mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:08:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: plavanje  (Prebrano 26785 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #30 : četrtek, 30.06.2005 : 19:36:23 »

druga pa, da greste vi v vodo in ga vabite. 

Smo na Kolpi probavali in veselo zmrzovali (VSI) v vodi, medtem ko nas je naš gledal kaj za boga milega počnemo... Pa recimo obožuje mojega fanta... z njim samo do "mošnje" potem pa nazaj...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 30.06.2005 : 21:20:20 »

heheh Wink ja enim kuzkom pac voda ne disi prevec Wink, drugace pa ves kako je : sosedova trava je najbolj zelena. Jaz bi si zelela, da bi moj vsaj malo malo manj obozeval vodo, ker jo zavoha na 1000m in ga ne morem vec imet spuscenega, ker ko zacuti, da je nekje voda ga ne ustavi vec nic in tako bezi v kanalizacijo, usrane mlakuze... Ti pa, da bi jo tvoj malo malo bolj obozeval. Poglej s pozitivne strani Wink vsaj nimas taksnih problemov kot jaz
Bogve kaj si je mislil takrat ko vas je gledal zmrzovat v vodi hehe...
No salo na stran...po mojem obstaja kaksna varijanta...kaj pa plavat dalec dalec od njega ste poskusali? Tak da bi se pocutu samega in bi hotel za vami? Al mislis da je flegmatik in bi tudi to varijanto kar na obali presedel?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #32 : petek, 01.07.2005 : 09:50:51 »

Barbara,mislim da bi Bis tudi če bi mi odplavali daleč stran,rajši ostal na suhem Undecided Grin!!! Po mojem bi se toliko repenčil(beri-lajal)da bi nas vse lepo spodili iz plaže Tongue Cheesy
Logiran
Dora
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #33 : sreda, 17.08.2005 : 11:11:59 »

Rada bi naucila psico da bi plavala ob meni.
Ko grem u vodo vedno joce dokles se ne vrnem k njej in jo pobozam. Ce jo uzamam u narocje in se skupaj zmociva je vesela dokler je ne spustim. Rabi obcutek varnosti?
Ce jo spustim hitro plava nazaj na obalo.
Enkrat je po pomoti skocla za nekim psom. Takoj ko je zacutla da je u voti je zacela jokat in takoj pritekla k meni.

Kako naj jo tega naucim?
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #34 : četrtek, 08.09.2005 : 19:04:34 »

Tudi mi smo imeli komedijo s plavanjem Roll Eyes (če je kdo videl punco, ki poskuša pripravit labradorca do plavanja – em, tisto nisem bila jaz Tongue). Bom naredila kratek povzetek (da obudimo spomine na morje Wink):

Vzrok za previdnost: Sara je kot mladiček enkrat padla v vodo in od takrat je zelo previdna v globoki vodi.

Dopust: dolžina 10 dni (piše Sara, 1.5 let)
1. dan – uuu, voda! Gremo čofotat! (seveda le do tam, kjer še lahko hodim)
2. dan – pomotoma stopim v globoko vodo in prisiljena sem (malce) zaplavati
3. dan – ljudje mi mečejo kamenčke (zabavna igra, ki se jo igramo doma v potoku) Poberem le tiste, ki niso pregloboko. Nato mi mečejo skale, jupi!
4. dan – ljudje v vodo prinesejo pujska, mojo najljubšo igračo. Pujsek plava, jaz pa le hodim. Popoldne prinesejo žogo in se z njo igrajo. Sem užaljena, ker se jim ne morem pridružiti. Voda je tam pregloboka...
5. dan – ljudje me pustijo čisto samo na obali. Nekam plavajo… eeeeej! Pridite nazaj! (jaz ne grem nikamor)
6. dan – ljudje imajo v roki dišečo klobaso. Njam!!! Em, kam pa greste? A ni to zame?? Kako pa naj pridem do nje, če ste pa tako globoko v vodi?! Popoldne ljudje napihnejo čoln in me povabijo vanj. Čudovito! Lahko opazujem ladje in voham »boje« (pa še na suhem sem)
7. dan – Zopet gremo na izlet s čolnom. Hm, na oni ladji je en lep kuža (bo treba preverit…). Ko gremo nazaj proti obali se ustavimo in… NE!! Pustite me na miru! …panično plavam proti obali. Popoldne spoznam kužata. Ampak me prehitro zapusti in odplava nazaj na jadrnico (jaz pa ne upam za njim)
8. dan – No, saj včeraj niti ni bilo tako slabo plavat. Danes ponovim vajo petkrat (se mi samo zdi, ali je pot na obalo res vse daljša?!)
9. dan – Dopoldne grem na izlet s čolnom. Popoldne pa me ljudje zopet hočejo pustiti na obali… ma, naj vam bo. GREM Z VAMI! Čof!
10. dan – Ljudje nosijo prtljago v avto, jaz pa opazujem ptice… dokler ena ne pristane na vodi blizu druge strani zaliva. Gremo jo ulovit!
Ps: Voda je tukaj res slabega okusa, doma je veliko boljša.
 
Roll Eyes

Recimo (upam!) da je bilo nekako tako. Ker se bojim, da se mi je 8 dni na tihem smejala… in se me potem zadnji dan usmilila. Kakorkoli, nikoli si nisem mislila, da bom morala labradorko Roll Eyes prisilit k plavanju…

Da povzamem: učinkovalo ni nič – ne igrače, hrana (sem omenila, da je Sara labradorka? Roll Eyes ), tudi mjavkanje Roll Eyes ne, dokler je nisem »vrgla« iz čolna. Tako »skipanje« sicer ni najlepša metoda, ampak pri nas je učinkovala.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #35 : petek, 09.09.2005 : 19:06:55 »

Jaz imam pa 4 mesečno novofundlandko, noro na vodo in plavanje, že 1. ko smo šli ni bilo problema, plava kot nora!  Cheesy Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #36 : sobota, 10.09.2005 : 10:45:34 »

dokler je nisem »vrgla« iz čolna. Tako »skipanje« sicer ni najlepša metoda, ampak pri nas je učinkovala.


ne samo, da ni najlepša, ampak se bo pes naslednjič še bolj upiral Roll Eyes ...
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #37 : sobota, 10.09.2005 : 13:07:03 »

ne samo, da ni najlepša, ampak se bo pes naslednjič še bolj upiral Roll Eyes ...
niti ne. Wink ker drugič je že sama plezala iz čolna - šlo je bolj za pomoč pri sestopu iz čolna (skipanje ni mišljeno kot "primem psa in ga v loku vržem v vodo", pač pa da psa položim na vodno gladino), ker če bi sama skakala, bi ji potunkalo glavo (kar ji res ne bi bilo všeč - slana voda in to).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #38 : sobota, 10.09.2005 : 13:36:55 »

jaz sem stvar drugače razumela ... Roll Eyes
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #39 : sobota, 10.09.2005 : 14:17:23 »

ok, moja napaka. (za ostale:) sestavek je mišljen kot šaljiv pregled dogodkov. Wink Roll Eyes
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #40 : sobota, 22.10.2005 : 18:11:39 »

mi smo bili letos na morju z nemško dogo in ji morje ni ravno dišalo. Je priplavala do mene in se naslonila name potem sva šli pa ena poleg druge do obale in stvar ponovile vsaj 10 x na dan. Mislim da je bilo obema zelo zabavno.  ;Din seveda ljudem v okolici še bolj Shocked Shocked Shocked Shocked
Logiran
***Pika***
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #41 : torek, 20.06.2006 : 07:22:24 »

mene pa zanima pri kašni strosti gre lahko pes v vodo, morje, jezero, reko( to malo kasneje ker je bistveno bolj mrzla kot pa morje poleti)Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : torek, 20.06.2006 : 07:26:32 »

Moja psicka je ze pri rosnih 7 tednih plavala v Savi. Njeni prvotni lastniki so namrec celotno leglo vzeli s seboj na coln in prav vsi mladicki skupaj z mamo so z veseljem sli v vodo. Psicka je se zdaj navdusena plavalka. lp
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #43 : torek, 20.06.2006 : 11:53:43 »

Hehe to je pa zanimivo Smiley To je mogoce fajn metoda, da se mladicka navadis, takrat ko je kuza najbolj fleksibilen. sam sem pred kratkim odkril da moja psicka je laberadorka, in sicer na mojpes.net-ovem piknik. Sma sla do potoka in je tam najprej zelo pocasi sla noter. Nekje po petih sekundah je ugotovila da je voda super in zacela divje skakat Smiley
Sam je recimo kot mladica nisem navajal na vodo, je pa fajn ena vaja ki jo lahko izvajate z mladicki labradorcev. Namrec sam sem ji masiral plavalno kozico, kar bi naj pripomoglo k temu da se je pes zacne zavedat na nek nacin Smiley Sicer pa razmisljam da se zdaj poleti peljem na kak ribnik in pustim mali nekaj veselja. Mogoce pozna kdo kaksno dobro lokacijo v ali v blizini Maribora!

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #44 : torek, 20.06.2006 : 12:17:27 »

V Mariboru bos tezko kaj nasel, v vecino ribnikov jaz moje nebi ravno spustila. Ceprav velikokrat sem pa videla da gre kateri pes v kanal plavat, samo mene bi bilo prevec strah, glede na to, da so tam stene precej spolzke lahko.

Hmm...varianta bi bila v bistvu gramoznica v Rogozi, tam precej srfajo gor kadar je veter, pa ena kolegica mi je rekla da vozi svojega psa tja plavat. Ali pa tista jezerca tam proti Lenartu na desni strani, poznas kaj tisto okolico??
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines