mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:17:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: moja civavica ne je
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: moja civavica ne je  (Prebrano 10717 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 18.02.2013 : 18:05:05 »

Če ni bila do sedaj (torej kot praviš 5 mesecev Huh ) še res nikoli zunaj, ni čudno, da je v šoku. To je zanjo vse novo. Bodi potrpežljiva in ne je prehitro siliti v novo okolje. Pelji jo ven raje večkrat po par minutk, pa jo fuuuul pohvali, če se bo zunaj polulala in pokakala, sicer pa teh par minut izkoristi za igro z njo, pa kak priboljšek ji daj - skratka poskusi narediti vse, da bo pogruntala, da zunanji svet ni nekaj groznega, ampak da se tam dogajajo lepe stvari Wink
Tudi jaz bi ti svetovala, da se čimprej vpišeš v pasjo šolo (igralne urice), da se pes sploh socializira, ti pa dobiš navodila, kako delati z njim. Vtipkaj v google "igralne urice za pasje mladičke" (tule ne smemo delati reklame za posamezne šole), pa se pozanimaj že pri prvem linku Wink

Tega sicer ne morem dojeti, ampak - a nihče od prejšnjih lastnikov, vključno v vzrediteljem, tega psa ni v 5 mesecih vozil ven? Res da je čivava majhen pes, a še vedno je pes!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 18.02.2013 : 18:05:27 »

Če res nikoli prej ni bila zunaj zna kar trajat  Undecided

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=337

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,228.0.html

Tule maš pa ogromno informacij o čivavah in njihovem karakterju. Že to, da ste vzeli psa, ki ni bil nikoli zunaj bo razlog strahu in živčnosti. Koliko časa bo pa trajala je pa odvisno od vas in vaše vzgoje ter tudi samega karakterja psa. Ker čivava je še zmeraj "samo" pes.

Pa definitivno v pasjo šolo... kjer že predhodno povejte za vaš problem, da se boste potem lahko skupaj pogovarjali kaj bi bilo najboljše, ko boste začeli delat.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 18.02.2013 : 18:09:28 »

PS: Boljša kot igralne urice bi za moje pojme bila mešana skupina. Bolj šola za azilaše...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 18.02.2013 : 18:15:45 »

Ja, imaš prav. Tiste "igralne urice" v google iskalniku sem v bistvu svetovala, ker se mi zdi, da ne bi bilo slabo, da bi tista Tršica z izurjenim očesom počekirala, kaj vse je takole menjavanje lastništva in malo čudno ravnanje s psom (vsaj kar se ne-izhodov tiče) še potegnilo za sabo ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
civavica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 18.02.2013 : 20:49:26 »

gonitev ze pri se ne 5h mesecih?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 18.02.2013 : 21:07:42 »

je čisto možna
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #21 : sreda, 20.03.2013 : 22:44:05 »

slučajno berem tole (po mesecu neaktivnosti v temi)... in si mislim, da je mogoče civavica mislila "vroča" v smislu telesne temperature...

jaz sem prej vedno imela bolj kosmate pse in nisem imela pojma o tem kako topli v bistvu so. ko sem dobila hrta, sem bila kar nekaj časa presenečena nad tem kak radiator je Smiley
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #22 : sreda, 20.03.2013 : 22:45:17 »

lahko pa tudi, da sem čist mimo pihnila Cheesy
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: moja civavica ne je
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines