mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pretirano lizanje zadnjične odprtine
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pretirano lizanje zadnjične odprtine  (Prebrano 2851 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« : torek, 30.10.2007 : 17:07:42 »

Pozdravljeni!
Včeraj se je moj muc začel zelo pogosto lizati okoli zadnjične odprtine.
V neki knjigi sem prebrala, da ima morda trakuljo, bičeglavce ali vzdraženo analno žlezo. Sad
Drugih znamenj ni. Dala sem mu tableto Drontal cat, ki jo tudi sicer redno dobiva. Vendar danes se še vedno tam pogosto poliže. Ne tako pogosto kot včeraj ampak vseeno.
Nevem ali ima gliste, trakuljo...
...ali kaj drugega Undecided
Naj ga peljem k veterinarju? Huh

Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #1 : torek, 30.10.2007 : 20:37:55 »

Mogoče ima kakšno obolenje obzadnjičnih žlez (prenapolnjenost, okužba, ognojki...). Se mogoče poleg lizanja tudi drsa po tleh z ritko? Kakšno pa ima blato (iztrebek)?
Najboljše je, da ga pelješ k veterinarju - tam ti bodo postavili pravo diagnozo in ga tudi pozdravili.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #2 : sreda, 31.10.2007 : 00:12:13 »

Blato je normalno, res da največkrat opravi potrebo zunaj, ampak ne zdi se mi nič posebnega.
Ne, ne drsa se po tleh.Drugače je čisto normalen. Kot sem že rekla včeraj sem mu dala tableto Drontal cat. Zjutraj se je še malo polizal od 12.00 pa do zdajle (0.11) se še ni nič polizal. Morda je bila trakulja.Ampak za vsak slučaj greva jutri vseeno k veterinarju.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #3 : nedelja, 18.11.2007 : 15:12:23 »

No, samo tako za informacijo. Muc je ozdravljen. Zadnjič potem nisva šla k veterinarju, sem pa klicala veterinarja in mu razložila in je rekel, da potem obisk ni potreben.  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pretirano lizanje zadnjične odprtine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines