mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:35:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: zastrupitev
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: zastrupitev  (Prebrano 7058 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« : sobota, 03.03.2012 : 19:59:20 »

Priatelju so zastrupili psa, veterinar je posumil na strup za polže. ŽA kdo ve, kolikko tega strupa mora pojesti velik pes in koliko časa traja da se pokažejo simptomi? Čukec, počivaj v miru  Cry.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 03.03.2012 : 20:54:51 »

A pol ni preživel  Cry

Se ne spoznam najbolje, ampak sem doživela sum na zastrupitev in ni blo nič fajn Sad smo imeli vse znake edin vročine ni blo. Pri podganjem strupu pravijo da se lahko pokaže šele čez 7-10 dni Sad
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : sobota, 03.03.2012 : 21:02:49 »

Strup za polže deluje takoj, psa lahko ubije v pol ure. Za majhnega psa je dovolj nekaj briketov, velik bi moral požreti pa že kar konkretno dozo. Pri strupu za polže se pes slini, bruha ima krče,deluje tudi na živčevje.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : sobota, 03.03.2012 : 21:32:52 »

Ja, je šli hitro. Glede na simptome so takoj posumili na strup za polže, ki sedaj ni aktualen. Se pravi, da je šlo za namerno zastrupitev. Ljudje so taki pokvarjeni izrodki.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : nedelja, 04.03.2012 : 09:11:04 »

Velik pes bi zelo težko med gredicami nabral toliko briketkov, da bi od njih poginil. So pa točno v tem času aktualne vabe za uničevanje bramorjev in strun, ki so izjemno strupene in kolikor vem prepovedane, vsaj na neograjenoh površinah jih zanesljivo ne bi smeli postavljati. Vseeno jih nekateri hodijo kupovat čez mejo.  Poleg tega je v tem času aktualno zimsko škropljenje drevja, če bi polizal kakšno folidol olje  ali kaj podobnega bi ga po kratkem postopku ubilo. Če pes ni bil pod stalnim nadzorom in je lahko prišel do kakšnega takega ali podobnega pripravka, o namerni zastrupitvi raje ne bi razmišljala.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #5 : nedelja, 04.03.2012 : 10:27:58 »

Kako pa je videti strup za polže?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #6 : nedelja, 04.03.2012 : 13:47:26 »

Lanabela, pes je bil na ograjenem dvorišču, sam pol ure med sprehodom in večerjo. Žal je bil zaupljiv do neznancev torej bi verjetno od kogarkoli sprejel ˝hrano˝. Da bi karkoli strupenega našel sam, ni možno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : nedelja, 04.03.2012 : 15:35:33 »

Prasci.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 04.03.2012 : 16:56:48 »

meni se to zdi ful grozno.
v kakšni meri je pa psa sploh možno naučit, da je samo iz domače sklede in okoli ne pobira čisto nič?
a je to sploh možno?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : nedelja, 04.03.2012 : 17:07:43 »

Mabu - ponavadi so plavi briketki, vendar niso vsi nevarni za pse. Žal  so tisti, ki so nevarni samo polžem, drugim živalim pa ne, nekoliko dražji.....           
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #10 : nedelja, 04.03.2012 : 17:23:34 »

Hvala; da bom vedela, na kaj biti pozorna. Čeprav - če nisi dovolj hiter ...
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 07.09.2013 : 17:11:41 »

Zivjo,upam da mi zna kdo pomagat. Danes zjutraj mi je na sprehodu (bila sva na travniku)pes nekaj pojedel. Ko sem pritekla do njega,je ze hitro pojedel dol. Opazam,da je pes zelo miren in veliko spi. Zdaj pa nevem ali bi se lahko zastrupil? Ali  je toliko utrujen,ker se je igral z nekim psom ali bi to lahko bili znaki,da je  pojedel kaj strupenega. Upam,da mi zna kdo odgovorit.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: zastrupitev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines