mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:44:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kaj bi lahko bilo?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj bi lahko bilo?  (Prebrano 7308 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« : petek, 08.06.2012 : 16:27:55 »

Sprašujem za psico svoje prijteljice Undecided
Pred 14 dnevi se ji je začela zaletavati hrana, zgledalo je, kot bi jo bolelo grlo. Pregled in slikanje sta pokazala normalno stanje, krvna slika pa zelo znižano stopnjo hemoglobina in hudo dehidriranost.
Psica preveč spi, je normalno, prav tako normalno opravlja potrebo. Hodi na infuzije in je na 10-dnevni terapiji z antibiotiki. Kakšna prava diagnoza ni bila postavljena. Je 3-letna, doslej zdrava lagottka.
Bi imel kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo? Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : petek, 08.06.2012 : 16:53:20 »

Jaz sem imela isto, ko sem imela vnetje ščitnice. Ščitnica mi je tako zatekla, da nisem mogla požirat, bolelo me je grlo, kot bi imela vneto...
Ne vem pa, kakšne so bile vrednosti hemoglobina ipd., sem bila še v OŠ.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2 : petek, 08.06.2012 : 17:18:44 »

Hm, zanimivo, ima pa Sančo super kri kljub izjemno nizkemu hormonu ščitnice. Bi bilo pa vseeno za razmislit.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : petek, 08.06.2012 : 17:19:27 »

Kaj vse so pa pregledali na krvi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : petek, 08.06.2012 : 17:20:54 »

Ne vem, bom naročila, naj vpraša.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #5 : petek, 08.06.2012 : 18:00:51 »

Že sama anemija je lahko povod za več simptomov. Dehidracija je namreč lahko povezana z njo.
Z anemijo pa pride utrujenost in povečana potreba po spanju. Prav tako so težave z ustno votlino, predvsem vnetje dlesni, posledica anemije. Morda ima vseeno kakšno neopaženo rano v gobčku?
Vzrok za anemijo je pa pri živalih lahko marsikaj, ne nujno organskega vzroka: neustrezna prehrana ali pa bolhe npr.
Morda celo okužba z bartonello? Bi lahko bile bolečine ob požiranju povezane z limfnimi vozlički?
http://www.petmd.com/dog/conditions/infectious-parasitic/c_dg_bartonellosis#.T9IsxtSln1U
To so bile asociacije, ki sem jih imela ob branju simptomov. Upam, da bodo antibiotiki zalegli in da ni kaj hujšega.


Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : sobota, 09.06.2012 : 11:28:41 »

Hm, prehrana: prijateljica je mimogrede omenila, da jo najraje razvaja z domačo hrano in da psica obožuje pečeno meso s praženo čebulo. In sem se spomnila, da sem v temi o prehrani zasledila, da čebula pri psih lahko povzroča anemijo. Bi res lahko bil učinek tako hud? Strokovnjaki za pasjo prehrano - Nanook? Bi lahko žveplo povzročilo tudi težave s požiranjem?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : sobota, 09.06.2012 : 11:45:56 »

Zanesljivo ni zastrupitev s čebulo, bi jo morala požreti na kile.
Vsi znaki so lahko posledica anemije, vzrok za anemijo je pa lahko karkoli od zastrupitve, okužbe do genetike.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 09.06.2012 : 18:26:32 »

Kar se cebule tice imam v glavi cifro 1-3% telesne teze psa (+ odvisno od psa) da pride do kaksnih sprememb na krvi. Za cesen ne vem. Dvomim da bi pojedla toliko cebule?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : sobota, 09.06.2012 : 18:39:55 »

Hvala za ta podatek, najbrž bi to res moralo biti kar veliko.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 09.06.2012 : 19:13:11 »

Za lagottiko je to cca. 130 - 390 g
kar nekaj čebul...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : sobota, 09.06.2012 : 19:18:32 »

Ja, res je, ampak bi jo jaz vseeno popolnoma ukinila, če ima že sicer težave s slabokrvnostjo.
No ja, moji je že ne bodo nikoli dobili.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 09.06.2012 : 19:20:11 »

Nasla se eno cifro in sicer 5.5g/kg posusene cebule.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kaj bi lahko bilo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines