mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:38:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Noče briketov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Noče briketov  (Prebrano 7262 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helenka66
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 09.12.2012 : 13:06:45 »

Sem čisto nova tu gor, zato se oproščam, če sem to temo kje spregledala.
Pred dvema tednoma sem iz zavetišča dobila 1,5 leto staro yorkshirsko terierko, ki je pravi cukrček. Vseeno se pojavljajo v zvezi z njo določene težave, zato vas prosim za nasvet. Ne je briketov, nobenih, pa sem ji nabavila resnično odlične zadevice, zaradi katerih bi se po moje vsak kuža obliznil! Tako sva pristali izključno na konzervah, glede katerih res ni izbirčna in poje čisto vse, kar dobi. Tudi kuhane hrane se ne brani. Meni je vseeno, ne bi ji pa rada škodila. Naj jo v prehranjevanje z briketi silim? Tako so mi svetovali v trgovini, a jaz tega enostavno ne morem! Kaj naj ji dajem za zobke? Ima lepe in zdrave. Kako čistiti zobe? Mislim, da bi mi pustila, ker pusti čisto vse, res je prijazna. In koliko sploh poje tako mali kuža? Na konzervah sem zasledila, da ca 300 g, a v bistvu se podatki krepko razlikujejo.  Nekako se držim te količine, a jo razbijem na dva obroka dnevno, včasih tudi tri.
Drugi problem je kakanje in lulanje v hiši. O tem sem že nekaj prebrala, poskusila bom s časopisnim papirjem, saj je zdaj v tem zelo hladnem in sneženem vremenu ne morem peljati ven, čeprav imamo vrt. Bila je sicer zunaj, a ni opravila čisto nič.
Vesela bom vsakršnega nasveta. Imela sem sicer kužka, mešančka, ki je čez dan bival zunaj, zvečer pa pri nas v hiši, a vidim, da mi izkušnje, ki sem jih pridobila z njim, pri Kii ne pomagajo dosti.
Lep pozdrav!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : nedelja, 09.12.2012 : 13:24:09 »

Če želiš da bo jedla brikete, ji toliko časa ne daješ drugega, dokler jih zaradi lakote ne bo začela jesti. Lahko traja kakšen dan, dva tri, ampak odraslemu zdravemu psu to ne bo škodovalo, če ti je cilj, da je brikete.
Za zobe se dobi frotirast naprstnik in razne encimske paste pri veterinarjih, pa ji s tem zdrgneš.
Pes poje toliko kolikor piše na briketih/konzervah, je pa povsod navedena drugačna količine zato, ker ima vsaka vrsta briketov/konzerv različno energetsko vrednost. Če je psica sterilizirana in se zelo malo giblje, moraš paziti, da je ne zrediš.
To, da odraslega zdravega yorkija ne moreš peljat ven, je pa čisto nepojmljivo in nerazumljivo. Gotovo imate skidane poti okoli hiše in splužene ceste. Ustrezno jo zaščiti proti mrazu (plašček) in proti soli (vazelin na blazinice) in jo pelji ven, saj velikost psa (razen v ogroooomnih snežnih zametih) ne bi smela biti ovira, seveda pa čas na prostem prilagodi kondiciji in velikosti psa, torej sta zunaj krajši čas.
Predvsem pa naj se ti pes neha smiliti in nehaj preveč komplicirati, saj mu s tem na področju vzgoje delaš škodo in se hitro lahko spremeni v pretirano razvajeno in bevskajočo tečko, tega pa verjetno nočeš.
Preberi si čim več tem o vzgoji in oskrbi na mojpespikanetu, se najde ogromno koristnega - od teorije, do v praksi preizkušenih nasvetov.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 19.05.2013 : 21:37:58 »

Da ne odpiram nove teme.

Tudi sama sem bila globoko prepričana, da vsak pes slej ko prej začne jesti brikete, ker je to v praksi tudi delovalo, pa sem zdaj na istem.
Veliko različnih briketov, ki so bili zanimivi kvečjemu za en obrok, variacije mokri/suhi, potem pa nič več, trmasto vztraja na tem, da raje ne je nič, kot pa brikete. Probala sem s konzervicami, mali "pravi", da še zdaleč niso vse dobre, od nekaj dni nazaj, noče tudi teh. Včeraj sem mu skuhala piščanca z zelenjavo in kašo, iz juhe je pobral samo koščke mesa in spet štrajka  trmoglavka Če mu zmiksam je še slabše, ker on pa juhe že ne bo pil, ker imajo preveč vode  Angry

Me ima, da bi ga pustila lačnega 3 dni, ampak nima niti 4 kg, je še v fazi "rasti" in po moje ne napreduje tudi zato, ker ne je toliko kot bi moral. Je pa stalno v pogonu, le zmrzljiv je zelo in ko se umiri se začne tresti, seveda, če nima na sebi niti mg špeha  Angry

Edini svetli dnevi so bili po krajši bolezni, ko je dva dni samo spal, buden pa jedel, jedel ... kolikokrat sem mu pač ponudila hrano, tudi do tri 100g konzervice na dan Shocked Shocked. Amapak, ko je prišel k sebi, pa spet isto  butnglavc

Ko vidi, da mu pripravljam hrano, jo kar popiha  huh Imam pa občutek, da bi makaronflajš in ostalo iz mize z veseljem jedel  Roll Eyes, ampak po moje se bi nad takim, primernim zanj, tudi zmrdoval, če ne prej pa sigurno naslednji dan, hudiček mali  butnglavc
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 20.05.2013 : 00:04:03 »

a tudi če mu kako žlico nečesa božansko dišečega (pasjo konzervico sardin ipd) zamešaš med brikete noče jest?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 20.05.2013 : 06:25:24 »

To je bila prva faza, je dal v usta tak briket, ga obliznil, pa izpljunil  Angry, zdaj pa, samo, da zavoha, da so vmes briketi, kakršnikoli, se obrne stran  huh

Zanima me, če lahko pes shaja, recimo, samo ob mesu, verjetno bi bilo surovo boljše kot kuhano in s tem osiromašeno  Undecided
Saj ne, da bom že pristala na to opcijo, ampak daljnoročno ...  sram

Edino zunaj, na vrtu, še "pali" na brikete, kot pohvalo, sploh, če šnofljo drži zraven kak drug pes, bolj iz foušije se mi zdi  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : ponedeljek, 20.05.2013 : 06:48:18 »

Zanima me, če lahko pes shaja, recimo, samo ob mesu, verjetno bi bilo surovo boljše kot kuhano in s tem osiromašeno  Undecided
Saj ne, da bom že pristala na to opcijo, ampak daljnoročno ...  sram

Hihi, lahko preživi - Boni pravi, da brez problema.  Smiley Surovo ali kuhano, oboje deluje. Briketi so res zadnji izhod. Ampak, koščki mesa zmešani med brikete, to tudi pomaga briketom na poti po požiralniku...  Wink
Moraš pa pazit na nekatere zadeve, da jih dodajaš. Jst kupujem tablete, ki se jih dodaja kuhani hrani za pse, da dobijo še tisto, kar pač s kuhano hrano ne morejo dobiti.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : ponedeljek, 20.05.2013 : 09:22:23 »

Tole, da ga pustiš toliko časa brez hrane, da začne jesti, pri mojem prvem psu žal tudi pod razno ni vžgalo, ko je bil v letih in bi moral jesti dietno pripravljeno hrano - je pa bil problem dodaten, ker do takkrat ni poskusil drugega kot kuhano. Po desetih dneh, ko je res že oslabel, sem se seved predala jaz.
No, potem so prišli drugi časi, kvalitetni briketi in konzerve, oba naslednja sta bila seveda na njih. Ampak daleč od tega, da grejo vsi briketi. Če pa dobrih ne jedo samih,  grejo pomešani s konzervo ali skuto. 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #7 : ponedeljek, 20.05.2013 : 11:17:22 »

Čarka, pa si probala poleg konzervic mešat med brikete kaj človeškega, takega, kar se lepo oprime briketov (ker npr. juha se ne)? Smiley
Pri nas je (poleg ZiwiPeaka, ampak zdaj ga nisem kupila že vsaj pol leta Smiley) še vedno najbolj zihr varianta kisla smetana (tudi jogurt, ampak manj, skuta tudi ni tako slastna) ali sirni namaz. Ena čajna žlička, kanček vode, da se lepo razmaže, pa na vrh drobtinice, ki ostanejo na dnu posode s piškoti (ali pač zdrobljen piškot). Hm, tudi dodatek mačje konzervice je boljši od pasje. Tongue Pa dvoje briketov imam, zjutraj dobi ene, zvečer druge. Oboje pa nujno grainfree, ker nobeni z žitaricami niso bili "užitni". Roll Eyes Pa vse zvezde morajo biti pravilno naštelane, to itak.  huh
Logiran
Michael
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 20.05.2013 : 15:36:18 »

Tole, da ga pustiš toliko časa brez hrane, da začne jesti, pri mojem prvem psu žal tudi pod razno ni vžgalo, ko je bil v letih in bi moral jesti dietno pripravljeno hrano - je pa bil problem dodaten, ker do takkrat ni poskusil drugega kot kuhano. Po desetih dneh, ko je res že oslabel, sem se seved predala jaz.
No, potem so prišli drugi časi, kvalitetni briketi in konzerve, oba naslednja sta bila seveda na njih. Ampak daleč od tega, da grejo vsi briketi. Če pa dobrih ne jedo samih,  grejo pomešani s konzervo ali skuto. 

Ok 10 dni je res kruto, ampak če psa navajaš na brikete od začetka, ni vrag da jih bo po dveh dneh pojedel. Drugače pa poskusite počasi s kakšnim lososovim oljem, kadar se moj dela razvajenga mu ga dam eno žlico čez in jih zmaže takoj. Dobi se ga pa v Alerju in stane nekih 5 ali 6€
Logiran
Žakolina
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 20.11.2013 : 19:11:17 »

Oj,

res da malo pozno pa vendar; podobno situacijo sem imela tudi jaz in moj (z)mešanec Žak - sicer zelo požrešen kosmatinnec, je večino časa goltal brikete. Jedel je Hills cca 6 let, pa priboljške in kaj malega z mize. Potem pa so mu začeli briketi čedalje manj dišat in jih je začel puščat in praktično ni več jedel. Potem sem preizkusila vse možne Hillsove okuse, pa ni bilo nekega haska. Zato sem poskusila še Royal canine, almo nature...pa ni blo nič bolje. Zdaj sem našla hrano TropiDog, naj bi bila premium kvaliteta, ma notri celo alge Spirulina, in spet ga moram držat nazaj, da ne poje še sklede Smiley Res pa je, da jemljem tavelike brikete, čeprav je majhna pasma, ravno zato, da si ob jedi še malo čisti zobne obloge. Zato sem tudi bolj pristaš briketov kot konzervic, so tudi bolj praktični. Drugače pa, doma pripravljena hrana bi bila tudi ok, samo zato pa mi zmanjkuje časa, plus da bi potem mogla še kake dodatke dajat.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Noče briketov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines