mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:25:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje  (Prebrano 42623 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #90 : nedelja, 08.06.2008 : 11:48:01 »

Tudi jaz bi ze drugi dan zagnala cel halo in macka najkasneje 3. dan klistirala (potem, ko bi ze dobil portalak). Jasno, tega ne pocnite sami, ampak pod vetrinarskim nadzorom ...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #91 : nedelja, 08.06.2008 : 13:29:28 »

Jaz pa ne,pa me skritizirajte čisto do konca.
Sploh za par dni stare je vsa kemija preagresivna.
Je pa to čisto moje mnenje.
Imamo različne izkušnje,sama sem tehle čisto malih že dala kar nekaj čez roke in so mi do sedaj poginili štirje(od recimo petdesetih),ki so imeli drisko,zaradi zaprtja še hvala bogu nobeden.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #92 : nedelja, 08.06.2008 : 14:20:54 »

Ne vem za druge, zase lahko rečem, da nimam namena kritizirat. Mi je pa čisto mimo, da se širi takole "kriva vera". Žal mi je, da tako rečem, ampak imela si več sreče kot česarkoli drugega, da so ti preživeli. In ne vem, če je sreča dovolj za gor jih spravljat.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 08.06.2008 : 14:27:10 »

Mogoče je sreča,mogoče pa ne.
Še veti se za tele male med sabo v mnenju o zdravljenju in protokolih zelo razlikujejo.
Sama dr.Knezovi za malecke popolnoma zaupam in tako bo zaenkrat ostalo.
Kar je meni svetovala,je bilo še vedno ok.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #94 : nedelja, 08.06.2008 : 14:44:22 »

helena, a razumeš, da se ne bi niti slučajno oglašala, če to, kar si napisala, ne bi bilo zelo narobe? Vem, da ljudje berejo, povedali smo ti, zakaj se ne sme pustit mačka nekaj dni brez izločanja, ti pa o zaupanju in razlikah med veti... Kaj me to briga. Maček lahko pogine, če se mu ne pomaga.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #95 : nedelja, 08.06.2008 : 15:04:57 »

Polona,sem te popolnoma razumela.

Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #96 : ponedeljek, 09.06.2008 : 03:02:38 »

Pri meni je bilo tak da če 1 teden star mucek 2 dni ni kakal, smo šli na veterino, kjer so mu naredili klimazo, al kako se že reče temu hudirju, ko ti po cevki skozi ritko dajejo snov, ki malo razmehča blato v črevesu in se mucek takoj tudi pokaka (ker ga veti še malo "pregnetejo"). Jaz sem mogla vsaj 2x it. Se pravi po 2 dneh nekakanja.

Jaz pravim Bolje prej panika, kot bit prepozen.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #97 : ponedeljek, 09.06.2008 : 09:00:44 »

Iz kitten rescue:

Kittens should (and almost always will) urinate during each stimulation. They should defecate at least once a day. One trick is to slowly count to 60 while you're stimulating a kitten; at that point, you'll know if they're done or if something's on its way out!

Pa še s strani ene "leteče klinike" - neprofitne organizacije, ki rešuje mačke:

Kittens should defecate every day. It may not be solid, but some sort of soft, light yellow or brown material should be produced. If the kitten has not defecated in 48 hours, have it checked by a vet: it may be dehydrated and/or constipated.

Če zraven upoštevam še kar Smetka napiše, se mi zdi, da bo precej držalo, da morajo mucki kakat VSAK DAN (kar se mi zdi na njihovo majhnost in posledično majhnost vseh organov precej logično).

P.S.
Včasih veterinarji (vključno s Knezovo, dr. vet. med.) povejo njim logične in razumljive stvari na nam ne najbolj razumljiv način, lahko tudi po nesreči kašen podatek spustijo (ker je samo po sebi umevno da se ga upošteva, mi pa žal tega ne vemo), pa pride do zmede. Se pa da take podatke dopolnit z vedenjem, znanjem in izkušnjami tistih, ki to majo in wuala - mamo zdrave mladičke Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #98 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:41:19 »

Ne vem za ostale, mene se panika prime že če ne kakajo 12 ur. Potem morajo pa punce po telefonu prenašati mojo pretirano zaskrbljenost. Za zdaj hvalabogu še nikoli ni bilo treba na odvajala, smo vedno "izmasirali" kakce pred kakšno krizo. Drugače pa več kot 48 ur ne bi čakala.
Sem pa pri dudarjih tudi sicer bolj kot ne za vsako malenkost histerična in panična. No tiste, ki vas klicarim že veste, da je ponavadi samo moja panika kot pa da bi bilo dejansko kaj narobe Roll Eyes
lp
Paničarka
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 09.06.2008 : 11:52:22 »

"Panika" v primeru neizločanja je potrebna! Še enkrat ponavljam: me ne zanima, kateri vet, kako in zakaj je povedano, kakšne so izkušnje; oglasila sem se izključno zato, da se ne bi širila kriva vera, ker ima prav ta za posledico lahko kakšnega po nepotrebnem mrtvega mačka za rezultat.

Nazadnje smo reševali v zadnjem hipu enega dudarja od forumašice, ki se je zanašala prav na ta nasvet.
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #100 : torek, 10.06.2008 : 20:52:07 »

Ok imam vprašanje... Sem nova kar se dudarjev tiče, zato raje vprašam... Fantek iz Kopra je vsak dan slabši, ne dobiva teže tako, kot bi jo moral, kljub temu, da mu delam gostejše mleko. Pa vedno manj aktiven je.. Smo bili včeraj pri Knezovi, nam je dala infuzijo, katero sem zmešala med mleko po njenih navodilih, pa ni nič bolje. Zdaj je dobil še rahlo vnetje učk - ga lahko mažem s Tobrexom, ki ga imam doma ali moram it iskat kakšno drugo zdravilo? Iztreblja sicer redno, malo bolj kašasto, pri hranjenju ga je treba pa malo prisilit, ker ne vleče sam. Ogrevamo se s termoforjem, oba s sestrico imam v manjšem transporterju, da se ne bi preveč toplote izgubilo, hranimo se na 2-3 ure... Kaj lahko še naredim?  Huh

Mali je veliko bolj suh od sestrice. Sicer se njej tudi še vedno čutijo kosti, ampak pri fantku je res kriza, je sama kost in koža  Sad Ona je tudi dosti močnejša in bolj živahna. Z njo ni problemov, bolj me skrbi za tamalga... Vsak nasvet bi mi prav prišel trenutno. Hvala že vnaprej..
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #101 : torek, 10.06.2008 : 21:41:45 »

saska, je kakšna možnost, da bi lahko začel jest bolj gosto hrano?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : torek, 10.06.2008 : 22:00:33 »

Koliko je pa star?
Logiran

lonja
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #103 : torek, 10.06.2008 : 22:10:37 »

cca tri tedne
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #104 : torek, 10.06.2008 : 22:21:11 »

Poskusi z mletim meskom, skutico z jajčkom, medom... Verjetno ne bo takoj jedel, samo, če si daš na prst in mu daš v gobček, mogoče pa bo?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines