mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:28:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?  (Prebrano 7992 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« : sreda, 23.04.2003 : 06:44:42 »

Pozdravljeni vsi!

Imam eno vprasanje za poznavalce in vse, ki slucajno vedo kaj na to temo. Moja prijateljica ima kokerspaniela, ki ima probleme s srckom. Peljala ga je k veterinarju, kjer ji je povedal omenjeno diagnozo. Po njunem pogovoru je tudi rekel, da je za tezave kriva briketirana hrana. Vsebovala naj bi premalo posebnih aminokislin, ki jih ima samo sveze meso. Zato naj bi pes imel probleme. Ali je to mozno?HuhHuh

A ne oglasujejo vsi, da vsebuje briketirana hrana cisto vse kar pes potrebuje? Po omenjenih informacijah sem kar malo zmedena. Upam, da mi bo kdo od vas lahko pojasnil...

Lp, Kristina
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : sreda, 23.04.2003 : 08:00:57 »

Presenetljivo Kristi, da je kak veterinar kritiziral briketirano hrano Wink
Se pa strinjam z njim, vsaj glede nas linke, ki sem jih našla pri temi o BARF-u.

Drugače pa: obstaja od Eukanube specialna hrana za srčne bolnike ( sem že pozabila, kako se imenuje )
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #2 : četrtek, 24.04.2003 : 10:27:50 »


Citat

Pozdravljeni vsi!

Imam eno vprasanje za poznavalce in vse, ki slucajno vedo kaj na to temo. Moja prijateljica ima kokerspaniela, ki ima probleme s srckom. Peljala ga je k veterinarju, kjer ji je povedal omenjeno diagnozo. Po njunem pogovoru je tudi rekel, da je za tezave kriva briketirana hrana. Vsebovala naj bi premalo posebnih aminokislin, ki jih ima samo sveze meso. Zato naj bi pes imel probleme. Ali je to mozno?HuhHuh

A ne oglasujejo vsi, da vsebuje briketirana hrana cisto vse kar pes potrebuje? Po omenjenih informacijah sem kar malo zmedena. Upam, da mi bo kdo od vas lahko pojasnil...

Lp, Kristina


Nije za vjerovati, da veterinar izjavi tak nekaj.Ili je mlad, pošten i neiskvaren, ili još nije shvatil de je profit.U svakom slučaju diže moral i daje nadu.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3 : četrtek, 24.04.2003 : 15:26:34 »


Citat

Vsebovala naj bi premalo posebnih aminokislin, ki jih ima samo sveze meso. Zato naj bi pes imel probleme. Ali je to mozno?HuhHuh

Lp, Kristina


Po moje ne gre samo za premalo aminokislin, predvsem esencialnih, ampak v surovem mesu so, v briketih niso encimi- ali pa inhibitorji encimov...o tem sem v niti BARF nekajkrat začel "razpredati", a brez kakšnega odziva, pa je ostalo "v zraku"...ampak je pa vseeno včasih naivnost lepa čednost  Wink
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #4 : četrtek, 24.04.2003 : 16:43:12 »

Verjetno gre za kardiomiopatijo, ki zna biti pri psih (tudi pri španjelih) precej pogosta. Res gre za probleme v zvezi z aminokislinami (taurin, karnitin), vendar največkrat v zvezi z njihovo presnovo. Vzrokov za nastanek je precej, med drugim to bolezen uvrščajo tudi med dedne, čeprav način dedovanja ni poznan. Zato je zelo težko kriviti hrano, ker v takem primeru bi obolevala večina psov, posebno tistih, ki so izključno na briketih. Več o bolezni si lahko prebereš tukaj: http://www.sunnysidefarm.com/cardio.html
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #5 : četrtek, 08.05.2003 : 19:28:25 »

Jest pa mislim da okvara srcka ni povezana z prehrano ampak z genetiko!!
moje mnenje!!  Smiley

lp pon-danaja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : četrtek, 08.05.2003 : 20:20:01 »

jaz tudi mislim,da to ni povezano shrano,razen ,če je psička debela in teža vpliva na njeno srce
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #7 : četrtek, 08.05.2003 : 20:23:04 »

Lahko bi vplivala hrana,ce bi jedla kuhano prevec mastno (ampak tega verjetno ne je),tako da po mojem hrana drugace ne vpliva na tezave s srcem.Lahko pa vpliva tudi vrocina,starost,genetika,pasma...
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #8 : petek, 09.05.2003 : 22:46:34 »

Seveda vse to je povezano z okvaro srcka!mes je vecinoma najbolj zrav da je brikete!samo zaradi res res kvaliteta briketov ne opliva na okvaro srcka oz.tezavo!!kaksna hrana napr.:chappy,pedeegre,... pa lahko uplivajo na srcek!! Angry Smiley

lp pon-danaja
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #9 : petek, 09.05.2003 : 23:22:56 »

Haloooooo...
Samo kot primer, kako kemični dodatki rafinirani hrani vplivajo na srce ; tekst sem objavil sicer na Akvazinu v zvezi s soljo, ki ji dodajajo "sredstva" proti strjevanju...v briketih in konzervah pa je lahko , kot je objavljeno na svetovnem spletu (in nihče še ni tega javno demantiral), čez 50 podobnih "sredstev" !
"....Kaj moremo, sodobni Homo tehnicus (?) pač naravno hrano rafinira, tako da izgleda bolj bela in sipka na oko, da pa se s tem odstrani vse koristne minerale, mikroelemente, vitamine, balastne snovi ipd. , komu mar ?...
...Najbolj čudno je to, da gre industrija odstranjevat iz soli koristne mikroelemente ? Resnično me zanima, kdo se je tega domislil ? Prav posebej pameten ta človek ni mogel biti? Da pa je sol še bolj bela, "čista" in bolj sipka (da se ne sprijemlje v vlažnem zraku), pa nekateri dodajajo jedilni soli še natrijev silikat !!!!!!!!!!!!!!!! ali druge kemikalije, ki so pa, kot se je izkazalo , izjemno škodljive zdravju- Dr. Nicols je dokazal, da natrijev silikat v taki kombinaciji moti in podira občutljivo ravnotežje med natrijem in kalijem v srčnih celicah vretenčarjev (in še kje)!
Haloooooo...?

Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #10 : torek, 13.05.2003 : 12:44:28 »

Dr. Nicols je dokazal, da natrijev silikat v taki kombinaciji moti in podira občutljivo ravnotežje med natrijem in kalijem v srčnih celicah vretenčarjev !!!

res je to kako si pogruntav??? :-/

lp pon-danaja
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #11 : sreda, 14.05.2003 : 10:31:50 »

Jaz pa mocno dvomim, da se kdo verjame, da instant hrana ne vpliva slabo na organizem, pa naj bo ta pasji ali cloveski. Bojan je na enem od forumov v temi o BARF-u napisal, da ne verjame ravno argumentu, da so danasnji (beri: instant hranjeni) psi po statistiki bolj bolni, samo zato ker se jih vec vozi k veterinarjem in ker je veterina napredovala. Se kar strinjam z njim. Prvi razlog bi bil vpogled v ravnanje moje druzine in njihovi obiski pri veterinarjih pred dvajsetimi in vec leti in danes, v cemer prakticno ni razlike. Drugi pa, da so tudi psi, ki niso ravno pogosto obiskovali veterinarjev, doziveli kar dolgo zivljenjsko dobo, preden jih je prisel pokoncat sosed lovec. Zanimiv primer so, recimo, njufkoti, ki so pred leti doziveli tudi 14 in vec let, danes je pa pri osmih ze kar cudo bozje.

Scitnica, jetra, ledvice, koza so, kot kaze, najbolj izpostavljeni organi. Zanimivo, da so ravno ti najbolj obremenjeni s svinjarijo, ki vstopa v telo. Bolezni psov nasega casa. In, ja, se strinjam, da bi pes tudi pred dvajsetimi leti lahko imel tezave scitnico, pa bi veljal samo za tecnega in debelega in zivel kar nekaj casa, pri ledvicah in kozi pa je bolj malo moznosti, da bolezen spregledas. Raznih cukrov pa sebi in psom itak sfutramo toliko, da bi lahko ze kar ob rojstvu podpisali narocilnico za, recimo, kaksen limfom v zgodnjih tridesetih (ali pri psih, recimo, pri cetrtem letu).

Prodajalcev so polna usta neke uravnotezenosti in podobnih hecov (pa ne tistih v trgovinah, ti se v najboljsem primeru naucijo, ker jim na raznih seminarjih in pamfletkih izrocijo uvozniki, distributerji). Sploh o kalciju se tako rado in veliko govori. Potem pa za salo vzames v roke eno od nasih super premium hran in pogledas specifikacijo, pa ugotovis, da je ze v osnovi razmerje kalcija in fosforja neprimerno. Seveda v korist fosforja. In potem to pes pridno papa 5 let in zacnejo zobki izpadat pa ledvicke odpovedovat in se cudimo zakaj. Genetika bo kriva in zlobni vzreditelji, ki jim gre samo za denar. Ja, gotovo. Druga dobra fora je, ko tako radi pljuvajo po drugih hranah. In vzames v roke zakeljcek od tistih, ki tako radi govorijo o tem, da v drugih hranah ni nic mesa, in kaj je na prvem mestu nastetih sestavin? Koruzna moka! Hm, le kaj to pove? Najnovejsa pogruntavscina je, da igras na totalno naivnost ljudi in zacnes govoriti o hranah razlicne kvalitete, in ker se ti pac ne da uvazati 'human-grade' hrane od proizvajalca, od katerega ze tako in tako uvazas, ugotovis, da je 'cloveska hrana', kot to pridno prevedes, zavajanje naroda, ker potem ljudje svoje pse s cokolado futrajo, ce so pa sestavine v tej hrani res boljse, pa ni relevantno (beri v Moj pes, maj 03).

Tistemu pa, ki je v reklamni akciji prvic uporabil, da sami nismo sposobni pripraviti uravnotezenega obroka za psa, bi bilo treba dati Nobelovo nagrado za zavajanje naroda.

Potem pa je tu se eno zanimivo poglavje sodobnega zivljenja psov. Povprecen mladicek je do svojega 4. meseca cepljen stirikrat. Od tega 3-krat s petvalentnim cepivom. Potem pa vsako leto enkrat, ne glede na to ali je to potrebno ali ne. In gotovo to nima nobenega vpliva na imunski sistem, a ne? Ce se prav spomnim, je se mojo mamo skrbelo, ko so me cepili kot otroka. Je ze tako, da je vsako cepivo velik sok za organizem. Vecvalentno in pri mladem organizmu pa se toliko vecji. Danes pa je postalo moderno, da cepljenju z vecvalentnim cepivom pridruzimo se steklino. Res fino. Manj casa vzame. Posledic pa baje ni. Ceprav je zanimivo, da se oglasa vedno vec ljudi, ki trdijo drugace.

Lp, Mojca
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #12 : sreda, 14.05.2003 : 11:55:54 »

Ko smo ravno pri briketirani hrani, poglejte si tole:
http://www.peta.org/feat/iams/

Shocked
Shocked
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #13 : sreda, 14.05.2003 : 18:22:07 »


Mojca bok,
Nemogu Ti reči koliko me veseli kad se javi netko ko razmišlja na taj način.Od slova do slova se slažem s tobom.Pitanje je samo koliko će vremena proći prije nego veterinari doznaju za jednog davno umrlog dedu po imenu Hipokrat.A tu leži i cijeli problem, u lakomosti i neodgovornosti veterinara.
Osim toga i vlasnici pasa bi se mogli malo pitati o svojem odnosu prema "najboljim prijateljima".Ja se mogu kladiti da niti jedan ne jede isključivo konzerve i juhe iz vrečice.Niti jedan ne naručuje hranu za svoje dijete isključivo u McDonaldsu.Zašto?Zato jer znaju da to nije zdravo.Isto tako svi znaju da briketi i konzerve nisu napravljeni od viška šnicli sa grofovskog stola, nego od nečeg što nikako nije moglo postati hrana za ljude.Ali najlakše je zažmiriti, a i veterinar nije rekel da je to loše, dapače, izbalansirano je.
Pogledaj samo koliko ljudi na ovom forumu brani brikete i konzerve a u isto vrijeme traže savjete kako izliječiti neku alergiju ili proljev i td.Ništa drugačija situacija nije niti na drugim forumima koje posječujem ili na njima pišem.Jučer čitam na jednom forumu kako pas povrača Hills u istom obliku i količini u kojem ga je pojeo, a vlasnica ga i dalje hrani Hillsom i pada joj sve na pamet samo ne da prestane pesu davati dehidriranu hranu.I tu na ovom forumu ista stvar.Kako je to moguče?Ljudi koji se javljaju na forumima moraju znati čitati i pisati, moraju imati kompjutor i vrlo vjerojatno su mladi, dakle otvoreni za nove ideje.Ti isti ljudi sigurno otvaraju i druge stranice na kojima mogu vidjeti i stavove, teze i hipoteze, dokaze, znanstvene teorije protiv dehidrata, statističke podatke o bolestima čiji broj je vjerovatno vezan za prehranu briketima, ali NE.Kao da su slijepi!
Ali tko se javi?Javi se povremeno neki veterinar, uvrijeđen i s visoka gledajući na nas ostale bezvrijedne smrtnike koji nismo bili jako pametni pa smo upisali naki fakultet koji se ne zove VETERINARSKI.I sad se tu petljamo u nešto što mogu samo DRAGI BOG I VETERINARI.A kad ih pitaš od čega se radi dehidrirana hrana, da točno navedu kvalitetu mesa po službenoj klasifikaciji onda im crkne kompjutor pa se ne javljaju neko vrijeme dok se pitanje ne zaboravi.Ili nedaj Bože da ih pitaš jel to sramota za struku da se je kravlje ludilo tajilo više od 2 godine i kome je palo na pamet da hrani krave sa crkotinama bolesnih ovaca.Onda opet nestanu sa neta.Takvim ljudima netreba vjerovati niti kada brane brikete i to im uvijek treba metnuti pod nos.
Lepi pozdrav, i nadam se da se budeš više javljala po pitanju hrane.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sreda, 14.05.2003 : 20:06:50 »

Recimo, da želim pri enem od psov zamenjati hrano! Z enih briketov na druge oz. z briketov na sveže pripravljeno hrano! Kako dolgo naj traja prehod? Gre za odraslega, zdravega psa! hvala in lp
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Problemi s srckom - krivec hrana?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines