mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 15:35:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271039 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #720 : nedelja, 03.03.2013 : 03:13:56 »

Mačja, upam, da se zavedaš, kako neprecenljiva si ti - za tvoji Omladinki najbolj Smiley Resno pravim - veš, ko sem bila jaz taka Omladinka, sem bila zaljubljena v sosedovega lesija in sem od osmega leta sanjarila in tečnarila, kako bi imela psa. In si z žepnino kupila "Pasjo enciklopedijo" itd. Razen želvic in skobčevk pri nas živali ni bilo, jaz sem sicer znala vse pasje pasme na pamet, starša sta se tolažila, da me bo minilo, "kao zahtevnih" živali v stanovanje pa nista pustila ... in to je bilo to. In potem se nam je zgodil maček najdenček pod blokom - in ostal pri nas. In tako sem (po)ostala mačja. In priznanje, da sem si zmeraj želela biti tudi pasja, sem potem nekam skrivala celih 20 let. No, zdaj pa je, kar je, malo mačje, malo pasje to življenje Wink

Tvoji punci imata veliko srečo s tako fajn mamo (v tem trenutku bi se izjemoma verjetno celo strinjali z mano Tongue) in ti imaš srečo, da si se pustila prepričati med najboljidealnabitjapodsoncem spustiti še eno malo kuštravo gumičarsko pasje bitje Smiley Boš videla, kako se boste imeli fajn objem
Uživajte maksimalno ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #721 : nedelja, 03.03.2013 : 03:42:51 »

 sram
Saj mi bo nerodno. Tongue

Pri nas je bila že mama tista, ki je znala priti domov s kakim mačjim zapuščenčkom v cekarju  Wink. Je bilo kar normalno, da je vsaj pet mačk okoli bajte in v njej, za psa se pa ni več odločila, čeprav so ga oni prej doma imeli. Celo v šolo so ga vodili in to okoli leta 1960!
Res pa nisem nikoli prosila za psa, ker v naši ulici so imeli samo velike nemške ovčarje , šarplanince ipd., striktno zaprte na ograjeno dvorišče in če je kdo hotel noter, so ga prej zaprli v pesjak. Pesjaki so bili ogromne zadeve v velikosti srednje brunarice in vedno smo poslušali samo: ne blizu hodit, ker je hud  Sad.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #722 : nedelja, 03.03.2013 : 09:20:16 »

Mačja, midve sva pa precej na podobni valovni dolžini. Najbolj se mi dopade tvoja izjava:

Ja okom, oni skokom...

Kako lahko tako kratek stavek, tako veliko ubesedi

No, kako pa kaj danes mali Špangičar Kiss Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #723 : nedelja, 03.03.2013 : 10:09:45 »

Dobro jutro  Cheesy

Vidim, da vam gre kar dobro. Lekcije, da si ti taprvaprihiši, te sploh ni treba učit, ker ti je očitno prirojena.  Cool  U bistvu si naraven talent.
 
Glede frizerskih storitev pa tkolele: pojma nimamo, kako se bo Maxi odlakal - je pa za računat, da bo razvil svoj najlepši možen gensko predviden kožuh, sploh zdaj ob dobri papici in vsem ostalem luksuzu, ki ga čaka.
Česat ga bo v vsakem primeru treba in kle je zdej catch: s takimi opravili je treba začet takoj, ne šele čez 14 dni.  Da se gospod navadijo: počešemo se zjutraj/zvečer/po sprehodu - enkrat na dan. Kadarkoli vam pade na misel, mora on veselo mahat z repkom in pozdravljat "Helou, krtača, moja prjatlca"! Če se do zdaj ni bil navajen česat, zna bit v začetku problem. Ampak, tukaj pač uporabimo zvite trike - priboljške, božanje in krike radosti (npr. ja kolk si pa ti en priiiiiiiden kuža). Pa za začetek ga probamo ne preveč cukat, tudi če je kje kakšen vozel - te pustimo za čez par dni. Kolikor je iz slik videt, je prav vzorno urejen in vozlov ne bi smelo bit.

Za česanje jaz uporabljam krtačo in glavnik. Pes se mora pustit česat tudi po trebuhu - se pravi, mora mirno ležat na hrbtu  - in po tačkah. To je včasih že višja matematika, če s tem ne začneš že pri mladiču, ampak je tudi to rešljivo. Bistvo je, da psu predstavimo česanje kot nekaj mega-fajn, ne pa kot mučenje. Če je počesan vsak dan, vozlov enostavno ni, s tem pa odpade tudi cukanje.

Glede striženja se pa odloči vsak lastnik sam. Nekateri pravijo, da se za redno striženje odločajo zato, ker "je pes potem bolj luškan"; večinoma pa se zadaj skriva:
1. lenoba, ker se jim psa ne da česat (kar še lahko razumem, no recimo da... Lips Sealed) ; ali pa
2. teror psa, ki se jim ne pusti česat (kar je popolnoma nedopustno).

Drugače pa je moje mnenje znano (tudi širše po Evropi), in sicer da "če si omisliš dolgodlakega psa, potem imej dolgodlakega psa". Dlaka psa ščiti pred mrazom in pred vročino, pa še lepa je - seveda če je primerno servisirana. Zanemarjen dolgodlak pes je nekaj najhujšega, kar lahko vidiš.  Če pa se ti ne da z dlako ukvarjat, je vileda psov za posvojit, kokr hočeš.  Tongue


- Tkolele bi bli eni čist osnovni napotki, za demonstracijo in inštrukcije smo pa na voljo. Trenutno imamo dva modela različnih velikosti, ki pa sta obe "česalno navdušeni". 

At your service!  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #724 : nedelja, 03.03.2013 : 10:18:33 »

Pepesi, a to je tista žvala, ki si jo ti od daleč in potihem opazovala Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #725 : nedelja, 03.03.2013 : 10:24:02 »

Pepsi  Afro

Tako moram jaz zdaj prakticirat z Zarjo (sem bila prepričana, da je vileda pes, ampak en šop dlake za ušesi se ne strinja Angry ).
Procedura gre nekako takole: en čes, dva česa... "priiiiiidna punčka!" in pade piškotek..potem spet ponovi vajo. Pridemo do ene tri čese. Roll Eyes Po kakšni uri, so tiste tri dlake za ušesi počesane. Grin
Moj kao dolgodlak pes pa ni po Pepsijinih pravilih, se posipam s pepelom. sram Tongue Namreč kmalu bo dobil frizuro na balin, pa ne, ker se mi ne bi dalo česati, ampak ker on v resnici ni narejen za dolgodlakega. Od vročine bi ga kmalu infarkt.  huh
Se mu pa tudi dolga dlaka ne feclja čisto NIČ. ljubezen

Skratka moj zaključek: moj vileda pes je s tremi dlakami skrajno neugoden za uredit, moj dolgodlaki pa neproblematičen tudi brez glavnika.  veselje Mačja bo vse to uredila brez problema, sploh ne dvomim. Cool
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #726 : nedelja, 03.03.2013 : 10:40:58 »

Pepesi, a to je tista žvala, ki si jo ti od daleč in potihem opazovala Smiley

Nak  Evil
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #727 : nedelja, 03.03.2013 : 11:05:09 »

Ne vem, če lahko rečem, da je presenečenje, ampak, da bo šlo tako hitro, pa si nisem mislila  bravo

ČESTITKE  objem, zdaj se bo končno tudi pri vas začelo pravo Životinjsko carstvo  plesalec veselje

Mačja, boš videla, da boš kmalu prosila Jano, da ti dopolni tvoj nick   Tongue Grin ljubezen
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #728 : nedelja, 03.03.2013 : 11:09:01 »

Pepesi


Tole sem pa šele zdaj vidla, da si me preimenovala 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #729 : nedelja, 03.03.2013 : 16:25:24 »

sram
Saj mi bo nerodno. Tongue



Naj ti ne bo nerodno, ker ti ne pojem hvalnic zato, ker bi mladima damama pustila imeti kuŠka oz. popustila pred njunimi moledovanji, ampak zato, ker je iz tvojih zapisov videti, da ste se za to skupaj odgovorno odločile in da si jima ponudila tisto, kar je najbolj prav, starši nudimo Omladincem - torej "backup", kot ga ti določiš, hkrati pa zaupanje ob sprejemanju njihovih lastnih odgovornosti in spodbujanje k odgovornemu razmišljanju, ravnanju etc. Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #730 : nedelja, 03.03.2013 : 17:16:39 »

Mačja, Tongue odličnih inštruktoric tule je veliko, jaz bom samo malenkostni lonček pristavila, če lahko:
- če je pes prišel k tebi zavozlan, se ti zelo splača, da ga čim prej pelješ k frizerju, ostrižeš na kratko in začneš jovo na novo, ko bo dlaka dolga 2-3 cm;
- tisto s česanjem na hrbtu ne gre, če je pes zelo živahen, moji so vajeni česanja tako in drugače, ampak na hrbtu z vsemi štirimi gor  pač ne;  se veliko bolj umirijo, če jih daš na višje mesto, na stol ali kakšno mizo;
- na trebuhu počešeš tako, da daš psa na stol, sprednje tace pa ima dvignjene na višjem mestu - npr. pisalni mizi;
- špancige se pri nas fuuul niso obnesle, ker jih je izgubila, predno si rekel keks, gumice znajo biti ok, samo ne zategnjene pri glavi, ampak na sredini dolžine.
Ostalo bodo pa druge.  Smiley Smiley
Pa pričakuj, da bo pravo naravo pokazal šele, ko bo dal lučko stran in se bo adaptiral.  Tongue Tongue
Prve dni je bila še naša Dita tak angelček, da ni bilo za verjet.  Grin Grin
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #731 : nedelja, 03.03.2013 : 19:30:35 »

Hvala za vse nasvete. Kiss

Ravno o tem sem že razmišljala, da moram počakat vsaj 14 dni, da se tamal sploh pokaže v pravi luči. Zdaj ima še lučko in jo bo imel še do srede. Tačke pusti brisat, tudi s tušem smo jih že zmočili. Stoji čupavc mali v banji in čaka  Kiss. Res potrpežljivo bitje. Vidi se, da ga ovratnik moti, ampak tako pač je. Nč boooogi Grin.
Danes smo ga počesali z glavnikom, tako bolj nežno, da ne bi cukali. Pa je mali kar stal in sklonil glavico in čakal  .
Vozlov nisem nikjer videla, res pa je, da tam pod ovratnikom ne morem kaj dosti. Nogice tudi pusti česat, edino po trebuhu ga pa nisem, ker čakam, da se bo sam ulegel na hrbet ali bok. Ne bi ga še vlačila preveč, dokler ne grejo šivi ven.
Zaenkrat deluje res potrpežljivo, ampak se ne pustim uspavati, šele ko bo aklimatiziran, bo pokazal vse svoje čare  Kiss. Trenutno se niti ne more kaj dosti upirat, tako da ni rečeno, da vse stoično prenaša, lahko samo ve, da ta hip pač ne more se izognit.

Nike pravi, da Maxi smrdi  Grin. Ja. Malo smo se crkljali na blazini z malim čupavkom, nakar je on šel v svojo posteljo. Zatem je prišla lubica moja, prevohala, se namrdnila, se obrnila in šla. Ko pa sem šla v sveže preoblečeno posteljo ravno izpod tuša, je prišla in se z užitkom zleknila zraven.
Ok, res pod tisto plastiko Maxi ne diši glih po rožcah, ampak če si pa en mal prešvican, pa tud ni treba kr dol past  Cool.
Danes je tudi že čisto pomalem že spet zapredla v naročju  Kiss, maca moja Cheesy


Ah, še zgodbica:
Gre tamala na sprehod z Maxijem in se dobi s sošolko, ki ima kvazi maltežana, al nekaj malega belega v glavnem. Že prej je bil problem, ker ko je povedala, da imamo kužija, je ta sošolka rekla, zakaj da nje ni nič prej vprašala za nasvet, ker ona ima pa psa že štiri leta in ima izkušnje! Naša tamala pa ne bi bila moja, če ne bi direkt povedala, da je to odločitev je sprejela njena mama, ki se je že znala pozanimat pri odraslih strokovnjakih, ki pa res kaj vejo o psih. In da ona zanjo ni verodostojen vir podatkov, ker svojega psa niti na sprehod ne pelje vsak dan. Da mi nismo prinesli domov psa, ker bi ona tako hotela, ampak ker sem se jaz tako odločila. Žal je pri 95% otrok to nezaslišano. Kera tastara, kva teži!!
(samo mene pa tistih 95% čisto nič ne briga).
Se vrneta domov in že v predsobi čutim, kako je vznemirjena. Potem razloži, kako ta sošolka nima pojma, da sploh ne skrbi za svojega psa, da je pes nič ne uboga, da je trdila, da so bili v pasji šoli in je nekaj časa ubogal, zdaj pa spet ne, da je hotel Maxija naskočit, ker še ni kastriran (pes star 4 leta!!). 
Zelo jo je ziritiralo, da je sošolka grdo govorila o svojem psu, se mu posmehovala in je naša imela občutek, da lastnega psa ponižuje, kar je našo zelo zelo odvrnilo.
Nato prizna, kako prej sploh ni videla vsega tega, odkar pa citiram: "sem prebrala knjigo in bila včeraj v šoli in slišala vse, kar je tršica rekla, me pa to moti", konec citata. Povedala je, da Maxi ni hodil kot po navadi malo pred njo, ampak je ves čas rinil do zadnjega centimetra 8m fleksija, da bi ja bil čim bolj stran od te sošolke in njenega psa. Hkrati jo je pogledoval: "kot bi mi hotel reči, pejd greva stran od teh dveh".
 (Jaz sama poznam njihove razmere in v kakršnem ta punca raste, ne more biti drugače. Žal se njena mama ne zaveda, kakšno doto daje od sebe, ampak če nekdo noče pomoči, mu ne moreš pomagat. Po besedah njene mame je pes: sama svinjarija Shocked.)
Tako sem po tem silnem čustvenem izlivu, med katerim je Maxi sedel na brisači v predsobi in čakal, da mu obriše tačke, ona pa je sedela zraven njega na tleh in seveda je morala takoj to ven dat, pred vsem ostalim, rekla, da se strinjam, da je Maxi hotel stran, ker že ve, da nista ok.
In tamala:" ja, sej a si slišala, kaj je rekla tršica, da psi čutijo naše kemične reakcije, se pravi je čutil tudi njuno negativno energijo in je še mene hotel stran spravit. Ne bova se več z njima družila."
(hvala bogu, že tri leta vem, da to ni dobra družba in ves čas nekak korigiram, ampak ne moreš pa direkt prepovedat, ker pol je še bolj zanimivo, pa še v istem razredu sta).

Še dobr, da mamo psa  Cheesy


Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #732 : nedelja, 03.03.2013 : 19:46:04 »

Oooo, čestitke za po-pasenje  Cheesy

(Šeenaexmacjekuncja  Cool)

Tale Maxi pa ni od muh, še prav se ni vselil pa že red dela  Wink

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #733 : nedelja, 03.03.2013 : 19:47:03 »

Hehe, taprava zgodbica!  Smiley In, res, še dobro, da jih imamo, naše žvale. Tudi meni se kaj takega še vedno dogaja.  Wink
Nike pa tudi že ve....macica prava!  Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #734 : nedelja, 03.03.2013 : 19:47:39 »

Joj, Mačja, kake biserčke imaš ti doma Kiss

Čist sem zaljubljena v tvoji punci ljubezen Lahko si ponosna (saj vem, da si), da maš take samostojnomislečepametne glave doma Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines