mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:00:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Psi v najemniškem stanovanju
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi v najemniškem stanovanju  (Prebrano 17406 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #15 : četrtek, 08.05.2008 : 08:54:38 »

Mi smo imeli bolj probleme s sosedi kot z najemodajalcem. Ta nam je dovolil psa brez problema, pa še kakšen priboljšek je prinesel zanj, ko je prišel po najemnino. Sosedje so nas pa zajebavali na vsakem koraku. So na sesatanku glasovali, da naju izselijo. Pa eden nas je še ful pametno vprašal koliko časa pa vi mislite met še tega psa. Ja vzela sem ga za en mesec, halo ?!?!

Tko da če bom kdaj oddajala stanovanje ga rade volje oddam nekomu, ki bo imel psa.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : četrtek, 08.05.2008 : 09:06:19 »

Mi smo imeli bolj probleme s sosedi kot z najemodajalcem. Ta nam je dovolil psa brez problema, pa še kakšen priboljšek je prinesel zanj, ko je prišel po najemnino. Sosedje so nas pa zajebavali na vsakem koraku. So na sesatanku glasovali, da naju izselijo. Pa eden nas je še ful pametno vprašal koliko časa pa vi mislite met še tega psa. Ja vzela sem ga za en mesec, halo ?!?!
Tko da če bom kdaj oddajala stanovanje ga rade volje oddam nekomu, ki bo imel psa.

He he, ja sosedi pa so lahko Smiley žleht  Shocked  No pri nas sosedi ponavadi kr gledajo, potem pa sledi: A tega kužka imamo pri nas? Ja sej se ga nič ne sliši.  Grin  Jaz si pa potem mislim(pa ne na glas): hja gospa, boste mene prej slišali kot Rokija Wink 
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #17 : ponedeljek, 19.05.2008 : 07:56:41 »

Sem bila v vlogi najemodajalca in nikoli nismo komplicirali ne zaradi živali ne zaradi otrok. Obakrat smo imeli dobre izkušnje in nobene povzročene škode in tudi v bodoče ne bomo komplicirali ne pri enih ne pri drugih.

Je pa moj stric oddajal stanovanje v Šiški (saj to sem enkrat nekje že napisala) družini, ki si je po kakem letu omislila psa. Mladega rotvajlerja. In ker očitno niso imeli nobenih izkušenj s psom, je bil več ali manj prepuščen samemu sebi.
Rezultat?
Da ne omenjam tega, da so popokali kufre sredi noči in tega stric ni vedel kar nekaj časa (dokler niso sosedje povedali), za seboj so pustili (milo rečeno) razdejanje.
Omarice v kuhinji pogrižene, dlake v predalih, v omarah, madeži na steni, odtisi tac na tapetah, ki so bile pogrižene do stene, parket ni bil za prepoznat od prask, skratka..... ko smo stanovanje čistili (in je trajalo par dni, da je bilo videt kolikor toliko ok), se je stric zaklel, da v stanovanje ne spusti več živali.
Prepričevanje, da je to le slučaj (na katerega je žal naletel on), ni pomagalo.

Nekaj časa je oddajal stanovanje le študentom, kasneje ga je prodal.

Hočem samo reči, da so eni taki neodgovorneži naredili toliko škode, da vsi naslednji najemniki s psom, ki bi povsem lepo živeli v stanovanju, le-te priložnosti niso dobili.
Ampak, po videnem takrat, sem strica res povsem razumela.

Žal je pri nas še vedno tako, da je veliko najemnikov povsem neodgovornih in čeprav podpišejo pogodbo, stanovanje ne jemljejo za svoje in temu primerno tudi živijo.

LP
Pika
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #18 : petek, 16.10.2009 : 22:49:41 »

Upam da lahko kar tukaj to napisem... najemniska stanovanja(obcinska).... placilo za psa?? Verjetno vam je znano,o cem govorim?? Kako bo zdaj s tem?? Kao kot en clan vec al kak  Huh
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #19 : sobota, 17.10.2009 : 07:12:54 »

mimi89bu-sem sama v situaciji najemniškega,občinskega stanovanja...hmm,ja,ko sem se vselila,ni nobenega nč motilo,ko sem si omislila psa,saj se s pogodbo zavezuješ,da poravnaš vso nastalo škodo,tako za otroci kot za živalmi,je pa potrebno otroke in slednje vzgajati,da do česa takšnega ne pride.Bi mi bilo kratko malo vseeno če bi se kdo kaj pritožil,saj imam poln repertoar pripravljen za kreganje,če bi kdo samo kaj pisnil,saj opažam,da so ljudje hujši....sosed se napije,najprej pretolče kompletno družino,pol se spravi pa še nad stanovanje....pa nima psa,otroc so preveč prestrašeni,da bi se česarkoli dotaknili,tako,da men občasno ven vrže in posledica tega je,da sem dobro poznana(kaja ve o čem govorim).Imam dva začasnika(muco in kužo),pa še svojo psico in mačka,ter morsko prašičko in upam odpreti vrata kadar koli komur koli,da si ogleda notranjost in oceni higieno.Ljudje so omejeni in se čohajo,tam kjer jih sploh ne srbi...
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 17.10.2009 : 11:15:50 »

Hm,nisem mislila na to. Jaz tukaj,ko sem se selila nimam problemov. Ima soseda tecnega macka,pa tudi jaz sem pripravljena kako krepko povedat,ce bo ze kdaj na tem. Govorim pa o tistem zakonu,ki so ga zdaj izdali. Ces,da je treba vsakega psa posebej placat,kot cloveka-najemnino,elektriko itd... kako gre s tem,sem mislila??  Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #21 : sobota, 17.10.2009 : 14:48:56 »

Jaz kot lastnica ne bi komplicirala ne glede zivali, ne otrok. Bolj me zanima kaksni so ljudje, katere bi zelela intervijuvati sama. Tako ali tako se pobere varscino in pa tista ideja s pogodbo tudi ni slaba. V vsakem primeru se bi/bom zavarovala  Wink .... pa ce bodo najemniki imeli zival ali pa ne.

lp
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #22 : torek, 06.12.2011 : 20:48:37 »

Zanima me, če kdo kaj bolj ve kako je s tem, če si (študent) podnajemnik, koliko v povprečju dovolijo hišne ljubljenčke? Ali pogosto prepovejo ali jih pogosto dovolijo? (sprašujem za Ljubljano)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #23 : torek, 06.12.2011 : 21:02:11 »

Zanima me, če kdo kaj bolj ve kako je s tem, če si (študent) podnajemnik, koliko v povprečju dovolijo hišne ljubljenčke? Ali pogosto prepovejo ali jih pogosto dovolijo? (sprašujem za Ljubljano)

Ni nekega pravega odgovora oziroma to nima nobene zveze s tem, ali si študent ali ne. Če imaš srečo, takoj najdeš nekoga, ki brez težav odda stanovanje nekomu s hišnim ljubljenčkom, drugi pa za nobeno ceno. Malo je treba poiskat in okrog poklicat, pa se zagotovo najde.

Če bi npr. jaz oddajala stanovanje, bi imeli pri najemu celo  prednost tisti, ki imajo domačo žival.  Wink  Enega takega norca najdeš, kot sem jaz, pa si na konju.
Žal nimam česa oddajat, samo povem... Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #24 : torek, 06.12.2011 : 22:33:08 »

Aaaa... no seveda so taki za in taki proti, zanima me samo kerih je več Smiley
Mi oddajamo dve stanovanji (v Celju) pa sicer starša nekak nista opredeljena tako, da sodita po ljudeh ne po tem kaj mislijo imeti Smiley
Jaz upam, da se bom lahko zmenil, če bi predlagal seveda varščino in pogodbo v kateri je posebno poglavje za škode od psa, tako da bi bilo vse pokrito (pravno)
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 07.12.2011 : 22:16:32 »

Andraž, po mojih izkušnjah je več takšnih, ki so proti, kot takšnih ki bi bili za - žal. Tale ideja s še višjo varščino (ta zna tako ali tako bit znesek v višini dveh najemnin) in kritjem škode je super, upam da ti uspe!

Drugač pa, če maš možnost it v študenta, imaš tudi tam lahko psa, če se sostanovalci in hišnik s tem strinjajo - ponavadi se da vse zmenit!;)
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #26 : četrtek, 08.12.2011 : 07:43:06 »

A res?! v študentu je pes dovoljen Cheesy kaj takšnega pa si nisem mislil... bom obvezno raziskal to možnost Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #27 : četrtek, 08.12.2011 : 09:35:38 »

A res?! v študentu je pes dovoljen Cheesy kaj takšnega pa si nisem mislil... bom obvezno raziskal to možnost Smiley

Ja, v študentu so psi dovoljeni, če se strinjajo vsi sostanovalci...to je preostali 3-je, tam kjer so apartmaji.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #28 : četrtek, 08.12.2011 : 12:56:08 »

Al pa 12 ... v Mestnem logu.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #29 : četrtek, 08.12.2011 : 18:08:06 »

Jaz ne vem kaka je situacija v LJ, takrat še nisem imela psa. Lahko pa povem, da sva midva na Obali (in ne govorimo zgolj ožjo civilizacijo, tudi okoliške rovte) iskala primerno stanovanje od julija do oktobra ... Maksimalno aktivno, s kar visoko mejo za najemnino. Vmes sva zavrnila le 2 stanovanji, eno, ki je bilo predstavljeno kot enosobno, pa je bila garsonjera, drugo pa, ker so imeli pri hiši lastniki starejšo in sitno bull psičko, za katero lastnica ni bila sigurna kako bo, fizično pa ni šlo ločit dvorišča...

Tako na oko, 20% ljudi, ki so oddajali v hišah, je po telefonu reklo, da nima problema s psom, če je tam, kjer mu je mesto ... zunaj, na ketni ane ...

Recimo da naju je od vseh še 30% ljudi zavrnilo, ko sva povedala, da bo pes večji. Na začetku sem razlagala, da so ponavadi ravno tisti mali bolj sitni in glasni, pa ni za zmaknit takih ljudi.

Po novem se namesto 10 minut na delo vozim 25-30 minut, namesto v mestu živimo na vasi, trgovine so v dolini. Imava pa psa Smiley  Cool
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Psi v najemniškem stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines