mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:18:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012  (Prebrano 29579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #120 : sobota, 17.03.2012 : 20:59:15 »

Clanek o zmagovalki letosnjega Cruftsa - KLIK.
Joj, tale bjondica ima pa res eno pasje življenje ... marička, še na travo ne sme, razen poleti ob posebnih prilikah Undecided
"‘She’s far too precious to take out for walks,’ explains Margaret, a 59-year-old retired social worker. ‘That’s not to say she is kept indoors all the time — she has to be kept fit and healthy. She can run around in the back garden for exercise.’

But even the garden has been specially crafted to suit Elizabeth’s status. The vegetable patch and flowers have long gone, replaced instead by paving stones which can be kept scrubbed, bleached and hygienic at all times.

‘She can be walked on grass in the summer, when it is dry and short, but we couldn’t risk twigs and mud getting into her coat. In the house, she sleeps in a special dog crate in the kitchen, where she’s put if ever we are out or busy."

Pa tole: "Twice a week, and always before a show, Elizabeth is shampooed and her coat conditioned, using Pantene hair products." ...  Shocked a kar človeške šampone uporabljajo in to dvakrat na teden Shocked
Ma ja ... več kot očitno sem sama toliko blont, da do sedaj niti pomislila nisem, da obstajajo taki psi, ki resnično živijo v "zlati kletki" samo zaradi razstavnih ambicij njihovih lastnikov. Mislim ... hecno je poslušat napovedovalca v ringu, ki je opisoval značilnosti pasme in omenjal, da imajo tibetanske pasme tako in tako glako zaradi ostrega podnebja, pa tako in tako zgradbo telesa zaradi agilnosti ... potem pa vidiš tule barbiko, ki je dejansko samo še barbika v rokah njene gospe.

Saj vem, okusi so različni in ideje o tem "kaj početi s psom" tudi, meni so pač bolj blizu "delavci", ki še par dni pred razstavo letajo po race v vodo in take reči, kaj čem  sram
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #121 : sobota, 17.03.2012 : 21:32:27 »

tudi tako nekateri ŽAL živijo. tudi pri pudljih poznam kar nekaj "podobnih"... zaenkrat v SLO ne in upam, da bo tako tudi ostalo.

no, zato imajo pa moje tiste čudne papirčke in en kup gumic ( Wink) in uživajo normalno pasje življenje. razstave naj bodo vedno igra za psa in ne "teror" ...

lej uporaba človeške kozmetike ... kaj pa vem, odvisno od dlake. na žalost je tako, da moraš sprobat eno goro kozmetike predno najdeš tisto, ki ustreza tvojemu psu. pa ni toliko problem pes, kot tvoja denarnica  Undecided

kar se pa tiče kopanja večkrat na teden. ni nobenega problema, če je le kozmetika prava. tudi jaz jih kopam enkrat na teden oz. pri razstavah dvakrat. pa si videla kakšna je dlaka od rdečke  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #122 : sobota, 17.03.2012 : 22:23:47 »

Ja, saj ... to me čudi, ker če lahko tvoje z gumicami in papirčki laufajo po gozdu, potem jih pač okopaš in poštimaš za na "rdečo preprogo", mi je hudo, da so pa nekateri v bistvu ujetniki lastne "lepote".
Kar se človeških šamponov tiče - sem mislila, da je v bistvu na udaru koža psa, čisto laično si pač predstavljam, da verjetno ni vseeno, ali se dvakrat tedensko kopa z vodo in neko zelo milo zadevo ali pa s takimi šamponi, ki so (ker se tega pač tudi sama že sprobala) po mojem precej "nafilani" z raznimi parfumi pa ne vem .... nekako jaz tega ne bi počela, kot tudi svojih dojenčkov nisem kopala z "odraslimi" šamponi, bi se bala, da psu totalno razdražim kožo.

Ampak očitno ni tako zakomplicirano, kot si jaz predstavljam. Sem pa res mislila do sedaj, da so pasje zadeve zelo drugačne od človeških, kar se tiče Ph-ja in tako naprej.

Ja, rdečka ima pa bistveno lepšo dlakico kot jaz lase. Sem si celo mladost želela imeti take oranžne kodraste lase, ki bi mi plavali okoli glave Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #123 : nedelja, 18.03.2012 : 05:53:06 »

ma lej, saj bi komu lahko tudi "moje" gumice in papirčki šli v nos.... in mu tudi grejo ampaj jaz vedno pravim, da je to isto, kot sama ko si spnem čop. želim imeti dolge lase, ki niso vedno "dobrodošle" pri opravljanju kakšne stvari in pač takrat tudi pri meni "pojejo" gumice.

tudi jaz ne kopam s šamponi za ljudi ampak s kvalitetno kozmetiko za pse. ampak, kot sem napisala, tudi da prideš do kvalitetne kozmetike, ki paše tvojemu psu je treba marsikaj probat. pa nekaj moraš vedet. dlaka od dlake se pri različnih, tudi dolgodlakih pasmah, krepko razlikuje. konkretno pri kozmetiki, ki jo uporabljam imajo pri proizvajalcu prav po pasmah razdeljeno kaj paše kateri dlaki. pa še to ni nujno, da je tako ... pa smo spet pri probavanju  Smiley

ma rdečka je zakon ane Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : ponedeljek, 19.03.2012 : 21:41:57 »

Canine Alliance - Post Crufts meeting - Andrew Brace interview

"The agenda for tonight, basically, is firstly to point out to the Kennel Club the way in which fifteen breeds were targeted and ... humiliated at Crufts, is unacceptable."

Hecno. Nikoli nisem razmisljala o tem, da bi bile z zdravstvenimi pregledi BOB psov ponizane pasme?

PS: Upam da je prav prepisano. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #125 : torek, 20.03.2012 : 10:55:37 »

Ker razmišljaš na napačen način.Če so že želeli vet.preglede bi jih morali izvesti pred prvim vstopom v ring in ne po tem,ko so že podelili  BOB.S tem so deskreditirali tudi sodnika.In ne mi reči,da veterinarji pa vse vedo.Pred leti je "priznani "ljubljanski veterinar brez rentgenskega izvida hotel operirati znankinega Basseta z izjavo,da ima pes displazijo.Ker na operacijo ni pristala,jo je čez dva dni klical in se ji na dolgo in široko opravičeval,ter ji razlagal,da se je pozanimal in da so basseti po strukturi resnično posebni psi.V končni fazi je bil pes samo predebel in je moral shujšati.Še danes leta okoli brez displazije in operacije.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : torek, 20.03.2012 : 12:52:02 »

Ne, razmisljam na drugacen nacin. Velika razlika. Na prvo mesto namrec ne postavljam custev sodnikov, razstavljalcev, lastnikov in vzrediteljev, ampak zdravje psov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #127 : torek, 20.03.2012 : 13:30:31 »

Tudi če ne postavljaš na prvo mesto čustev temveč zdravje psov bi se tudi tebi najbrž zamalo zdelo,če bi tvojega psa nekdo obsodil,da ima nekaj kar v resnici nima.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : torek, 20.03.2012 : 13:40:45 »

Seveda bi se mi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #129 : sreda, 21.03.2012 : 08:12:21 »

Se dve novicki. Vet check storm - KC chairman responds, KC stands firm on vet checks.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #130 : četrtek, 22.03.2012 : 07:55:54 »

Pa se dvoje linkcev, za (mogoce) lazje razumevanje situacije Why the Kennel Club implemented its mandatory health check policy for BOB winners in Dog Health Group Annual Report 2011 in Dog Health Group Annual Report 2010.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #131 : četrtek, 29.03.2012 : 14:54:29 »

Se nekaj povezav. CANINE ALLIANCE Responsible for Pedigree Dogs - ustanovljena marca letos, mislim da kar kmalu po Cruftsu.

The DogWorldTv je posnel sestanek in ga dal na YouTube - prvi del je tule: KLIK. Ce prav razumem razlicne komentarje, je bila na tem sestanku ustanovljena zgornja Canine Alliance (opomba: jst se nisem pogledala celotnega videaa, ni bilo casa)?

Tole moram dat posebej: KLIK (tole je kratko, se splaca pogledat).
Now when my husband went into that room, what that vet said to him was "I'm judging this dog as a dog, not as a basset hound."

Zanimive izjave s Facebooka.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines