mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:02:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Eli
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eli  (Prebrano 18706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #45 : petek, 28.12.2012 : 08:22:23 »

Simpatična dooolgorepka, prosi je dodelan, definitivno super
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #46 : petek, 28.12.2012 : 12:02:50 »

Taka mala ritka pa tako perfekten prosi.  Afro Našo Vio vedno mal zanaša sem in tja pa sem vedno mislila, da je zato, ker ma malo ritko, zdej pa vidim, da tud male ritke to obvladajo.
Logiran
Fairyland
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #47 : petek, 15.03.2013 : 20:54:21 »

No, pa se spet malo javljamo  Smiley Čas kar beži, še malo pa bo že pol leta pri nas  Smiley

Je malo zrasla, poredila se ni kaj dosti - je bolj šlank  Grin ne tako kot njena lastnica  Wink
Pa tko je smešna, k ji je začela daljša dlaka rast tam okrog ritke  Smiley

Moram pa povedati, da je zelo navihana, sta s tamalim čist za skupaj.
Boksa se je navadila, sedaj se zgodi, da kak dan tudi nič ne jamra, ko gremo od doma,
včasih se pa dere, sam veliko manj časa, kot prej. Vsaj tako pravijo sosedje  Wink
Še nekaj fotk z njeno najljubšo igračo, ki je pa na momente ful nadležna, k se ona spravi stiskat in stiskat in stiskat  jezen







Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #48 : petek, 15.03.2013 : 21:14:47 »

Ampak s tem "pogledom št.3" vas pa sigurno dostikrat okrog prinese, a ne...   Wink Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 16.03.2013 : 09:46:55 »

Joooj tak mali jazbečarski štrukeljček.  ljubezen
Poznamo piskavce ja. Roll Eyes Hvala bogu imajo pri nas zelo kratko življenjsko dobo, so bolj muha enodnevnica. Grin
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #50 : sobota, 16.03.2013 : 13:01:28 »

Juuuj, poglej jo malo črnuhico Cheesy Kiss. Pol leta bo že Shocked? Joj, kako čas hitro leti...

Skineez je bila pa že pri naj najbolj aktualna igračka, hihi.

Uživajte skupaj še naprej in upam, da se kaj vidimo ob kaki priliki Smiley.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 16.03.2013 : 13:15:47 »

Črnuhinje so zakon  objem objem
Logiran
Fairyland
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #52 : petek, 22.03.2013 : 22:04:03 »


Tamala je res zakon  Smiley
Jo bomo enkrat pripeljali, ti bom javila prej  Smiley

Logiran
Fairyland
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 10.08.2014 : 11:26:03 »

pozdravljene

po dolgem času se spet malo javljam, da vam pokažem nekaj fotk naše Eli  Smiley









Tako zgleda, ko sreča kakega psa, ki ga ne pozna oziroma je večji od nje, kar jih je pa zelo veliko.




Imamo pa še vedno problem, da ko gremo od doma cvili in vmes verjetno tudi kaj cvili (ne vemo, ker je ne slišimo), pa ko pridemo domov tudi, dokler je ne spustimo iz boksa.
Nikakor se tega ne more odvaditi in še vedno je ful plašna.

Kaj predlagate?
Nekaj sem brala o ovratnicah proti lajanju, samo ne vem kaj naj si mislim, so tako različna mnenja.


Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #54 : ponedeljek, 11.08.2014 : 16:43:12 »

O poglej jo miško črno Kiss!

Kar se tiče cviljenja in plašnosti, bi bilo pa treba malo bolj detajlno predebatirati, takole na splošno je kar težko svetovat.

Izven boksa bi uničevala stanovanje ali jo zapirate zaradi reda še vedno notri? Jaz bi pri psu, ki več ne uničuje, razmislila da bi opustila boks, oziroma bi služil samo še kot vedno odprto ležišče. Tako smo naredili pri nas in se je super obneslo. Zdaj boksa doma sploh več ne uporabljamo, čisto iz prostorskih razlogov.

Glede plašnosti pa, v kakih situacijah je plašna? Do novih ljudi, psov, novega okolja? Kako se vi obnašate do nje, ko se boji? Jo vzamete v naročje, ji prigovarjate?
Logiran
Fairyland
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #55 : ponedeljek, 11.08.2014 : 18:15:35 »

oj

ja, je postala črnuhica z odtenkom rjave - sploh sedaj poleti se to bolj opazi  Wink

ma tok je hecna k gremo na sprehod, pa se kje kaj premakne pa kr skoči  Smiley

do psov je zelo nezaupljiva (razen teh, ki jih skoz srečuje), k jih zagleda se skoraj uleže ali pa stoji pri miru, da jo ovohajo in če ji je kateri simpatičen, bi pol kr divjala z njim, če pa ni gre stran. Ampak kar obstane, se ne premakne. Sicer mi je to bolj všeč, kot če bi na vsakega bevskala. Nikoli je ne vzamem v naročje, enostavno počakam, da se ovohavanje konča in gremo naprej.

Do sedaj smo skoz uporabljali boks. Je pa dvakrat uspela ven pridet k nismo dobro zaprli. Prvič je vso posteljnino zmetala po tleh, pa pokakala se je v sobi, drugič je pa vrata grizla in praskala in seveda je bila spet posteljnina vsa po tleh. To je bilo kr nekaj časa nazaj.
Nisem niti razmišljala v tej smeri, da je ne bi zapirala več v boks - bomo probali pa da vidimo kako bo sedaj k je večja.

Je pa zelo rada zraven nas, sploh mene - to je zakon  Smiley sploh, če ji dovolim da je pri meni na postelji  Smiley
Ponoči spi pri sinu in je ful zanimiva, k si začne on štimat muziko ali pa pravljice na radiu za spat takoj leti v njegovo sobo, ker točno ve, da je čas za spanje  Smiley


Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #56 : sreda, 13.08.2014 : 11:14:46 »

Vsekakor poskušajte opuščanje boksa počasi in previdno, da ne bo kake nepotrebne škode v stanovanju. Mogoče ob kaki krajši odsotnosti jo pustite izven oziroma naj bo v kakem manjšem prostoru (npr. predsoba), kjer ne more preveč uničiti. Idealno bi bilo tako, da ima odprt boks vseeno na voljo, da se lahko zateče vanj, ker tam se počuti varno.

Previdni psi ne bodo kar sami od sebe postali zelo pogumni, če se na tem nič ne dela, ampak to res ni debata takole na splošno za na forum. Bi bilo treba do strokovnjaka, ki se ukvarja z odpravljanjem pasjih strahov in res potem delat dosledno po navodilih.

Meni se njen odnos do neznanih psov sploh ne zdi tako napačen, pač je podredljiva, ampak še vedno veliko boljše, da otrpne, kot pa da bi bevskala in sekala naokrog iz strahu. Če je srečanja ne spravljajo v prevelik stres, nadaljujte z njimi, tako kot do zdaj. Če pa je po njih še kasneje vsa stresirana, pa se jim raje izogibajte. Meni tudi ni všeč vsak človek in si ne želim spoznavanja z njim, prav tako ne slimi v spoznavanje prav vseh ljudi, psov itd...mojih živali.

Uživajte skupaj še naprej Smiley!
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 13.08.2014 : 12:45:07 »

Moja višavka je tudi bolj boječka, ampak odvisno od psa in človeka. Večjih psov se večinoma izogne v velikem loku. Včasih ljudje na vsak način hočejo, da se psi spoznajo in pol stojijojo s svojim psom in čaka, da bo prišla moja mimo, pa ne gre, moja se ustavi in čaka, da se spokajo Smiley Ne vidim razloga, da bi pse silili, sploh če se z nekaterimi fajn šteka in ni problemov. Jo imam pa zaradi te plašnosti vedno na povodcu (8m fleksi je čist fajn), ob kakem poku se namreč kr brezglavo požene in to je lahko nevarno, pa čeprav odpoklic obvlada bolje kot marsikateri spuščen pes. V vsakem primeru mi je bolje to, kot imeti histeričnega pogumnega bevskača Tongue, ki jih je v teh velikostih precej. Uživajte Smiley
Logiran
Fairyland
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 17.08.2014 : 06:48:39 »

Smo jo pustili par dni zaporedoma za krajši čas brez boksa in je bilo super, smo bili prav presenečeni - dvakrat je vrgla posteljnino iz postelje, pol smo ji dali pa dekico na posteljo in pol ni bilo nič razmetano. Tako, da smo zelo zadovoljni, upamo, da tak tudi ostane, ko bo daljši čas sama  Wink Pa tudi jokala ni tok  Smiley

Mene ne moti, da se podredi, bolje to kot pa da kar nekaj bevska  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Eli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines