mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:12:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nekaj vprašanj  (Prebrano 17991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 25.09.2013 : 18:55:42 »

Glede denarja te naj ne skrbi, nebom bankrotirala če bom psički kupla dražje brikete Smiley pa hvala za nasvet Wink
Logiran
Ella2
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 25.09.2013 : 19:01:07 »

Pa če lahko še prosim za en nasvet prosim? Kak preprosto zbirišeš svoje uporabniško ime na tem foromu? Kjer so ljudje povsem nekoristni! Smiley
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #32 : sreda, 25.09.2013 : 19:08:19 »

Ella2, prenehaj dramatizirati, prosim, pa že spokaj!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #33 : sreda, 25.09.2013 : 19:38:49 »

 Smiley Easy come, easy go. Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : sreda, 25.09.2013 : 19:42:58 »

 Shocked Grin

Ok, hrana Happy dog ni ravno top izbira, cena tudi tukaj igra določeno vlogo in če ti je prodajalka priporočila to hrano kot kvalitetno, jaz k njej ne bi šla več po noben nasvet. Cene cepljenja ima vsaka poštena veterina obešene na netu, je pa pomembno, da poveš, ali je bila že cepljena v leglu ali ne, kot je napisala Skuiki. Ko bo cepljena in bo pridobila imunost pojdita v kvalitetno malo šolo, da naučijo najprej tebe, kako se vesti do psa, da boš potem lahko psa usmerjala k pravilnemu vedenju, ker ni bolj tečne zadeve kot je bevskajoč in šavsajoč mini pes. In potem pojdita v šolo, da se nauči osnov poslušnosti, ker ni večjega zadovoljstva kot je pes, s katerim lahko sobivaš, ne da bi te vsakih 5 minut skrbelo, da bo naredil kakšno bedarijo. In absolutno ne drži, da tamali psi niso za v šolo in da se jih ne da nič naučiti. To je samo kliše lenih, nezainteresiranih in nepoučenih ljudi, tako da se ne ozirat na take izjave, če bo kdo to komentiral na ta način.

Evo, me že ni več.... grem svoje rodovniške Micke čohat, je pa zanimivo, da si skoraj do meseca natančno določila starost Wink Mater, očitno sem čist' klišejska.

Še vedno pa vztrajam, da je tvoja slovenščina za en drek in če ljudje nimajo nobenih pripomb na to, kako pišeš, potem je tudi njihova fejst zanič.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 25.09.2013 : 20:45:17 »

In pol sploh ni čudno da posel-prodaja nerodovniških psov tako cveti, ker nekdo pred nakupom psa ne opravi domače naloge.
A se da na tem področju še sploh kaj naredit?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 25.09.2013 : 20:49:28 »

Z veseljem bom poiskala drugo družbo brez skrbi Smiley taki brezobrazni folk najdeš na čisto vsakem vogalu! Wink in jako vseeno mi je koliko si stara ti, pa kolko so stari ostali tu.. ker leta tu ne igrajo vloge glede na obnašanje Wink, da izmed vseh na tem foromu zna ena oseba odgovorit normalno, ostali pa te majo za totalnega kretena Smiley  in žali svojo slovenščino, moja je čisto v redu Smiley. pa tudi zakaj pol obstaja nek forum, če dejansko nič ne smeš vprašati? Dajte no ljudje Smiley in ti nisi nič in nihče, kdor bi meni lahko pametoval, o ČEMERKOLI! Pa drži se svojega rodovniškega psa, ostalo pač za nekatere niso psi Smiley tolko o ljubiteljih in nenormalno razgledanih ljudjeh! Smiley ni pes živo bitje? Moja psička je, ni nobena stvar, da bi bla ponaredek Smiley

Mogoče pa lahko jaz, ki imam dve nerodovniški psici in sem se slovenščino učila pred 30. leti, dodam te popravke  Wink In nikoli si nisem upala trditi, da je moja slovenščina čisto v redu, ampak maturirala pa sem in to v tistih, grozno arhaičnih časih, pa potem še malo študirala  Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 25.09.2013 : 21:20:02 »

Zakaj prosiš za pomoč, če potem ne sprejmeš čisto nobenega mnenja? Si sploh razmislila ZAKAJ to govorimo? Prebrala kakšno povezavo?
Če prideš sem z vprašanji, potem verjetno misliš, da tukaj ljudje nekaj vedo, v drugem stavku jih pa zmerjaš z budalami. Huh
Ne štekam.
Grem raje zloščit okvir v katerem so rodovniki.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #38 : sreda, 25.09.2013 : 22:23:45 »

Užaljen ton? Nisem užaljena to je najprej, ampak tak pristop marsikomu nebi pasal Cheesy in če mam doma starega maltežana 6 let in je z njim vse vredu nisem nesposobna skrbet za psa.. pa tud maltežanka, ki jo mam nima rodovnika pa je z njo čisto vse vredu Smiley in če sem pač zastavla neko vprašanje sem na takem foromu pričakovala normalen odgovor al pa odgovora pač ne, ne pa neke ogorčene vsebe zagledane ljudi Smiley

Pa hvala za nasvet Wink
Ej, Ella2, zdaj pa umiri konje.
Prvi normalen in koristen odgovor si dobila takoj potem, ko si temo začela.
Dala ti ga je Pepsi, ki je, mimogrede, dolgoletna lastnica yorkijev. Če ne bi toliko cepetala in "skakala v luft", bi medtem ugotovila , da na tem forumu obstaja tudi posebna tema o yorkširskih terierjih. Tam bi lahko, če bi se ti le ljubilo, dobila informacije od lastnikov in vzrediteljev, iz prve roke.

Če že imaš 6 let staro maltežanko - kako ti je potem iskanje informacij o cepljenjih, čipiranju, predvsem pa o navajanju na lulanje zunaj taka uganka, da rabiš sto drugih mnenj, s katerimi pa na koncu itak nisi zadovoljna.
Če te maltežanke v začetku nisi navajala lulat zunaj, peljala cepit itd. ti - so jo verjetno tvoji starši ali kdo drug. Kaj se ne spomnite več, kako ste jo tega navadili? Pa kakšno hrano za mladiče ste ji dajali - če ste poznavalci psov? Ves čas poudarjaš te svoje 6 letne izkušnje življenja s psom - zakaj jih potem pri tem mladiču ne uporabiš?
Z veseljem bom poiskala drugo družbo breskrbi Smiley taki brezobrazni folk najdeš na čist vsakem vogalu! Wink in jako vseeno mi je kolko si stara ti, pa kolko so stari ostali tu.. ker leta tu ne igrajo vloge glede na obnašanje Wink
Škoda, da si "druge družbe" nisi poiskala že preden si psičko dobila.
Dve leti si si jo nenormalno želela.
Pa si izkoristila te dve leti, da bi hodila okrog vzrediteljev, lastnikov yorkijev, po razstavah, spoznavala različne lastnike te pasme, dejansko iz prve roke izvedela vse o njihovem karakterju, vzgoji, najbolj primerni prehrani, zdravju? Da v dveh letih hrepenenja po psu našla družbo vzrediteljev in ljubiteljev te pasme in se o njej naučila čimveč?
Si?
Očitno ne. In zakaj ne?


Ti jaz povem - ker si en navaden razvajen otrok, vajen, da ti verjetno 40+ letni starši, učitelji in še kdo "servirajo vse na pladnju", ker se očitno niti za tisto, kar ti je v življenju "nenormalno pomembno" nisi pripravljena stegniti dlje, kot do tipkovnice in do prvega, 40 + let starih babnic polnega foruma.

Ne sikaj in ne pametuj, če dobro veš, da nisi naredila za dobro tega psa niti najosnovnejše domače naloge, niti toliko se ti ni ljubilo, da bi si zapomnila, kakšne vrste briketov je pes jedel pri prejšnjem lastniku in ne, da bi poklicala najbližjo veterino v tvojem kraju, da bi povprašala za ceno cepljenja.

Ja, na koncu bo veterinar tisti, ki ti bo psa cepil, čipiral, reševal in skrbel za njegovo zdravje in on bo izstavljal račune, ne pa "forum 40 + letnih sitnih babnic" - upam, da se vsaj tega zavedaš.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 26.09.2013 : 11:21:47 »

Hvala MamaF tvoj odgovor "mi je všeč" pogrešam ta gumb
Edino dodala še bi, da če je pes kupljen pri kolegih, pol sploh ne bi smel bit problem, da se jih vpraša, kakšne brikete je tam jedla.
Mi smo dobli mešanca in so nam točno razložli kaj so tam jedli, kakšne brikete in konzerve. Ko smo kupli rodovniško psičko, pa smo dobli vse na papirju napisano o hrani, vzgoji, skrbi, vrečko briketov za domov.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #40 : četrtek, 26.09.2013 : 12:39:27 »

Ej, Ella2, zdaj pa umiri konje.
Prvi normalen in koristen odgovor si dobila takoj potem, ko si temo začela.
Dala ti ga je Pepsi, ki je, mimogrede, dolgoletna lastnica yorkijev. Če ne bi toliko cepetala in "skakala v luft", bi medtem ugotovila , da na tem forumu obstaja tudi posebna tema o yorkširskih terierjih. Tam bi lahko, če bi se ti le ljubilo, dobila informacije od lastnikov in vzrediteljev, iz prve roke.

Če že imaš 6 let staro maltežanko - kako ti je potem iskanje informacij o cepljenjih, čipiranju, predvsem pa o navajanju na lulanje zunaj taka uganka, da rabiš sto drugih mnenj, s katerimi pa na koncu itak nisi zadovoljna.
Če te maltežanke v začetku nisi navajala lulat zunaj, peljala cepit itd. ti - so jo verjetno tvoji starši ali kdo drug. Kaj se ne spomnite več, kako ste jo tega navadili? Pa kakšno hrano za mladiče ste ji dajali - če ste poznavalci psov? Ves čas poudarjaš te svoje 6 letne izkušnje življenja s psom - zakaj jih potem pri tem mladiču ne uporabiš?Škoda, da si "druge družbe" nisi poiskala že preden si psičko dobila.
Dve leti si si jo nenormalno želela.
Pa si izkoristila te dve leti, da bi hodila okrog vzrediteljev, lastnikov yorkijev, po razstavah, spoznavala različne lastnike te pasme, dejansko iz prve roke izvedela vse o njihovem karakterju, vzgoji, najbolj primerni prehrani, zdravju? Da v dveh letih hrepenenja po psu našla družbo vzrediteljev in ljubiteljev te pasme in se o njej naučila čimveč?
Si?
Očitno ne. In zakaj ne?


Ti jaz povem - ker si en navaden razvajen otrok, vajen, da ti verjetno 40+ letni starši, učitelji in še kdo "servirajo vse na pladnju", ker se očitno niti za tisto, kar ti je v življenju "nenormalno pomembno" nisi pripravljena stegniti dlje, kot do tipkovnice in do prvega, 40 + let starih babnic polnega foruma.

Ne sikaj in ne pametuj, če dobro veš, da nisi naredila za dobro tega psa niti najosnovnejše domače naloge, niti toliko se ti ni ljubilo, da bi si zapomnila, kakšne vrste briketov je pes jedel pri prejšnjem lastniku in ne, da bi poklicala najbližjo veterino v tvojem kraju, da bi povprašala za ceno cepljenja.

Ja, na koncu bo veterinar tisti, ki ti bo psa cepil, čipiral, reševal in skrbel za njegovo zdravje in on bo izstavljal račune, ne pa "forum 40 + letnih sitnih babnic" - upam, da se vsaj tega zavedaš.



nisem bla jest  predaja predaja Grin Grin Grin


bejba en velik LAJK na tole zgoraj  ljubezen objem
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #41 : četrtek, 26.09.2013 : 12:56:20 »

Happy dog je pač "dobra hrana", saj je ja happy!  Tongue Roll Eyes  Tongue

Žal mi je, da se Ella2 ne zaveda še vseh posledic takšnega načina komuniciranja.  Undecided

mamaF, podpis!  Afro

šeena40+press
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #42 : četrtek, 26.09.2013 : 13:35:02 »

MamaF  bravo

luna7, a ti pri 40-tih nimaš kaj drugega kot tle viset   Tongue

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #43 : četrtek, 26.09.2013 : 13:50:57 »

luna7, a ti pri 40-tih nimaš kaj drugega kot tle viset   Tongue

Ma saj ni samo ona, več nas je takih!  Cool   - Pač visimo tukaj, ker tiste knjige s slikami smo že prebrale, pol pa nimamo kaj delat. Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 26.09.2013 : 13:57:40 »

Ja, 40 + stare tečke imamo dovolj časa Smiley
Ampak - Happy Dog pa res ni neka katastrofalna hrana, pa resno mislim ... če primerjam recimo sestavo med kakim RC in Happy Dog Supreme linijo, absolutno vzamem HD. Oziroma sem jo parkrat kupila. Konec koncev kakšnih ultra dragin in superkvalitetnih grainfree visokobeljakovinskih briketov kak pes tudi ne prenaša najbolje. Tle lahko doktoriramo, če hočemo, itak Wink

Ampak to v tem primeru ni najbolj bistveno - hujše je, da kot "vzreditelj" niti tolko nisi, da bi kupcu psa dal natančna navodila glede vsega oz. da bi kupec psa, ki ima enega psa že doma in torej ve, kaj pes je in kaj rabi, v detajle povprašal vse, kar mora vedeti!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: nekaj vprašanj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines