mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:38:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Pembroke Welsh Corgi (Valižanski ovčar pembroke)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pembroke Welsh Corgi (Valižanski ovčar pembroke)  (Prebrano 3285 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« : četrtek, 01.11.2012 : 20:51:00 »

Živjo, zdi se mi, da si ta fina pasma zasluži svojo temo. Super bi bilo dobiti več informacij. Mene je navdušila že takrat, ko sem se z eno od predstavnic pasme prvič srečala. Upam, da se na kakšni razstavi opogumim in ogovorim tudi vzrediteljico/vzreditelja.

Zdi se mi, da je pasma prava izbira zame, a ker finančno še nisem pripravljena na nakup psa, se mi je zdelo smiselno, da čas izkoristim za prebiranje in iskanje informacij. Po spletu lahko pobrskamo sami, zato sem se odločila, da poiščem in preberem še nekaj knjig in tako morda še komu olajšam odločitev ali prebudim zanimanje za to (pri nas še redko) pasmo.
Knjiga tega tedna  Wink
1. Pembroke Welsh Corgi; Breeders' Best (2005) Avtor: Steven Leyerly

Kratka knjižica, kjer najdemo nekaj osnovnih informacij o izvoru pasme, lastnostih pa tudi o tem, kako izberemo pravega vzreditelja in mladiča, o privajanju ob prihodu domov, šolanju in oskrbi. Zanimivo branje, a velik del knjige sestavljajo informacije, ki jih srečamo pri vseh navodilih o tem, kako se pripraviti na prihod psa (od vtičnic, ograjic, časopisnega papirja itn.). Seveda tudi to ni odveč, a mislim, da je o sami pasmi preprosto premalo napisanega.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 20.01.2013 : 15:01:19 »

Knjiga tega meseca (dajmo bit realni  sram )

2.Welsh Corgis: Pembroke and Cardigan (2010) Avtor: Richard G. Beauchamp

Super knjižica! Vse od osnovnih nasvetov o tem, kaj potrebujemo za oskrbo in dobro življenje psa in mladiča. Do informacij o izvoru, značilnostih in razlikah med obema pasmama. Malo tudi o izbiri pravega psa (mladiča, odraslega psa), o boleznih in poškodbah, ki jih pri pasmah pogosto najdemo, pospremljeno s čudovitimi fotografijami in risbami.
Kar mi je bilo še posebej všeč, je to, da je zelo jasna pri tem, katere pripomočke potrebujemo za nego psa, da natančno pove, katere igrače so primerne in zakaj - skratka zelo nazorni in neposredni nasveti in priporočila.

Še kratek citat, ki me je nasmejal s svojo neposrednostjo:

“It is important to realize, however, that a puppy will spend only a very small part of its day sitting around looking cute. The far greater part of the day and night the puppy will spend investigating, digging, chewing, eating, relieving himself, needing to go outdoors, and then immediately insisting that he be let in. All too often these needs are not realistically considered before adding a dog to one’s household.” (31)
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Pembroke Welsh Corgi (Valižanski ovčar pembroke)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines