mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:46:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psiček noče jest
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psiček noče jest  (Prebrano 6251 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : nedelja, 26.02.2012 : 13:31:50 »

imam dobra dva meseca starega mladička kavalir king charles španjel....zdej ga imamo tri dni....moram povedat, da se nas je zelo lapo navadil....nič ne cvili...tudi ponoči kar spimo....sicer potrebuje zeeeelloooooo veeeeliko crkljanja ampak.... Grin

je pa samo en problem....vzrediteljica nam je rekla, da naj ima prve dni skos na voljo brikete....prvi dan jih je res imel, ampak jst mislim, da se bo tako samo razvadil in bo mislim, da bo cel čas imel brikete, rada pa bi ga navadila na en red prehranjevanja, zato smo mu danes začeli dajati brikete samo zjutraj, opolne in zvečer. vendar pa zdej noče jest....oziroma poje čisto malo, pa malo in skos hodi seveda iskat. pričakuje da ga bodo briketi čakali....jst pa mu jih po pol ure odmaknem stran in ne dam več...zanima me, če prou delam, al bi mogla še kakšen dan počakat....ne bi ga rada izstradala Cry

upam, da ni preveč neumno vprašanje in da nisem preveč zakomplicirala stvari:)
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : nedelja, 26.02.2012 : 18:36:51 »

zakaj pa ne bi imel briketov cel dan???

moje jih imajo in ti lahko povem, da tudi ena ni predebela, prej presuha.

pri mladičih jaz ne bi dajala samo 3 obroke dnevno ampak več ... pravzaprav ... jaz bi pustila brikete cel dan.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #2 : ponedeljek, 27.02.2012 : 08:52:02 »

Tudi moj ima brikete na voljo cel dan (jih je imel ko je bil mladič in ima jih še zdaj, ko je že odrasel) in nikoli ni bil predebel. So bila obdobja, ko je bil celo malo presuh.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : ponedeljek, 27.02.2012 : 09:41:15 »

rada pa bi ga navadila na en red prehranjevanja, zato smo mu danes začeli dajati brikete samo zjutraj, opolne in zvečer.
.
Tudi pri meni nikoli noben pes (pa se jih je zvrstilo kar nekaj, poleg lastnih še začasni iskalci domov različnih velikosti, stari od nekaj tednov do nekaj let) ni imel hrane več kot 15 minut na voljo, ne glede na starost, pa se mi to ne zdi čisto nič narobe, imam rada red kar se tega tiče (poleg tega si pri enem fuuul ješčem in eni fuuul neješči sploh ne predstavljam, kako bi drugače funkcionirali). Jaz bi na tvojem mestu vztrajala ... pa raje dodala kako kapljico jogurta, ribjega olja ipd., da bi bolj dišalo, kot pa puščala hrano tam. Oziroma niti to ne, če je sicer normalno jedel briketke. Očitno rabi samo pogruntat nov režim.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #4 : ponedeljek, 27.02.2012 : 10:22:16 »

Se strinjam s SD, tudi za pasji želodec in prebavo ni v redu, da ves čas po malem zobajo, ker to ni niti najmanj v njihovi naravi. Trije obroki dnevno za zdravega mladiča so čisto dovolj. Za odraslega pa dva ali celo eden, če dva zavrača.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 27.02.2012 : 11:41:24 »

Tudi pri nas je hrana na razpolago samo ob obrokih, drugače bi bila (vsaj najstarejša) tako široka, da bi težko šla skozi vrata  Roll Eyes.

Je pa zanimiva izkušnja moje zadnje začasnice, ki je imela pri lastnici hrano stalno na razpolago in veljala za zelo neješčo in izbirčno,
je menda cel dan kljunčkala malo-po malo in nikoli izpraznila sklede,  pri nas pa je obrok (iste hrane) po dveh dneh pojedla brez problema
 in bila ob  naslednjem zopet lačna  Wink.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 27.02.2012 : 11:46:15 »

Naš je bil isti, za vsak briketek ga je bilo treba prosit. Nekaj časa sem razmišljala tudi o "celodnevnih" briketih. Pa sem raje vztrajala na določenih obrokih, najprej celo hranjenje z roko, potem s kako zanimivejšo stvarjo čez brikete, potem poizkusila druge vrste brikete... in je uspelo. Sedaj točno ve kdaj je ura za obroke, pobaše jih pa z veseljem (pa so že dolgo časa samo briketi). V vsem tem procesu, ki je trajal kar nekaj mesecev, ni na teži izgubil nič.
Tako, da se po moje splača še malo počakati, zraven pa seveda opazovati kako je z zdravjem in počutjem.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : ponedeljek, 27.02.2012 : 12:09:17 »

Jaz sem svoja tudi navadila na red in le redko se je zgodilo, da je kakšnemu bio-ura zamujala ali prehitevala. Wink Kot je rekla Žužka, bi tudi jaz poskusila z drugimi briketi ali dodajanjem česa.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #8 : ponedeljek, 27.02.2012 : 13:08:59 »

Tudi pri nas vsi od mladičkov v leglu dalje dobivajo obroke ob določenih urah.hrano imajo na voljo dobrih 15 min,potem se sklede pospravijo in pomijejo.Če kdo noče jesti svojega obroka(ne vtakne gobca takoj v skledo) se skleda takoj pospravi in je lačen do naslednjega obroka.Za to pri nas ni večjega veselja kot takrat ko je ura za obrok! Grin In če ima pes kakšen obrok manj v riti mu tudi nič ne škodi,zaradi tega ga sigurno ne bo pobralo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 27.02.2012 : 14:12:36 »

Vsi naši psi so imeli/imajo odmerjeno obroke. Ena je kar izbirčna in če bi bilo po njeno bi jedla samo kuhano ali surovo meso, ostalo pa bolj tako tako.

Tudi že kot mladiček se je zmrdovala nad skledo. Kaj se je zgodilo? Je pač ostala brez.
Nobene drame. Roll Eyes  Tongue

Tako je bilo celo občasno več obrokov zaporedoma, dokler ni ugotovila, da se trma ne bo izplačala in je začela jest in od takrat je. Vem koliko poje in tudi ni me strah, da bo mogoče mela premalo energije za celodnevno pohajkovanje ali delo več dni zaporedoma.
Je definitivno bolj praktično navadit psa, da je same brikete, kot pa mešat in se pes zmišljuje.

Nobenega še ni pobralo ob polni skledi.

Moja drugače (zdaj) je vse ali ji dam kaj čez brikete ali ne ali pa če dobi kaj drugega. Nima veze.

Razvajenost lahko hodi zelo narobe v primeru kake bolezni ali na potovanjih in zmanjšuje prilagodljivost.

Pa ni za zanemarit, da ustaljeni urnik hranjenja močno pomaga pri navajanju hišne čisoče.

Edino...jaz bi imela na začetku 4 obroke dnevno ali celo 5, ker prej ni bil vajen. Ni panike če ne bo pojedel vsega. Vzameš po 15 minutah in daš ponovno ob določeni uri, v mes pa nič. V parih dnevih bo pogruntal...  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.02.2012 : 16:04:54 »

Naša Missy bi bila kot balon na štirih kratkih zobotrebcih, če bi imela hrano vedno na voljo. Itak po njenem mnenju dobi vedno premalo in dvakrat na dan hrana izgine v njen želodec v pol minute. Torej je vse odvisno od tega, kako ješčega (beri - požrešnega) psa imaš.
Logiran
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.02.2012 : 22:52:23 »

hvala vsem za odgovore:)

ker včeraj za kosilo ni pojedel skoraj nič....sem mu med brikete zmečkala en mali korenček iz juhe....je za večerjo pojedel polno skledo, seveda z malo piščančka ampak....je napredek Wink

bom vzrajala ker se tudi jaz strinjam, da je en red pač dobro imet...glede na to da ga navajamo na čistočo pa sploh Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psiček noče jest
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines