mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:37:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Snoopy in njegova družinica  (Prebrano 221579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« : nedelja, 16.09.2012 : 18:11:22 »

Če je potrebno spomniti člane tega foruma, o kom bo tule tekla beseda, dovolite štiri besede; dve besedi na č in dve na z: črn, čupav, zaklan in zlat. Snoopy je bil v ZH nazadnje od 24.07.2011 do 08.06.2012. Njegova tema:  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,41926.0.html

Najprej se moram zahvaliti Poloni, da nama je sploh zaupala tega krasnega psa in seveda vsem ljudem, ki za Snoopya niso stali v vrsti tisti trenutek, ko je bil na voljo za posvojitev. Res sva vam hvaležne za ta privilegij.  ljubezen

Snoopy je prišel v našo družinico (2 babnici, 2 mački, 3 psi) v začetku junija. Danes se zdi, kot da je z nami že leta in leta in da se ima fino. Saj ne, da bi se mi imeli za tako ah in oh, to je njegova zasluga, Snoopy je tako prilagodljiv - preprosto dober kot sveži kruh.
V njegovi temi smo ga od prvega dne spremljali in mičkeno podpirali s posvojitvijo na daljavo. Ampak o tem, da bi prišel k nam, enostavno nisva sanjali, ker sva dve in imava štiri roke za čohanje - torej so lahko pri hiši max. štirje psi. In mi vedno nekako uspemo, da smo polni.  Roll Eyes

Seniorčki so posebna sorta. Tega ne morem opisati. Ali to razumeš ali pač ne. Z njimi deliti vsak dan je tudi nekaj posebnega. Vsak dan je darilo. Ko je prišel čas, da smo konec aprila uspavali 17-letnega zavetiščarja Sherryja, „Problemhunda“, ki je z bil nami zadnja tri leta, nam ni bilo takoj jasno, da imamo eno prosto mesto za novega psa. http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2985.msg658592.html#msg658592
Marsikdo je rekel: „Pa ja ne bosta spet takoj? A nič ne žalujeta?“ Kot da se da žalovanje izmeriti in omejiti na neko časovno enoto. Jaz sem prepričana, da ko se pes poslovi od nas, njegovega mesta v srcu ne more izriniti nihče, ampak se naše srce pač poveča in tako je v srčku spet prostor za novega psa. In če imaš seniorčka, je pa sploh, da seniorček zapusti testament, naj njegovo mesto prevzame naslednji starček. Tako da je v Sherryjevi oporoki jasno opredeljeno, da lahko pride nekdo pravi.  Wink

Morala sem večkrat govoriti s Polono, ali je Snoopy tisti pravi. Pa ne samo pravi za nas, ampak predvsem ali smo mi pravi za psa. Da je Snoopyju v ZH dobro, verjetno bolje kot kadarkoli prej v življenju, je bilo jasno. Oboževan od vseh, na varnem, sit, preskrbljen. Moji dvomi so bili, ali se ni Snoopy že toliko navadil tam, da mu mi lahko premalo nudimo. Pa še dve mački imamo, Snoopy pa ni ravno neki mačji fan. In precej „potovalni“ smo, vsake počitnice preživljamo v Sloveniji in za to se je treba voziti skoraj 700 km v eno smer. Pa doktor ga v Sloveniji pozna, z vsemi njegovimi zdravstvenimi težavami. Pa posebno hrano potrebuje. Pa čez en mesec gremo za 3 tedne na morje, kako bo revež spet v novem okolju. Pa verjetno zna kar vragec bit… Pa…
Smo se pogovorili, prespali, pa spet pogovarjali (hvala, Smetka, za potrpljenje). Na dan vrnitve v Nemčijo sem se zjutraj iz Maribora peljala v ZH, punce so ga požulile, dali so mi hrane za en teden, žog’co in psa pa za vedno. 


* Snoopy in sonce rumeno.jpg (39.59 KB, 456x435 - pogledano 455 krat.)

* 1 se v Horjulu.jpg (32.65 KB, 368x490 - pogledano 401 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 16.09.2012 : 18:12:59 »

Me je skrbelo, kako ga bom sama odpeljala v avtu, a ko mi je Smetka povedala, da to malo črno prase uživa v vožnji  in da je ne povezuje s čim slabim (čeprav so ga vozili k Matku), sem bila pomirjena. Baje, da se je, ko je na  dvorišču stal avto ZH z odptimi vrati, lepo skrivaj spravil kar tja smrčat. Hmm…
Ampak pot do Maribora z menoj mu je bila tako zanimiva, da jo je - prespal. Tongue


* Pot iz Horjula v Maribor.jpg (41.88 KB, 480x360 - pogledano 443 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 16.09.2012 : 18:14:37 »

Najprej smo se spoznavali na travici. Od naših uličarjev je samo mala problematična. Amapk ker je bil Snoopy skuliran, ni bilo frke. Mačke je uspešno ignoriral.


* Spoznavanje.jpg (52.32 KB, 480x360 - pogledano 466 krat.)

* Spoznavanje2.jpg (46.87 KB, 480x360 - pogledano 474 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 16.09.2012 : 18:16:20 »

Proti večeru smo morali na 670 km dolgo pot, zato smo se  vsi spakirali v avto, kar je klub velikem prtljažniku pri tem številu pasjih in mačjih posteljic in druge opreme kar precejšnja umetnost. Skrbelo nas je, da nam bo Snupko kako mačko pojedel, ker se jima bo na tem mičkenem prostoru v naslednjih 8 urah vožnje težko izognil. Ah ja, pozabila sem povedati, da se je 2 minutki po podpisu pogodbe v ZH pognal za mačko, ki si je drznila preko ograje na dvorišče.  Huh
Ampak ni nobenega senzacijonalnega pripetljaja za poročanje. Pot kot vedno - živalim je boljše kot nama, ki sva stisnjene na voznikovem in sovoznikovem sedežu, živali pa ležijo raztegnjene na mehkem in smrčijo…


* Snupko se pelje v Svet.jpg (42.8 KB, 494x432 - pogledano 529 krat.)

* Na poti zadaj.jpg (55.6 KB, 480x640 - pogledano 485 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 16.09.2012 : 18:23:43 »

Naš vsak dan in vsakdan nista nič posebnega. Snoopy se je takoj vklopil, pišek mali. Dva krajša polurna sprehoda zjutraj in zvečer, popoldne pa na potep po travnikih, poljih in gozdnih poteh, ki jim ni konca.. Zgleda, da mu je narava všeč. veselje


* Tole je zdaj moj Svet.jpg (41.54 KB, 490x368 - pogledano 446 krat.)

* Narava do kod ti seze pogled.jpg (46.86 KB, 480x360 - pogledano 424 krat.)

* Narava do kod ti seze pogled2.jpg (32.4 KB, 480x360 - pogledano 431 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 16.09.2012 : 18:26:15 »

Tudi naša sedežna je baje okej, je tudi dovolj velika, da vsi gor pašemo. Trdim, da so najini psi vsi cartljivci, ampak moram priznati, da je Snupko največji (že prišel tak!).  ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen


* Tudi z macko se da pocivati.jpg (34.44 KB, 480x360 - pogledano 457 krat.)

* Nova zogca je hit, ker piska.jpg (29.45 KB, 480x385 - pogledano 414 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : nedelja, 16.09.2012 : 18:29:00 »

O, ti srečnež ti mali  Cheesy ljubezen
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #7 : nedelja, 16.09.2012 : 18:29:41 »

Snooooooooooooooopyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, končno se javljaš!  Cheesy Ti sploh ne veš kako težko sem pričakala, da si se vsedel za računalnik in se javiš! Ful sem vesela!  Cheesy  veselje
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 16.09.2012 : 18:32:07 »

Razigran, nič izbirčen, nekonflikten do drugih psov, cartek, priden pri vetu, potrpežljiv pri frizerju, po mestu hodi vzorno, laja samo ko mora... Ni da ni.  Kiss


* K frizerju so me peljali pred dopustom.jpg (49.66 KB, 480x640 - pogledano 405 krat.)

* Kratka frizurca.jpg (31.34 KB, 480x581 - pogledano 406 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 16.09.2012 : 18:36:06 »

Bilo naju je strah, kako bo z njegovo rito in prebavo. Brez problemov do sedaj. Pazimo, da je samo svojo hrano (ribo) (in da ne krade pri drugih) in na vsakem sprehodu ga imamo na očeh:
1. kakšen bo njegov drekec
2. niti pod razno ne sme loviti miši - po izkušnji, ko je eno ulovil in jo pri ukazu „fuuuuj, pusti“ v trenutku pogoltnil v celem, midve pa sva cel teden švicale in čakale, kako in kdaj bo prišla zadaj ven.


* Kaksen bo kakec.jpg (54.53 KB, 480x360 - pogledano 390 krat.)

* Portret v travi.jpg (63.8 KB, 480x640 - pogledano 405 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : nedelja, 16.09.2012 : 18:37:50 »

Snoopy, kakšen frajer si ti!  Kiss Pa kako fino si se od glave do pet v med potunkal. Wink

Aleksandrak,  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 16.09.2012 : 18:40:17 »

Snooooooooooooooopyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, končno se javljaš!  Cheesy Ti sploh ne veš kako težko sem pričakala, da si se vsedel za računalnik in se javiš! Ful sem vesela!  Cheesy  veselje

Ja, priznam, najprej mesec dni dopusta (brez elektrike), zdaj pa guzva ob zacetku solskega leta  sram Prvo je bilo krasno (bom porocal), drugo pa ne tako zelo.  Kiss
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 16.09.2012 : 18:43:34 »

Snoopy, kakšen frajer si ti!  Kiss Pa kako fino si se od glave do pet v med potunkal. Wink

Aleksandrak,  Kiss
Pepsi, tudi tebi in tvojim frajlicam  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss od vseh nas!


* Skupinsko snoflanje.jpg (41.33 KB, 357x294 - pogledano 428 krat.)

* Gruppe.jpg (39.39 KB, 490x319 - pogledano 476 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #13 : nedelja, 16.09.2012 : 18:46:44 »

Ful dobr!!!
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 16.09.2012 : 19:00:22 »

O, Snupko in aleksandrak-band! Skrajni čas, da se malo pofočkate Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines