mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:23:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nespuščeno modo  (Prebrano 28524 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.04.2003 : 15:34:40 »

Ksenija, hvala za informacije. Sem prebrala nekaj o teh zadevah in vem, da se deduje. Zdelo se mi je bolj pametno, ce se stvar da spraviti brez tezav v mosnjo, da tja tudi gre. Ce bi pa nastopile kake tezave, bi ga pa pac kastrirali. Zanima me pa se nekaj. Tisti jajcek, ki ni bil spuscen, je zelo majhen, oni drugi pa gigantski (tudi v primerjami z 'normalnimi'). Je mozno, da je tisti mali ze odmrl? Kako lahko ugotovim, ali je vse v redu z njim ali ne? Peso pa drugace ze veselo skace po svetu, samo prva dva dni je bil nekolikanjce zmeden. Hvala za odgovor in lep dan, Neza, Redik, Dark
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #16 : petek, 07.05.2004 : 18:38:55 »

LP!
Nikoli mi ni padlo na pamet, da bi bolj natančno pogledala v kakšno knjigo , podrobnosti o tej bolezni. Predvsem me zanima v kolikšni meri se to deduje in ali je kuža sposoben imeti potomce?
LP,Miša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #17 : petek, 07.05.2004 : 19:20:34 »

Oj Missa...

Kriptorhizem se načeloma prenaša z dedovanjem, zato kriptorhidnih psov tudi ne parimo. Sta pa dve vrsti:
-enostranski (manjka eno modo)
-obojestranski (manjkata obe modi)
Pri enostranskem je pes ploden, pri obojestranskem pa ne.

LP, Eva
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #18 : petek, 07.05.2004 : 21:09:58 »

Ojla, nekaj malega smo se o nespuscenem modu ze pogovarjali tule:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=397

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #19 : petek, 14.05.2004 : 21:41:11 »

A se vam zdi čisto v redu takega psa uporabljati za plemenjaka? Saj to je vendar dedna napaka. Sicer je literatura izredno različna, kar se spuščanja mod tiče. Po nekaterih virih naj bi se moda spustila do konca 2. meseca, po ameriški literaturi pa se to lahko zgodi celo do 5. meseca. Ampak meni se ne zdi v redu takega psa uporabljati za razplod!

Lp, Ivana
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #20 : sobota, 15.05.2004 : 14:05:48 »

Itak da ni v redu, vendar... to da so samcu operativno spustili modo se "iz aviona" ne vidi. Na vzrejnem pa pač potipajo če so tam kjer morajo biti in če so...je ok. Lastnik je pa tudi modro tiho, a ne? Sploh če je samec drugače ok... Angry Lips Sealed Undecided

Pri nas gre na ta način marsikaj "skoz"... Jaz sem npr. razmišljala o tem, da bi Lizo sterilizirala in sem se o tem pogovarjala z raznimi ljudmi, ki se štejeo med "super kinologe"... V bistvu sem razmišljala, da bi bilo sicer ok, če bi bila sterilizirana...ampak sem rekla, da bi mi bilo žal, ker je potem ne bi mogla razstavljat... In kaj so mi rekli???
Dobesedno:
"Saj ti ni treba povedat, da je sterilizirana...saj jo ne bo nihče gledal v trebuh...pojma nimaš koliko steriliziranih psičk se razstavlja, pa za to nihče ne ve??"  Angry Undecided Toliko o poštenosti...
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #21 : sobota, 15.05.2004 : 17:35:20 »

Razlika med vzrejno vrednostjo sterilizirane psicke in samcem z umetno spuscenim modom je ogromna!
Psicka svoje steriliziranosti ne bo nikdar prenesla na svoje potomce medtem, ko potomci samca z omenjenim problemom to fino dedujejo+prenasajo dalje.
ena Afna, dokler svoji pasmi ne delas skode,mene ne bi prav nic skrbelo, kaj in kako razstavljas...saj vem da ni eticno in je proti pravilom....a degenerirati toliko pasem in jih dedno pohabiti je pa uredu? Ko bi se vsaj samci s popravljenimi modi razstavljali kastrirani.....

LP

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #22 : sobota, 15.05.2004 : 19:53:02 »


Hehehe sej to veste, da je dovoljeno po novem razstavljati tudi sterilizirane psice?
Bilo sprejeto na zadnjem zboru sodnikov.  Cool
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #23 : sobota, 15.05.2004 : 23:40:26 »

Sirtaki, to je ze znano ampak je se zelo sveze in nerazsirjeno. V casu, ko se je ena Afna odlocala kaj storiti to verjetno se ni bilo sprejeto ali pac?
Se mi pa zdi kar uredu, da je sterilizirane psicke dovoljeno razstavljati.

LP
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #24 : sreda, 28.07.2004 : 10:18:35 »

Imam eno vprasanje: pa je pri bokserjih res tako pogosto, da se samcem ne spusti modo?
Logiran
FALESERGI
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 230


« Odgovor #25 : sreda, 28.07.2004 : 12:43:17 »

Eva3,

To baje drži, ( vpraši Dunjo, ali pa Daisy )

Ko sem pred tremi leti kupil bokserja ( moj prvi pes ) samca je bil star 2 meseca in se mu ni še čisto nič videlo mod. Ko je Tyson bil star cca 3 mesece mu je začelo "poganjati" in mislil sem da je vse ok. Pri starosti 6 mescov se mi je zdelo ful čudn zakaj ima Tys drugačna kot pa psi mojih vrstnikov. Peljal sem ga veterinarju in so mi rekli, da je z njim vse ok. Šele po 1 letu, ko je imel Tyson cepljenje je veterinar opazil da se mu eno modo ni spustilo v mošnjo. In mi je rekel, da ga naj peljem v Lj. na kliniko za male živali. Tam so mi povedali, da mu lahko modo, ki je ostala v trebušni votlini odstranijo in da ima lahko samo eno, sam so mi predlagali, da ga naj ne dam parit, ker bi to prenesel na mladiče. Zato sem se raje odločil da ga "popolno" kastrirajo ( obe modi ).

Je pa res, da so se v leglu kjer je bil Tyson poleg njega skotila še dva samca, ki se jima moda tudi niso spustila.  sram
Pa sta bila oba starša popolno zdrava!!

Imam pa tudi 2 prijatelja, ki imata bokserja in se obema niso spustila moda!!

Imamo pa vsi trije nerodovniške bokserje! Ker npr. moj drugi bokser Pago (ima rodovnik), je imel že pri 1,5 mesecu spuščena.



P.S. Zdaj tudi lahko vidimo kakšne veterinarje imamo, da šele po 1 letu opazijo napako pri peseku. Huh  Sad
 
lp
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 28.07.2004 : 20:42:35 »

Najprej lep pozdrav vsem pasjim ljubiteljem! Smiley Smiley
Na vprašanje kaj naj se stori  s psom ki ima samo eno modo spuščeno naj bi bilo psa najbolje kastrirati Vsaj tako so nas učili (v šoli) problem lahko nastane če je pes čistokrven, poleg tega pa naj bi se se morala moda spustiti v mošnjo že  med samim porodom zato je potrebno paziti na to že pri mladičih
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #27 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:24:03 »

imam eno (neumno) vprasanje glede nespuscenih mod - je to lahko nevarno za splosno zdravje zivali - mislim, to vpliva na kaksen hormon, se lahko jajcek kam "zatakne", ...? Ali je vse skupaj samo "lepotna" napaka? Kako je s kastracijo - resi vse morebitne probleme ali se kasneje lahko pojavi se kaksen "stranski ucinek"?
m.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #28 : ponedeljek, 09.08.2004 : 11:46:36 »

maja01!

Nespuščeno modo je baje bolje operativno odstraniti oz. pač odstraniti obe modi. SE ne spomnim točno ampak pri nespuščenem modu lahko pride do nekih zdratvenih težav. Najbrž ti bo kdo znal bolj točno odgovoriti Roll Eyes Poleg vsega se nespusceno modo deduje, zato taki psi ne dobijo vzrejnega dovoljenja.

Kakor vem pa sama kastracija nima nobenih stranskih učinkov, razen zmanjšane dominance nad drugimi psi itd. Se pravi same pozitivne stranske učinke. Tongue

LP nina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : ponedeljek, 09.08.2004 : 12:12:42 »

nina, hvala.
Pravzaprav me samo zanima, ce kljub kastraciji lahko ostanejo kaksne posledice...
m.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines