mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 11:18:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1665 : četrtek, 01.05.2014 : 11:22:44 »

Mačja, saj poznas tisti obcutek, ko nekaj preberes in se ti kar kurja koza naredi? No, tako berem tvoje poste... ljubezen
Cestitke vsem, res smo od srca veseli, da ste se nasli... in da celo veste, da je taka sreca privilegij...  Kiss   objem
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #1666 : četrtek, 01.05.2014 : 14:54:57 »

O, kolk lepo. Cheesy Čestitke za obletnico. Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1667 : sobota, 03.05.2014 : 00:04:11 »

Nike se zahvaljuje in pravi, da je to samoumevno, če imaš pedigre.



Kako sem ugotovila, da je Maxi pes

Da vam povem zgodbico. Ker smeh je pol zdravja, a ne?  Cheesy
Maxi je eno mirno, nežno, potrpežljivo bitje, za katerega sem mislila, da je v bistvu muca, ki hodi ven lulat in kakat.
Samo se je izkazalo, da ni.
Začelo se je na enem od popivanj, kjer so izkušeni pasji stronkovnjaki v podobah NoJinx, Xene, S in M itd. ugotovili, da rabi Maxi več socializacije (beri več obiskov gostiln in drugih novih krajev).
Torej naj poleg pohajanja po travnikih in njivah začneva zahajat še na malo bolj kultivirane kraje. Samo niso rekli, da greva lahko kar direkt v Cankarjev dom.  Tongue

Naš domači lokal malo belo že obvlada. Jaz na enem stolu, on na moji jopci na drugem stolu in uživava. On spi, briga ga za druge goste. Če so na štirih nogah, sicer dvigne uhe, ampak mu ne pride na misel, da bi se oglasil ali da bi hotel na tla. Zato pravi šefica lokala, da je on njena najbolj zadovoljna stranka.  Torej to smo odkljukali in sva šla na tak taprav obisk na dom.
Tam ni bil tako zelo miren, na začetku je bil zelo nemiren in se je tresel ko šiba na vodi. Pa sem pogruntala, da če ga imam enostavno v naročju ali pa se usedem z njim na tla, da mu potegne, da sva na obisku in bova šla potem domov. Po prvih 20 min se je umiril in se je celo igral z lastnikom, je pa res, da me je imel ves čas na oku. In jaz njega. Tam imajo dve leti starega otročka, ki ga je Maxi totalno ignoriral, lastniki pa so seveda preverjena roba z moje strani in otroka učijo, da se živali pusti pri miru, se vanje ne rine, skratka, da so živa bitja, do katerih se obnašaš spoštljivo. Itak si težko zamislim sebe, da bi pri mojih letih in izkušnjah sploh šla v hišo ljudem, ki to niso. Ampak to je druga zgodba.

Tale se nadaljuje tako, da sva z Maxijem uspešno osvojila še nekaj lokalov in še en obisk in zaključek je, da so Maxiju lokali bolj všeč kot drugi domovi.  huh

Potem pa pride to, kar eni čakajo in se že smejijo, a ne Queenie??!  Wink
Ja, šla sva h Queenie na obisk. Kadar gre Maxi z mano na obisk, ga vedno nesem. Mene ne moti, da se umaže, saj imamo hvalabogu še tekočo vodo doma, ampak ni glih po bontonu, da uletiš k nekomu z blatnim psom, al kako? Nike Maxija vedno skuša umiti, ko pride s sprehoda, torej že ni najbolj čist, ko pride z mokre trave. Da dežja te dni ne omenjam. jezen

Na obisku se je Maxi izkazal v vsej svoji pridnosti, ni se nič tresel, torej sva napredovala. Ali pa se je samo tako zelo dobro počutil pri njih, tega pa še ne vem. Seveda, ker je majhen in luškan, je dobil priboljške. Pa sploh ni bila sobota. Mogoče je pa deloval lačen? Sad
Nakar mu je Queenie dala suho svinjsko nogico. In to malo belo je skontalo, da tega ne bo mogel pojesti, in je odnesel zadevo na vrt. In ga midve gledava. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  Kiss
Gre mali v kot vrta, tja, kjer je bila taka fina rahla črna zemljica.
Se začne Queenie režat: Iii, lej k bo zakopal!
Jaz jo gledam: Aja? Kaj bo zakopal?
Pravi ona: ja kostko ne!
In gledava dalje, kako malo belo stoji na vseh štirih in z glavo rine naprej in nazaj.
Torej: ONA je gledala, kako zakopava, JAZ sem pa čakala, da bo začel kopat!!!!!!  butnglavc
Mine nekaj časa.
Pravi Queenie: kok je luškan, lej kako koplje.
Pravim jaz: saj ne koplje, s smrčkom nekaj rine.  Huh
Ja, pravi ona, saj S smrčkom koplje.
 Shocked Shocked Shocked
S smrčkom? A ne s tacami??
Neeeee, reče Queenie, saj ni maček! On je pes in zakoplje s smrčkom! 
A veš, sem rekla, da še nikoli nisem pravzaprav videla psa kopat. Slišala sem že, da rečejo NE kopat!, ampak nisem nikoli pogledala, kaj pes dela. Maxi pa tega še nikoli ni naredil, ker je hrano zunaj dobil samo v obliki mini priboljškov v pasji šoli.
In on je to tako resno naredil, ko pravi pes!!!  Cool

Od šoka sem prepozno potegnila ven telefon:
posnetek bo, ko najdem navodila za napopat


Zdaj je jasno: Maxi JE pes!
Sem bila tok ponosna, ko mati, kadar ji dete shodi.
Naslednji dan sem slišala, da pes zakoplje s smrčkom, odkoplje pa s tacami. Svašta!

ponosna lastnica malega belega psa, ki koplje
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1668 : sobota, 03.05.2014 : 04:46:40 »

 
Bravo omelce.  Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1669 : sobota, 03.05.2014 : 10:19:49 »

klik

En zadovoljen taprav pes  Kiss
Tukaj je delo že opravil, sem bila prepozna  sram
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1670 : sobota, 03.05.2014 : 12:10:35 »

Bravo mali  Grin Kiss Kiss
Te Tvoja le še ni genetsko spremenila  veselje bravo
Logiran
Queenie
midi
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #1671 : sobota, 03.05.2014 : 15:09:32 »

 Grin Grin Grin
Maxi, pridi s tvojo še kdaj na obisk, da jo spet presenetimo -njen šokiran pogled je bil neprecenljiv Evil.

 Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1672 : sobota, 03.05.2014 : 15:39:40 »

Grin Grin Grin
Maxi, pridi s tvojo še kdaj na obisk, da jo spet presenetimo -njen šokiran pogled je bil neprecenljiv Evil.

 Kiss
Grin Grin Grin
Bravo, malo belo! Tako se dela!  Grin Grin Grin
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1673 : sobota, 03.05.2014 : 15:58:41 »

Kwa? Naša tudi gleda k tele v nova vrata wtf, ker je do zdaj vidla samo pse, ki so kopali TAKOLE s tačkami, ne pa s smrčki. Svašta.
Tako, da nisem ziher, če gre za verodostojen dokaz za to, da je malo belo omelce res pes. Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1674 : sobota, 03.05.2014 : 16:09:29 »

Kwa? Naša tudi gleda k tele v nova vrata wtf

Pa še ena!   Shocked Pri nas tud kopljemo s tačkami   Lips Sealed  - res pa je, da imam jaz doma nekaj podivjanih terierjev, ne pa tko nobel omelca kot je Maxi.  Kiss

Pričakujem, da se bo na tem mestu zdaj razvila znanstvena razprava.  Tongue  Cool
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1675 : sobota, 03.05.2014 : 16:18:40 »

Pujseki kopljejo z rilčki  pevka
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1676 : sobota, 03.05.2014 : 16:30:58 »

S smrčkom je samo zakopaval trofejo  Wink
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1677 : sobota, 03.05.2014 : 16:54:45 »

S smrčkom je samo zakopaval trofejo  Wink

Ja, tako so tudi meni razložili. Če bi jo šel pa iskat čez nekaj časa, bi pa s tačkami odkopal.
Ravin posnetek najbrž kaže psa, ki je zavohal miš/voluharja/krta/nekaj in se hoče dokopat do tega.

Priznam, da sem najprej mislila, da je razlika v načinu kopanja, ker ima Maxi ipak samo 40,7 Newtonov, pesek z Ravinega posnetka pa vsaj 450! Ampak ni fora v sili moči, ampak v nameri kopanja. 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1678 : sobota, 03.05.2014 : 18:48:34 »

Pa še ena!   Shocked Pri nas tud kopljemo s tačkami   Lips Sealed  - res pa je, da imam jaz doma nekaj podivjanih terierjev, ne pa tko nobel omelca kot je Maxi.  Kiss

Pričakujem, da se bo na tem mestu zdaj razvila znanstvena razprava.  Tongue  Cool
Jaz tudi upam na to!
Ker pri nas sem parkrat doživela, da je Roko (pazi zdaj!!!) s smrčkom rinil listje na kup, da bi prekril lastni drek, ki ga je "odvrgel" očitno preblizu hiše. Prvič nisem mogla verjeti, da prav vidim, potem je pa to še parkrat ponovil. Hmmmm, ne vem, a to pomeni, da hoče biti maček? Grin Evil
Kosti in podobnega pa ne zakopava, tako da o pasjem poreklu po tej plati ne morem nič iz prve roke povedat ... ODkopava pa namišljene ali prave miši občasno v gozdu na tak način (klik), kot tale z Ravinega filma Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1679 : sobota, 03.05.2014 : 18:50:09 »

No evo, pa sem se spet nekaj novega tlelele naučila  Cheesy  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines