mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:22:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329338 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1965 : torek, 13.09.2016 : 08:50:42 »

Mi imamo loputo na vratih. Vedno je odprta, oz. ni zaklenjena. Pri večjem številu mačk itak ne bodo vse hkrati notri ali zunaj. Kar se tiče sosedovih mačkov ni problem, ker se bojijo psov.
Hrano imajo mački res v zunanjem boksu, ker edino tako jih Majk ne smatra kot konkurenco. Zaradi hrane bi se namreč znal lotiti tudi mačkov. Tako smo rešili težavo. Sta pa sedaj mački, ko je pritisnila "zima" čez noč v hiši, kurilnici, kjer imata postelji.

Lahko napišem še to. Tako kot je enostavno, ko imaš notranje mačke, je to, da imaš malo tu in malo tam sistem poln razočaranj. Stalno te skrbi. Naj bo to tuj pes, ki priteče za mački in ga seveda naša dva ne sprejmeta prijazno. Pa razni norci, ki pripeljejo na dvorišče kot manijaki, pa divjad, pa možni neprijazni sosedje, pa muhasto vedenje mačke, ki se odloči, da si ji zadnja briga na tem svetu.....
Res to ni to.
Obstaja možnost, da se dva mačka ne bosta razumela. Stalno pihanje, ko se srečata... Prej ali slej se eden umakne, običajno najšibkejši, ki pa bi ga nagonsko želel zaščititi. Spet boli... 

Meni je jasno samo nekaj. Dokler ne bo pogojev, da so mački lahko notranji ne bo novih mačkov. Ker to ni to. Daš jim vso svobodo na svetu, ne daš jim pa sebe. Resnično. Nikoli ne moreš nadomestiti večernega gledanja tv-ja z mačkom v naročju. Nikoli!

Nočem kvariti teme. Slike so lepe, posladkane. Pa me kljub temu stisne, ko se spomnim naših začetkov.
Jackinmi, velikokrat se mi zdiš podobna. Vse bi storila, pa ne moreš vedno na vse vplivati. Pridejo trenutki, ko se ti zdi, da ti vse polzi iz rok, kot mivka na plaži  Undecided.
Ne bom napisala "uživajte, dokler traja", ker bolj kot se s srcem vržeš v to, bolj boli potem. objem
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1966 : četrtek, 15.09.2016 : 04:07:27 »

Hvala za razmišljanje in izkušnje bamfel. Res je, včasih je več skrbi kot česa drugega. Sploh, ker sem vajena imeti živali pod nadzorom. Sedaj, ko so muce večje in končno znajo domov, je lažje.Čudovito je, ko stopiš pred hišo, pokličeš in prizvončkljajo domov  Cheesy in ni treba vsakič preiskati cele parcele in sosedovega gozdička ter jih vabiti s hrano, loviti itd. Sedaj, ko se ne bojijo več psov in se jaz ne bojim, da bosta Jack in Oto štartala nanje, je lažje. Lažje je tudi to, da so ti trije mulčki kot rit in srajca in se držijo večinoma skupaj, se imajo radi. Vsak večer pridejo v hišo na "žuljenje" pred tv. Sicer se to običajno konča tako, da nihče več ne gleda tv, ker se igramo z mačkami ... Roll Eyes ... potem pa grejo muce dol spat. Zjutraj jim loputko odpremo in so proste do popoldneva, ko pridemo iz službe, šole ... Skratka postopoma, ko rastejo in se osamosvajajo, beri - ko ne lezejo vsak dan na drevo in jih moram potem z lojtro reševati ... huh - postopoma se navajam, da nimam vpliva na vse, da me bo skozi malo skrbelo, da mačke niso psi ... To so pač moje prve mačke. Se učim. Prva lekcija je definitivno: nikoli ne reci, da mačka ne bo šla v hišo.  Lips Sealed Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1967 : četrtek, 15.09.2016 : 13:03:17 »

Jaz sem pa nekje vmes Smiley. Posvojili prostoživečko, lepo socializirano FeLV+, ko je bila stara 9 let. Sredi zime. Psov se je zelo bala. Prišla je, češ, ker jo je treba preseliti v neko varno okolje, pa da jo nekdo hrani. Mhm. Evil
Prvo noč se je preselila v mansardo in ni prišla prostovoljno dol najmanj pol leta. Smo hodili k njej s psi, da se je postopoma privadila, da ji nihče nič noče, in psa, da je naša. Če je videla, da jo neseš dol, je zbežala iz naročja. Počasi je uspelo tudi to in potem je začela sama prihajati dol ... po kakšnem letu je začela spraševatitežiiti za ven, na pomlad, pozimi je itak bolje na toplem Smiley. Najprej je bilo "znosno", da sem ji brez slabe vesti preprečevala, potem pa čedalje bolj glasno ... kupila sem ji oprsnico in smo se začeli malo sprehajati zunaj, da sploh vidi, kje je. In potem, ko ni bilo mogoče več prenašati njenega dretja in plezanja po vratih, sem jo vsa solzna in skoraj brez sape Roll Eyes spustila ven. Smo preživeli vsi.  Cool
Zdaj je protokol tak, da ima svojo rezidenco (hrano, vodo, WC, ležišča) še vedno v mansardi, pride zjutraj dol, gre na krajši obhod, dobi za jest in ostane v hiši, dokler ne prideva domov. Takrat nas pričaka in takoj steče ven, ampak se potem običajno zadržuje v naši bližini, v slabem vremenu sploh. Bolj aktivna zunaj je zvečer ... smo sredi gozda tako rekoč in ponoči je žurka Cheesy. Ampak vendarle je ni težko priklicati in ji dopovedati, da so se vrata zaprla, pa če ji je všeč ali pa ne Tongue. Tako da je zunaj samo, ko smo doma, sicer pa ne. Redko se zgodi, da je zjutraj ni in se ne prikaže, dokler ne odideva v službo. Tako sem nekako mirna, ona pa tudi očitno zadovoljna, ker je čisto osvojila to rutino. Kiss
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1968 : ponedeljek, 19.09.2016 : 06:22:47 »

Ja, tako je to.  Angry
Nekega dne, ko mirno živiš, daješ vsak dan vse od sebe, da čuvaš teritorij pred vsiljivci, ki bi kar hodili mimo parcele ... in to konstantno vsaj 1x tedensko, ... ko prenašaš brata, ki misli, da te mora umivati  Tongue in namesto tebe tekati v dolino po žogico  butnglavc ... da ne govorimo o šeficah, ki se ne zavedajo kako lepo jim je, da so lahko na kavču zvečer, medtem ko jih moram jaz tudi po pet minut lepo gledati, da ugotovijo, da je vendar čas za večerjo  predaja ... nekega dne pride ONA!!! In naenkrat se vse vrti  okoli tega, kje je in če je jedla in kje so njene sestrice in brat in mama ... in ji delajo hiške in jo zabavajo in občudujejo ker SPI?Huh? Jaz spim cele dneve, to odlično obvladam in tega nihče ne zna ceniti?! Če ostane konček tune, ga dobi ONA??? Prej sem ga lahko vsaj od daleč videl, ko mi ga je brat pojedel pred nosom, sedaj pa nič!
ONA je majhna, lepkana, ima mehke blazinice in ne vem še kaj! ONA je namanjša v družini in zadnja je prišla in misli, da je najbolj luškana od vseh???
 O, ne draga moja Kitty! Najbolj luškan sem JAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Užaljeni Oto





Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1969 : ponedeljek, 19.09.2016 : 08:42:13 »

Ahahahahaha, model Grin
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1970 : ponedeljek, 19.09.2016 : 09:11:27 »

Svetovna faca! ljubezen

Glede teh groznih krivic, ki se mu dogajajo v zvezi s hrano, se pa lahko kar včlani v Sindikat Zatiranih in SkosLačnih KuŠkov, ki ga vodi PreCednica Cockta in ima že veliko članov!  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1971 : ponedeljek, 19.09.2016 : 12:37:13 »



Glede teh groznih krivic, ki se mu dogajajo v zvezi s hrano, se pa lahko kar včlani v Sindikat Zatiranih in SkosLačnih KuŠkov, ki ga vodi PreCednica Cockta in ima že veliko članov!  Wink

Glede na njegovo baročnost okrog prsnega koša mislim, da še nismo zreli za sindikat ...  Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1972 : torek, 20.09.2016 : 11:03:44 »

Hahahaha, ma daaaaaj, vi ste čist utrgani Grin

Oto ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1973 : torek, 20.09.2016 : 21:22:45 »

Oto Grin Grin Grin
Že sam po sebi je taka dobra faca, če ga pa še v posteljico z medvedkom položite
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1974 : sreda, 21.09.2016 : 04:50:48 »

Oto Grin Grin Grin
Že sam po sebi je taka dobra faca, če ga pa še v posteljico z medvedkom položite

Največji štos je v tem, da se je sam položil, mi smo ga samo pokrili s kovterčkom  Huh Grin
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1975 : sreda, 21.09.2016 : 08:14:45 »

Ubogi Otek Kiss, se delate norca iz njega  Grin.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1976 : četrtek, 22.09.2016 : 19:50:06 »

Tole sliko sva na poti gledali in se ji krohotali jaz, Čohalnik, natakar in pol italjanske oštarije Grin Grin
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1977 : petek, 23.09.2016 : 11:24:56 »

Tole sliko sva na poti gledali in se ji krohotali jaz, Čohalnik, natakar in pol italjanske oštarije Grin Grin

Mu bom povedala, da je "slaven" ...  Cool Grin
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1978 : petek, 30.09.2016 : 19:21:30 »

Mojbog, kakšne klovne imate v vaši hiši  Cheesy Grin
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1979 : sobota, 22.10.2016 : 06:18:44 »

Dobro jutro!

Pri nas pa je zadnje čase doma nesreča.  Cry
Pred mesecem dni, smo zvečer ob prihodu domov iz aktivnosti našli povoženo Liso.Na žalost je včasih je dovolj en sam avto, ki pride nepremišljeno samozavestno izza ovinka in je vsega konec... Ni ji bilo več pomoči.
Predvčerajšnjim zjutraj pa je Bart tako nerodno skočil iz skednja, da si je zlomil zadnjo tačko. Zlom je bil kompliciran, a so ga včeraj operirali in mu tačko uspeli rešiti z zunanjim fiksatorjem. Danes gremo ponj.
Kaj sem se naučila iz tega? Najbolj varno je notranje življenje z vodenimi izhodi.
Kaj so se naučili otroci? Da so živalice velika odgovornost in da je treba dolgo šparati žepnino za eno mačjo tačko  Lips Sealed, pa kolikokrat gre lahko cela družina v kino za eno sterilizacijo  Huh npr. To je uporabna matematika. Upam pa, da se naša matematika začne kmalu ukvarjati s čim drugim kot z veterinarskimi stroški  huh.

Moram pa še dodati, da sem nekako mislila, da je sprehajanje dveh psov moj maksimum... pa ni. Pred Bartovo nesrečo, sta se nam običajno pridružila še oba mačka, zdaj nam sledi samo Kitty. Torej jaz, psa na povodcu in obe prostotekajoči in mjavkajoči muci.  Grin Mimogrede, zakaj mislite, da ima Kitty med sprehodom konstantno irokezo in mijavka?

Držite pestke, tačke, parklje ... v glavnem vse okončine za nas, da bo Barti dobro okreval!
LP iz naše male "Noetove" barke
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines