mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 12:41:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271025 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #540 : petek, 21.12.2012 : 22:41:58 »

SunnyDay, tole pa je ena od horor situacij - ostati na avtocesti, ajoj  Cry. nisem nič fouš. Sam bi pa naredila dober biznis, če bi ga včeraj prodala 

Mačja sončka nista nič rekla na vonj, sta bila samo vesela, da sem prišla  Cheesy.  Nike ima spet novo foro, zdaj pride in cvili name, dokler je ne dvignem v naročje, počoham in polubčkam. Sem najprej par stvari probavala, preden sem ugotovila, da to hoče. Enostavno se hoče nosit v naročju, ker je videla, da to delamo z Muckotom. Točno vidi vse, kaj delam in dobesedno hoče, da kakšno stvar naredim po njeno.
Zadnjič je bil majster mizar pri nas in ga je totalno osvajala  Grin, majkemi! Skoz okol njega, pa mijavkat nanj, pa dej me čoooohi, mislm.... Huh
Mucko ga ni prišel niti pogledat.

Po pravici povedano, mi sploh ni prišlo na pamet, da gre g.Pes z mano ven zato, da bi šel lulat, jaz sem menila, da je pač radoveden in da gre z mano. Pa vedela sem, da bo tudi Jinksova šla kmalu za nami ven. In ja, zunaj sem se ustavila pred oštarijo, če ne bi Mižonijeva rekla, da gremo na travo, bi jaz točno tam pred vhodom stala  Shocked.
Mačkončka sva oba videla, ampak saj se ni zagnal vanj, nisem niti mislila, da se bo. On ga je gledal, pa sem ga še jaz, sem rekla, veš, to pa ni Samo.... in on je tudi rekel, res ni.
Ja me je parkrat povlekel, ker jaz ne znam tega ne predvidevat ne razbrat, kdaj bi lahko pes potegnil. Torej sem sama kriva, on pa pameten, ker je to vedel.
Pa tudi nič ne ni ulegel in hotel čohanje, oz. jaz tega nisem opazila  sram

Bi rekla, da je res mogoče najlažje za začetnika, da vzame mladička in se skupaj učita, sploh tak kot jaz, ki psov res ne znam ne opazovat ne razbrat obnašanja, ne nič. Pri mačkah mi je tko jasno, kot da mi na glas berejo, kaj hočejo, psi pa  ..... ne parlam sploh.
Verjetno bi meni moja mačka znala prej povedat, kaj naj s psom naredim, kot bi meni uštekalo  Evil

Ravno malo prej sem srečala eno sosedo, ki ima eno srčkano zlatorjavo psičko, ki je tudi zavetiška, samo ne vem, iz katerega. In pravi gospa, da je to najbolj pameten pes, kar ga je kdaj videla  Kiss Smiley

Imam pa občutek, da so vsaj tisti, ki sem jih včeraj videla, samo v pse preoblečeni mački. Lexi je totalna damica, ki se ji na frisku bere, da NJENA šefica drugega psa BOŽA  Angry Angry Angry Angry, grozno!!!!, Fru je dobesedno muca mucasta z njeno svileno dlako in ko se stisne v klobčič in spi, in da ne bi omenjala eeeeeemmm (joj, kaj so eni zamudili!!!  Grin). G. Pes je pa kot eden modrih mož, pameten, potrpežljiv, crkljiv, razumevajoč, tko en tak za poglobljene debate.

O ja, sem videla mali princeski, ja, ampak ne ne. (čeprav je Natisova rekla, da je lahko tut skoz na plenici   Roll Eyes Roll Eyes, da ni treba ven...)
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #541 : petek, 21.12.2012 : 22:49:04 »

Lexi je totalna damica, ki se ji na frisku bere, da NJENA šefica drugega psa BOŽA  Angry Angry Angry Angry, grozno!!!

To je vedno zgolj v dobrobit lastnega psa - Nemška šola pa to Evil Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #542 : sobota, 22.12.2012 : 03:52:09 »


Po pravici povedano, mi sploh ni prišlo na pamet, da gre g.Pes z mano ven zato, da bi šel lulat, jaz sem menila, da je pač radoveden in da gre z mano. Pa vedela sem, da bo tudi Jinksova šla kmalu za nami ven. In ja, zunaj sem se ustavila pred oštarijo, če ne bi Mižonijeva rekla, da gremo na travo, bi jaz točno tam pred vhodom stala  Shocked.
...
Ja me je parkrat povlekel, ker jaz ne znam tega ne predvidevat ne razbrat, kdaj bi lahko pes potegnil. Torej sem sama kriva, on pa pameten, ker je to vedel.
Pa tudi nič ne ni ulegel in hotel čohanje, oz. jaz tega nisem opazila  sram


Mačja, ti si tako luštkano mačja Kiss Sama sem že skoraj pozabila, kak preprost svet je bil, ko sem bila sama še zgolj mačja Smiley

Ampak, da G. Pes ni kazal da bi se čohal ... to mi je pa prav čudno, ja očitno ga je res fajn lulat tiščalo - še dobro, da je Mižonijeva uletela Grin

Enivej, jast obožujem tvoje zgodbe  objem ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #543 : sobota, 22.12.2012 : 13:47:21 »

Mačja, ti si tako luštkano mačja Kiss Sama sem že skoraj pozabila, kak preprost svet je bil, ko sem bila sama še zgolj mačja


Si mi dala misliti....sem kar nekaj časa dumala .
Se pravi:
1. maček je maček, pes pa je pes;
2. to sta dve ločeni bitji, med katerima ne iščemo podobnosti, ne vlečemo vzporednic, ju ne primerjamo in z njima z vsakim posebej popolnoma različno ravnamo;
3. pri psu moraš vedeti vnaprej, da rabi hrano, ležišče, gibanje, igro, druženje, opravljat potrebo;
4. pes ne pove sam, kaj hoče, moraš ti vedet, kdaj kaj rabi;
5. ti določaš, kje in kdaj bo jedel, kako in kdaj se bo igral, kdaj in kako bo šel na sprehod in vedeti moraš, kdaj mora it na potrebo;
6. ti vodiš, pes sledi;
7. pes je zadovoljen, da mu jasno pokažeš, naj ti sledi, on nima samosvoje želje, kdaj bo kaj počel in ga ne omejuješ, če ga vodiš, ampak mu s tem zagotavljaš varno in zadovoljno življenje;
8. bolj ko si ti skuliran kot njegov vodnik, bolj je on srečen (in obratno);
9. pes ni žalosten, če ga vodiš (komandiraš, usmerjaš), ker on to ne jemlje tako, nima človeških lastnosti;
10. pes NI maček.

Evo, to sem dojela, odkar se pogovarjam z vami.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #544 : sobota, 22.12.2012 : 13:55:30 »

4. pes ne pove sam, kaj hoče, moraš ti vedet, kdaj kaj rabi;
Tukaj si pa tako v temo brcnila, da bolj ne bi mogla Shocked
Govorijo oni, pa še kako govorijo, samo moraš znat poslušat. Ti povejo kdaj jih lulat, ti povejo, kdaj bi se igrali, kdaj jih kaj boli, kdaj so veseli, kdaj v depri, kdaj so lačni (no, to je itak zmeri)...
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #545 : sobota, 22.12.2012 : 14:05:12 »

Ajde, pa sem spet na začetku  sram sram sram
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #546 : sobota, 22.12.2012 : 14:12:50 »

SunnyDay: Nike ima plečne višine 26 cm, Mucko mogoče cm več. Teža pa oba 5 kg.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #547 : sobota, 22.12.2012 : 14:41:47 »

Tukaj si pa tako v temo brcnila, da bolj ne bi mogla Shocked
Govorijo oni, pa še kako govorijo, samo moraš znat poslušat. Ti povejo kdaj jih lulat, ti povejo, kdaj bi se igrali, kdaj jih kaj boli, kdaj so veseli, kdaj v depri, kdaj so lačni (no, to je itak zmeri)...

Ajde, pa sem spet na začetku  sram sram sram

Ne, ne, nismo spet na začetku, samo psov še ne znaš poslušat tako kot znaš mačke.  Wink Si opazila, da sem prišla na kuhanca/grog, se usedla, pet minut sedela, vzela psa in šla ven? No, to je bilo zato, ker mi je pes "povedal", da ga kljub temu, da sva ravno s sprehoda spet nekam tišči in sva šla.  Wink

Še malo se boš družila s ta pasjimi in boš tudi pse znala poslušat.  Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #548 : sobota, 22.12.2012 : 14:46:28 »

Itak, vaja dela mojstra, še prej pa mojster dela vajo Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #549 : sobota, 22.12.2012 : 14:59:49 »

Uf, no to je že bolje.
Saj Lexi sem dobesedno "slišala", kako se je zgražala, da Njena druge čoha, to je bilo tako jasno, da bolj ne bi moglo biti, in ko se je Fru crkljala, je sreča kar sijala od nje  Kiss. Naglas je rekla "koooook je meeen dooobr!"
Tele osnovne fiziološke potrebe so mi pa res še uganka  Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #550 : sobota, 22.12.2012 : 15:06:48 »


2. to sta dve ločeni bitji, med katerima ne iščemo podobnosti, ne vlečemo vzporednic, ju ne primerjamo in z njima z vsakim posebej popolnoma različno ravnamo;

Mačja, odlično ti gre Afro
Pri tej drugi točki pa itak ni kaj primerjat glede na mojo tezo, da so mačke svetlobna leta bolj napredne, kar se Intiligence tiče  Azn
(zdajle sicer tvegam, da me Samotova in kocka takoj probata demantirat) Evil

Kar pa se lulanja & co tiče. je pa podobno kot pri otrocih, ko jih učiš na kahlico ... nekako moraš ulovit taprave signale, kaj se dogaja, pa je  Smiley Samo da moraš računat s tem, da je pes večni dvoletnik, kar se tega tiče  Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #551 : sobota, 22.12.2012 : 15:12:34 »

Nč ne bom probala, ampak kar bom Angry Angry
Mački so - po primerjavi z otroci - večni 2 - 2,5 letniki in so za celo življenje zaciklani v prvi fazi pubertete (beri: če kaj ne dobilo se kujajo, lulajo, grizejo, praskajo, uničujejo, v kotu kuhajo mulo, furajo safr...), medtem ko psi to fazo pri svojem cca enem letu prerastejo in si potem dajo tudi kaj dopovedat Cool Cool
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #552 : sobota, 22.12.2012 : 15:20:00 »

Nč ne bom probala, ampak kar bom Angry Angry
Mački so - po primerjavi z otroci - večni 2 - 2,5 letniki in so za celo življenje zaciklani v prvi fazi pubertete (beri: če kaj ne dobilo se kujajo, lulajo, grizejo, praskajo, uničujejo, v kotu kuhajo mulo, furajo safr...), medtem ko psi to fazo pri svojem cca enem letu prerastejo in si potem dajo tudi kaj dopovedat Cool Cool
Saj ni kaj dodat!  Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #553 : sobota, 22.12.2012 : 15:37:18 »

Ma nemojta  Tongue Me potemtakem lahko katera od vaju razsvetli, zakaj za vraga so razne nemške šole polne psov in ne mačkov  predaja

(Mačja, pazi zdaj, v pravo smer se odvija - glej zdaj kake topovske udare bosta začeli metat)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #554 : sobota, 22.12.2012 : 15:42:03 »

Nemške šole pravzaprav niso za pse, ampak za ljudi, ker so psi tako inteligentna bitja, da bi bili njihovi vodnjik brez nemških šol povsem nebogljeni in bi planetu vladali psi! Tako pa je nek zelo inteligenten človek osvojil kompleksno inteligenco psov in ustvaril nemške šole!  plesalec
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines