mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:55:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nemška doga ali weimarski ptičar?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemška doga ali weimarski ptičar?  (Prebrano 5216 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Piškotka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 26.06.2016 : 11:12:04 »

Doma imamo domačo mačko, razvajeno do nebes. Nimamo nobenega psa, a družina najboljše prijateljice ima novofundlance, ki je sicer manjši od nemške doge, a še vedno velik pes. Pse sem imela vedno rada in si želim (po študiju, tako da imam še dovolj časa za razmislek) imeti psa. Kar se tiče nemške doge vem da gre za zares velikega psa, ki ima bolj strog prehranjevalni načrt kot nekateri drugi psi, potem so tu še vsi zdravstveni problemi ki pridejo s psom njegove velikosti, cena zdravljenja, ampak če za psa pravilno skrbiš (primerna prehrana na dan, počitek, telovadba, itd,) bi moral biti pes ravno tako srečen kot prijateljičina psička Lu, saj imajo novofundlanci približno enake zdravstvene probleme. Kar se pa moje neodločnosti tiče, se ne morem odločiti med nemško dogo in weiimarskim pričarjem) zato hočem mnenja, nasvete od čim večjega števila izkušenih lastnikov, saj želim najti psa ki bo srečen z mano in jaz z njim.

Vsak nasvet cenjen!!!  Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 26.06.2016 : 12:55:45 »

Spoznaj različne predstavnike obeh pasem, v različnih okoljih....In se odloči. V končni fazi lahko najprej eno pasmo in ko vzgojiš prvega, začneš iskati še drugega.

Sta pa kot noč in dan. Izberi glede na svoj življenski stil. Če rada tečeš, kolesariš, hodiš v hribe, te zanima lovsko delo ali športna kinologija. Potem je mogoče weim boljša izbira. So aktivni, naviti, z neusahljivo energijo in z odličnim nosom.

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : nedelja, 26.06.2016 : 13:55:35 »

Hm, doga in weimeranec sta karakterno zelo različna.
Izbira je odvisna od tega, kaj si želiš in kako preživljaš dneve.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nemška doga ali weimarski ptičar?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines