mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 16:08:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #30 : nedelja, 22.07.2012 : 16:50:18 »

pozabila napisat:

3. pomoč bi defitivno imel tudi iz moje strani, kot jo boš tudi ti potreboval OD VSEH doma.... ne samo ti, tudi pes ...

in še enkrat trdim .. . zavetišče ali evtanazija ni rešitev ...
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 22.07.2012 : 16:51:03 »

Zakaj pa je postal tak (nisem brala nazaj). Mislim, dokler ne veš vzroka, je nesmiselno psa že odpisati, itak ga je v vsakem primeru, ampak zdaj pa še toliko bolj!

In jaz bi predlagala Alfakan.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #32 : nedelja, 22.07.2012 : 16:56:54 »

Kot že rečeno, en mesec rešujem situacijo, odkar je napadel prvič mene, ga "rangiram" s služenjem hrane, hranim samo še iz roke, vodim v pasjo šolo da se socializira (včasih bolj včasih manj uspešno), hodimo skupaj na pohode s KD itd...

Vendar dokler tvoj pes grize samo tebe se še lahko zajeb*, ko pa enkrat začne napadati vse po vrsti, pa tisti, ki živijo okoli tebe pač razumljivo ne mislijo tega več tolerirat. Tebe ne bi motilo če bi tvoj nečak pripeljal bullterierja v hišo ki bi te napadal, pa ne bi smela imeti nobene besede pri tem kdo te terorizira v lastnem domu?
Dragi bidi, da ponovim še enkrat: zelo podobna situacija je bila z mojo psico (razlika v temu, da na domače ni nikoli zarenčala, kaj šele napadla in ugriznila). Ne bom ponovno opisovala, kaj točno je pripeljalo do ekskalacije njene napol latentne agresije, se je pa zgodilo, da je lansko leto poškodovala (še danes trdim, da je bila praska s krempljem, VURS se z menoj ni strinjal - tudi ok) 12-letno deklico. Usoda je hotela, da smo cca teden dni prej kontaktirali inštruktorja, ker smo ugotovili, da ji nismo več kos pri žejleni prevzgoji. Leto in pol smo se vozili dvakrat na teden več kot 100 km v eno smer, da je šla skozi tak tečaj, kakršnega smo hoteli in kakršnega je potrebovala. Še enkrat: ne morem ti opisati, kakšna je bila še leto in pol nazaj. Nihče, razen domačih se ji ni mogel približati. Ni se dalo na kafe z njo. Nihče ni mogel domov, če je nismo prej umaknili v drugo sobo. Danes je neprepoznavna, mirna, uravnovešena in zadovoljna psica. Prejšnji mesec, pri sedmih letih (!!!) in z njeno preteklostjo je opravila B-BH izpit. Ne kakršnegakoli, kjer ti pogledajo skozi petnajst prstov. In ne gre za izpit: gre za to, da je preobrazba mogoča, če ti tako hočeš in ob predpostavki, da je pes zdrav.

V enem mesecu ne moreš pričakovati bistvenega napredka.

Če se vam pa ne da več, pa nas nehaj maltretirati in naredi tole: kontaktiraj kakšno društvo, da ti pomagajo pri oddaji psa, jutri ponovno pokliči v zavetišče, če boš novega skrbnika iskal sam, glej, da bo to odgovorna oseba. Drugega ti ne morem svetovati. Še tako se mi zdi, da lulamo proti vetru z našimi nasveti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : nedelja, 22.07.2012 : 16:59:57 »

Takole. Prvo kot prvo: taka agresija NI normalno vzpenjanje psa lastnikom na glavo. zato dvomom, da je kriv samo lastnik. Najprej zelo temeljit veterinarski pregled na kliniki (ne pri lokalnem veterinarju). Če kaj pokaže zdraviti vzrok, če ne pa najprej postaviti varen pesjak. Nevaren pes (kar vaš je, ne glede na to ali že ima uradno oznako ali ne) NE sme biti na verigi, v hiši pa ne more biti če so napadi nepredvidljivi. Navaditi psa na nagobčnik - brez nagobčnika ne sme med ljudi. Poišči šolo, ki ima pri nas uraden program za šolanje nevarnih psov in se obrni na lastnico, ki ti bo po pravici povedala, ali obstaja možnost rehabilitacije ali ne. Včasih dejansko ni druge rešitve kot evtanazija, vendar to ne gre od danes na jutri in ne brez odločbe inšpektorja.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 22.07.2012 : 17:02:56 »

Aja pa še to: prevzogja ne bo NIKOLI uspešna, če boš psa samo hranil po roki, hkrati pa mu ne boš zagotovil DOVOLJ GIBANJA! Razumem, da je s psom trenutno izjemno težko iti med ljudi, kar pa ni rešitev oz. "izgovor", da ga vozite samo lulat. Tako ima že energije toliko, da so napadi še bolj možni, ker nima kam z njo in ga že vsaka najmanjša malenkost očitno kar naenkrat vrže iz tira.

Jaz bi predlagala: nagobčnik, močas povodec in ovratnico, pa tečt vsaj dan nekaj kilometrov ali pa na kolo, rolerje, plavat itd. Že zaradi tega bo pes bolj sproščen. Z energijsko tempirano bombo pa resocializacije itak niti začet ne morte, ker bo pes napadal vsakega, saj ja nima kaj za počet, kot grist, njegovo življenje je še hujše kot v zaporu (trenutno).

Moram pa povedat, da je IZJEMNO HINAVSKO, da se za psa trudiš en mesec (kar je, če še ne veš malo, po nav
adi prevzgoja traja eno leto, preden so pri takem psu vidna izboljšanja, drugačen način življenja in učenje ter vzgajanje pa vse pasje življenje!!!!), potem pa ga zaradi ugrizov v roku enega dneva odpišeš. Saj si ja KOMAJ ZAČEL!! Pes pa se tudi ne more pokazati v boljši luči, ČE PA ZANJ SPLOH NE SKRBIŠ KOT ZA PSA MORAŠ! To ja vključuje sodelovanje in predvsem GIBANJE, ki ga tvoj pes trenutno nima NIČ!  Zamislite se malo!
IN ODGOVORI NAM ŽE, KAKO JE POTEKALA SOCIALIZACIJA, ŽIVLJENJE ITD. PRED NAPADI!
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 22.07.2012 : 17:07:51 »

Bidi, kaj ste delali s psom, ko je bil še bitje-pes (do 6 mesecev) in kaj ste delali s psom nadaljnih 7 mesecev? Kot razumem je pes kar iznenada pri 13 mesecih postal "zver".

Do 6 mesecev ne vem, ker je zgodovina neznana. Potem ga prevzamem v zavetišču.

Od takrat pa do sedaj:

Tri sprehode na dan, en daljši sprehod eno uro sredi dneva.
Preostanek časa je bil ob meni v pisarni v večji sobi kjer delam od doma, v preostanek stanovanja nima vstopa.
V pasji šoli prej ni bil.
Vmes nekaj izletov z avtomobilom, vožnjo z užitkom prenaša.
Do vseh obiskovalcev vesel, prijazen, na ulici se pustil božat vsakomur, pozitiven odnos, nobenega strahu in živčnosti....
Druge pse samo povohal, če je kdo lajal nanj on ni lajal nazaj ampak samo gledal.


Pred vrati na verigi in na minimum sprehodih je samo od zadnjega napada naprej, par dni.
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #36 : nedelja, 22.07.2012 : 17:10:25 »

Zadnji mesec je tudi imel na voljo ogromno gibanja na poligonu KD, vendar to ni nič pomagalo ker so se napadi ponavadi zgodili ravno tiste dni ko je ogromno letal naokoli. Takrat ko me je prvič ugriznil je enako imel celo uro spuščenega tekanja ravno preden sva prišla domov.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 22.07.2012 : 17:11:46 »

Pa si povsem prepričan, da ni NOBENE stvari, ki bi povzročila take napade?

Glede gibanja - odvisno je, kakšno gibanje mu nudiš. Brezglavo tekanje ga bo mogoče utrudilo, ne bo pa prineslo vzgojnega učinka, ker pes med tem z vodnikom ne sodeluje popolnoma nič.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #38 : nedelja, 22.07.2012 : 17:13:26 »

Takole. Prvo kot prvo: taka agresija NI normalno vzpenjanje psa lastnikom na glavo. zato dvomom, da je kriv samo lastnik. Najprej zelo temeljit veterinarski pregled na kliniki (ne pri lokalnem veterinarju). Če kaj pokaže zdraviti vzrok, če ne pa najprej postaviti varen pesjak. Nevaren pes (kar vaš je, ne glede na to ali že ima uradno oznako ali ne) NE sme biti na verigi, v hiši pa ne more biti če so napadi nepredvidljivi. Navaditi psa na nagobčnik - brez nagobčnika ne sme med ljudi. Poišči šolo, ki ima pri nas uraden program za šolanje nevarnih psov in se obrni na lastnico, ki ti bo po pravici povedala, ali obstaja možnost rehabilitacije ali ne. Včasih dejansko ni druge rešitve kot evtanazija, vendar to ne gre od danes na jutri in ne brez odločbe inšpektorja.

Saj bi kaj dodala, pa mislim da nimam kaj.
Logiran

bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 22.07.2012 : 17:18:11 »

Takole. Prvo kot prvo: taka agresija NI normalno vzpenjanje psa lastnikom na glavo. zato dvomom, da je kriv samo lastnik. Najprej zelo temeljit veterinarski pregled na kliniki (ne pri lokalnem veterinarju). Če kaj pokaže zdraviti vzrok, če ne pa najprej postaviti varen pesjak. Nevaren pes (kar vaš je, ne glede na to ali že ima uradno oznako ali ne) NE sme biti na verigi, v hiši pa ne more biti če so napadi nepredvidljivi. Navaditi psa na nagobčnik - brez nagobčnika ne sme med ljudi. Poišči šolo, ki ima pri nas uraden program za šolanje nevarnih psov in se obrni na lastnico, ki ti bo po pravici povedala, ali obstaja možnost rehabilitacije ali ne. Včasih dejansko ni druge rešitve kot evtanazija, vendar to ne gre od danes na jutri in ne brez odločbe inšpektorja.
Hvala za informacijo. Se bom posvetoval z vsemi omenjenimi v tej temi, tudi s kliniko.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #40 : nedelja, 22.07.2012 : 17:26:33 »

In še kar ignoriranje vprašanj iz bidijeve strani Roll Eyes
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 22.07.2012 : 17:35:29 »

Pa si povsem prepričan, da ni NOBENE stvari, ki bi povzročila take napade?

Po internetu sodeč so krivi najstniški hormoni in njegovo uveljavljanje "vodja krdela". Zato sem ga tudi začel hranit samo iz roke in samo potem, ko uboga komando. Pa očitno ne zadošča.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #42 : nedelja, 22.07.2012 : 17:39:20 »

Je pes kastriran? Skoraj sigurna sem, da ni postal tak čez noč, vsaj brez vzroka ne. Lahko je bolezen, kot so že napisali pred menoj, lahko je že kdaj pokazal kak znak napadalnosti, ki ga niste opazili, lahko pa se mu je nekaj zgodilo. Triger, ki ga je spravil v tako stanje.
Poskusi se potruditi s psom, saj si to zasluži. Poišči pomoč pravega strokovnjaka, seveda pred tem opravi svetovane preglede pri veterinarju. Pa domače nekako pomiri, ker boste morali vsi delovati kot eden, če se boste hoteli rehabilitacije psa lotitit uspešno.
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 22.07.2012 : 17:40:18 »

Je pes kastriran?

Ne.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 22.07.2012 : 17:49:16 »

Kastracija sicer lahko vpliva na vedenje, a sigurno ne do te mere da bi bilo, samo zaradi nje,
pričakovati popolnoma "normalno" vedenje, sploh pa ne takoj.
Najprej, nujno, CT glave, da se izključi organski izvor, z ugodnim izvidom pa potem takoj
v kontakt s profesionalcem za take pse, ki bo tako in tako celostno obravnaval situacijo,
ne le psa.
In tako kot je zapisala Lanabela glede domačega okolja in nagobčnika.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines