mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:04:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi  (Prebrano 16903 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« : nedelja, 30.10.2005 : 14:09:02 »

Tema meseca v novi številki revije Moj pes o agresivnosti, mi je dala misliti. Pisec omenja tudi pasme, ki jih je težje vzgojiti oz. zatreti nagnjenost k agresiji (/, ki so nagnjene k agresiji) in so zares primerni samo za določeno skupino ljudi - psihično trdne osebnosti, ker jih le take lahko obvladajo.
Kakšne pasme pa bi vi priporočali osebam s t.i. milim značajem?


P.S.: Tema morda spada pod pasme ali pod kaj drugega, zato se opravičujem za morebitno napako ...
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #1 : nedelja, 30.10.2005 : 14:17:30 »

Jaz mislim, da si je najbolje izbrati pasmo, ki ti je še najbolj podobna po osebnosti...torej napr. če imaš ti rad dolge sprehode, tek, spanje....bi bilo super, da izbereš pasmo, ki temu najbolj ustreza. Predvsem, pa je potrebno, da izbereš pasmo oz. psa , ki ti je resnično všeč ne samo po videzu in bi bil z njim pripravljen deliti svoje življeje... Wink
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #2 : nedelja, 30.10.2005 : 17:57:13 »

Nisem glih strokovnjak za pasme in karakter psov, ampak mi na pamet pride pasma Labrador, predvsem psice so primerne za mile značaje ljudi. Grin
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : nedelja, 30.10.2005 : 18:05:48 »

Jaz pa mislim, da je težko kar na splošno rečt: ta pasma je pa nežna ali pa mila. Ker v vsaki pasmi so posamezni primerki, ki izstopajo. Tako v večino knjigah piše, da so bernardinci nežni in prijazni, pa to ne velja vedno (oz. v kar dosti primerov to ne velja).

Za bolj mile ljudi je najbolje, da si poiščejo leglo in potem tam izbirajo bolj mirne mladičke. Seveda pa ni nujno, da bo mladiček, ki je v leglu bolj miren, tudi odrasel bolj miren.
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #4 : nedelja, 30.10.2005 : 18:21:50 »

Se že vnaprej opravičujem,ampak,ko mi nekdo omeni labradorca kot tisto pasmo,ki je najprimerneša za začetnike,mi dvigne pokrov!!!!!
Upam dati roko v ogenj,da toliko slabih izkušenj,kot sem jih imela oziroma jih imam ravno s to pasmo,ne bom doživela nikoli Angry
V našem kraju imamo tri labradorce,ki so ZMEŠANI-drugega opisa za njih na žalost ni...
In trdno sem prepričana,da ravno zaradi tega,ker vsi priporočajo to pasmo vsakemu začetniku,ki nima nobenih izkušenj -"super,bomo pa kupili labradorca-ta je za vsakega!" Kiss my .....
Čisto vsaka pasma zahteva nekaj znanja in primernega človeka,ki se mu vsaj malo sanja,kaj naj z njim počne in kako ga je potrebno vzgojiti,ali pa je pripravljen  vsaj prisluhniti komu z izkušnjami!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #5 : nedelja, 30.10.2005 : 18:44:41 »

Delno že  drži  tole " različne pasme za različne karakterje"... ampak res samo  delno. Ker psa dobiš  kot mladička...  svoj pravi karakter pa  razvije  šele čez čas.
Seveda pa ni nujno, da bo mladiček, ki je v leglu bolj miren, tudi odrasel bolj miren.
Res je!
Za  mojega  psa  so  rekli  vzreditelji "  he is  the  quaiet one"..... čez  8 mesecev,  ko sem jim pa mail poslala kakšne uganja  so  mi pa odpisali  takole:
" Grin Grin Grin  uuupppsss Roll Eyes   no comment. Grin"

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #6 : ponedeljek, 31.10.2005 : 15:55:36 »

Torej ne bo nič konkretnega? Zanimalo me je, če obstaja pasma, za katero velja, da je primerna za osebe milejšega značaja ... Za take, ki recimo ne morejo "vzeti psa na trdo", pa tega te pasme ne bi izkoriščale v svoj prid. Huh
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #7 : ponedeljek, 31.10.2005 : 17:04:05 »

Sammy, naš prvi bokser je bil tako nežnega značaja, da se težko opiše in tudi podobnega bokserja najde, ko smo dobili sedanjega smo poklicali inštruktorja ,ki je v šoli učil prvega,da bo videl kaj je s psom, takšne je uganjal, ko je videl njega in njegove lumparije, je rekel zdaj imate bokserja v hiši, samo doslednost pa bo odličen peso. In postal je tak fant, da bi gore premikal, pa vendar, prijeten , ljubeč predvsem pa igriv kar je boksarjeva značilnost Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #8 : ponedeljek, 31.10.2005 : 18:57:24 »

Noben pasma ni nežna, če je nežne ne naredimo. Mislim, da je največja napaka, ki jo ljudje naredijo, ta, da izberejo kako po klišeju "nežno" pasmo ala zlatko ali labi in potem psa ne vzgajajo. Ker ga kao ni treba, ker je itak nežna pasma in ne bo nikoli agresiven. Pri napačnih lastnikih, ki nimajo zadev pošlihtanih v glavi, je lahko še čivava krvoločna. In obratno, APBT popoln mucek.

Važno je, da lastnik ve, kakšnega psa bo dobil in od njega ne pričakuje preveč. S TTjem bo šel bolj težko na Triglav, razen če ga bo nesel valda v rukzaku, in borderja bo bolj težko prepričal, da bo cele dneve ležal na kavču.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:04:40 »

Vsi pravite, da pasem za mile ljudi ni, medtem ko je veliko pasem, za katere velja, da so primerne za osebe z močno voljo, torej za trdne osebnosti. Samo to me čudi.

Edino "rem" mi je odgovoril tako, kot sem pričakovala. Hvala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:04:51 »

Noben pasma ni nežna, če je nežne ne naredimo. Mislim, da je največja napaka, ki jo ljudje naredijo, ta, da izberejo kako po klišeju "nežno" pasmo ala zlatko ali labi in potem psa ne vzgajajo. Ker ga kao ni treba, ker je itak nežna pasma in ne bo nikoli agresiven. Pri napačnih lastnikih, ki nimajo zadev pošlihtanih v glavi, je lahko še čivava krvoločna. In obratno, APBT popoln mucek.

Važno je, da lastnik ve, kakšnega psa bo dobil in od njega ne pričakuje preveč. S TTjem bo šel bolj težko na Triglav, razen če ga bo nesel valda v rukzaku, in borderja bo bolj težko prepričal, da bo cele dneve ležal na kavču.

S TTjem gres komot lahko na Triglav. Ti ga ni treba nosit v rukzaku.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #11 : ponedeljek, 31.10.2005 : 20:47:48 »

Moje osebno mnenje je, da poleg tega, da nam je pes karakterno pisan na kožo, izberemo takega psa, ki ga lahko fizično obvladamo. Konec koncev zmeraj obstaja možnost, da se bo kuža nečesa prestrašil, ali pa kakorkoli drugače nepredvideno reagiral, in takrat je zelo pomembno, da ga lahko fizično obvladamo (zadržimo na mestu, umirimo,....), ne da bi nas pes prej 50m vlekel za sabo.
Logiran
aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 31.10.2005 : 21:25:30 »

Helooo! Cheesy


Strinjam se z vsem prej napisanim.   Cool

Mislim pa, da pregovor kakršen lastnik-tak pes, še kako velja.

Psa za začetnike po mojem mnjenju ni. Ker je vsak pes unikaten, tako kot ljudje in za vsakega je treba skrbeti, ga negovati, ga voditi na potrebo in dolge sprehode. Noben pes tega ne naredi sam!!! In psi so si med sabo lahko različni kot dan in noč, pa naj gre za pudlja, bokserja ali pa čivavo.
Lahko pa povem iz svojih lastnih izkušenj, da sem si svojega drugega psa izbrala malo po tem, ko sem na portalu mojpes prebrala njegov opis pasme. Sicer daleč od tega, da sem pričakovala, da tak tudi bo, ker kot sem že rekla, so si psi različni kot dan in noč, ampak....
Malo ironično včasih pomislim, da je moj Teal'c verjetno bral opis svoje pasme preden sem ga dobila.
Hočem povedati to, da opis pasme verjetno ne piše en sam človek, ampak v to združijo pripovedi, mnenja in opise večih lastnikov iste pasme. Iz tega izluščijo nek opis. ki bi ji najbolj ustrezal, seveda pa so vedno odstopanja, zato jaz temu ne bi nikoli zaupala kar piše. Tudi, če bi pisalo, da je pasma priporočljiva za začetnike.


aLjA&Teal'c

hov Wink
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #13 : ponedeljek, 31.10.2005 : 21:42:42 »

Se strinjam - psa za začetnike ni. Imela sem pudla, ki je bil skrajno inteligenten, a trmast, prepričan, da je on glavni v našem tropu, kar pomeni, da nam je tudi kdaj pa kdaj zobe kazal. Ja, prav ste slišali, sladki pudeljček.

Tako kot niso vsi črnci zločinci, tudi ne obstajajo t.i. nevarne pasme. Nevarne smo jih naredili mi ljudje s svojo vzgojo in maltretiranjem.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #14 : torek, 01.11.2005 : 19:47:56 »

A je kdo govoril o pasmah za začetnike? Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines