mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:09:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Težave s posvojeno 2,5 let staro Bordojsko dogo
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težave s posvojeno 2,5 let staro Bordojsko dogo  (Prebrano 11752 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : sreda, 23.05.2012 : 18:48:15 »

Začni ga lepo navajat na pesjak kot da bi imel mladiča, vsak dan 5 minut več...pa se bo pomoje vse uredilo Smiley
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #16 : nedelja, 27.05.2012 : 23:23:04 »

Pes je očitno navajen bivanja v hiši in tam tudi hoče biti. Ti se moraš odločiti kje bo. Če si se odločil posvojiti odraslega psa, se bosta oba učila. kjer je volja je tudi zmaga.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : ponedeljek, 28.05.2012 : 17:20:02 »

Ko smo mi posvojili petletno psico (Dogo Argentino) smo na zacetku tudi imeli velik problem z lajanjem. Psica je bila verigarka celo zivljenje, zivela je izolirana in edini stik ki ga je imela s clovekom je bil ko so ji metali hrano. Za povrh je njen glas obupen, popolnoma razglasen. Je pa lajala samo ce je bila zaprta v pesjaku, nabijala tudi po par ur v prazno. Tiho je bila samo ko je bila spuscena, tako da je pac spuscena. S tem da je imela ona ob prihodu vec problemov kot vas pes. Pri vas je dejansko problem samo locitev, kar pa mislim da je resljivo. Pes je komaj prisel k vam.
Verjamem da se psu ne mislite posvecati vec kot otroku, posvecati pa se mu morate, ja. Glede na to da ste prej ze imeli pse, ste pred posvojitvijo morali racunati s tem. Definitivno priporocam strokovnjaka, ki ima izkusnje s problematicnimi psi.
In trudite se ga cimvec zmatrati, samo sprehodi niso dovolj, pes se mora tudi mentalno utruditi. Za priboljske so fajn tudi popecena jetra s cesnom. Ne poznam psa, ki nebi obozeval takih priboljskov.
Ce je vase dvorisce ograjeno, bi ga morda probali imeti spuscenega? Vrata pesjaka naj bojo odprta, slej ko prej bo prostor vzel za svoj in hodil sam spati v koco. Naj ta korak naredi sam, ne na silo.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Težave s posvojeno 2,5 let staro Bordojsko dogo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines