mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:06:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Pasje pokopališče
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje pokopališče  (Prebrano 4180 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
etika
novinec
*
Sporočil: 1


« : sobota, 16.10.2004 : 17:57:53 »

 Undecided Pozdravljeni!

Ceprav je tema o kateri se pogovarjate ze precej casa na forumu upam, da mi boste pomagali z nasveti. Sem nova na farumu, prosim brez zamere ce vprasanje ponavljam. Zanima me, ce obstaja v Sloveniji, pasje pokopalisce? Ali je mozno dobiti kje pasjo krsto ali kaj v takem smislu? Mislim, da si vsak hisni ljubljencek zasluzi, da je spostovan tudi, ko umre.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : nedelja, 17.10.2004 : 09:46:18 »

Undecided Pozdravljeni!

Ceprav je tema o kateri se pogovarjate ze precej casa na forumu upam, da mi boste pomagali z nasveti. Sem nova na farumu, prosim brez zamere ce vprasanje ponavljam. Zanima me, ce obstaja v Sloveniji, pasje pokopalisce? Ali je mozno dobiti kje pasjo krsto ali kaj v takem smislu? Mislim, da si vsak hisni ljubljencek zasluzi, da je spostovan tudi, ko umre.

Ma bile so že teme o tem, ampak te razumem, če si frišna na forumu, da ne veš. Uporabi opcijo oz. gumb "išči", in ni hudič, če boš dovolj iznajdljiva in vstrajna, da ne bi kaj našla na to temo. Srečno!
 Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2 : petek, 24.12.2004 : 10:00:56 »

Undecided Pozdravljeni!

Ceprav je tema o kateri se pogovarjate ze precej casa na forumu upam, da mi boste pomagali z nasveti. Sem nova na farumu, prosim brez zamere ce vprasanje ponavljam. Zanima me, ce obstaja v Sloveniji, pasje pokopalisce? Ali je mozno dobiti kje pasjo krsto ali kaj v takem smislu? Mislim, da si vsak hisni ljubljencek zasluzi, da je spostovan tudi, ko umre.


Tole sicer ne spada v to temo, ampak naj bo- v Sloveniji ni ne zivalskega krematorija, niti pokopalisca. Ceprav ti pri veterinarju recejo, da bodo umrlo zival kremirali, je ne bodo, ker za to nimajo nobene moznosti. Kaj se torej zgodi s to zivalco? Gre v predelavo (milo receno)  Angry  Shocked  Lips Sealed Zato je boljse, da svoje ljubljencke pokopljemo na svojem vrtu ali pa v kaksnem gozdu... Na zalost se nismo tako razviti, kot nekatere druge drzave, kjer taki krematoriji obstajajo, pasja pokopalisca pa tudi.
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #3 : petek, 24.12.2004 : 10:36:51 »

Kolikor jaz vem, je živalski krematorij (če lahko temu tako rečeš) kafilerija Koto (v Ljubljani), tam sežigajo umrle živali in živalske ostanke, vendar je to sežigalnica "na veliko", ne krematorij kot bi si ga ljubitelji malih živali želeli. Pokopališča pa pri nas zaenkrat še ni.
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #4 : sreda, 29.12.2004 : 10:40:45 »

TinaZ mi smo vse naše muce po evtanaziji odnesli domov in jih pokopali v bližnjem gozdu.
Tako še danes vemo kje so pokopane. Ko gremo na sprehod pa se večkrat ustavimo tam in se jih spominjamo.
Večjega kuža pa zelo težko pokoplješ sam in je tako bolje, da ga pustiš pri veterinarjau.
Že za muco moraš izkopati zelo globoko luknjo. Ali si predstvavljaš kakšna mora biti šele za velikega psa.
Drugače pa je moj že umrli kuža zelo trpel, ko je umrla njegova ljubica, sosedova psička. Točno je vedel.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #5 : četrtek, 30.12.2004 : 16:36:55 »

Novembra je umrla najina starejša pasja dama Lady. Mlajša landseerka Toša je že kakšen teden prej tako previdno hodila okrgo nje. Da ne rečem, da se je je celo izogibala-čudno, glede na to, da ji je prej nenehno težila. Kot bi vedela, da potrebuje mir. Ko je Lady umrla, je tudi Toša bežala stran. Ko jo je moj dragi zavil v rjuho, najprej sploh ni hotela stran in je celo lajala nanj, nanjo, ker jo je zapustila... Približno en teden jo je povsod iskala, bila je vidno žalostna (njen "obraz", njeno celo telo je izdajalo njeno počutje). Naj povem tudi to, da je šla šele po kakšnem mesecu spet na vrt, kjer sva nosila Lady zadnje dni na potrebo, ker ni mogla sama hodit. Ja, jaz sem prepričana, da psi še kako zelo čutijo izgubo člana družine!! Tako, da smo kar precej časa tolažili drug drugega! LP
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : četrtek, 30.12.2004 : 18:07:01 »

Novembra je umrla najina starejša pasja dama Lady. Mlajša landseerka Toša je že kakšen teden prej tako previdno hodila okrgo nje. Da ne rečem, da se je je celo izogibala-čudno, glede na to, da ji je prej nenehno težila. Kot bi vedela, da potrebuje mir.

Verjetno psi res čutijo. Ko se je od nas poslavljal Thor, ga je Huarmi tudi kakšen teden ali celo več pred smrtjo popolnoma "izključila", čeprav je prej nenehno skakala okoli njega in ga vabila k igri...
Ja, lahko bi rekla, da se ga je začela popolnoma izogibati.
Ko ga nekega dne iz klinike nisem več pripeljala, je Huarmi zapadla v tako depresijo, da smo se v roku parih dni dogovorili za nakup še enega psa...

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Pasje pokopališče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines