mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 14:48:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27429 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : nedelja, 22.07.2012 : 17:52:43 »

Gibanje in zaposlitev sicer normalno pomagata, a v tem konkretnem primeru je najprej potrebno izločiti zdravstvene vzroke. Ali ste pri psu ugotovili  še kakšne druge, mogoče na prvi pogled povsem nepovezane in nepomembne spremembe? Zdravstvene ali vedenjske?

Potem pa ali iti v zdravljenje, če je možno ali  v rehabilitacijo po navodilu strokovnjaka (ne inštruktorja v kd, ki je usposobljen za šolanje "normalnih" psov, sploh pa ne kakšnega C.M. oponašalca). Glede na to, da so napadi nepredvidljivi in ugrizi hudi, se mi prognoza ne zdi dobra. Pri najstniškem postavljanju so najprej opazne druge spremembe - pes "se nosi", se ne umakne človeku s poti, noče dol s kavča, skuša pridobiti ugodnosti ki jih prej ni imel, se postavlja in napihuje pred drugimi psi, mu daje nanje tace ali glavo, jih skuša naskakovati in podrediti, če se drugi ne podredi, se tudi stepeta. Niso pa značilni nenadni hudi napadi brez vsakega opozorila. Človeku se upre - torej zarenči nazaj, če od njega kaj zahtevamo, lahko tudi useka nazaj ob kakšni bolj grobi korekciji, niso pa značilni neizzvani napadi brez poprejšnjega opozorila. Mogoče se bo kot del rehabilitacije zahtevalo tudi kstracijo, vendar kastracija sama po sebi ne bo pomagala nič, niti ni nekastracija vzrok za agresijo v opisani obliki.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #46 : nedelja, 22.07.2012 : 17:54:59 »

Aja še to: kaj opazite pri psu trenutek pred napadom?
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 22.07.2012 : 18:02:05 »

Na telesu in vedenju nisem opazil sprememb pred napadi. Morda je postal za odtenek mirnejši ko je odraščal.

Aja še to: kaj opazite pri psu trenutek pred napadom?

Zamrzne.

Na ta način tudi vem kdaj se mu moram umaknit in kdaj ga lahko božam, takrat z repom preneha mahat in postane ves lesen. Normalen pes bi v tem položaju začel renčat ali kazat zobe, moj je to naredil včasih, sedaj pa je tiho kot miška.

p.s.: zadnje čase se mu tudi zelo naježi dlaka za vratom ko začne divje lajati na "nekaj" v daljavi, prej tega nisem opažal
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : nedelja, 22.07.2012 : 18:07:57 »

Ni dobro. Jaz bi se lovila za rešilne bilke in poleg nevrološkega pregleda dala delat še test za ščitnico.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #49 : nedelja, 22.07.2012 : 18:11:19 »

Vprašanje je edino ali ga lahko na humani način oddam v kako zavetišče, da bi mu morda znali najti dom pri nekom ki bi ga spravil v red, ali tako napadalnega in nepredvidljivega psa ne morejo več oddati in ga bodo v vsakem primeru morali uspavati (torej je vseeno če grem jaz direktno k veterinarju)?
Tebi se za psa gladko j***. Se mi začenja svitat, da je vsa ta štorija okrog napadalnosti res samo ena štorija, ki nam jo serviraš na srebrnem krožniku. Kaj se je pa s prejšnjim tvojim psom zgodilo, da je po letu dni bivanja pri tebi kar "šel k drugi hiši"?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #50 : nedelja, 22.07.2012 : 18:16:32 »

Predlagam ti ****, ki ima ogromno prakse s takimi psi.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : nedelja, 22.07.2012 : 18:22:47 »

Tebi se za psa gladko j***. Se mi začenja svitat, da je vsa ta štorija okrog napadalnosti res samo ena štorija, ki nam jo serviraš na srebrnem krožniku. Kaj se je pa s prejšnjim tvojim psom zgodilo, da je po letu dni bivanja pri tebi kar "šel k drugi hiši"?

Če bi bilo tako, te teme nebi bilo. :/

Bere se zelo kompleksno in za tako mladega psa so zelo netipični. Če je to vaš prvi pes (vsaj prvi zahtevnejši), je tudi vprašanje, če opazite vse nijanse, ki so bile mogoče prisotne že prej. Čimprej zdravstveno sliko naredit in pa k nekomu z izkušnjami na individualne ure.

Takega psa dajat naprej nekomu, ki mu je pač žal za psa, a sam nima dovolj znanja, je tempirana bomba. Sad  Ker zelo težko je dobiti nekoga, ki to znanje ima in bi takega psa sploh vzel.

100% je, da tega sam ne boš rešil in tudi forum je čisto premalo.

Za začetek pa obvezno nagobčnik povsod tam, kjer lahko pride do interakcije z ostalimi in primerno zavarovat psa doma. Veriga tega ne nudi.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #52 : nedelja, 22.07.2012 : 18:30:14 »

Aja... pozabla... bidi zgoraj pišeš, da je prej v časih zarenčal, torej ni bilo vse tako krasni in oh in sploh, kot se bere na začetku, čez noč pa je iz kužka ratala zver... In vprašanje je, če le ni nekega vzorca obnašanje, ki ga morda sam ne zaznaš, tuje izkušeno in objektivno oko, ga pa lahko zazna.

Glede na opis kaže, da gre lahko tudi na napad iz strahu, ampak tukaj lahko samo špekuliramo, ker nismo videli nič. Plus da sklepamo samo glede na tvoje pisanje, ki je žal pomanjkljivo.
Ali ste šli na urgenco "samo" zaradi predrte kože?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #53 : nedelja, 22.07.2012 : 18:32:31 »

Psa s takimi težavami se ne oddaja. Razen eventuelno v zavetišče iz katerega je prišel. Jaz bi vsekakor poklicala v zavetišče in jih povprašala, ali so pri psu, ko je bil pri njih opazili kakršnokoli nenavadno vedenje. Še tako na videz nepomembno. Vse kar bi lahko izvedela (in analizirala bi za nazaj vse nenavadne reakcije psa v času ko je bil že pri vas in to zapisala) bi pomagalo in pri postavljanju diagnoze in pri morebitnem načrtovanju rehabilitacije. Predvsem bi se poskušala spomniti, če je imel že prej kakšne nevrološke izpade (recimo da se za nekaj trenutkov kar nekam zazre, deluje odsotno, potem pa je nekaj časa zmeden ali pa tudi ne, "lovi muhe"ki jih ni.....Pa seveda, zdaj za nazaj, kako se je začela kazat agresija. tudi znake, ki se takrat sploh niso zdeli pomembni.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #54 : nedelja, 22.07.2012 : 18:35:30 »

AngSeter, ne bi bil prvi in zagotovo ni zadnji, ki sprašuje kar tako, za si oprati vest. Včasih imam občutek, da ljudje s tem, ko pridejo na forum in predstavijo podobne težave, s katerimi se sicer nočejo soočiti, sebe opravičijo s "sem naredil vse, kar je bilo v moji moči".
V prvem postu je napisal, da sta v igri ali zavetišče ali evtanazija. Nič drugega ni v igri.. No, v enem od kasnejših postov se je pojavil še jagrski način likvidacije. Kaj naj si človek misli?
Predvsem bi se poskušala spomniti, če je imel že prej kakšne nevrološke izpade (recimo da se za nekaj trenutkov kar nekam zazre, deluje odsotno, potem pa je nekaj časa zmeden ali pa tudi ne, "lovi muhe"ki jih ni.....Pa seveda, zdaj za nazaj, kako se je začela kazat agresija. tudi znake, ki se takrat sploh niso zdeli pomembni.
Prosim nehaj. Vem, da nehote, ampak serviraš mu opise, ki jih lahko jutri poda vaškemu vetu, ki nima ne CTja ne znanja za dodatne preiskave.
Ponavljam: zmrazi me že ob njegovem prvem postu.
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 22.07.2012 : 18:37:24 »

Preberi tudi s strani koga bi bila tretja opcija. Če jaz ne naredim ničesar.

Glede na opis kaže, da gre lahko tudi na napad iz strahu, ampak tukaj lahko samo špekuliramo, ker nismo videli nič. Plus da sklepamo samo glede na tvoje pisanje, ki je žal pomanjkljivo.
Ali ste šli na urgenco "samo" zaradi predrte kože?

Kaj ni za psa normalno da zarenči, če se preveč približaš njegovi hrani?

Ko pes zadene žilo in puščaš za sabo po stanovanju sled kapelj krvi izgleda situacija precej bolj filmsko kot je potem, ko se krvavitev ustavi in je rana očiščena. Šel sem preventivno, če bi bilo ravno potrebno kaj šivati.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #56 : nedelja, 22.07.2012 : 18:47:18 »

To, da zarenči če se približaš hrani je normalno, ni pa dopustno. Ponavadi je to en od prvih znakov, da se nekaj kuha. In da bo treba s psom začeti resno delat.

Moksa, moji opisi niti približno niso tako dobri, da bi z njimi zavaraval strokovnjake. Pa tudi če bi bili. Moje mnenje je, da če pes postane nevaren, ne glede na to zakaj, je bolje, da se ga evtanazira kot da se zgodi kakšna hujša nesreča. Bidi bi psa očitno rad rešil, čeprav se je za pomoč odločil šele tedaj, ko je bil pritisnjen v kot.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #57 : nedelja, 22.07.2012 : 18:47:27 »

Pol je lahko tudi "šavs" na nerodno mesto... in ne ubijalski pohod.  Roll Eyes Ljudje imamo pač bolj nežno kožo kot psi.

Renčanje je normalno pasje oglašanje, ampak to, da se vodniku zdi, da to pes lahko počne vsem in povsod pa ni. In se z vzgojo odpravi TAKOJ, ko se to opazi. Psa navadi, da pusti tako šarjenje po hrani ali odvzem kosti kot dotikanje po celotnem telesu, kot jo ne normalno in zaželeno pasje obnašanje med ljudmi.
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 22.07.2012 : 18:51:32 »

Renčanje je normalno pasje oglašanje, ampak to, da se vodniku zdi, da to pes lahko počne vsem in povsod pa ni. In se z vzgojo odpravi TAKOJ, ko se to opazi. Psa navadi, da pusti tako šarjenje po hrani ali odvzem kosti kot dotikanje po celotnem telesu, kot jo ne normalno in zaželeno pasje obnašanje med ljudmi.

Tudi to sem poizkušal narediti, ko sem ga hranil iz roke: iz roke sem stresel hrano v posodo in šaril po posodi s hrano medtem, ko je jedel (da bi bila kao hrana še vedno moja).

Mislim da je bil rezultat pričakovan, probal sem samo dvakrat, prvič je še šlo nekako, drugič pa sem za las rešil svojo roko...
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 22.07.2012 : 18:53:57 »

Kako sem rešil roko? Za 0.3 sekunde je zmrznil pred napadom in sem trznil stran zadnji trenutek.

Mislim da sem takrat "pogruntal foro" kaj je znak za napad.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines