mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:09:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Flik
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flik  (Prebrano 19763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #30 : četrtek, 31.05.2012 : 18:37:39 »

Eh, to je pa čisto lahko... (reče luna7, ki je pred posvojitvijo Boni imela psico redkokdaj pripeto...)  Wink
Res, čisto lepo smo se navadili. Malo so mi kakšnih 14 dni delali živčki, kako in kaj, potem pa je to postala rutina. Povodec preide v male možgane in deluje skoraj samodejno.  Grin
Ravno tako kot je bila rutina s prejšnjo psico, da sem jo imela vedno z enim učem pod kontrolo, ko je ona nekje okoli mene šarila po okolici.  Smiley
Flik, taprave boš dobi, boš videl!  Kiss
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 10.06.2012 : 10:15:20 »

Samo zanima me, zakaj ni njegove slike tudi na vaši fb-strani? Da jo še malo podelim okrog? Smiley Saj, če sem prav razumela, je na voljo za posvojitev, samo a povodcu bo moral biti, ne?
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #32 : nedelja, 10.06.2012 : 13:33:19 »

Išče dom ja, dom z non-stop povodcem na neograjenih površinah  Smiley





Gre tudi na FB zdajle.
Logiran

border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 10.06.2012 : 13:55:17 »

Super. Smiley Sem že delila naprej. Wink Upam, da čimprej najde nov dom.

Res mi je ful luškan, samo kaj ko imamo že 4 in ker smo na kmetiji, tale o non-stop povodcu nikor ne bi šlo pri nas čez... Sad
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #34 : ponedeljek, 11.06.2012 : 07:23:05 »

Res mi je ful luškan, samo kaj ko imamo že 4 in ker smo na kmetiji, tale o non-stop povodcu nikor ne bi šlo pri nas čez... Sad

hehe, tole pa moram tule demantirat. To sem tudi jaz mislila, saj imamo podobno situacijo, pa smo vse lepo rešili. Wink  Res je, da moram biti precej pozorna, kadar smo na naši domačiji, da vem, da je Boni privezana. Pa malo več dela je, da jo ob opravilih prestavljam z ene točke na drugo - seveda je na tadolgem slednem. In, da je tudi v avtu z ostalimi psi privezana, saj, ko se odprejo vrata, ponavadi znajo vsi navaliti ven. V glavnem, na to, da je naša Boni vedno na štrikcu, smo se vsi počasi navadili  Cheesy (razen sosedje, ki tega pač ne razumejo...  Roll Eyes ).
Je pa res, da je to moj edini pes, s katerim imam dela. In, da je veliiiiko lažje imeti takšnega psa v urbanem okolju, kjer odideš v naravo z namenom, ne pa da tam tudi živiš. To so moje dosedanje izkušnje.  Wink
Logiran
Pepe
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 11.06.2012 : 09:44:02 »

Zelim mu da cimprej najde lep dom saj berem da ima zivahno preteklost. Je pac zvedav in nos ga potegne za vonjem...pobegulja mala lustna.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 11.06.2012 : 09:44:38 »

Nočen smetiti po njegovi temi, zato samo dodajam:
luna7 verjamem, da se marsikaj da, samo pri nas imamo konje, med katerimi preživimo veliko časa in verjemi, da če imaš konje, ki ne gledajo preveč kam stopijo - se tole s štriki lahko hitro tragično in nesrečno konča (konj stopi na štrik, pes ne more nikamor, drugi pridrvi mimo...). Sad
Da bi bil ta čas privezan, pa verjamem da nobenemu ni v interesu.
Zato - upam, da čimprej najde super nov dom. Wink
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #37 : torek, 12.06.2012 : 13:59:56 »

No, tudi pri konjih se da imet begosumnega psa, samo ga pač ne privežeš v ogrado med konje, ampak izven nje, ane. Tako delam tudi jaz z mojim psom, ker bi šel za nosom takoj, ko bi zavohal kakšno divjad.

Se pa strinjam, da je bolj komot (pa čisto nič drugega, zato se mi zdi tale antireklama kako se ne da, kr neki, res Roll Eyes) imet psa okrog konjev skoz spuščenega, ker mam tudi eno tako, ki je skoz za moj ritjo in mi je tudi gledat ni treba kje hodi, ker ona meni sledi Wink.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #38 : torek, 12.06.2012 : 14:46:07 »

Nočen smetiti po njegovi temi, zato samo dodajam:
luna7 verjamem, da se marsikaj da, samo pri nas imamo konje, med katerimi preživimo veliko časa in verjemi, da če imaš konje, ki ne gledajo preveč kam stopijo - se tole s štriki lahko hitro tragično in nesrečno konča (konj stopi na štrik, pes ne more nikamor, drugi pridrvi mimo...). Sad
Da bi bil ta čas privezan, pa verjamem da nobenemu ni v interesu.
Zato - upam, da čimprej najde super nov dom. Wink
Sej jst te čisto razumem, kako je, če veš, da imaš takšno življenje, kjer ne moreš imeti psa vedno privezanega.  Smiley

Sem pa povedala samo mojo izkušnjo, ki je imela čisto enake stavke na začetku, preden sem se odločila za Bončico. In, seveda, ni mi žal niti za trenutek. Vsaj jst sem takšna: ko se odločim, zadeva steče v celoti in zavestno se podam v to-to pomeni, da sprejmem "pravila igre". Sem se pa pred tem temeljito vprašala, če mi bo zneslo in sem se definitivno razgledala naokoli, kako pa drugi takšne pse obvladujejo. In, na tem forumu sem dobila en kup odgovorov  Wink. To povem le za tiste, ki oklevate....  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #39 : torek, 12.06.2012 : 15:41:44 »

Sčasoma se včasih s trdim delom in veliko truda celo doseže zelo lepa poslušnost brez povodca in odpoklic Smiley Seveda ne vedno in nikoli 100%, ampak za na tem delat vsekakor je Roll Eyes Evil

Ne menjam našo Neliko za nič na svetu in toliko lepih povodcev imamo, pa a jih zares nucali ali ne  Cool
Logiran

Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #40 : torek, 12.06.2012 : 15:50:53 »

No, tudi pri konjih se da imet begosumnega psa, samo ga pač ne privežeš v ogrado med konje, ampak izven nje, ane. Tako delam tudi jaz z mojim psom, ker bi šel za nosom takoj, ko bi zavohal kakšno divjad.

Se pa strinjam, da je bolj komot (pa čisto nič drugega, zato se mi zdi tale antireklama kako se ne da, kr neki, res Roll Eyes) imet psa okrog konjev skoz spuščenega, ker mam tudi eno tako, ki je skoz za moj ritjo in mi je tudi gledat ni treba kje hodi, ker ona meni sledi Wink.

No, jaz ga imam včasih ravno zaradi konjev privezanega. Huh Če ocenim, da zanj ni varno, me noben štrik ne bo oviral.  Wink
In še sigurno prej konj (tudi po nesreči) pohodi psa kot pa se zaplete v štrik - kot je že rekla Royalty, ne vem kje imaš sploh lahko tako privezanega.

Sicer pa kako smetimo ubogemu Fliku. V glavnem vse se da, če se hoče kajne. Kiss
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #41 : sobota, 23.06.2012 : 12:32:34 »

Nočen smetiti po njegovi temi, zato samo dodajam:
luna7 verjamem, da se marsikaj da, samo pri nas imamo konje, med katerimi preživimo veliko časa in verjemi, da če imaš konje, ki ne gledajo preveč kam stopijo - se tole s štriki lahko hitro tragično in nesrečno konča (konj stopi na štrik, pes ne more nikamor, drugi pridrvi mimo...). Sad
Da bi bil ta čas privezan, pa verjamem da nobenemu ni v interesu.
Zato - upam, da čimprej najde super nov dom. Wink

S Fru sva stalno med konji - strankami. Se pravi vsak dan drugi konji. Na začetku je morala biti stalno privezana in je bila - stran od poti, kjer hodijo  konji in to je to.
Logiran
šum
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #42 : sobota, 30.06.2012 : 14:59:22 »

Vsi   dragi  moji, ki   berete  ta  forum, imam  velik  problem

Ime  FLIK  je  pustil   v mojem  srcu velik  zaznamek.
Pred  10  dnevi  je  umrčkov moj  prijatelj Šum,  Gordon  seter. Doživel, preživel  je   čudovitih 12,6  mesecev z  menoj, hodil  po  gorah, poljih, kopal  se  je   v morju, jezerih. Živel  je   v  BS3  soseski,  v  še  kar  velikem  atriju. Ker  delam  doma,   sva  bila  partnerja   vsak  dan  24  ur  supaj. Kljub  mojemu   delu , če  sem  bila   2  x  na  leto  odsotna  za  2 -  3  dni  nikdar  ni  bil  v  pasjem  hotelu, "čuvat"  ga  je  prišla  Suzana,  ali  pa  Kristina, ki  je  bili  tudi  njegovi  prijateljici predvsem pa  občudovalki. Šum je   bil   res  poseben  kuža, lahko  takoj  umrem, če ni  poznal   vsaj  500  besed, ker   sem  mu   vsak   dan  pripovedovala  pravljice, in če   besede  ni  poznal  me  je  samo  gledal  v  oči - ne  razumem, in  sem  mu  potem  razložila, - zelo  banalno   ampak  ni  poznal  besede  avtobus - pa  sva  si  ga  šla  ogledat, ni  poznal  likalnik -  se  ga  je  na  začetku  bal, dokler  ga ni  prevohal in  spoznal, kaj   vse  ni  poznal,  pa  je   spoznal.  Spoznal   je  vse  kužke  in kužike  v naselju in  vedel  je,  da jim mora   dati  lubčka,  da  mora  reči, o.k. to   sem  rekla  jaz, dobro  jutro,  dober  dan,  dober  večer. Spoznal  je  veliko  razstavnih  psov,   no  ja   saj  je   šel  samo  8  x  na  razstave, in več  ali  manj je  osvojil  naslov,   osvojih več  BOB-ov ,  ampak ga  čakanje  na  nagrade  ni  prav  zelo  razveseljevalo,  tako da  sva zelo ,  no  ja  8  krat  sva  bila  na  raznih  razstavah  v SLO, HR, Avstriji- postal  je   evropski  prvak  v lepoti, ampak  nekako se mi  zdi ,  da  ni  prav  užival, ko  je  "dirkal"  v  ringu, in  cel   dan  čakal, o.k.  spoznal  je   druge  kužke, kužike,, ali  se  družil  na  Ptuju,  ali   raznih  prireditvah   setrov. Najraje sva   bila   sama,  ali   v  družbi  z   drugimi  setri  hodili  okoli. 
Skratka  gre  za  to, ko  mi  je  umrl  Šum  sem se  spravila  na  internet  z  željo,  da  bi   rešila  nekega  kužka  iz  zavetišča. Bilo  mi  je   vseeno   ali  je   rodovniški  ali  ne, kljub  temu,  da  sem  od  mladička  do  pozne  starosti  vzgojila  3  Irske  setre,imela  sem  celo   leglo - psarno ,  in enega  Gordon  setra,  ampak  sem  si  rekla, leto   dve  starega  kužka, ki  bi  postal  moj   spremljevalec, prijatelj, družabnik.

ODKRILA  SEM  kužka  Flika - angleškega  setra, ki  že  leto   dni   od  7.  septembra 2011  "domuje"  v  Sloveniji, od  maja  2012 pa   domuje  v  ZAVETIŠČU  HORJUl.  In  tukaj  se  začne  moja  ponovna  bolečina. Dame  iz  zavetišča  Hurjul, razen  gdč. Jerneje, ki  je  očitno  edina  pozitivna  oseba  v  tem zavetišču Horjul, govorim iz  lastne izkušnje,  se  ne  zmenijo  zame. GOSPODARICA/direktorica   gospa  Polona Samec, me  po  30  pozivih ni  uspela poklicati nazaj, res  je  zelo  zaposlena  gospodarica, ni  odgovorila  na  moje   4  maile, zelo  zaposlena  Cruella, ki  nikakor  ne  želi  oddati  Flika, očitno  po  njeni   veleumni  oceni,  da  nekdo   ki  je   preživljal  življenje  z   4  setri,  ni  primeren,  da  bi   nadaljeval   dobro  življenje  z  njenim  varovancem FLIK-om  -  najdenčkem, za katerega bi se  morala potruditi,  da mu  priskrbi  dober  skrben dom,  vsaj   tako  piše  na  njeni  spletni   strani. Skratka  v  10  dneh   Milenka  Knez  ni  uspela komunicirati  z   gospodarico  Polono  Samec, ni  bila  povabljena  na  interviju,  ni   dobila  odgovora zakaj  ne  bi  bila  primerna  skrbeti  za   mladega  - zdaj   vam  pa  tudi  povem  vsem - hudo  zanemarjenega, zavozlanega -  saj  veste  kako  svilnato dlako  imajo  setri - NEPRIMERNO   SUHEGA ,  saj  ta  FLIK  tehta samo   enih   10  kg, kužki  v ZAVETIŠČU  HORJUL ,  ga  podrejujejo - no   ja   to   sem  ugotovila   v  15  minutah, ko  sem  ga  že drugič  obiskala - o.k.  prvič   sem zamudila  uradne  ure  za   5  minut, in  nisem  uspela  spregovoriti  z   gospo   Polono,  saj   veste, kako  je   v  podjetjih,  trgovinah uradna  ura  je   do   12,30 , potem  za   vas  nimamo  več  časa . Dejstvo  je   da  to  zavetišče HORJUL   živi  od   donatorjev, prikaz   bilance  je   106.000 €  prihodkov, in  zdaj  šele  vem  zakaj   Milenka  Knez,  ne  more   dobiti   kužka  iz  zavetišča  Horju. Najbrž  bi  morala  najprej  donirati   1000  €,  da  bi   se  gospa  Polona  pogovarjala  z  menoj, pa   saj  bi,  ampak  naj  mi  to  povedo, kar  bi  lahko  naredili  v  2  minutnem  telefonskem  pogovoru.....

Ne  vem  ali  je  namen  zavetišč,  (pozivam  Zavetišča po  vsej  Sloveniji,  da  mi  odgovorijo) , ki   so  odprta  z  dobrim  namenom  pomagati  najdenim  psom in  mačkam,  ampak  če  nekdo   želi   določenega  psa, katerega karakter  pozna -  tega  psa  ne  more dobiti, ker  je   je   Cruella  odločila, da  ga  Milenka  Knez  ne  bo  dobila, pa  niti   me  ne  pozna,  ni  me   videla, ni   se  pogovarjala  z  menoj.

MOJE  MNENJE   -  vzrok  je  nekje   drugje -  ali  Zavetišča  delajo  neke  zgodbe bogih  kužkov, muck,  da  bi   vplivale  na  srca  donatorjev - darujte,  darujte, živalice  potrebujejo  vaše  dobro  srce ....
 Sama  sem  dolgoletna  članica  Lions  kluba  Ljubljana,  res  je  mi  darujemo  predvsem  slepim osebam in otrokom, predvsem pa   tudi  dajemo  sredstva  za  šolanje psov, ki  pomagajo  slepim.

SKRATKA ALI KDO  NAJDE  ODGOVOR IN  MI  GA  POSRDUJE, PREDVSEM PA  POZIVAM  ZAVETIŠČE  HORJUL DA  MI  POSREDUJE  ODGOVOR -   Zavetišče  Horjul  MI GA NE DA,  zakaj   bi  bila  Milenka  Knez , neprimerna  posvojiteljica  za  kužka  FLIKA.

Zelo  bom  vesela   komentarjev  Milenka  Knez  Trebinjska   14, Ljubljana  041  724  415
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #43 : sobota, 30.06.2012 : 15:30:59 »

Veseli me, da je Šum, kljub temu, da se je prosto sprehajal po BS3, doživel dvanajst let in pol. Njegov brat, za katerega ste ga hoteli pred dobrimi dvanajstimi leti zamenjati, ker se vam je zdelo, da ima lepši odtenek rjave barve, je žal doživel deset let manj zaradi genetske napake, tako, da ste imeli srečo 2x.

Fliku pa želim en res dober dom, kjer bo na neograjenem vedno na povodcu!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #44 : sobota, 30.06.2012 : 15:48:49 »

Kje pa piše, da ga nebi imela?  Huh

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Flik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines