mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:05:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213827 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #945 : torek, 24.10.2006 : 14:32:08 »

Hojla!

Coco - full so mi vsec oblekce na Coco! Cheesy Se posebej trenerkica. Za tiste, ki jih zanima - kupila sem jih na razstavi v Avstriji (je pa res, da na cisto vsaki razstavi tudi drugod videvam kar nekaj zanimivih - atraktivnih oblekic), ce bi kdo zelel kaj podobnega mu lahko prinesem naslednjic. Wink

Glede lulanja - najprej - ne pozabite, da so kitajcki ZELO inteligentna pasma (g. Zidar jo je nekoc opisal kot najbolj inteligentna pasma psov Cool) in dobro vedo kaj je prav in kaj ne. Je pa tudi res, da vcasih zelo radi preizkusajo zivcke svojih lastnikov in preverjajo kako dalec lahko gredo. To se se najbolj kaze v puberteti ko vsakega po svoje "razganja". Gany in (sestrica) Lin sta zgleda se posebej tezavna kar se lulanja tice. Undecided Mogoce ima to kaksno vezo tudi s socializacijo v leglu? Huh Ker me cudi, da se noben od mojih mladickov ni bil tako tezaven. Lion (Bailey-ev in Mali-jev goli bratec) joka ko ga lulat tisci in se se nikoli ni polulal v stanovanju odkar je prisel k lastnici. Je pa res, da sem ze slisala, da obstajajo tudi prav nesramni kitajcki, ko se gredo (iz protesta ali dolgcasa?!) podelat kar na jedilno mizo... Shocked Roll Eyes Amoss, osebno  mislim, da si prenezna z Lin in bi mogla zacet z ostrejsimi ukrepi, ker te Lin vec kot ocitno vrti okoli prsta. Poskusi z Nincinimi ukrepi, bodi stroga in jo kaznuj, ko je to potrebno.

Marjetica - mi bomo tudi v Celju...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #946 : torek, 24.10.2006 : 14:42:47 »

Ko greste ven, jo obvezno imejte na vrvici (nic vec spuscanja na dvoriscu) in cakajte toliko casa da naredi svoje. Sele takrat jo pohvalite in peljite notri.

Oz. jo lahko takrat, ko opravi, za nagrado spustite, da se zlaufa na dvorišču. Wink

Polona, kako pa sta kaj Herkul in Lion? Imaš kakšno novejšo fotko?
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #947 : torek, 24.10.2006 : 15:06:39 »

sem pred nekaj časa že ugotovila, da ona ve da ni prav naredila, ker se obnaša isto kot Gany, točno ve da ni prav in na hrbet.
Sem jo parkrat probala počit po riti pol pa cel dan ko me vidi lula od straha (pa ne da bi jo namlatla ampak sem počila tako kot otroka recimo) in mam potem cel dan lužice vsakič ko me vidi.
<<<<<<<res je da je izredno pametna in da me res vrti okli prsta tako kot hoče.
Res pa je tudi da je nekaj časa spala z Amosom v kletki pa ni bilo nič!Zakaj pa pri njem ne dela svinjarije? Le redko jima zaprem kletko saj gre Amos ponoči ven,da se pretegne, takrat pa gre tudi lin in naredi svoje.Zdaj pa bo mogla vstran saj se bo gonila.Sem jo tud 2 dni pustila spat v poscani in posrani posteljici (smrdelo je ko hudič), pa nič.Enkrat sem ji tud gobček v lulanje potisnila pa nič.Kaj pa glede kakanja?Sicer me lužice tud motijo ampak to ni nič sem se skoraj že navadila, bolj neprijetno je kakanje, sploh ko pride tašča na obisk in najde v kopalnici kakec sram

Midve greva na Celjsko razstavo, ma kdo prijavnice?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #948 : torek, 24.10.2006 : 15:18:19 »

Evo, prijavnica -> KLIK.
Logiran
Marjetica
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #949 : torek, 24.10.2006 : 21:42:17 »

Super.
Vas obiščem, če lahko?!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #950 : četrtek, 26.10.2006 : 19:34:44 »

Polona, končno ...  Smiley Lepa spletna stran, edino, kar bi jaz spremenila je to, da bi dodala lepše slike (in več pri posameznih psih), ker se jih ne vidi najlepše (take kot so na straneh beardijev - v razstavni pozi).
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #951 : četrtek, 26.10.2006 : 19:39:51 »

Ups Sammy, si me prehitela, ko sem ravno pisala post... Smiley

Hurra... Nova stran je koncana... No, potrebuje se nekaj updateov, popravkov in dodanih slikic, ampak postavljena je, tako da lahko cekirate...
http://www.starsatsea.net
(in kaj lepega napisete v guestbook... Wink Cheesy Cheesy Cheesy)

Sammy,
imam eno lepo slikco "Liona" ali "Leota", kot ga po domace klicejo, ki sem jo dobila pred kakim mesecem. Mislim, da je na slikci z Geri. Wink


Herkul je OK, lastnica mi ze dolgo obljublja fotke, ampak nisem se nic dobila... Zal... Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #952 : četrtek, 26.10.2006 : 20:00:03 »

Amoss, kot si verjetnoi že sama ugotovila, Lin ne ve, kaj počne narobe, ampak samo to, da si ti zelo jezna in "nevarna", zato se te boji, cel dan beži stran in celo lula od strahu pred tabo. Vse metode, ki si jih uporabila so izredno učinkovite za poglabljanje strahu pred skrbnikom in nič drugega. Pes ne posplošuje, ne razmišlja, aha, zdaj je jezna, ker sem se pred dvema urama polulal v stanovanju. V tej situaciji razmišlja samo, ojoj, razjezila se je, najbolje, da se skrijem, da jih ne fašem. Pes razume, kaj se dogaja samo v tistem trenutku, ko se dogaja. Se pravi, ko nekaj počne, ti se zadereš, poveže, aha, ko to počnem, se zadere in je jezna. Bolje da to ne počnem več. Za nazaj se pa ne da kaznovat ne popravljat. Tisto klasično človeško, točno ve, da je narobe naredil, je popolnoma zgrešeno. Pes samo oddaja miritvene signale, se prihuli, trepeta, milo gleda, da njegov človek ne bi bil več jezen, saj je to zanj nevarno. Pojma pa nima, zakaj je njegov človek jezen.

Pes razmišlja zelo preprosto. Na primer, počne nekaj, kar nam je všeč, ga v trenutku, ko to počne, pohvalimo in nagradimo. Ker mu to godi, to dejanje večkrat ponavlja. To je ABC pasjega učenja. Kaznovanje pa je zelo problematično, ker zelo težko psa ujamemo na delu. Ko ga kaznujemo takole, za nazaj, pa pes pojma nima, zakaj se mu dogaja neprijetna stvar, skuša nas samo pomiriti in se nas odslej boji, ker smo po njegovi logiki lahko zelo nevarni. Naučili ga nismo pa ničesar.

Linine zgodbe ne poznam tako dobro, kot je ti, vem pa iz tvojega posta, da so se stvari samo še poslabšale. Namesto, da škoduješ vajinemu odnosu ga znova poskušaj zgraditi. Nagradi jo, ko se polula tam, kjer je prav. Hvali jo v nebesa, pomagaj ji, da bo bolj samozavestna. Ko najdeš lužico ali kakec tam, kjer ti ni všeč, pa nimaš več kaj kaznovati, saj Lin ne bo vedela, kaj se ji dogaja. Pobriši, počisti, slaba volja seveda bo, ampak ne stresaj jo nanjo. Tašča bo pa verjetno vedno sitna, če ne zaradi kakcev, pa zaradi česa drugega...

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #953 : četrtek, 26.10.2006 : 20:43:32 »

Woow, lep je ta Lion, Leo, karkoli že ...  Cheesy Se bo tudi kaj razstavljal?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #954 : četrtek, 26.10.2006 : 21:45:36 »

Polona, tale B leglo ti je pa zelo ratalo. Vsi trije so izredno lepi. Sicer sem Black Jack-a videla le kot mladiča, samo predvidevam da ni slab.
Če želiš, ti pošljem kakšno Belčkovo sliko za na spletno stran.
Skratka dobro zastavljena stran, le slik ti manjka.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #955 : četrtek, 26.10.2006 : 22:48:42 »

Amoss, kot si verjetnoi že sama ugotovila, Lin ne ve, kaj počne narobe, ampak samo to, da si ti zelo jezna in "nevarna", zato se te boji, cel dan beži stran in celo lula od strahu pred tabo. Vse metode, ki si jih uporabila so izredno učinkovite za poglabljanje strahu pred skrbnikom in nič drugega. Pes ne posplošuje, ne razmišlja, aha, zdaj je jezna, ker sem se pred dvema urama polulal v stanovanju. V tej situaciji razmišlja samo, ojoj, razjezila se je, najbolje, da se skrijem, da jih ne fašem. Pes razume, kaj se dogaja samo v tistem trenutku, ko se dogaja. Se pravi, ko nekaj počne, ti se zadereš, poveže, aha, ko to počnem, se zadere in je jezna. Bolje da to ne počnem več. Za nazaj se pa ne da kaznovat ne popravljat. Tisto klasično človeško, točno ve, da je narobe naredil, je popolnoma zgrešeno. Pes samo oddaja miritvene signale, se prihuli, trepeta, milo gleda, da njegov človek ne bi bil več jezen, saj je to zanj nevarno. Pojma pa nima, zakaj je njegov človek jezen.

Pes razmišlja zelo preprosto. Na primer, počne nekaj, kar nam je všeč, ga v trenutku, ko to počne, pohvalimo in nagradimo. Ker mu to godi, to dejanje večkrat ponavlja. To je ABC pasjega učenja. Kaznovanje pa je zelo problematično, ker zelo težko psa ujamemo na delu. Ko ga kaznujemo takole, za nazaj, pa pes pojma nima, zakaj se mu dogaja neprijetna stvar, skuša nas samo pomiriti in se nas odslej boji, ker smo po njegovi logiki lahko zelo nevarni. Naučili ga nismo pa ničesar.

Linine zgodbe ne poznam tako dobro, kot je ti, vem pa iz tvojega posta, da so se stvari samo še poslabšale. Namesto, da škoduješ vajinemu odnosu ga znova poskušaj zgraditi. Nagradi jo, ko se polula tam, kjer je prav. Hvali jo v nebesa, pomagaj ji, da bo bolj samozavestna. Ko najdeš lužico ali kakec tam, kjer ti ni všeč, pa nimaš več kaj kaznovati, saj Lin ne bo vedela, kaj se ji dogaja. Pobriši, počisti, slaba volja seveda bo, ampak ne stresaj jo nanjo. Tašča bo pa verjetno vedno sitna, če ne zaradi kakcev, pa zaradi česa drugega...



Lej psička je pri meni od februarja, sprobala sem vse in še več.
Od tega (glede ne to da vsaj enkrat na dan se polula ali pokaka), je bila tepena "samo" 3 krat.Enkrat ko je "pojedla" 3-ji  par mojih novih sandalov, enkrat ko je kakala pred kopalnikco in sem ponoči notri stopila, da sem padla direkt na kakec, sem hodila tudi po enjekcije ker me je vsekalo v križu, pa enkrat tudi od kakanja.
Točno ve da je naredila na robe, ker včasih ko se pokaka ali polula se skrije v kletko in ne pride ven, tako najprej vem da je nekaj naredila in potem poiščem kje.
Zdaj je že več kot 3 mesece, da sem tiho in počistim, ampak tako ne gre naprej.Tudi vedno ko jih je dobila po riti ni blo tepenje, bolj toliko da je malo počilo, še otrok bi se mi smejal, s tem da sem ji dala za povohat (recimo lužico ali kakec).
Res ne vem več kako naprej.Zdaj trenutno je v kletki večino časa, saj je danes zjutraj prišla ob 7.30 iz polurnega sprehoda (ni kakala), ob 7.45 je bil že kakec, nisem je tepla, sem dala za povohat in jo zaprla v kletko, šla za 20 minut z njo na sprehod, pa zdaj grema, drugače pa je zaprta, jutri bo ponovno spuščena, bomo videli kaj bo.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #956 : petek, 27.10.2006 : 08:10:57 »

Pa misliš da pes ve zakaj je zaprt? Po mojem rata samo še bolj zafrustrirana in bo še bolj kakala in lulala - ker če od februarja pes to dela, potem nekaj res ne štima...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #957 : petek, 27.10.2006 : 11:49:45 »

Boticelli, to trdim tudi jaz. Po mojem psička pojma nima, zakaj je kaznovana, očitno pa tudi ne ve, kje se lula in kaka.

Nisem 100% prepričana, ampak zdi se mi, da je pri prejšnji skrbnici hodila na potrebo v mačje stranišče. Mogoče zato tako vztrajno tišči h kopalnici. Vsekakor pa je tisti, ki so zanjo skrbeli, ko je bila še mladiček, niso dovolj temeljito navadili na sobno čistočo.

Res bi bilo trena z njo čisto od začetka, kot da je mladiček. Obenem pa bi ji jaz dala možnost mačjega stranišča. V tem primeru se vsaj kakci ne bi mazali po vratih in ležali naokrog.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #958 : petek, 27.10.2006 : 20:02:07 »

Boticelli, to trdim tudi jaz. Po mojem psička pojma nima, zakaj je kaznovana, očitno pa tudi ne ve, kje se lula in kaka.

Nisem 100% prepričana, ampak zdi se mi, da je pri prejšnji skrbnici hodila na potrebo v mačje stranišče. Mogoče zato tako vztrajno tišči h kopalnici. Vsekakor pa je tisti, ki so zanjo skrbeli, ko je bila še mladiček, niso dovolj temeljito navadili na sobno čistočo.

Res bi bilo trena z njo čisto od začetka, kot da je mladiček. Obenem pa bi ji jaz dala možnost mačjega stranišča. V tem primeru se vsaj kakci ne bi mazali po vratih in ležali naokrog.

Ja, sem slišala da je imela wc, pa sem ji ga tudi jaz dala, pa ni šla, pa sem probala časopisni papir pa ni šla, v bistvu ne hodi samo na eno mesto, ampak kjer koli.
No morem povedat, da danes ni bilo do sedaj (trkam) nobenega presenečenja.
Sem od začetka delala kakšne 3 mesece z njo kot da je mladiček, pa z njo ven, pa jo hvalit, pa jo na travo vozit in ji kazat, tudi velikokrat sem Amosa vzela zraven, da bi ga posnemala, ej sam po 3 mesecih pa mi tud spusti.Jaz mislim (čeprav se ne spoznam na psihologijo psa) da mi nagaja, ker druge razlage res ne vidim, razen če bi bila kaj bolana, a je možna kakšna takšna bolezen?
Res kot sem napisala sem probala res že vse in še več, se zanimala pri raznih ljudeh ki so imeli podobne težave, pa ni nič pomagala.
Tako da sem sedaj skušala apelirat na vas, če je še kakšen način ki ga pa še nisem probala in bi bil učinkovit ali je pa vse brezupno?
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #959 : petek, 27.10.2006 : 20:42:13 »

Pri prvotni lastnici, kolikor jaz vem, je psička hodila normalno na notranji wc in je vedela zakaj je tam...

Noben pes nebo sam od sebe počel stvari da bi jezil lastnika in bil eventuelno kaznovan...

MOgoče je krivo tudi to, da je kuža doživel stres kot mladiček in zamenjal nekaj lastnikov (kolikor jaz vem). In očitno nebo pomagalo nobeno kaznovanje, ampak jaz verjamem da z vztrajnostjo bi se dalo psa naučiti... Noben pes ni tako neumen da se nebi naučil in kitajci so zelo učljiva pasma. Ne rečem da se vsake tolko mogoče polula not ker ne more zadržati, ampak ona ni več mladiček in to nebi smel biti razlog...

Ne vem če sem prav razbrala iz prejšnjih postov, mislim da je nekje napisano da je bila psička nekaj časa zunaj oz. v pesjaku... mogoče je zmedena glede tega kje je dejansko njen prostor in kje se lahko gre na wc... če si jo ti pustila v boxu kjer se je pokakala in da ni bilo spucano dva dni, mogoče se ona dejansko še ne zaveda kje je wc in kje ga ni...
glede tega da se skrije ko se pokaka pa itak, saj to verjetno ve, da se nebi smela pokakati, ampak po tvojih razlagah sodeč in po tem da ne kaka zunaj ampak večinoma notri, mislim da dejansko ne ve kje naj bi kakala, ve samo da bo kaznovana ko se bo pokakala...
A zdaj kaka zunaj?

Jaz svoje Linyi nisem niti enkrat kaznovala ko je bila mladiče in se še ni naučila, oz je sploh nisem kaznovala. Pač vedela sem da je kitajce 100% navaditi kar trajna procedura. Je bila pohvaljena ko je zunaj kakala in smo šli pač ful postopno, je pa to trajalo 2-3 mesece sigurno. Mi je pa šla na pasjo podlogo lulati, ker sem ji to nastavila od prvega dne dalje, ok včasih je šlo tud mimo Smiley
Zdaj ko je stara 6 mesecev ona točno ve kje je wc...ampak ko se mi je 4 dni zapored polulala na sredo postelje sem ta 4-ič znorela in sem jo prvič čisto malo po ritki vdarila... samo ne morem biti jezna na njo ko je tak cuker Smiley Ampak ona lula verjetno na posteljo ker je v puberteti in ker je bila navajena na podlogo, ki je isto bolj mehka. Recimo Linyi se polula rajši na coto na tleh kot pa na tla Smiley V glavnem od takrat sem ji preprečila dostop do postelje ko me ni doma in stvar je sedaj ok.

Kolikokrat pa gre tvoja Lin ven na dan?
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines