mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 08:57:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Psička "leti" proti domu in noče na sprehod po ulici...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička "leti" proti domu in noče na sprehod po ulici...  (Prebrano 4973 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ky_lee
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : torek, 18.03.2014 : 18:30:51 »

Pozdrav vsem,

imam posvojeno mešanko mladičko iz zavetišča, ki bo 1. aprila dopolnila 4 mesece. Predvidoma bo majnše-srednje rasti, nekje 10-15kg. Imamo jo notri in nekako nam jo uspeva navajati na sobno čistočo. Sicer še kje pusti kakšno lužico, vendar ta problem počasi izginja.
Težava nastane, ko je treba na sprehod. Prvih nekaj dni ni bilo problema (sprehodi so zaenkrat še kratki in pogosti, da se navadi opravljati potrebo zunaj). Ko sva zunaj pred hišo na travi je v redu...opravi potrebo, povoha naokoli itd. Ko pa bi jo želela malce peljati po pločniku in morda na večjo travnato površino pa sploh noče. Poskušam jo motivirati s priboljški, igračko, božanjem vendar brez vidnih uspehov. Prav nekako vleče povodec in sili proti smeri doma. Dvakrat sem jo tudi peljala na večjo jaso. Hodila je kar nekaj časa po travi in gozdu, vendar se je na določeni točki ustavila in hotela nazaj proti avtu.

Kaj menite, se morda boji? In česa? Kako bi jo lahko navadila, da bi brez problema šla na sprehod?

Hvala za odgovore.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1 : torek, 18.03.2014 : 18:39:21 »

Pozabila si na podatek koliko časa je pri vas.
Bi pa na prvo žogo rekla, da je to normalno za nesamozavestno psičko, ki tudi tebi še ne zaupa popolnoma.
Tako, čist laično.  Smiley
Preveč vonjav in vsega novega na neznanem teritoriju. Wink
Počasi, pa bo. Predvsem jo ne sili. Vsak dan kakšna dva metra več, pa izdatno nagrajevat.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : torek, 18.03.2014 : 18:48:36 »

Mah, jaz sem to občasno rešila drugače. Popokala sem jo v naročje, jo nesla do konca ulice, jo dala na tla in potem sva šli naprej. Včasih tako, včasih pa tako, kot je napisala S in M. Pač odvisno od časa in volje, kaj naj rečem. Vsekakor pa potem nisem vztrajala pri dooolgih sprehodih, ampak krajših.
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #3 : sreda, 19.03.2014 : 11:53:51 »

Tako kot je napisala kocka, v naročje in naprej potem jo daš pa na tla. Če noče naprej in sili nazaj zopet v naročje nekaj metrov nato na tla in spet in spet. Veliko pohval, prijaznega prigovarjanja če priboljške in igrače ne "registrira" mogoče bi pomagalo, če jo pelješ pred hranjenjem, da je malo lačna. Včasih pomaga kakšen pasji prijatelj, ki gre zraven. Saj bo le vztrajna bodi je še mlada psička.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 20.03.2014 : 10:48:58 »

Moj Bine na začetku ni hotel narediti niti metra, če si ga dal na tla in šel malo naprej, je tulil kot zverina. Lips Sealed
Pri meni so to v zelo kratkem času odpravili pasji prijatelji. Na začetku je še piskal, vendar jim je vedno sledil. In malo po malo, je začel hodit tudi sam, brez pritožb. Smiley
Zelo priporočam, če imaš seveda na voljo kakšnega zelo prijaznega, po možnosti igrivega ter po starosti in velikosti primernega pasjega prijatelja ali soseda. Wink
Logiran
ky_lee
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 20.03.2014 : 14:54:32 »

Hvala za vse nasvete Smiley Upam, da se bo navadila in normalno šla na sprehod. Vključila jo bom tudi v malo šolo, da se malce spozna z ostalimi psi. Mislim, da bi tudi to moralo pomagati pri problemu...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Psička "leti" proti domu in noče na sprehod po ulici...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines