mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Moja mala Oli, hvala ker si bila in nas osrečila in hvala DZZŽ Pomurje
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja mala Oli, hvala ker si bila in nas osrečila in hvala DZZŽ Pomurje  (Prebrano 29853 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #90 : petek, 07.06.2013 : 21:11:28 »

Meni se tole vse skupaj bere tako, da je poleg Oli najbolj prizadeta Takoda. Kako težko ji bo šele sedaj izročiti psa posvojitelju??? Ne dvomim, da ji boste tisti, ki to znate, pomagali, ampak lahko ji pa vseeno ne bo. In vedno je prisotno tveganje.
Zdaj mi je šele jasno, da imam res srečo, ker sem dobila svojega malega.

Moti me še, da imaš kot praviš, zadnje leto srednje šole, v teh dneh poteka matura - razmišljam, kako odgovorno si se je lotila, glede na čas, ki ga prebiješ na računalniku? To ni napad, samo moje razmišljanje, imam maturantko doma, ki samo je in spi in se uči.
Odgovornost je privzgojena lastnost, ki se kaže na vseh področjih življenja, ne le na tem, da skrbiš za psa.
Logiran
oliajda
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #91 : petek, 07.06.2013 : 21:20:40 »

Da, sem, vse smo že obravnali v tej temi v preteklih dneh, ne mislim ne prestano eno in isto "lapati".

Mačja; Pustite mojo šolo in mojo maturo prosim pri miru, sama vem koliko morem delati da sem uspešna. Pridig o šoli ne potrebujem. Kar se tiče takode, same sva se že vse pominili.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #92 : petek, 07.06.2013 : 21:21:13 »

Moti me še, da imaš kot praviš, zadnje leto srednje šole, v teh dneh poteka matura - razmišljam, kako odgovorno si se je lotila, glede na čas, ki ga prebiješ na računalniku? To ni napad, samo moje razmišljanje, imam maturantko doma, ki samo je in spi in se uči.
Odgovornost je privzgojena lastnost, ki se kaže na vseh področjih življenja, ne le na tem, da skrbiš za psa.

OK, to je res njena stvar. Jaz sem ob pripravah na maturo počela marsikaj drugega kot zagotavljanje osnovih življenjskih potreb. Pes je tudi pozitvna motivacija za tako mladega človeka, pač ni počela drugih reči, ki jih ostale 18-letnice počnejo.

Pa itak ni bila sama, za mamo je itak napisala, da ji je pomagala pri vzgoji.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #93 : petek, 07.06.2013 : 21:28:11 »

To ni napad, samo moje razmišljanje,
Logiran
oliajda
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #94 : petek, 07.06.2013 : 21:47:46 »

Ni bil napad, samo povedala sem svoje. Ni lepo obsojati ali očitati ljudem katerih ne poznaš.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #95 : sobota, 08.06.2013 : 06:58:25 »

Takoda zaenkrat ne namešča začasnikov, ker imam v trajni oskrbi 15 letnega seniorja ki ga zdravimo zaradi raka na modih  Sad. Na srečo, ker ne vem kako bi trenutno lahko rekla Ja kateremukoli posvojitelju. Seveda obstaja občutek krivde, milijon Kaj če-jev... Ampak zaradi lastnega dušnega miru in ker verjamem, da se z jezo in zamerami samo zastrupljamo, nekako poskušam iti čez vse skupaj.
Ajda, vsa ta vprašanja ki so ti jih članice postavile tu, niso plod njihovega nepotešenega firbca. Konec koncev se nas ne tiče ali in kako boš opravila maturo, kakšni so vaši odnosi doma, kaj vse si ti preživela itd. So pa to vprašanja, na katera moraš odgovoriti sama sebi, pošteno in brez dvoma, če želiš v svoje življenje ponovno pripeljati psa. Pošteno do tebe, psa in vseh ostalih, ki jih tvoja dejanja zadevajo.
Jaz bi se na tvojem mestu posvetila šoli, pustila da čas pomiri čustva ki trenutno verjetno divjajo v tebi in se kasneje po tehtnem preudarku odločila za psa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #96 : sobota, 08.06.2013 : 14:55:37 »

Ob prebiranju napisanega vidim, kako prav imam, ker se nikoli ne bi odločila, da bi posvojila psa, na katerega je nekdo bil že močno navezan. Velja za začasnike in tiste zavetiške, s katerimi je bilo silno veliko križev in težav in so bivali v zavetišču precej več od nujnih 10 dni. Zakaj? Zato ker s psi delam in ker jim ne nameravam zagotoviti 100% varnosti. Ne izzivam nesreče, ampak se zavedam, da se lahko zgodi kadarkoli. In če se bo zgodila, ne želim, da bi bil prizadet še kdo drug kot jaz. Hočem, da je moj pes samo moja odgovornost, ne pa še stvar xy prejšnjih lastnikov.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #97 : sobota, 08.06.2013 : 14:59:57 »

Lanabela, pa saj je, če imaš psa od skrbnega vzreditelja, zadeva povsem enaka.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #98 : sobota, 08.06.2013 : 16:37:09 »

Ni. Ker ni tiste hude navezanosti na 8 tedenskega mladiča. Če pa je, pa seveda velja enako, ot za posvojenega. Če posvojim (kupim) psa, ne želim posvojiti še njegovih prejšnjih lastnikov.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #99 : sobota, 08.06.2013 : 16:43:43 »

Mislim da tukaj ne gre za stvar navezanosti. Če bi bil preveč navezan na žival, je sploh oddal ne bi.
Gre za to da si ti odgovorna oseba, ki nekomu odda žival, ki je v neki točki odločila o prihodnosti
te živali.

In če se slučajno zgodi, da se posvojitelj ne izkaže za dovolj odgovornega in je žival zaradi popolne
neumnosti v parih mesecih mrtva, si seveda očitaš, da si oddal psa, za katerega si bil tisti hip
ti odgovoren, v napačne roke.

Prav isto kot bi si očital vzreditelj, če bi prodal psa ali mačko nekomu, ki bi to žival prosto
spuščal in bi jo povozil avto, čeprav je bila mačka oddana kot izključno notranja / bi moral biti pes
pod nadzorom, ne pa prosto tekati "po vasi".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 10.06.2013 : 13:48:40 »

Del debate je bil na željo članice preseljen v člansko temo Nadaljevanje teme o Oli...
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Moja mala Oli, hvala ker si bila in nas osrečila in hvala DZZŽ Pomurje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines