pa raje ne Roll Eyes Grin Grin Grin

jasminebianca kako je sedaj kaj z alergijo? je ze kaj boljse?
Johny je dobil dve taksni pikici, pa bom vidla zdaj , ko ga bom skopala konec tedna ce gre za alergijo ali je samo tak umazan  Roll Eyes Grin Grin Grin
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #639 : sreda, 24.08.2005 : 14:47:29 »

Izogibati se moramo visoki cvetoči travi, ker je na to alergična. Postane po tačkah in trebuhu čisto rdeča, kot da so jo koprive opekle, pa izpuščaji kot mozoljčki se ji naredijo. Je prav tečna ta alergija, ker se moramo zdaj izogibati travnikom, kjer je ona preživela kar nekaj časa, da se mi je zdivjala. Zato pa zdaj iščemo več krajev po gozdu, kjer je lahko prez skrbi spuščena.
Se ji je pa po hrbtu kasneje spustila še drugačne vrste, to pa je povezano s tem, da ji je moj oče veselo na skrivaj dajal pršut in podobne sušene mesne izdelke, tako da je zdaj strogo brez takih jedi in res pazim kaj poje, ker je prav nadležno.  Se grem zdaj prehranjevalnega policaja, pa komaj kakšnemu, ki sam nima psa dopovem, da moja pa določenih stvari ne sme jesti.
Drugače je pa res ni srbelo, vsaj pokazala ni to očitno. Se je tu pa tam kaj popraskala, ampak če je slučajno ranila s krempeljčkom se ji je potem krastica naredila.
Gre na bolje, samo pazit je potrebno.
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #640 : sreda, 24.08.2005 : 15:25:37 »

kakšne priboljške dajate pikam? jasminaB praviš da slanine ne. kaj pa drugi? moja je slanino pa ni problemov. v bistvu do sedaj je še vse ok.

kaj pa sadje in zelenjava?
moje jedo maline, robidnice, marelice, breskve, jagode, paradižnik, bučke, kumare, buče (grizej cele), kuhano zelenjavo menda vso. seveda v manjših količinah, razen robidnic (bučka).  Grin
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #641 : sreda, 24.08.2005 : 15:59:55 »

Alergija se ji je pojavila šele pri 10-11 mesecih.  Prvo se ji je pojavila na trebuščku in tačkah, pa mi je vet reku, da to je alergija na nekaj s čimer pride v kontakt, ko leži, ker na bolhe ali hrano bi se ji pojavilo pocelem telesu.  Pa saj te stvari pišejo v temi zdravje, pri alergijah. Saj alergija večinoma ne izbruhne takoj, ampak potem ko se je tega alergena že toliko nakopičilo.
V glavnem mal sem morala izzivat in opazovati kdaj bo spet prišlo do reakcije in je do zdaj vedno, ko je divjala po visoki cvetoči travi, pa je po takih travnikih divjala od kar jo imam, reakcija pa se od zdaj vedno pojavi.
Za hrano pa moram rečt, da je tudi jedla vse mogoče, sadje obožuje in bi zanj naredila vse (če ti povem, da sem jo poleg učila z jabolko in ko jo imam v roki to stvar obvlada Wink), zelenjavo je večinoma kuhano, svinjine, prekajenih in sušenih mesnih izdelkov ni nikoli dobivala. Pa je morala biti na dieti oz. je še. Zdaj je samo brikete brez vsakršnih pribolškov oz. občasno, ko si res zasluži ji dam ene vitaminske pasje bonbončke, to pa je tudi vse. Sicer še ni potrjeno, da je sigurno alergična na pršut in slanino, ampak to sumimo... Bo potrebno to preizkusiti,  ker ko se je pojavila alergija ni dobila nič takega kar ne bi že prej jedla, razen potem po poizvedovanju kaj vse ji je kdo dal jest, je padel sum na to, kako jo je razvajal moj oče.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #642 : sreda, 24.08.2005 : 17:37:43 »

JasmineBianca,
Če je alergična na cvetni prah, jo na travnike pelji zgodaj zjutraj, ko se cvetovi še ne odprejo ali pa pozno zvečer. Pa ne pretiravat v tistem obdobju, ko že nekaj dni ni deževalo in trava še ni pokošena. Raje jo takrat pelji kam drugam. Pa nekako bi ji morala cvetni prah ščistit s tac, ker potem vse to sigurno nosi na ležišče in tako prenese še na trebuh. Če je to tista stvar.
Glede hrane, najbrž nikoli ne boš res ugotovila na kaj je lahko alergična. Lahko je kombinacija dveh različnih stvari. Jaz bi namesto tebe še poizkusila čimveč izvedeti od veterinarja. Na katere stvari so psi najbolj pogosto alergični in podobno. Pri ljudeh je npr. jabolko kar dostikrat problematično. Pa konzervirana hrana, mlečni izdelki, jajca, buče, čokolada, pršut, pšenica... 
Aja, še to... Alergiki lažje prebavljajo alergeno hrano zjutraj in dopoldne, ker telo še ni tako utrujeno.
ok, to je cca. vse kar vem
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #643 : petek, 26.08.2005 : 09:21:53 »

Pozdravljeni!!
koncno sem spet pr skatli...
spiky je doma, sem ga sel vceraj iskat na madarsko. kako priden je ta pes pa ubogljiv in nezen. ne morem si zamisliti da bi ta pes lahko ostal pr tomazu kje se je takrat skotil pol pa je njega in druge mladice pripeljal do prijateljice in jih postavil na vroce sonce v kletko bez vode.. ta pes danes uziva super zivljenje kajti ko sem ga dal v box da nahranim druge pse je zacel cvilit, ker ocitno ni navajen boxa niti za eno uro. pol mi je lastnica-predsednica madarskega kluba dalmatincov-povedala da spiky spi zraven njene postelje in da se ne da iz sobe ven...
uglavnem;malo ga bo treba poredit in nabildat da bo orng dec ne pa da bo podoben tem rahiticarjem in jazbecarjem podobnim dalmatincom ki letajo tu naokoli po razstavah...
zdej cakam ghio panthera unica da pride na seks z oliverjem..
kaj je pri vas kaj novga??
kar se tice komentiranja psov po slikah je tezko komentirat se tezje pa razumet. vecina dobro poslikanih dalmatincev zgleda atraktivno ce pa se le malo razumes kaj bi moralo kako biti vidis da ima kr neki napakic ki pa so lahko zelo pomembne za nadaljnjo vzrejo in plane.. ja lahko enkrat v zivo to nardimo sam ne vem kdo bo model... jasmina, vcasih je boljse da nekdo zve stvari o svojem psu ki so realne da ni pol sokiran ko dobi eno sluzbeno oceno ki je porazna... na nasih razstavah se ne da doznat realne kvalitete dalmatincev ker je vedno malo prijavljenih psov pa sodniki,ki so ponavadi nepoznavalci-vzreditelji pasme, vedno prevec tolerirajo in dajejo blageopise!
uzivajte
gregor nemanic
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #644 : petek, 26.08.2005 : 18:46:01 »

A pride potem spiky na kakšno slo razstavo?da ga vsaj vidim...
ma zaradi mene je lahko moj mond model, sam da ne bo pol predolgo trajalo... Grin
ne vem...jaz itak že zdaj vem približno kakšne napake ma pa da je daleč od ideala tko da me ne bo nič iz tira spravilo...
pri nas smo trenutno sami kripljasti, mond še zmeraj bolj po treh okrog skače, zdej pa mam še jaz vnet mehur sram Cry vsaj mislim....in zdaj že resno razmišljam da izpustim trbovlje, ker vsake 5 minut na wc...pa še pes bo v ringu šepal...ah a je lahko še slabše??? Sad
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines