mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:41:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odpoklic
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoklic  (Prebrano 12810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pavel
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.02.2016 : 22:17:25 »

Tudi jaz imam kar velike probleme z odpoklicem.Imamo 4. mesece starega mešančka. Živi z nami v hiši ( na kavču), dvakrat dnevno ga za eno uro peljemo na sprehod in občasno po vasi na povodcu do prijateljice, pri kateri se rad igra.
Na sprehod ga peljem na povodcu in rabiva kar nekaj časa, da prideva na travnik, ker ima skoraj vsaka hiša na vasi psa in on bi vsakega obiskal. Ko pridemo na prostrane travnike ga seveda spustim, in to je zanj nekaj najlepšega. Problem pa se pojavi, ko se vračava in ga moram spet pripeti na povodec. Seveda ga med njegovim tekom po travnikih večkrat pokličem, vedno priteče in jaz ga nagradim s priboljškom.
Ko se pa približava vasi ne pride več do mene. Tu ne pomaga nobena nagradica, vabljenje, klicanje.... Priteče do mene, a na razdalji 2 m se ustavi, laja name, skače, kot da se igra, a k meni noče. Tudi ko ga na takšen ali drugačen način privabim in pripnem, mislim da to ni prava rešitev, ker se bo drugič še bol umikal.
Pred dvemi dnevi mi ga nikakor ni uspelo pripeti, pritekel je do ceste in ko sem zakričal nanj,ker sem se ustrašil, da ga kado ne povozi, se je vrgel na hrbet in čakal, da sem ga pripel.
Sedaj že razmišljam, če ga bom lahko še spuščal na sprehodu, ker ne vidim druge rešitve.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #16 : torek, 02.02.2016 : 07:18:43 »

10M sledni povodec, primerno lahek za psa, vsaj ena igrača in po možnosti ne taka, ki jo mečeš stran od sebe. Ko bo izdelana igra v tvoji bližini (cufanje, lov za igračo....) pa se lahko začne z metanjem predmetov. Res svetujem dobrega inštruktorja in tečaj (skupinski tečaji tistih dveh, ki imata TV oddajo je zelo primeren).

Tvoje obnašanje pa ne sme biti statično. Nagrada ne sme biti statična. Ti se moraš premikat, bežat stran in se poigrat, roka s hrano, s katero nagradiš ne sme biti pri miru. Vsaj zdaj, dokler mu ni žur dneva prihajat do tebe.

Skratka, za dober odpoklic čim manj lutanja na sprehodu in čim več akcije s tabo. Ta igra s sosedovo-je OK, če se jo prekinja in nagrajuje za prihajanje in če ob tem spoznava tudi ignorantske pse in rahlo zoprne, hej, nimajo vsi psi radi družbe.

Socializacija je navajanje osebka na okolje.

Škoda pa je, da si čakal dva meseca.

Razporedi si dan, ne samo 2x dnevno. Večkrat na dan, krajše seanse. Čez cel dan, bi se naj našle 4 ure za ukvarjanje s psom.
Logiran
pavel
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #17 : torek, 02.02.2016 : 09:33:43 »

Na malo šolo smo že prijavljeni, samo kaj ko je pri nas pozimi ni, začne okrog 15. marca.
Kje pa so ti skupinski tečaji? Sem namreč s primorskega konca in v Ljubljano bi mi bilo malo daleč.
Dvakrat dnevno greva na daljši sprehod, drugače je pa cel dan z mano po dvorišču in v hiši in večkrat na dan se malo poigrava.

Ko sta s sosedovo psičko ni odpoklic noben problem, ko pokličem vedno pritečeta oba po priboljšek.
Ne razumem, kaj sem čakal dva meseca? Saj odpoklic do sedaj ni bil noben problem, dober teden se pojavlja ta upor.

Še danes kupim sledni povodec in hvala za pomoč

lp pavel
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #18 : torek, 02.02.2016 : 12:07:28 »

Direktne reklame se tukaj ne sme delat. Ampak vse leto so vpisi in tudi v Kopru imajo podružnico. Saj veš, od tiste oddaje na TVju. Če ne drugega, te lahko vsaj nekam usmirijo.
Logiran
pavel
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #19 : torek, 02.02.2016 : 13:12:33 »

Res ne vem, o kateri oddaji govoriš. Zelo malo gledam tv in na žalost je še nisem zasledil.
Sem že nekaj našel na spletu. Hvala lepa
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odpoklic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines