mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:43:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: prehrana psov, ki so "športniki" (tudi šolanje)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prehrana psov, ki so "športniki" (tudi šolanje)  (Prebrano 3716 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« : petek, 28.02.2003 : 20:25:37 »

Zanima me, koliko časa pred šolanjem (in sprehodom ali treningom) lahko dam psu za jesti in koliko po tem. Zanima me tudi, ali ga je bolje hraniti enkrat ali dvakrat dnevno (količinsko enako kot 2x, razdeljeno na dva manjša obroka). In kaj pravite o hranjenju samo zvečer.
Hvala!

P.S.: Spomladi začneva z agility-jem!
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1 : petek, 28.02.2003 : 22:26:43 »

Sammy, me veseli, da bosta tudi vidva začela z agility-jem!
Jaz Sambota hranim dvakrat dnevno (star je skoraj 4 leta) in bo tako tudi ostalo. Kot prvo me je strah zasuka želodca, saj je zelo zelo živahen kuža; poleg tega pa zaradi svoje živahnosti pokuri ogromno energije, je pa ne tako zelo rad. Kljub temu si pomagam z raznimi fintami (skuta, jogurt čez brikete itd.) in čeprav pomaga, je vseeno kar presuh. Če bi ga hranila samo enkrat na dan mu tako sploh ne bi mogla dati dovolj hrane, pa toliko naenkrat tudi pojesti ne bi mogel.

Drugače pa je precej podobna tema že odprta, pa si lahko tudi tam prebereš mnenja. Jaz sem za hranjenje 2x dnevno tudi za odrasle pse, mora pa seveda imeti priložnost, da to tudi izloči. Pri meni gre na sprehod, pa zajtrk, pa večerni sprehod in nato večerja.
Lep pozdrav, pa oglasi se, kako gre agility!
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #2 : petek, 28.02.2003 : 22:52:33 »

Jaz tudi svoje hranim dvakrat na dan, ponavadi zjutraj in zvečer po sprehodu ali treningu.
Nikoli jim pa ne dam za jest pred sprehodom ali še huje pred treningom.
Če imamo trening dopoldne dobita za jesti po treningu kako uro in pa potem po večernem sprehodu.

LP,
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sobota, 01.03.2003 : 01:08:11 »

Mojidve pa jesta samo 1x na dan (zvečer) pa jima nič ne fali. Baje,da sta še predebeli! Tongue Roll Eyes

Absolutno pa hrana direkt pred treningom odpade! Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #4 : sobota, 01.03.2003 : 17:09:38 »

Moj starejši je 1-krat na dan, mlajši pa 2-krat, ampak bomo počasi prešli tudi samo na 1-krat. V bistvu se mi ne zdi tako pomembno kolikokrat na dan hraniš psa (razen v kakšnih posebnih primerih, enega je npr. opisala bambi).
Glede zasuka želodca: zelo pomembno je, da pred fizično obremenitvijo (trening,sprehod,...) vsaj 2 uri prej ne hraniš psa. Dobro je tudi, da po obremenitvi pes vsaj eno uro počiva predno dobi obrok, da se malo umiri. Za velike pasme je tudi dobro, da imajo sklede s hrano malo višje, ne na tleh saj tako lažje jejo in še manjša možnost zasuka.
Je pa tudi tema že odprta, kjer smo o tem govorili, pa še malo pobrskaj in boš zvedela še kakšne informacije.

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #5 : sobota, 01.03.2003 : 19:29:14 »

predvsem me je zanimalo, če bo delal na hrano, če mu dam recimo 2 uri pred treningom oz. sprehodom. ker takrat verjetno ne bo lačen toliko, da se mu bo 'dalo' narediti kaj za tisti priboljšek. star je 9 mesecev in je v puberteti, tako da moram biti res zvita, če hočem, da kaj naredi, predvsem pa morava biti v zelooooooo mirnem okolju, kjer ni ničesar zanimivega.  
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #6 : torek, 04.03.2003 : 18:12:09 »

Če je dovolj požrešen bo delal na hrano v vsakem primeru, ti pa vseeno priporočam, da ga hraniš po treningih (sploh agilityja), saj se tam precej "nenaravno" in hitro giblje - brez veze je riskirati zasuk želodca. Če pa ne gre drugače pa ga nahrani najmanj 2 uri preden greš z njim delat, saj naj bi psi potrebovali vsaj 2 uri, da obrok prebavijo.

Jaz mojega hranim 1x na dan, če imamo treninge agilityja pozneje (poleti ob 19h) ga nahranim okrog 16h, drugače pa obvezno po treningu - saj ne bo umrl od lakote, če počaka uro dalj na svojo hrano.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : sreda, 05.03.2003 : 13:15:07 »

Sama hranim odrasle psice enkrat dnevno in sicer zgodaj zjutraj, ker mi to najbolj odgovarja. Zjutraj se mi vedno malce mudi, pa je fino, če psice po opravljeni potrebi pridejo takoj noter ker se jim mudi jest (sicer rade nagajajo in zavlačujejo). Kasneje jih spusti ven še sin, potem pa lahko celo dopoldne v miru prebavljajo. Popoldne, ko so treningi so že lepo lačne. Pa še ena prednost jutranjega hranjenja: če že pride do zasuka želodca, se to zgodi v času, ko vse klinike delajo, ne pa ponoči. Naj te malo potolažim, kolikor je meni znano je zasuk želodca pri samojedih zelo redek.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: prehrana psov, ki so "športniki" (tudi šolanje)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines