mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 15:25:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271037 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1125 : sreda, 15.05.2013 : 12:57:31 »

Aaaa, vidiš, kako pametnega psa imam! Zato torej jo je odnesel na balkon in tam užival. Pametno mamino! Smiley
Oba mačka sta ga sicer hodila gledat, ampak sta ga pustila čisto pri miru, brez pihanja, renčanja ali kakršnihkoli drugih zvočnih dodatkov Smiley!
Imaš pa res pametno pasje dete   Cheesy Kiss ljubezen
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1126 : sobota, 18.05.2013 : 22:42:43 »

Mali beli čupavi in jaz sva nazaj z večernega sprehoda. Pravzaprav dobro dene večerni sprehod tudi meni. Lips Sealed
Najraje grem sama, da sem lahko res pozorna nanj, da gledam, kaj počne. Dokler samo voha in se potem na tisto mesto polula, ok, ga označi, ga ne sekiram. Ko bi pa on kaj probal jesti ali piti, pa treniram "ne" in "pusti" in sem zelo zadovoljna, ker posluša.  Vadim v opazovanju drugih psov, da če se le da, že vnaprej skušam določit, ali se bosta povohala ali ga raje zamotim, da se preusmeri name. Če se s kom povoha, moram paziti, da ga ne povlečem ali prehitro rečem "pridi, greva", ker takrat je on potem ves pameten in nahruli drugega, češ jaz si upam, lej kaka baba stoji za mano  Shocked!
Kadar dovolj zgodaj začnem njegovo pozornost preusmerjati nase, je vedno uspešen mimohod, samo da pa nikoli ne bo smel z nobenim psom se družit, jah, klinc pa tako družabno življenje  Angry!

Poskusila sva tudi z družbo enega velikega črnega psa, velikosti g. Psa, samo da je ta nekako širši, bolj čokat, aja, pa mešanec je.
Pes je bil družaben in miroljuben, le Maxi se ga je na začetku malo bal in ni hotel preveč zraven, ker je črni imel 45 kg, Maxi pa 4,7... . Proti koncu druženja je že pogruntal, da so tudi taki veliiiiiki psi čisto ok, ampak jaz pa nisem bila nič navdušena in je ostalo samo pri tem prvem poskusu.
Enostavno, ko grem s psom ven, sem s psom in se ukvarjam z njim.
Nimam psa zato, da ga lahko trikrat na dan "peljem kakat" zato, da bi za prvim grmom naskrivaj kadila. Če se gre kadit, se gre, ko imaš čas za to, ko je vse drugo narejeno in potem počneš to javno in z užitkom. Naskrivaj za grmom to ni užitek in je brezveze. Poleg tega jaz rabim obe roki frej, ko sem z malim, kako naj si drugače porežem prst s flexijem???  Undecided
Dobro, saj zdaj imam flexi na trak, ampak vseeno rabim obe roki Undecided.
Tako zdaj hodiva sama in se imava super.

Zdajle se stiska zraven mene in zgleda popolnoma zadovoljen (čeprav danes ni dobil nobenega lulčka  Grin).

S šolo sva zelo zadovoljna  Kiss, čeprav pri spraševanju ne blestiva  Roll Eyes, ker ne marava pisat domače naloge  sram in tako bo treba zdaj malo bolj pljunit v roke, ker bo kmalu konec šolskega leta  Cry.
(Res je tudi, da je tamal doma čist navdušen, ko kaj delava in se mu kar učki svetijo  Kiss Kiss Kiss, samo da kaj počneva, samo da se ukvarjaš z njim, rito malo). Ja, in ko rečeš "sedi" in se najprej usede maček, daš še njemu priboljšek! Ne vem zakaj, ampak mački pri nas precej dlje zdržijo v položaju "sedi", kot pes. Ta ima zgleda federčke v riti, ga kar dvigne 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1127 : sobota, 18.05.2013 : 23:02:28 »

Jaz nobenega svojih nisem prav nič šparala pri nobenem stiku z drugimi psi, če sem presodila, da so dovolj socializirani in miroljubni. S tamalo sva imeli nekaj težav z velikimina začetku, ker se jih je bala, ampak sva super napredovali. navajanje na druge pse je še posebej pomembno pri malih, ker se znajo sicer hitro spremeniti v bevskajoča ščeneta z veliiiko zaslombe na drugi strani štrika, zato sem jih, če je le bilo dovolj varno, pri spoznavanju z drugimi spuščala. Ampak sem začela od malega. Kako je z odraslim psom z že oblikovanim vedenjskim vzorcem, bi pa težko karkoli rekla.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1128 : sobota, 18.05.2013 : 23:08:43 »

Verjetno pa je pri tem najpomembnejše, da se najprej lastnik znebi neprijetnega občutka pred velikimi psi in se dovolj sprosti.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1129 : nedelja, 19.05.2013 : 18:29:42 »

Za vse oboževalke malega belega mačota ena pozerska iz šole! Cool Z vetrom v laseh!

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1130 : nedelja, 19.05.2013 : 22:15:27 »

Opa, tapravi resni šolarček Cheesy

Maxi ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1131 : ponedeljek, 20.05.2013 : 21:28:43 »

Za vse oboževalke malega belega mačota ena pozerska iz šole! Cool Z vetrom v laseh!
Cisto smo padle v nezavest  ljubezen  ljubezen
Foreverobozevalke  Kiss  Kiss

Mačja, prosim poglej v Snoopyjevo temo, da se dogovorimo za kafetek... Kiss
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1132 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:31:58 »

Tole je bila vaja "privez" in sem mu morala kazat hrbet, zato nisem videla, da je takooole gledal za mano, revček božček  Kiss Kiss.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1133 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:32:47 »

Ojoj, šarmer Kiss Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1134 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:37:16 »

Ta šarmer privlači ljudi, da bi ga kar božali in to pazi zdej, predvsem mlade moške  Angry Grin.
Ni čudno, da ga omladinki tako radi ven vodita  Angry!

Danes je eden ga pobožal, pa mu je rekel njegov kolega: pust psa, te bo ugriznil!
Pa mu ta ogovori: ma ne, kje, on me ne bo, me bo prej gospa!
Sem rekla: res je!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1135 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:39:52 »

Kaj se jeziš, rajši izkoristi to, da mlade moške privlači in si kakšnega izberi.  Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1136 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:48:35 »

Kaj se jeziš, rajši izkoristi to, da mlade moške privlači in si kakšnega izberi.  Wink

Da me obtožijo česa!?!? Ne ne.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1137 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:55:51 »

Ja o kako mladih moških pa je govora? Jaz sem imela v mislih že polnoletne.  predaja
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1138 : ponedeljek, 20.05.2013 : 22:58:57 »

Ja lej, če je polnoleten po ameriških zakonih, je še vedno pol premlad zame  Evil Evil Evil

Pa tudi ne da se mi s tem ukvarjat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1139 : ponedeljek, 20.05.2013 : 23:00:17 »

A dej nehi, NoJinx, da bo potem na postelji prostora zmanjkal za uboge žvale Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines