mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 20:49:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Neželjeni obiski sosedovih mačk
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neželjeni obiski sosedovih mačk  (Prebrano 5829 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mojka1
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 04.04.2013 : 09:47:23 »

Doma imamo dva mucka Igija in Mico, ki lepo uporabljata magnetna vratca za svoje prosto gibanje. Probleme pa nam dela sosedov divji muc, ki se je naučil odpirati magnetna vratca iz zunanje strani. Tako pride v hišo in "gospodari". Zanima me, če ima kdo izkušnje s takim problemom? Hoteli smo že zamenjati magnetna vratca z vratci na čip, vendar nismo prepričani da je to rešitev, saj mislim,da te vratca delajo na isti način, le da ni potrebno muckom nositi ovratnice z magnetom.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.04.2013 : 15:44:00 »

Tudi jaz imam eno vprašanje glede neželenih obiskov okoliških mačk. Najbolj intenzivno urinirajo ravno okoli vhodnih vrat, pogosto pa naciljajo kar direktno na vrata. Urin se pod vrati skozi špranjice včasih prebije v notranjost hiše. Radi bi se znebili smrdljivega urina vsaj v neposredni bližini vhodnih vrat, zato me zanima, kakšen pripravek bi mačke najučinkoviteje odvračal od tega početja in kje se ga lahko dobi.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 22.04.2013 : 16:28:28 »

Vem, da to ni povsod rešitev, lahko pa povem, kaj se je zgodilo pri nas.
Mački imajo na vratih loputo. Le ta je del dneva in ponoči zaprta, da mački ne morejo ven. Pa je vse skupaj enemu sosedovemu mačku preveč dišalo in je hodil markirat. Dokler..., dokler ni bila enkrat loputa odprta in je ravno med markiranjem Fred (pes) vtaknil glavo skozi loputo. Skozi gre samo glava.Maček se je preplašil do konca. Od takrat tistega mačka pri nas ni bilo več.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3 : ponedeljek, 22.04.2013 : 16:43:33 »

Tule se oglašam še jaz. Pri nas na vikendu je malo morje prostih mačk (samo ta prvi sosedje jih imajo celo kolonijo). Moja mama je že prav nesrečna, ker ne glede na to kaj na vrtu, ograjenem z ograjo, ki jo mačke pač preskočijo, poseje ali posadi, prej ali slej pride mačka in na njenem vrtu opravi potrebo. Edina stvar, ki mi pride na misel, je ta, da bi vrt ogradil tako, kot imajo v živalskih vrtih ograjene orle, jastrebe, sove, ... Ampak to je že precejšnja investicija. Kako se ostali spopadate s podobnimi problemi? Sosedje so seveda gluhi za vsakršne pritožbe ali prijazna opozorila, pojasnila.

Kako torej ohraniti medsosedske odnose in hkrati spraviti mačke z maminega vrta?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.04.2013 : 16:58:05 »

Postavit v vrt škropilec, ki se aktivira z gibanjem in poškropi z vodo neprijatelja  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.04.2013 : 17:09:15 »

Postavit v vrt škropilec, ki se aktivira z gibanjem in poškropi z vodo neprijatelja  Evil
Ampak curek mora biti dovolj močan, da se ne grejo potem napajat tja: takšne izkušnje imamo v stanovanju, ko Tačko visi na pipi.... Roll Eyes Lips Sealed Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.04.2013 : 18:40:05 »

Ja, škopilec proti Neprijateljem je fajn ideja, samo za mačke tipa naš Berto, bi bila to super vaba Grin

Speedy, po mojem je najbolj pametno najprej odstraniti vonjave markiranja z vrat (pri Speedy), ker mačkoni z jajci pač preprosto tekmujejo, kdo bo koga pre-cahnal Angry Pa poskusiti potem s katerim od izdelkov, ki naj bi "markerje" odganjalo. Kaj takega, nimam pa prav nobenih izkušenj, če tole deluje, morda ve kdo drug kaj več.
Kar pa se vrta tiče ... kar je na frišno lepo prekopano, je največji mamac za mačke. Preverjeno pri nas doma, ko oba hišna gospoda, ki sicer uporabljata po moje samo notranji WC, na svojih izletih ven takoj najdeta, če je kaka na frišno presajena roža ali prekopana gredica. Zato jaz vse, kar posejem prekrivam s kopreno - vrteks - dokler solata itd. na zraste, ker potem greda ni več zanimiva za nobeno mačko.

Pri nas je odganjalec za dva sosednja mačkona Roko, toliko ponori, če ju vidi skozi okno ali če smo zunaj, da ju kar odnese.
Vendar pri No Jinx na žalost nimajo Rokota in nasploh ni zmeraj koga ves čas na vikendu ...
Ne vem, videla sem, da prodajajo tudi neke ultrazvočne odganjalce, toda izkušenj s tem nimam pa nobenih Undecided Kaj nismo o teh odganjalcih že enkrat debatirali, ko se je Branka borila z mišmi? Zdaj se ne spomnim več, kakšne so bile izkušnje s to napravo Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #7 : torek, 23.04.2013 : 18:11:26 »

Ampak res mamaF, verjetno bo res najboljše prej vonjave odstraniti. Upam, da bo potem kakšen sprej učinkovit.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #8 : torek, 23.04.2013 : 18:34:20 »

Na stričku googlu se najde marsikaj in obstajajo tudi zadevice, ki odganjajo mačke z vrtov, no tudi za druge nepovabljene živalice.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #9 : torek, 23.04.2013 : 19:36:03 »

Hvala Aski2005 za ZS in ostalim za nasvete tukaj.  Kiss

Ja, škopilec proti Neprijateljem je fajn ideja, samo za mačke tipa naš Berto, bi bila to super vaba Grin

Speedy, po mojem je najbolj pametno najprej odstraniti vonjave markiranja z vrat (pri Speedy), ker mačkoni z jajci pač preprosto tekmujejo, kdo bo koga pre-cahnal Angry Pa poskusiti potem s katerim od izdelkov, ki naj bi "markerje" odganjalo. Kaj takega, nimam pa prav nobenih izkušenj, če tole deluje, morda ve kdo drug kaj več.
Kar pa se vrta tiče ... kar je na frišno lepo prekopano, je največji mamac za mačke. Preverjeno pri nas doma, ko oba hišna gospoda, ki sicer uporabljata po moje samo notranji WC, na svojih izletih ven takoj najdeta, če je kaka na frišno presajena roža ali prekopana gredica. Zato jaz vse, kar posejem prekrivam s kopreno - vrteks - dokler solata itd. na zraste, ker potem greda ni več zanimiva za nobeno mačko.

Pri nas je odganjalec za dva sosednja mačkona Roko, toliko ponori, če ju vidi skozi okno ali če smo zunaj, da ju kar odnese.
Vendar pri No Jinx na žalost nimajo Rokota in nasploh ni zmeraj koga ves čas na vikendu ...
Ne vem, videla sem, da prodajajo tudi neke ultrazvočne odganjalce, toda izkušenj s tem nimam pa nobenih Undecided Kaj nismo o teh odganjalcih že enkrat debatirali, ko se je Branka borila z mišmi? Zdaj se ne spomnim več, kakšne so bile izkušnje s to napravo Undecided
Sosedove mačke grejo pač s**t med solato, če jim že dela gužvo na njihovem, wc-ju.  Angry Angry Angry
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Neželjeni obiski sosedovih mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines